Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2008., 19:19   #1
Instalacija Windowsa

Zanima me da li je tesko instalirati windowse za nekog tko to nikad nije radio i sto sve treba prije toga napraviti (osim spremanja vaznih podataka na CD). Da li je moguce ponovno instalirati ako nesto krivo napravim prilikom instalacije?

Molim za pomoc!

Hvala
silvija00013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 19:35   #2
nije teško,
nisam ni ja nikad do jednog puta... ...a tad sam pratila upute s foruma ovog i još jednog specijaliziranijeg i nije bilo problema, teklo je sve glatko i lako
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 20:19   #3
Ovdje imaš detaljno uputstvo sa screenshotovima, to isprintaj i ne možeš fulat.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 20:31   #4
Quote:
silvija00013 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je tesko instalirati windowse za nekog tko to nikad nije radio i sto sve treba prije toga napraviti (osim spremanja vaznih podataka na CD). Da li je moguce ponovno instalirati ako nesto krivo napravim prilikom instalacije?

Molim za pomoc!

Hvala
Ja kad sam bio prvi put išao instalirati Windowse , bio sam samo slijedio upute i ENTERA i nisam ništa fulao.....
__________________
MOJ KOMP: CPU AMD Athlon 64 X2 6000+, Matična : Gigabyte GA-MA770-DS3, sAM2, Mema: 2 X 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax, HDD Seagate ST3320620AS, 320 GB 16MB, Grafička : Gigabyte 8800 GTS 320 MB, napajanje: OCZ 600W. + Prijenosno računalo : HP 6735s
Miha© is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 22:08   #5
https://www.forum.hr/showthread.php?t=39560
rubinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 12:32   #6
Pošto nisam instalirao windowse dosta dugo imam pitanje, dali i kod harda SATA2 treba kod instalacije Windowsa xpsp2 na početku skinuti drivere za SATA s instalacijskog cd-a matične i kad me W. pita dali želim instalirati drivere 3rd person ubaciti disketu, ili xpsp2 automatski prepoznaje da se radi o SATA2 disku?
Nadam se da me razumijete jer za SATA1 hard mi je to trebalo jer ga instalacija nije prepoznavala.
Hvala na odgovoru.
__________________
"Sve se plaća, sve se vraća"
doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 15:50   #7
vrlo vjerojatno da treba, ali u bios-u se iskljuci sata native i onda ide kao pata
rubinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 21:50   #8
Quote:
rubinho kaže: Pogledaj post
vrlo vjerojatno da treba, ali u bios-u se iskljuci sata native i onda ide kao pata
A jel i brzina bude kao kod PATE???
__________________
MOJ KOMP: CPU AMD Athlon 64 X2 6000+, Matična : Gigabyte GA-MA770-DS3, sAM2, Mema: 2 X 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax, HDD Seagate ST3320620AS, 320 GB 16MB, Grafička : Gigabyte 8800 GTS 320 MB, napajanje: OCZ 600W. + Prijenosno računalo : HP 6735s
Miha© is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 21:53   #9
samo se iskljuci spomenti Sata Native Control i instalacija krece
__________________
I tvoja jela su nejestiva sva,bez okusa, al žilava i neprobavljiva
cmicmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 12:14   #10
E sad sam ja čito još malo po netu i rečeno je da to ovisi i o socketu, ja imam s775 pa sa xpsp2 nebi navodno trebalo imati problema, i pitanje mihael1990 također i mene zanima kolko to utječe na brzinu?
__________________
"Sve se plaća, sve se vraća"
doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 21:05   #11
Quote:
doblo kaže: Pogledaj post
E sad sam ja čito još malo po netu i rečeno je da to ovisi i o socketu, ja imam s775 pa sa xpsp2 nebi navodno trebalo imati problema, i pitanje mihael1990 također i mene zanima kolko to utječe na brzinu?
kad instaliras windoze opet ukljucis satu i sve ide...
rubinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:05   #12
Quote:
rubinho kaže: Pogledaj post
kad instaliras windoze opet ukljucis satu i sve ide...
Da i onda će disk "krepat" jer neće imati driver instaliran za SATA.....ili se varam?
__________________
MOJ KOMP: CPU AMD Athlon 64 X2 6000+, Matična : Gigabyte GA-MA770-DS3, sAM2, Mema: 2 X 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax, HDD Seagate ST3320620AS, 320 GB 16MB, Grafička : Gigabyte 8800 GTS 320 MB, napajanje: OCZ 600W. + Prijenosno računalo : HP 6735s
Miha© is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 13:49   #13
Neće "krepat" ali će biti windowsi nestabilni! Znači sad iz prve ruke nasigurnije je instalirati pomoću F6 i SATA driverima uz matičnu, a u BIOS-u podesiti na AHCI mod. E sad nemogu reći kolko brzo radi disk jer sam ga već ubio overclockom hehe!
__________________
"Sve se plaća, sve se vraća"
doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 13:53   #14
Quote:
rubinho kaže: Pogledaj post
kad instaliras windoze opet ukljucis satu i sve ide...
Ne. Kada instaliraš Win i SATA AHCI drivere, tek onda opet uključiš SATA native mod u BIOS-u.
__________________
...
M. Shumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:10   #15
Pozdrav!
Prvi put instaliram nove windowse jer imam neke viruse.
Zanima me radili li se backup prije instalacije tako da samo u onom programu "Back up and restore" kliknem na "set a backup", spojim eksterni harddisk i to je to?

Zatim, moram li nakon instalacije windowsa instalirati drivere za matičnu ploču i grafičku karticu kao što piše u ovom tutorijalu https://www.youtube.com/watch?v=zivb8y_2nFk?
Hvala
l u n a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:18   #16
Quote:
l u n a kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Prvi put instaliram nove windowse jer imam neke viruse.
Zanima me radili li se backup prije instalacije tako da samo u onom programu "Back up and restore" kliknem na "set a backup", spojim eksterni harddisk i to je to?

Zatim, moram li nakon instalacije windowsa instalirati drivere za matičnu ploču i grafičku karticu kao što piše u ovom tutorijalu https://www.youtube.com/watch?v=zivb8y_2nFk?
Hvala
Nemoj tako raditi backup jer bus opet backupirala virus.. najbolje je oznaci foldere koje su ti potrebni i prebacis si na prijenosni HDD. a sto se tice windowsa, da, morati ces instalirati drivere poslje instalacija windowsa, a to pronadjes na stranici od maticne ploce svoje..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 23:07   #17
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Nemoj tako raditi backup jer bus opet backupirala virus.. najbolje je oznaci foldere koje su ti potrebni i prebacis si na prijenosni HDD. a sto se tice windowsa, da, morati ces instalirati drivere poslje instalacija windowsa, a to pronadjes na stranici od maticne ploce svoje..
Hvala Osmi!
l u n a is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 22:07   #18
Pozdrav! Reinstalirala sam windowse, kako bih se rijesila virusa, pomocu cd-a koji sam dobila uz laptop na kojem pise "Product recovery" ali na jednoj web stranici gdje opisuje "clean install" pise da se ne moze napraviti clean install s tim product recoveryjem.
Na stranici pise: "If you only have a restore disc from your computer manufacturer but not an original Windows Setup disc or download, a clean install as described in the linked guides above may not be possible. Your restore disc may instead have a relatively similar process that will restore your entire PC, Windows, and programs, back to the factory default."
Zanima me jesam li se s tim recovery ddiskom rijesila virusa, jesam li napravila "clean install"?
Tijekom instalacije uopce nije bilo kao u onim internet vodicima za instalaciju samo sam trebla stiskat next i nije bilo ono da izaberem particiju i to...
I moram li instalirat drivere za graficku karticu i maticnu plocu?
Hvala

Zadnje uređivanje l u n a : 20.05.2017. at 22:22.
l u n a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 10:18   #19
https://www.heidoc.net/joomla/techno...-download-tool

sa ovim programom skini si željenu verziju windowsa. Sprzi na prazan dvd ISO file te onda bootaj računalo sa navedenim dvdom i formatiraj hard disk i instaliraj friške windowse.. Ovo sto si ti napravila si vratila sve na tvorničke postavke windowsa.. Ali to nije kao da si formatila hard disk.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 16:47   #20
@ l u n a ....samo napomena da se virusa vjerovatno nisi rješila
Viruse si i na postojećim windowsima trebala uništiti antivirusnim programima
...i tek tada napraviti beckup svojih dokumenata, slika itd.
Tek ako su ti windowsi oštećeni, spori i sl. odradiš clean install kao što ti reče Osmi.
Nakon instalacije ukoliko nemaš sve drajvere ( vidi u "Device Menager") probaj desni klik pa "update driver" ili ako neće ih skini za tvoju verziju windowsa na stranici proizvođača npr. grafičke kartice ili laptopa.
Normalno bi bilo da iza toga instaliraš antivirusni program , pokupiš update i tek onda priključiš ext. disk sa beckup-om te ga prvo preskaniraš na viruse.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.