Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2017., 22:20   #1
Ne mogu otvoriti slike kad ih prebacim na hard

Pozdrav,
jedan prijatelj mi je donio usb na kojem su mu iz foto studia prebacili neke slike. Medjutim kad otvorim usb, ti fajlovi su prikazani kao shortcuti, i mogu ih otvoriti, ali kad ih prebacim na harddisk, onda izbaci error window_api.bat couldn't be found.
Kada otvorim properties shortcuta, location je "C:\Windows\system32\cmd.exe /c start windows_api.bat&start IMG_0001.JPG&exit"

Nema drugih fajlova na disku, imam ukljucenu opciju da prikaze skrivene fajlove i foldere.

Neko se susretao s tim?
__________________
What are you waiting for?
Soul Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 00:22   #2
Da nisu možda kopirali te shortcute a ne slike? Možda greškom to uradili.
Ako su to uradili slike ne možes izvuči jer ih nema.
Ja bi ipak probao ali sa alatom photorec ili neki komercijalni za spašavanje podataka sa ostecenih diskova. Oni će analizirati bit po bit i izvuči ako nešto nađu.
Ponavljam, ako su shorcuti onda slike ne postoje.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:00   #3
Slike su se mogle otvoriti preko tih shortcuta, ali samo dok su na USB.
Međutim, formatirao sam USB i prebacio jedan word document na njeg, ali sad i njeg prikazuje kao shortcut ali ga moze otvoriti.
Skenirao sam Malwarebytesom ali nista nije pronasao. Msm da ima neki problem sa usb-om.
__________________
What are you waiting for?
Soul Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 17:04   #4
Si probao na drugom kompu ?
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 20:11   #5
...ma u File Exploreru nek u gornjem meni-u pod "View" postavi na "detalje" pa će znati što je kopirao ... shortcut je samo 1-3 Kb a slike i dokumenti puno više.

Normalno dok je na tom PC gdje su i te datoteke koje "kopira" da će shortcut raditi...na drugom računalu normalno nema tih datoteka pa ni shortcut-i na tom USB neće raditi.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 13:31   #6
U pitanju je bio neki virus, koji je sve fajlove prebacivao u shortcute kad ukljucis usb, pokupio sam ga s tog frendovog usb-a.
Uglavnom on je potpuno sakrivao fajlove i kreirao shortcute koji su ujedno i razmnozavali taj virus na racunar.
Ukucao sam attrib -h -r -s /s /d g:\*.* sto je otkrilo zarazene fajlove windows_api.bat i jos neka vb skripta, koja sam obrisao. Iz nekog razloga malwarebytes ih nije pronasao (.
Kasnije sam sa avastom nasao virus na racunaru u AppData/local/temp folderu koji je to radio usb stickovima, pa zato ni formatiranje nije pomagalo.

Tako da je sad sve uredu, i naucena vazna lekcija (ne pomazi frendu ako je potrebno ustekati njegov stick u tvoj komp hehehehe). Hvala svima na pomoci.
__________________
What are you waiting for?
Soul Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:07   #7
Ovo sa virusom se moglo izbječi ako koristis Linux, virus bi bio nekompatibilan a Linux bi vidio skrivene fileove ako bi ih bilo .
Nije loše imati Linux sa strane. A sad antivirusi i malvare bytes, svi oni pomažu samo ako su te kompanije analizirale te zločudne kodove i objavili definiciju. A bez te definicije su ti alati neupotreblivi. Ukratko može se desiti da jedan virus nađe Avast a Norton ne. Ili obrnuto. Nijedan antivirus nije 100% siguran.
A više antivirusa se ne preporučuje imati istodobno.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 20:31   #8
Ja inace nemam anitvirus, i nisam ga imao godinu i pol, ali eto morao sam ovaj put da instaliram. Linux sam imao do prosli put kad sam mjenjao sistem, odlucio sam sve formatirati, i samo sam win stavio .
Ugl hvala trudu.
__________________
What are you waiting for?
Soul Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.