Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2002., 13:26   #21
Evo sam da virnem na kartu (još je čuvam )

Daklem, Femi Kuti gostovao je u ZG-u... Dovraga, nema datuma na ulaznici! Uglavnom, znam da je to bila jedna nedjelja u lipnju ove godine. Ili u srpnju, prva polovica??? Pomagajte, zaboravih! Uglavnom, prije jedva 5-6 mjeseci.... Kako tuuužno.

Uglavnom, gostovao je u sklopu Kontrapunkta, prvo je koncert trebao biti u Aquariusu ali je zbog velikog interesa (i toplog vremena) prebačen preko na otok Mladosti (ili Trešnjevka, ne znam točno koji je).

Uglavnom - 2-3 sata glazbenog (i plesnog) užitka na otvorenom.

Mene je frendica (također u zadnje vrijeme nabrijana na jazz) zvala na taj koncert jer nas dvije u zadnje vrijeme imamo naviku posjećivati takve koncerte bez prethodnog predznanja. Uglavnom, niti jedna od nas nije čula previše Kutijevih stvari, znale smo samo da bi to moglo biti nešto jako, jako dobro.

I bilo je.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 14:42   #22
da, dobro bi mi doslo malo opustanja, pogotovo nakon onakvih stresnih situacija. no, ipak sam prezivel.
hvala tinchi na informacijama, zao mi je da nisam znal za taj koncert jer dovezao bi se u zg sigurno na to. mozda bude jos koja sansa.
pusa svim ljubiteljicama dobre kapljice, pardon, dobre svirke
odoh sad slusati jazzanova remixeve, a danas je i worldwide sa gilles petersonom!!!!!
bbbbbbbbbboooooooook
gotta jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2002., 14:01   #23
Jazz je super...najviše ga slušam uz slikanje, ili u večernje sate... O`le Coltrane me uvijek pokrene, ma u kakvom stanju bila...
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 03:54   #24
Question

Zna li netko kad i gdje će svirat Folkestra negdje?
Prije su često svirali u Saxu
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 04:20   #25
Re: Jazz - već je i vrijeme

Quote:
Tinchi kaže:
Unazad godinu-dvije fascinirana sam tom glazbom...

Prvo je to bio acid-jazz, pa house-jazz, latino-jazz... Sad se već navlačim na avangardni i klasični...

Ne razumijem se previše u to tko valja, tko ne... Zato crpim informacije tu, sigurno vas ima fanatika...

Pred par tjedana bila sam u KSETU na Jessici Lurie i moram reći da je to bilo vanserijsko iskustvo... Žao mi je što češće ne reagiram na takva gostovanja...

Ljudi, savjetujte me, što valja? U što utući novce...?
Ako ces na klasiku potrazi gospodina "The Bird" pa onda Miles Daviesa.

U stvari kakav jazz te zanima?
I u klasici ima smjerova i podsmjerova.
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 15:20   #26
E kad bi ti ja sad to znala...

Ja sam ti naivni jazz-konzument. Znam sam do je dobro, odlično, sad da se baš u nešto kužim - nije.

U fazi sam kad mi svašta možeš podvalit.

A da mi ti pomogneš u vrstama i podvrstama?

Da, volim i swing-jazz, recimo, ali ne znam koliko to spada u klasiku.... Mislim, sve mi se nekak čini da je danas u ovo doba elektronskog jazza i onaj stariji (ne mislim na koncertni jazz) postao klasika.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 15:25   #27
----> č.i.k.

Quote:
Potala kaže:
Zna li netko kad i gdje će svirat Folkestra negdje?
Prije su često svirali u Saxu
Pitaj č.i.k.-a kad će biti u KSETu.
Zaista već dugo nisu svirali
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 15:36   #28
meni je osobno zanimljivije ovo što kruno solo radi od današnje folkestre...osim toga upravo je svakotjedna svirka u saxu i bila razlog što folkestra jako rijetko nastupa u kset-u...tko će plaćati 15kn u utorak u ksetu, ako sutradan može isti bend besplatno pogledat u saxu...
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 15:58   #29
Tinchi, probaj s radovima Johna Coltranea recimo "Blue Train" ili "A love supreme" (po osobnom sudu, mozda najbolja jazz ploca svih vremena), a ako ti se to dopadne, mozda neki zesci Coltranovi radovi ili Ornette Coleman ili Sun Ra...
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 22:35   #30
tinchi, nabavi "agharta" milesa davisa.
to je sve sta treba mladom covjeku
funky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 22:40   #31
uf, od sun ra imam "the solar-myth approach".. sick
a love supreme je odlican.. a ima i kul obrada santane/mclaughlina na "love devotion surrender"..

sta se tice avangardnijeg jazza, meni su ludi raniji albumi herbiea hancocka, npr. "crossings".

i "third" soft machinea; oni su opskurniji bend, ali ih ima u cd shopu . dakle, skupite osamdesetak kuna i nabavite ovaj album. trebat ce malo privikavanja, ali vrijedi truda
funky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2002., 13:37   #32
Opaaa....ima nas ima...koji smo bili na Femi Kutiju... meni bilo dobro...

Inaće...za one koji idu na Kontrapunkt, novi program je u igri...od 24.12.2002 od 21.00-23.00će ići 'lounge' program, a od 23.00-02.00 standardni program klupske večeri Kontrapunkt...što je ok jer sve završava u 02.00...

Ima i flyera s kojim se upada za 10 kn...

see ya
K
__________________
'cos im free....Kylie
Kylie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 14:06   #33
hey jimmy!!!

kak je bilo jucer na yonderboi-u?
[sam da ti velim da mi je jako lepo doma!!!! :p :p :p]
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 15:26   #34
hej damiene...si doma...dolazim po one nove CDove...
pozdrav,
mag...
gotta jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 01:16   #35
doma sam!
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 21:16   #36
draga moja Tinchi,

ako ti treba savet za nesto malo jazz-a obrati mi se imamm ga koliko ti dusa zeli!!pocev od Jan Garbeka do Joshua Redmana!!!

 
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 11:42   #37
u subotu 18.01. ponovo počinje jazz ludilo tu kod nas pa evo malog podsjetnika na ono što možete čuti i vidjeti u idućih par mjeseci:


18.01. youngblood brass band [madison]

28.01. tony buck [sydney] / francesco cusa [catania]

05.02. die like a dog trio = peter brotzmann, william parker & hamid drake [berlin/new york/chicago]

25.02. lkv trio = paul lytton, kent kessler & ken vandermerk [london/chicago]

01.03. gary lucas [new york]

21.03. marc ribot [new york]

25.03. chicago underground trio [chicago]

26.04. jessica lurie ensemble [seattle/bologna]

12.05. the necks [sydney]

20.05. spaceways incorporated = ken vandermark, nate mcbride & hamid drake sviraju sun ra, funkadelic, james browna...


nastavit će se...

Zadnje uređivanje č.i.k. : 16.01.2003. at 17:05.
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 22:34   #38
Mnmnmmm, ja bi sluso ovo u subotu a moram bit tu di sam sad, ubicuseee, to bu vjerojatno jedini meni interesantan jazz dogadjaj u cjeloj godini a ja bum ga propustiiil

Ajde, nije bed kolko mi je bilo kad sam propustio nu york ska jazz ensemble, al tuzno svejedno
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 01:48   #39
Ja mogu da slusam samo stari (dobri) Jazz. Velikane poput Coltrane , Milesa , B Holiday i sl. Sve sto je pravljeno poslije "smrti" tzv. free jazza (1967) jednostavno mi ne stima uhu.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 02:16   #40
Yoko Kanno

Evo i ja sam se zadnju godinu dana navukao na jazz i razne derivate.

Ma u stvari uvijek sam nekako volio jazz ali u mojem okruženju ga je bilo samo na kapaljke.

Evo, sad sam strastveni fan gore spomenute kompozitorice.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.