Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2017., 01:27   #6701
Quote:
nensav kaže: Pogledaj post
presadjivanje kose postalo je veoma unosno, rade je u Madjarskoj, Turskoj, a pocelo je i u Srbiji. Najpopularnija je AHT metoda, koju je proslavio je Runi.
Koliko vidim ta metoda nije ništa spektakularno ni revolucionarno nego je to korištenje obične Choi pen olovke za usadjivanje koju dr. Hakan Doganay u Turskoj koristi vec godinama.
Kod ove metode se ne buse prvo rupe pa usadjuju graftovi nego sve odjednom ali se svaki graft treba prvo pažljivo ubaciti u olovku i tu je jako bitna stručnost asistenta koji to radi da graft ostane živ.

Takodjer na stranici ove srpske klinike tvrde da kod njihove metode nema shock lossa što je čista debela laž!!
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 01:51   #6702
Jebemti državu! Iz dana u dan gubim sve više kose i sve je više rijetka a tek mi je 23 godine. Ne želim se još zaletit s nekom transplantacijom nego bih sačekao još 10-ak godina kad to bude kak spada odlično, a opet s druge strane ove su mi godine najbitnije uglavnom, poslije kad se oženim mogu i na ćelembaru.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 11:08   #6703
Sto mislite o ovoj akciji DHC za 1600 eur za transplantaciju 5000 dlaka ?
hercules9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 23:00   #6704
Evo da vas pitam nesto. Nakon trasplatacije kose na mjestima gdje smo izgubili kosu hoce li ona otpadati na mjestima gdje je i prije transplatacije postojala. Evo npr. Ja sam izgubio kosu na zaliscima. I sad kad bih isao na transplataciju da mi te zaliske popune jel moguce da mi ostala kosa onda nakon odredjenog vremena otpadne ta ostala kosa koja nije transplatirana tj. koja je postojala prije transplatacije. Ili i za to oni vode racuna i rjesi taj problem? Valjda razumite sto zelim reci. Hvala unaprijed
trener12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 23:54   #6705
sve što treba otpasti će otpasti, ne mogu se oni transplatacijom "pobrinuti" da ostatak stare kose ostane..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 00:46   #6706
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
sve što treba otpasti će otpasti, ne mogu se oni transplatacijom "pobrinuti" da ostatak stare kose ostane..
Onda se na transplataciju ne isplati ni ici dok cijela kosa ne otpadne u potpunsti. Genetski mi je to tako da znam okoprilike koliko mi treba otpast. A PRP metoda rjesavanja celavosti u poliklinikama. Cuo sam da ta metoda moze zaustaviti daljnje opadanje? Hvala vam na odgovoru
trener12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:09   #6707
Quote:
hercules9 kaže: Pogledaj post
Sto mislite o ovoj akciji DHC za 1600 eur za transplantaciju 5000 dlaka ?
Cijena je super samo ovisi koliko treba i dal je to dovoljno za vas stadij celavosti da to bude gusto za dobar rezultat ta jednodnevna je mali zahvat vise je to za priguscivanje i kasnije koju korekciju!
Zalizak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 10:02   #6708
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
sve što treba otpasti će otpasti, ne mogu se oni transplatacijom "pobrinuti" da ostatak stare kose ostane..
Do koje godine otpadne sve sto treba da otpadne?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 12:56   #6709
to me sad jebeš malo

ja krunu na glavi imam od 25. godine, imam kose ali je jako prorijeđena, skoro kao dlake na rukama i nogama, a s godinama mi se počela prorijeđivati kosa i na prednjoj strani.. sad imam 33 i ful mi se vidi tjeme i to će tako vjerojatno otpadati dok ne bude kao iza - dakle moja procjena kroz 3-4 godine

ja mislim da nikad neću biti full ćelav nego jako, jako proćelav, taman za držati kosu na par mm
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 19:43   #6710
Prije mjesec dana sam krenuo s propeciom 0.25 mg istrazivao sam dosta i ispada da je razlika u efektu izmedu 1 mg sto obicno doktori preporucuju je jako mala a i mogucnost nuspojava je dosta manja s mikrodoziranjem zasada nikakvih problema, probao sam sve i svasta nikakva ulja ,minoxidili ,masaze i ostalo nemaju smisla dok se ne blokira dht a prirodni blokeri nemaju efekt ,naravno ulja i dermaroller cu koristiti jer tek sad imaju smisla
gjurin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:41   #6711
Da li neko uskoro planira ici na HT ?Ja.razmisljam o Turskoj i Madjarskoj .Uglavnom sam poceo citati strane forume jer je puno vise iskustva ,a i ne smaraju ovi sto misle da ima lijeka za androgenu alopeciju.
Dottore bh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 15:32   #6712
I što ima pametno na tim forumima ? Koga se preporuča za HT ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
techno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:28   #6713
E ovako .Turke svi hvale ali samo tri doktora .Ostali rade po 10 operacija dnevno ,kao na traci i ne rade dr vec tehnicari .Dr obavlja razgovor i crta plan markerom,a ostalo tehnicari.To nikako nije dobro,ali tako je u Turskoj.Postoje ponude sa fixnim cijenama oko 2200 evra .U Madjarskoj ima dobrih klinika .Trenutno se dopisujem sa jednom koja pocinje na ph i traze mi 2400 evra za 1500 graftova ,a ima ona i na granici sa Srbijom Dhc mada su mi oni nekako prejeftini,1600evra.Ovo ljeto svakako planiram to uraditi.Inace sam iz Bosne i volio bih da se cujem sa nekim ko planira sada ici .Radio sam prvu ht u Zagrebu i nista ne valja.Jako me je i boljelo. O BG razmisljam,ali samo dr Kuka i niko drugi jer vam stvarno mogu zeznuti i donor zonu i smijer rasta dlake ,a o novcima da i ne pricam.Od domacih sajtova ovaj je najbolji.Na srbijanskom imaju agente koji ih otvoreno reklamiraju i forum onda gubi kredibilitet.Znaci najbolje domace izbjegavajte jer su pocetnici.
Dottore bh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 23:51   #6714
Bok, zanima kako u Zagrebu doći do recepta za finasterid.
Georgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:44   #6715
Pozdrav, zanima me gdje bih mogao otići da mi netko stručan pregleda kosu (gustoća, eventualno stanjivanje/gubitak kose na tjemenu i zaliscima, itd.)?

Da samo tražim uputnicu za dermatologa od doktora opće prakse?

Postoje li neki provjereni privatnici u zg koji to rade?

Hvala.
ebboue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 20:25   #6716
Što je s kloniranjem kose i koliko znam u to se ponajviše nada polaže...ali u zadnje vrijeme ništa nova ili?
mainstream is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:54   #6717
Quote:
mainstream kaže: Pogledaj post
Što je s kloniranjem kose i koliko znam u to se ponajviše nada polaže...ali u zadnje vrijeme ništa nova ili?
Mene zanima zbog cega se ne moze raditi transplantacija kose s drugih ljudi, rade se transplantacije srca, bubrega, jetre, donose zakoni po kojima smo svi potencijalni donori organa i bla bla, a o transplantaciji usranih dlaka niko ni rec..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:42   #6718
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Mene zanima zbog cega se ne moze raditi transplantacija kose s drugih ljudi, rade se transplantacije srca, bubrega, jetre, donose zakoni po kojima smo svi potencijalni donori organa i bla bla, a o transplantaciji usranih dlaka niko ni rec..
Nisam doktor, pa ako netko zna više na ovu temu neka me poklopi. Po onome što sam čitao, razlog je stoga što tvoja glava i tuđa kosa nisu kompatibilni. Čiste osnove genetike.
Kada se presađuju organi koje si naveo, potrebno je zadovoljiti niz kriterija da bi se uopće pronašao odgovarajući donor čiji organ tijelo primatelja neće inicijalno odbaciti. Čak i kada se transplantacije uspješno izvedu, nisam čuo niti za jedan primjer gdje primatelj organa nije do kraja života prestao uzimati lijekove koji smanjuju mogućnost da mu tijelo presađeni organ u nekom trenutku počne tretirati kao strani element i počne ga odbacivati.
Kada bi presadio tuđu (pa čak i pod pretpostavkom da presadiš od genetski koliko-toliko kompatibilne osobe) kosu na svoje tjeme riskirao bi nekroze, alergije i druge simptome odbacivanja stranih tijela u organizmu.
Nijedan ti HT doktor ne bi pristao to odraditi + što bi doživotno morao piti lijekove protiv odbacivanja.
Saccares is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:50   #6719
Quote:
Saccares kaže: Pogledaj post
Nisam doktor, pa ako netko zna više na ovu temu neka me poklopi. Po onome što sam čitao, razlog je stoga što tvoja glava i tuđa kosa nisu kompatibilni. Čiste osnove genetike.
Kada se presađuju organi koje si naveo, potrebno je zadovoljiti niz kriterija da bi se uopće pronašao odgovarajući donor čiji organ tijelo primatelja neće inicijalno odbaciti. Čak i kada se transplantacije uspješno izvedu, nisam čuo niti za jedan primjer gdje primatelj organa nije do kraja života prestao uzimati lijekove koji smanjuju mogućnost da mu tijelo presađeni organ u nekom trenutku počne tretirati kao strani element i počne ga odbacivati.
Kada bi presadio tuđu (pa čak i pod pretpostavkom da presadiš od genetski koliko-toliko kompatibilne osobe) kosu na svoje tjeme riskirao bi nekroze, alergije i druge simptome odbacivanja stranih tijela u organizmu.
Nijedan ti HT doktor ne bi pristao to odraditi + što bi doživotno morao piti lijekove protiv odbacivanja.
Ok si naveo činjenice ,no nisam uopće mislio za transplataciju tuđe kose na tvoje tjeme kao kompatibilnost transplatacije tipa organa već na čisto hair cloning ,eno u Indiji to koliko vidim rade već godinama...ne zn u čemu je kod nas u europi problem.

Planet hair cloning delhi ,pa pogledajte
mainstream is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 21:17   #6720
Quote:
Saccares kaže: Pogledaj post
Nisam doktor, pa ako netko zna više na ovu temu neka me poklopi. Po onome što sam čitao, razlog je stoga što tvoja glava i tuđa kosa nisu kompatibilni. Čiste osnove genetike.
Kada se presađuju organi koje si naveo, potrebno je zadovoljiti niz kriterija da bi se uopće pronašao odgovarajući donor čiji organ tijelo primatelja neće inicijalno odbaciti. Čak i kada se transplantacije uspješno izvedu, nisam čuo niti za jedan primjer gdje primatelj organa nije do kraja života prestao uzimati lijekove koji smanjuju mogućnost da mu tijelo presađeni organ u nekom trenutku počne tretirati kao strani element i počne ga odbacivati.
Kada bi presadio tuđu (pa čak i pod pretpostavkom da presadiš od genetski koliko-toliko kompatibilne osobe) kosu na svoje tjeme riskirao bi nekroze, alergije i druge simptome odbacivanja stranih tijela u organizmu.
Nijedan ti HT doktor ne bi pristao to odraditi + što bi doživotno morao piti lijekove protiv odbacivanja.
Naravno da se piju lekovi protiv odbacivanja tudjih organa, ali i kod autotransplantacije, da se tako izrazim, lekari savetuju dozivotno uzimanje finasterida.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.