Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2008., 15:43   #41
Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
ne kuzim ako LIJEKA NEMA zasto ODMAH kod oftamologa?

ot: imam ih 20 god i primjecujem ih vise kad sam nervozna i na suncu.
Zato jer je naglo povećanje broja tih niti i klupka (tako izgledaju kad ih izoštriš) jedan od simptoma ablacije retine. Ne mora biti, ali može biti. A ablacija retine, ako se ne liječi hitno, izaziva sljepoću.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 00:10   #42
Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
ne kuzim ako LIJEKA NEMA zasto ODMAH kod oftamologa?

ot: imam ih 20 god i primjecujem ih vise kad sam nervozna i na suncu.
Bože, smemy, pa kako TI ne znaš da to može biti simptom ablacije retine? A što je ablacija retine valjda znaš! Što mrzim kad se ljudi ne informiraju i ne guglaju...
__________________
Enjoy the simple things in life!
Kejt 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:14   #43
P.S: Naravno, smemy, zahebavam se. Isto kao što si ti meni na drugoj temi predbacila da sam glupa što pitam nešto za diazepame, (kako to, zaboga, ne znam???), umjesto da se "informiram" i guglam po internetu, tako bih ja tebi mogla reći da si se mogla informirati i guglati o ovoj temi, a ne se raspitivati ovdje. Napisala sam ovo samo zato da uvidiš da imaš jedna mjerila za sebe, a druga za ostale...

No, uostalom, briga me, jer izgleda da do isključivosti i netrpeljivosti dolazi samo na izvjesnim temama, a ova u takve ne spada. I treba se očito s tim pomiriti.
__________________
Enjoy the simple things in life!
Kejt 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:29   #44
kejt napisala sam da imam ''musice'' 20 godina i mislis da ne znam nista o tome? pobogu zeno daj se smiri i citaj sa razumjevanjem, forum ne sluzi za privatna prepucavanja. trazila sam da pojasni jednu recenicu jer ako se cita samo taj njegov post recenica nije bila bas jasna, ne meni nego opcenito.
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 22:05   #45
I ja imam te mušice....primjetio sam ih prije 4-5 godina.....u tom razdoblju mi se dioptrija povećala sa otprilike -2 na otprilike -4.......i sada tih mušica ima više nego prije.....

da li netko zna da li je ta pojava povezana sa dioptrijom, i dali bi ih manje vidio ako bi smanjio diptriju (npr. laserom)?

ako je netko vidio mušice, pa imao lasersku operaciju, i mušice nestale, ili ako znate za takav slučaj.....molim odgovorite....
kokky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 22:31   #46
Quote:
kokky kaže: Pogledaj post
I ja imam te mušice....primjetio sam ih prije 4-5 godina.....u tom razdoblju mi se dioptrija povećala sa otprilike -2 na otprilike -4.......i sada tih mušica ima više nego prije.....

da li netko zna da li je ta pojava povezana sa dioptrijom, i dali bi ih manje vidio ako bi smanjio diptriju (npr. laserom)?

ako je netko vidio mušice, pa imao lasersku operaciju, i mušice nestale, ili ako znate za takav slučaj.....molim odgovorite....
ako ti se u kratko vrijeme poveća broj, imaš razloga za zabrinutost. eto toliko o tome.

a operacija, ne. ni jedna ti ne može pomoći osim vitrektomije, koja se radi samo kada je u oku krv i kada ti je veća šansa da ćeš izgubiti vid zbog nedjelovanja, nego zbog tog zahvata koji je sam po sebi jako rizičan.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 10:54   #47
Quote:
kokky kaže: Pogledaj post
I ja imam te mušice....primjetio sam ih prije 4-5 godina.....u tom razdoblju mi se dioptrija povećala sa otprilike -2 na otprilike -4.......i sada tih mušica ima više nego prije.....

da li netko zna da li je ta pojava povezana sa dioptrijom, i dali bi ih manje vidio ako bi smanjio diptriju (npr. laserom)?

ako je netko vidio mušice, pa imao lasersku operaciju, i mušice nestale, ili ako znate za takav slučaj.....molim odgovorite....
ako si kratkovidan, onda to i nije tako čudno, jer je oštećenje staklovine češće kod kratkovidnog oka, guglaj ima o tome dosta i to nije opasno

a naravno treba otići i na pregled jer moze biti i znak odlijepljenja mreznice što je već netko rekao, a to jest opasno

mislim da sam čitala da postoji neki način da se to ukloni, ali se navodno radi samo kada "mušica"ima puno i bitno ugrozavaju kvalitetu vida.
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 12:20   #48
Hvala na odgovorima, ali sve to što ste rekli znam...

Meni se broj tih mušica(opaciteta) povećava sa povećanjem dioptrije....pa me zanima da li bi se smanjio sa smanjenjem dioptrije? (možda je to povezano sa zaobljenosti oka i loma svjetlosti u kratkovidnom oku....)
kokky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 14:50   #49
Eye floaters

Pozdrav svima...novi sam na forumu. Ne bi ni bio ovdje da se nisu pojavili vražji floatersi. Uglavnom borim se sa njima već 5 mjeseci, a pošto mi se stalno pogoršava teško se nosim s tim. Imam ih u oba oka ne mogu rec neki određeni broj pošto to nisu samo točke već i crte i nekakve krive linije i sve je ko povezano a kad pomičem oči još je gore, uz sve to i mali bljeskovi su tu. Uglavnom bio sam kod troje okulista i zaključak je isti to su samo opaciteti u staklovini, naučiti ću se živjeti sa tim i imat ću ih cijeli život. Oduvijek sam imao odličan vid a studiram geologiju i profesionalna deformacija mi je gledat prirodu, planine ,velika prostranstva sada to više nisam u stanju normalno gledati. Život mi se drastično promjenio, živim u strahu od budućnosti i sadašnjosti, imam noćne more, sanjam floaterse i vrlo sam depresivan i pitam se zašto ja?...jednostavno ne mogu vjerovat da mi se to dogodilo i da sve o čem sam sanjario, kako ću putovat svijetom divit se prirodi je uništeno jer gdje god da pogledam oni su tu i ima ih dovoljno da ne mogu više imat svoje misli i razmišljanja a još kad se sjetim bit će tu do kraja života i bit će samo gore, padnem u crnu rupu. Ima još puno toga tu kaj mi se vrti po glavi pa me zanima da li se netko isto bori sa tim i kako? sry na depri ima puno ljudi kaj je gore od mene al ne mogu se s tim cijeli život tješiti malo je predepresivno.
Singular point is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 16:38   #50
da te barem malo utjesim. nisi jedini.
meni se to pojavilo pocetkom ove godine.
i svaki dan se budim s razmisljanjima o tome. totalno sam opterecena tim floatersima. mrzim dan. po noci mi je puno lakse. i cak i zaboravim na to
a kako jos uvijek studiram (zadnja godina) i stalno ucim, sve mi je gore i ne mogu se skoncentirati na ucenje jer stalno vidim te niti i musice
nazalost, moramo se nekako naviknuti na to
black angel klc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 17:35   #51
ajde recimo da se moram naviknut na to kolko god to brutalno bilo, da li bi obične fotoosjetljive dioptrijske naočale bar malo ublažile?......prek ljeta ajde nosit ću sunčane naočale, al šta je sa zimom i snjegom? Pa zar stvarno više nikada neću moć pogledat u nebo i razmišljat normalno divit se oblacima, plavetnilu? znam da zvuči brutalno al sve bi dao samo da opet mogu imat ono šta drugi uzimaju zdravo za gotovo, bistar pogled u nebo......
Singular point is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 17:53   #52
postoji operacija, ali je dosta skupa, teska i rizicna. ne isplati se riskirati vid zbog tih musica. jedino ako je neophodno da bi se sacuvao vid.
vjerojatno netko vise zna o tome od mene pa ne zelim nista vise govoriti o tome

ne vjerujem da bi to fotoosjetljive dioptrijske naocale ublazile. ne znam. ja nosim lece inace.

vjeruj mi, ljudi misle da sam luda kad pricam o svojim ocima, al full sam opsjednuta s tim floatersima.
vani nosim suncane naocale, a mislim da cu ih i po zimi nositi jer se po snijegu jos vise vide
oni koji imaju bistar vid nemaju pojma koliko su sretni
black angel klc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:21   #53
imam -0.5 dioptriju, nije za naočale al ono ak se sa fotoosjetljivim naočalama mogu zatamnit do 70 % sunčanih zašto ne....bar neću morat uvijek nosit sunčane, jedino po extremnom suncu....razgovarat ću sa svojim okulistom, makar brijem da će i on mislit da sam preopsjednut s tim...da se bar mogu tješit bude bilo bolje to je sam faza al kolko sam čito po netu brijem da bu bilo sam gore....za operaciju znam zovu je FOV floaters only vaz-nešto, kolko sam skužio sa tim iglama obično se rade one najkompliciranije operacije al ofmantolozi se uglavnom vrlo teško odlučuju za to, navjerojatnije zbog rizika....a šema postoji mogućnost da floater potone na dno il tak neka spika da se netko izlječio od toga još nisam čuo.......možda bu u budućnosti bolje, možda nađu lijek al moram priznat da mi je to ujutro kad se dignem i krenem u grad nikakva utjeha nego vječni podsjednik na to kako život zna biti okrutan....
Singular point is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:38   #54
Na jednoj drugoj temi na ovom forumu je pisano o tome,navodno mogu biti uzrokovani i Lasik operacijom
https://www.forum.hr/showthread.php?t=91525&page=40
Izdvajam:
Jedina učinkovita, ali među oftalmolozima i vrlo nepopularna metoda za vađenje opacitata iz oka je vitrektomija, poznata pod kraticom FOV (Floaters Only Vitrectomy). Na žalost rizici su veliki, od 100%-tnog razvoja očne mrene (koja zahtijeva novu operaciju i ugradnju umjetne očne leće) do znatno opasnijeg odvajanja ili oštećenja mrežnice, i najopasnije - infekcije s potpunim gubitkom vida.

Kad je riječ o razvoju očne mrene, ona se neće razviti ako je pacijent prije vitrektomije operirao očnu mrenu, pa već ima ugrađenu umjetnu očnu leću. Takvi pacijenti će malo lakše nagovoriti kirurga na vitrektomiju za opacitate, dok je inače skoro nemoguće naći liječnika voljnog preuzeti rizik operacije, jer dok opacitati "samo" kvare vid, ova operacija može izazvati potpuno gubljenje vida.

Kako izgleda vitrektomija za opacitate (FOV) možete pogledati na slijedećoj stranici:

http://www.retinavitreous.com/video%..._floaters.html
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 21:08   #55
ma ja sam svjetlosnim godinama od FOV-a ili nečeg sličnom tome.......situacija u kojoj se nalazim je bez izlaza i teško se borim sa tim...prožvako sam sve o floatersima a pogotovo sve na onom forumu floatertalk.......činjenica je da mi nema spasa i to me psihički ubija, užasno je kontraproduktivno i nepošteno(a život je nepošten)...drugačije gledam na svijet i moram priznat užasno sam ljubomoran i zavidan na druge šta imaju floater free vision a ne znaju to cijenit. U svojoj potrazi za svetim gralom ozdravljenja nisam naišao na ništa šta bi pomoglo (zdrav život možda i to možda usporava stvaranje novih) osim te bolesne operacije sa iglama u Belgiji i SAD-u . Mene zanima sutra, sljedeći tjedan, mjesec i godina , bilo ujutro il popodne kako da se ja nosim sa tim kad jednostavno nemogu to ignorirat kad to vidim uvijek i zbilja izgleda sablasno. Moram priznat da sam promjenio životne navike i počeo prakticirat zdrav život bez cigareta, bez previše mesa, sa dosta voća i povrća te vode...barem ću bit zdraviji u budućnosti al ću reć da bi mijenjao sve samo da se sve vrati kak je bilo, one clear vision is my dream.....a kaj je najbolje sanjao sam da hodam kroz prirodu i imao sam čisti vid , na kraju kad sam se probudio zaključio sam da je to ustvari noćna mora zato kaj takav vid više nemam......
Singular point is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 22:28   #56
u potpunosti shvacam o cemu govoris
sve donedavno, zivot mi je bio puno laksi
danas dok drugi razmisljaju o svakodnevnim stvarima ja razmisljam o svojim ocima
gledaj to s ove strane, kako bi bilo da ne vidis? mozes biti sretan sto jos uvijek vidis sve oko sebe, unatoc tim floatersima
inspiriralo me ono sto se danas dogodilo onim mladim ljudima na koncertu u Rusiji, sto su oslijepili zbog tudjeg nemara, i pocela sam razmisljati na vedriju stranu toga
istina, smetaju. jako smetaju i neposteno je sto ih je nemoguce maknuti.
sto se tice zdravog zivota, ja sam to radila puno prije nego sto mi se dogodilo ovo s ocima. sada sam pala u neku vrstu depresije i pomalo se zapustam. no to je vec tema za podforum psihologija
anyway, morat ces se pomiriti s tim floatersima. i vjerujem da ces se vec nekako naviknuti na njih. probaj gledati svijet u daljinu, a ne kroz te floaterse
i sad te musice idu lijevo-desno po mojim ocima, ali morati cu zivjeti s njima sve dok me vid bude kako-tako sluzio
zivot je uistinu nepravedan. ali barem imamo sve dijelove tijela, i zdravi smo
black angel klc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 17:50   #57
ja nosim naocale, al nemam ih jer sam se napio i izgubio,
cesto mi se pojave al nemogu ih pratit kolko su brze i nestanu, pa se pojave nakon pola sata
__________________
did he look like a bitch?
bullshift is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 09:10   #58
Ja imam 16g a vidim i neku paučinu i neku mušicu,dekoncentrira me pri čitanju, igranju na kompu, skoro po svemu
orsazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:03   #59
...ja imam također velikih problema s "mušicom"...ili mogu odmah reći s više njih...imam samo 16 godina i problem me mući več njegdje 4 godine! u početku sam vidjela samo jednu veću,a sad su mi pune oči tog!..vidim ih samo na svjetlim površinama,bila kod doktora-nemaju pojima o čem se radi!?
rafaelita5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:28   #60
Quote:
rafaelita5 kaže: Pogledaj post
...ja imam također velikih problema s "mušicom"...ili mogu odmah reći s više njih...imam samo 16 godina i problem me mući več njegdje 4 godine! u početku sam vidjela samo jednu veću,a sad su mi pune oči tog!..vidim ih samo na svjetlim površinama,bila kod doktora-nemaju pojima o čem se radi!?
Vitreozni opaciteti. Koagulacije u staklastom tijelu uslijed rušenja bjelančevinaste matrice u njemu.
Blago ti se kakvog liječnika imaš kad je toliko glup da ne zna za to...

Neizlječivo. Iskrena preporuka - prestani ih gledati i uči se ne primjećivati ih. Potrebne su godine.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.