Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2009., 01:50   #81
Sama Brela prekrasna su za miran, skoro pa penzionerski odmor. A i to, po meni, uvijek radije u pred- ili post-sezoni, jer su u punoj sezoni sve plaže i samo mjesto preeekrcani!
Što se automobila tiče, ne znam je li gore s njim ili bez njega: ako si s autom - velik je problem s parkiranjem (skoro da je nemoguće naći slobodan parking, ako pansion u kojem si odsjeo nema vlastita parkirališta...), a ako si bez auta problem je odlazak u susjedna veća i "zanimljivija" mjesta (Baška Voda, Makarska) - zanimljivija po sadržajima koje pružaju, jer Brela ne nude ništa osim par kafića/slastičarni (jako je dobra slastičarna Mul!) i malih restorančića (ne baš jeftinih, ako čovjek odluči jesti bilo što izvan "pommes-frites & comp" narudžbe).

Sama Brela i plaže su mi prekrasni, najljepši na cijeloj makarskoj rivijeri! Ali, ponavljam: izvan glavne sezone, kad se bitno prorijede gosti i kad sva ta prirodna ljepota može doći do izražaja u jednom ugodnom, mirnom odmoru.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 12:49   #82
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
gle,. to što si ti nesposobna nije moj problem. da. mozes ić busom u makarsku. odeš u turističku agenciju i kažeš isprintajte popis buseva za makarsku. onda ti ona isprinta popis buseva. onda odabereš jedan bus, popneš se na magistralu i bus ti stane. jel ti sada jasno? ako ti se to ne da, onda ostani dole u selu i dosađuj se. al ponavljam, to što si nesposobna ne znači da su i drugi ljudi poput tebe. ima nas koji se snađemo.
a ovo sa šetnicom nebi komentirao. kao čudi se. kako da se ne čudi. postoji jedna šetnica uz more. ti si valjda jedina koja ju nije pronašla.
Evo vrijeđanja, a sada moderatori ništa.

Kao prvo NE VRIJEĐAJ.

Kao drugo PRVO DOBRO PROČITAJ ŠTO SAM NAPISALA

Kao treće, budući ne znaš čitati ili se praviš lud ja sam jako dobro znala kada ide koji bus i koliko ima od magistrale do Brela. I rekla sam da mi to ne odgovara što ne znači da sam nesposobna nego MI NE ODGOVARA. A I NEKI OVDJE SU SE SLOZILI SA MNOM. ZNAČI NISAM JEDINA I NISAM BILA U KRIVU. NITI SI TI JEDINI TU U PRAVU KAO ŠTO OČITO MISLIŠ ZA SEBE?

Kao četvrto ja SAM ŠETNICU PRONAŠLA, ali kada sam ja bila tamo prije 12 godina situacija je bila takva i takva.
a LIK KOJI MENE PROZIVA KAKO NISAM PRONAŠLA ŠETNICU TU ISPITUJE LJUDE KOJI HOTEL JE BLIZE SETNICI, PA SE JA PITAM KAKO TO NE ZNA, AKO ZNA "SVE O ŠETNICI". No nebitno.

I na kraju što se ti imaš uzbuđivati oko svega toga .
Jednostavno DAO SI KRIVE INFORMACIJE OSTALIMA I TO JE TO.
AKO SE TEBI PENJE DO MAGISTRALE PA SE PENJI, NEKIMA SE NE PENJE, ŠTO NE ZNAČI DA SU PO TEBI NESPOSOBNI I DA SI IH TI DUŽAN VRIJEĐATI.
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.08.2009., 13:01   #83
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Evo vrijeđanja, a sada moderatori ništa.
Dosta prozivanja moderatora! Pa ne mogu bit 2 moda uvik i stalno prisutni i da citaju sve i odma! Smiri strasti, a sad ti ide opomena za caps lock (deranje).
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 13:24   #84
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Dosta prozivanja moderatora! Pa ne mogu bit 2 moda uvik i stalno prisutni i da citaju sve i odma! Smiri strasti, a sad ti ide opomena za caps lock (deranje).
Ok, meni opomena za velika slova, a to što on vrijeđa i bahati se to NIŠTA.

Valjda kada si muško, pa ti sve dopušteno.

Super, svaka čast.......
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 13:37   #85
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Ok, meni opomena za velika slova, a to što on vrijeđa i bahati se to NIŠTA.

Valjda kada si muško, pa ti sve dopušteno.

Super, svaka čast.......
Da stanes na balun malo, vidila bi da je moderatorICA nasmijanonebo vec sredila njegov post (prije nego sam stiga vidit original), te ja NEMAM nista sa time.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 13:44   #86
ima aircanada pravo, ne mozemo 24h strazariti nad svakom recenicom.i postoje pravila koje se morate pridrzavati..
a s druge strane, forum ne sluzi za prepucavanje i cisto pljuvanje po necemu a i bilo bi lijepo da ljudi ne pljuju toliko po necijim destinacijama i da s druge strane ne hvale da je neko njegovo mjesto najljepse, jer nema destinacije koja se svakome svidja i koja se nikome ne svidja..ovaj pdf najvise sluzi da se daju korisne informacije zainteresiranima..
i paula i fabergas su pretjerali i smirite se malo, nema smisla.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 13:49   #87
i ja dobro znam brela pa ajmo ovako: stoji to da je malo nezgodno bez auta u brelima ak se hoce ici u makarsku..ima nacina, al je malo nekomotan (busom do magistrale itd i nije to za svakoga..meni to nikad nije bio bed ak moram pjesaciti dosta al vecini je to problem, na zalost..al koliko ljudi, toliko cudi..
. a stoji i to da je setnicu za basku vodu jako tesko promasiti, ta setnica uz more postoji ziher vec 30 godina..eto u jednom je paula u pravu, a u drugom je fabergas u pravu..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 14:18   #88
Ajme nisam rekla da ju nisam mogla pronaći, nego da je prije 12 godina bila neosvjetljena i da na njoj nije bilo ljudi. Zato sam i pisala velikim slovima jer vidim da se slabo čita.

I to je sve. Prije 12 godina....... Prije 12 godina.......

A opet čovjek me vrijeđao,nazivajuće me ovakvom i onakvom ( i dam si glavu da će opet), ja njega nisam i njemu ništa. Da sam ja to napravila već bi dobila 5 opomena.
Eto to me smeta.

Mislim da je ovo sve skupa samo za one koji su u stanju ostati hladni na svakojake provokacije i koji mogu samo tako preći preko razno raznih uvreda.
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 14:29   #89
eh, pa najbolje je ignorirati ..govorim u dobroj namjeri.
a i situacija se jako mijenjala u 12 godina...to su jos bile "poratne" godine, u dalmaciji se turisti poceli vracati u velikom broju od 2000, dotle je bilo ljudi al ne kao zadnjih godina
..povijesne znamenitosti ostaju i manje vise prirodne znamenitosti i gradovi a ostalo se svasta moglo promijeniti u mjestima-npr. uređenost mjesta, sadrzaji, plaze itd itd..itd..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 14:34   #90
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Evo vrijeđanja, a sada moderatori ništa.


Kao četvrto ja SAM ŠETNICU PRONAŠLA, ali kada sam ja bila tamo prije 12 godina situacija je bila takva i takva.
a LIK KOJI MENE PROZIVA KAKO NISAM PRONAŠLA ŠETNICU TU ISPITUJE LJUDE KOJI HOTEL JE BLIZE SETNICI, PA SE JA PITAM KAKO TO NE ZNA, AKO ZNA "SVE O ŠETNICI". No nebitno.

.
Ti mene prozivaš već treći put sa totalno nabrijanim stavom, a ništa ti loše nisam rekla. Bila sam JEDNOM u Brelima na nekoliko sati (u prlolazu) i prošetala šetnicom do Baške Vode, pa mi je bilo neobično da je ti nisi našla u 7 dana, a u prvom postu NISI navela da je to bilo prije 12 godina.
Kao što vidiš iz gore navedenog, ne znam gdje su hoteli jer nisam nikad boravila u Brelima, a opet znam da se tamo ide na obiteljski odmor, a u jednom danu koliko sam bila sam uočila prekrasne plaže i prirodu pa sam odlučila doći na više dana.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 18:19   #91
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Ti mene prozivaš već treći put sa totalno nabrijanim stavom, a ništa ti loše nisam rekla. Bila sam JEDNOM u Brelima na nekoliko sati (u prlolazu) i prošetala šetnicom do Baške Vode, pa mi je bilo neobično da je ti nisi našla u 7 dana, a u prvom postu NISI navela da je to bilo prije 12 godina.
Kao što vidiš iz gore navedenog, ne znam gdje su hoteli jer nisam nikad boravila u Brelima, a opet znam da se tamo ide na obiteljski odmor, a u jednom danu koliko sam bila sam uočila prekrasne plaže i prirodu pa sam odlučila doći na više dana.
Žao mi je ako si se osjetila prozvanom, samo JEDNOM sam se čudila što se tebe tiče ove šetnice (mislila sam da tamo ljetuješ), a ovo drugi puta se odnosilo na odgovor na Casc Fabergas, jer mi je on natuknuo šetnicu, tipa koji me je vrijeđao, i čije moralne kvalitete s nekih drugih postova su ravne nuli - a ovdje se pravi "pametan" i kao dijeli (krive) savjete ljudima i uliziva im se (no to ovdje tako i tako nije tema i vjerojatno te niti ne zanima) nažalost, progledali su mu za to "kroz prste", ali sam ja uspjela zaraditi crveni karton zato što sam se drznula prozvati moderatora da nije u redu da me toliko vrijeđa. No očito muškarcima je sve dopušteno. No to ne spada u ovu temu.

Toliko od mene.
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 12:26   #92
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Žao mi je ako si se osjetila prozvanom, samo JEDNOM sam se čudila što se tebe tiče ove šetnice (mislila sam da tamo ljetuješ), a ovo drugi puta se odnosilo na odgovor na Casc Fabergas, jer mi je on natuknuo šetnicu, tipa koji me je vrijeđao, i čije moralne kvalitete s nekih drugih postova su ravne nuli - a ovdje se pravi "pametan" i kao dijeli (krive) savjete ljudima i uliziva im se (no to ovdje tako i tako nije tema i vjerojatno te niti ne zanima) nažalost, progledali su mu za to "kroz prste", ali sam ja uspjela zaraditi crveni karton zato što sam se drznula prozvati moderatora da nije u redu da me toliko vrijeđa. No očito muškarcima je sve dopušteno. No to ne spada u ovu temu.

Toliko od mene.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 10:34   #93
Da podignem temu, mozda ovde nadjem pomoc.
Naime, moja porodica (suprug, cerkica od 3 godine i ja) razmisljamo o letovanju u Brelama. Preko neta gledam ponude ali nemam ideju koji deo mesta da izaberem.
Glavni rebus mi je da li da izaberem Soline pa neki drugi, treci red kuca ili da izaberem Scit, Podrace, Stomarice ali blize moru. Prednost mi je gde su plaze lepse za decu i da u blizini imamo radnju za kupovinu osnovnih svakodnevnih namirnica.
Planiramo letovanje za kraj 8 meseca, jer sam pocela na vreme da se raspitujem?
__________________
J.L 12/2007
Sossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 11:33   #94
cijela brela su ti pogodne za djecu (tj. to su ti sve neprekinute plaze jedna za drugom)..jedino na pocetku samih brela nema hlada na plazi, debeli hlad u brelima pocinje u predjelu podrače (tamo odmah pocinje i punta rata) pa sve do baske vode je sami hlad..plaza ispod ščita, stomarice, jakiruse itd. su predivne (ma nema ni jedne a da nije ), ali nema toliko debelog hlada (ali ima!) kao kod punta rate prema.ščit ti je jako blizu punta rate, imas 5 min hoda setnicom uz more.
mozda ti je onda najbolje (ako hoces bas blizu hotela soline biti smjestena) da gledas lokaciju podrače, soline..punta rata su najljepsa za djecu, iako je i sve ostalo
ali neces pogrijesiti ni sa scitom pa na punta ratu na kupanje a soline su ti onda jako blizu..
samo pazi da ne budes daleko uzbrdo smjestena (npr. tik ispod magistrale)..soline mozes biti smjestena uz more a mozes i u magistralu..
odi na google earth, zumiraj brela i savrseno ces vidjeti sve te breljanske plaze izbliza!
a kako ides krajem 8.mj. prakticki ce ti biti poluprazno.iza 20.8. vec se sve prazni.i puno lakse ti je onda naci smjestaj.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 15.04.2010. at 11:40.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 12:20   #95
...

Quote:
Sossa kaže: Pogledaj post
Da podignem temu, mozda ovde nadjem pomoc.
Naime, moja porodica (suprug, cerkica od 3 godine i ja) razmisljamo o letovanju u Brelama. Preko neta gledam ponude ali nemam ideju koji deo mesta da izaberem.
Glavni rebus mi je da li da izaberem Soline pa neki drugi, treci red kuca ili da izaberem Scit, Podrace, Stomarice ali blize moru. Prednost mi je gde su plaze lepse za decu i da u blizini imamo radnju za kupovinu osnovnih svakodnevnih namirnica.
Planiramo letovanje za kraj 8 meseca, jer sam pocela na vreme da se raspitujem?
Soline. Tu ti je konzum, tu su restorani, pošta, bankomati, kiosci, plaža je skroz OK, a duž čitavih Brela imaš šetnicu. Stomarica mi je najdraža, ali ako nisi smješten uz uvalu onda se moraš spuštati stepenicama, što nije bed za odrasle, ali jest za djecu. Iz Solina ti je lako doći pješke do Baške Vode, praktično desetak minuta uz more...

Jedini problem ti može biti cijena, ona je u Solinama osjetno viša. Podrače bi mogle biti neki best buy.
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 16:16   #96
Koji hotel u Brelima izabrati - Marina ili Maestral?
Soline mi je preskup, Berulia je na drugoj strani (ja bi rađe prema Punta Rati ), a ova 2 mi se čine u istom rangu. Jel ima tko da je boravio u oba pa da može usporediti iz iskustva?
Hvala!
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 16:26   #97
nisam bila ni u jednom od njih..a oba su ti jako blizu punta rata..manje od 5 min pjeske..ma 2 min i to laganini hoda..to nije nista.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 14:53   #98
Maestral!

Marina je iako novi hotel kao socijalistička kasarna bez ikakvih sadržaja, ruglo i sramota Brela koje strši u visinu neuklopljeno u prostor (za razliku od ostalih breljanskih hotela) napravljena isključivo da bi se skupilo što više novca i bolje prodali hoteli, hotel bez imalo ukusa, stila, duše.... šta god

Maestral je iako stariji i nije renoviran po meni bolji hotel od Marine, ima kvalitetnije sadržaje i usluge a pošto je hotel manji, sigurno se i gostu posvećuje više pažnje nego u jednom masovnom hotelu kao što je Marina.

a što se Berulie tiče, Berulia je super hotel, a plaža ispod hotela Berulia je isto tako dobra kao Punta Rata...
PeP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 15:50   #99
Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
Maestral!

Marina je iako novi hotel kao socijalistička kasarna bez ikakvih sadržaja, ruglo i sramota Brela koje strši u visinu neuklopljeno u prostor (za razliku od ostalih breljanskih hotela) napravljena isključivo da bi se skupilo što više novca i bolje prodali hoteli, hotel bez imalo ukusa, stila, duše.... šta god

Maestral je iako stariji i nije renoviran po meni bolji hotel od Marine, ima kvalitetnije sadržaje i usluge a pošto je hotel manji, sigurno se i gostu posvećuje više pažnje nego u jednom masovnom hotelu kao što je Marina.

a što se Berulie tiče, Berulia je super hotel, a plaža ispod hotela Berulia je isto tako dobra kao Punta Rata...
Puno hvala na info!
Ja sam skroz neodlučna, ne raspolažemo bogznakakvim budžetom, a opet idemo s malim djetetom pa bi htjela da hotel ima kakav-takav standard. Za Soline nemamo para, a punta rata mi je pa bi ipak rađe na ovu stranu. Ma nemam pojma...
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 16:50   #100
Quote:
astra99 kaže: Pogledaj post
Puno hvala na info!
Ja sam skroz neodlučna, ne raspolažemo bogznakakvim budžetom, a opet idemo s malim djetetom pa bi htjela da hotel ima kakav-takav standard. Za Soline nemamo para, a punta rata mi je pa bi ipak rađe na ovu stranu. Ma nemam pojma...
Pa u tom slučaju razmislite o privatnom smještaju, apartmani, sobe s doručkom... Nekako mi se i čini da je s malim djetetom bolje ići privatno nego u hotel
Ulica Podrače je najbliža Punti Rata pa gledajte tamo, a ima i onih 2-3 kuće koje su baš na samoj plaži Punta Rata
PeP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.