Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2013., 18:56   #21
Spremam se na Iceland u prosincu i planiram ostati nekih mjesec dana ili više (ovisi o susretu sa trolovima).
Ima li možda iskustva sa unajmlivajem kućice/stana? Neka pouzdana web stranica sa lokalnim oglasima ili online izdanje njihovog oglasnika možda?
solsticij is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 23:14   #22
Veoma je skupo. I nema ih puno. Pogledaj Airbnb.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 15:40   #23
uglavnom leti se idući tjedan na utakmicu island-hrvatska. avio karte kupljene, smještaj rezerviran (apartman) u reykjaviku.

zanima me kakve su cijene hrane, pića (vino,pivo & drugi alkoholi ) u dućanu i po restoranima/pubovima?

4 dana sam gore, 3 slobodan za neki izlet i kupanje u plavoj laguni. šta bi preporučili u ovom kratkom roku da se ode pogledat?
mislim uzet rent a car na aerodromu pa onda otić do ovih "must visit" lokacija.
awayday is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 05:03   #24
Mi smo bili prošle godine i na alkohol zaboravi. Općenito u cijeloj Skandinaviji je alkohol jako jako skupi. Al pogledaj u bonus dućanima.ti su najjeftiniji ko naš lidl. Ako budeš rental auto i imaš tri dana probaj južnim dijelom otoka do jokullsarlon lagune.mi smo to u 3 dana uspjeli.imaš jednu cestu i samo ideš.po putu imaš hrpu slapova,gejzire,ledenjake,skaftafel nacionalni park.neznam kakva je situacija s uvjetima na cesti sad jer je ipak zima.možda ipak da nejdeš tak daleko nego odi na kupanje u plavu lagunu,do gejzira i gulfos vodopada i uzmi reykjavik welcome pass-jeftin a imaš sav prijevoz,sve bazene koji su odlični(vanjski s temperaturom vode od 35 stupnjeva) i još dosta toga.Smještaj neznam kak je.mi spavali u šatoru al to je bilo ljeto
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 10:11   #25
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Mi smo bili prošle godine i na alkohol zaboravi. Općenito u cijeloj Skandinaviji je alkohol jako jako skupi. Al pogledaj u bonus dućanima.ti su najjeftiniji ko naš lidl. Ako budeš rental auto i imaš tri dana probaj južnim dijelom otoka do jokullsarlon lagune.mi smo to u 3 dana uspjeli.imaš jednu cestu i samo ideš.po putu imaš hrpu slapova,gejzire,ledenjake,skaftafel nacionalni park.neznam kakva je situacija s uvjetima na cesti sad jer je ipak zima.možda ipak da nejdeš tak daleko nego odi na kupanje u plavu lagunu,do gejzira i gulfos vodopada i uzmi reykjavik welcome pass-jeftin a imaš sav prijevoz,sve bazene koji su odlični(vanjski s temperaturom vode od 35 stupnjeva) i još dosta toga.Smještaj neznam kak je.mi spavali u šatoru al to je bilo ljeto
hvala ninac na info

vjerovatno ću uzet rent a car na aerodromu keflavik. ne planiram neke duže rute posebno jer će biti zima,led. sigurno ću otić na kupanje u plavu lagunu, do gejzira i ovog glufos vodopada. koliko košta reykjavik welcome pass ? uključen javni prijevoz? postoji li nekakav popust s njim prilikom ulaza u plavu lagunu?
što se tiče smještaja rezerviran je apartman u centralnom dijelu grada za 55 eura dnevno što je smiješna cijena.

pa kolika je cijena alkohola, recimo piva 0.5 u baru/dućanu?
čitam po tripadvisoru da je pola litra nekih 5-7 eura što i nije nešto pretjerano strašno. toliko je recimo u londonu
bio sam na proljeće u švedskoj i tamo je u barovima po 60-80 kruna 3dcl točenog piva. zanima me jel se alkohol u dućanima prodaje normalno ili je odvojeno kao u švedskoj u onim posebnim trgovinama samo za alkohol?
awayday is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 14:24   #26
Stvarno neznam koliko je cijena alkohola ali znam da je nama bilo sve to jako skupo.prošli smo cijelu skandinaviju osim finske.u norveškoj je još gore.ovdje ti je link za reykjavik pass http://www.visitreykjavik.is/travel/...k-welcome-card pa prouči.isplati se jako ako planiraš biti u gradu dan dva.dobro razmisli kaj bi htel vidjeti pa si izračunaj.pogotovo sad kad je hladno pa nebreš samo tak provest cijeli dan na otvorenom.piše ti kaj je besplatno i popuste koje imaju.ima prijevoz,muzeje,bazene,trajekt... zavidim ti tak da znaš i sad sam baš jako ljut.to je tak predivna zemlja da kad odradim još par želja(putovanja) onda bum svaki put putoval samo na island.nema takve prirode i takvih boja nigdje! uživaj i glasno navijaj.ako trebaš još kaj samo pitaj
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 14:27   #27
e da sad sam se sjetil da je bila neka fora da se alkohol obično kupi u dućanu na aerodromu,da je dosta jeftinije.pa možda da si tam kupite zalihe
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 15:31   #28
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
e da sad sam se sjetil da je bila neka fora da se alkohol obično kupi u dućanu na aerodromu,da je dosta jeftinije.pa možda da si tam kupite zalihe
vjerovatno se misli na kupovinu u duty free shopu prije polijetanja prema islandu

da se razumimo, nismo nikakvi alkoholičari nego eto čisto volimo popit koju pivicu prije noćnog izlaska u grad i prije same utakmice
kontaktirao sam jutros iznajmljivača apartmana koji kaže da su cijene od 5-7 eura u barovima i nešto jeftinije u dućanima tako da nije prestrašno kao recimo u švedskoj,norveškoj,finskoj...
uzet ću ovu wellcome karticu, za 2 dana se isplati dat 22 eura. reci mi di si minja novac? jesi li plaća šta kreditnom karticom?
vidim da na dosta mjesta udaraju proviziju ako se plaća kk.
awayday is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 15:58   #29
Quote:
awayday kaže: Pogledaj post
vjerovatno se misli na kupovinu u duty free shopu prije polijetanja prema islandu

da se razumimo, nismo nikakvi alkoholičari nego eto čisto volimo popit koju pivicu prije noćnog izlaska u grad i prije same utakmice
kontaktirao sam jutros iznajmljivača apartmana koji kaže da su cijene od 5-7 eura u barovima i nešto jeftinije u dućanima tako da nije prestrašno kao recimo u švedskoj,norveškoj,finskoj...
uzet ću ovu wellcome karticu, za 2 dana se isplati dat 22 eura. reci mi di si minja novac? jesi li plaća šta kreditnom karticom?
vidim da na dosta mjesta udaraju proviziju ako se plaća kk.
Sjećam se reklame na ulici u Reykjaviku: najjeftinije pivo na Otoku - 400 kruna...
E, sad, čini mi se da su bila tri deca, ali smo svejedno navalili jer je to bila neponovljiva prilika..
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 16:15   #30
na aerodromu smo promjenili nekaj sitno.ne sjećam se baš.a dalje apsolutno sve sa karticom.na benzinskoj,kamp,dućan,neznam dal smo u pekari,ali 90% je biila kartica. neznam za barove.i da ako ti se da prouči di je kamp u reykjaviku,pokraj kampa su bazeni i iza bazena je štand s božanstvenim hot dogom.i jeftin je.mi smo tam po nekad cijeli dan jeli. ovo za dućan na aerodromu je bil u keflaviku,znam da smo tam kupili par pivica.
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 16:31   #31
evo još malo od mene ovo ti je link za isti ovaj forum i island ali pod drugim imenom.puno svježije informacije.prolistaj zadnjih par sranica ili pitaj vanelica-on je bio tri puta tam već https://www.forum.hr/showthread.php?t=42732&page=11
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 17:48   #32
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
prošli smo cijelu skandinaviju osim finske.
Finska nije u Skandinaviji.

Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
u norveškoj je još gore.
Apsolutno. Nigdje nisam vidjela skuplju pizzu nego u Norveskoj, 240 kn jedna. Pivo najcesce 90-100 kn.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 12:48   #33
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Finska nije u Skandinaviji.
Ja se ispričavam

Zadnje uređivanje ninac : 07.11.2013. at 12:56.
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 13:29   #34
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Ja se ispričavam

Skandinavija su Norveska, Svedska i Danska.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 13:52   #35
Ali cijene alkohola u Finskoj su iste kao i u Skandinaviji.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 14:26   #36
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ali cijene alkohola u Finskoj su iste kao i u Skandinaviji.
Ali u Skandinaviji nisu iste cijene alkohola. U Oslu je prosjecna cijena 0.5 l piva 90 kn. U Danskoj 45 kn.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 14:40   #37
Krivo sam se izrazio... Cijene nisu iste, ali je za naše pojmove alkohol pre, pre skup. U svim tim državama. Ok, u danskoj je samo pre-skup, a kako ideš na sjever, tako dodaješ još jedan pre.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 14:58   #38
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Krivo sam se izrazio... Cijene nisu iste, ali je za naše pojmove alkohol pre, pre skup. U svim tim državama. Ok, u danskoj je samo pre-skup, a kako ideš na sjever, tako dodaješ još jedan pre.
Haha. Naviknuta na danske cijene, svejedno mi je Oslo sokantno skup. Kad smo dosli na aerodrom proslog tjedna, nesto smo ogladnili i skuzili smo da bi nas dvije pizze i dva piva izasli 700 kn. Odlucli smo pricekati da sletimo u Kopenhagenu i tamo jeli odmah na aerodromu, ima super steak restoran, s jako kvalitetnim mesom (vjerojatno najkvalitetnijim u gradu). Jeli steak, spinat, krumpir i po casu vina za 640 kn. Pa sad ti vidi... Tamo pizza, vamo steak.

Evo ga:

__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 12:12   #39
Quote:
awayday kaže: Pogledaj post
vjerovatno se misli na kupovinu u duty free shopu prije polijetanja prema islandu
Jok.

Keflavik je jedan od rijetkih (možda i jedini u Europi) aerodrom koji ima duty free - pri dolasku.

Kažu da Islanđani nakon slijetanja jednostavno ne propuštaju da se dobro opskrbe alkoholom i da je nakon svakog aviona masovka.

Meni u stvari nije jasno je li u tom djutiću jeftinije samo nego po birtijama ili je jeftinije i od supermarketa, ali za pretpostaviti je da je jeftinije od hebeno svega.

Vlasnik apartmana u kojem ćemo odsjesti u svom prvom welcome e-mailu koji mi je poslao nije propustio da mi taj djutić napomene kao jedan od glavnih savjeta. Kaže da se opskrbimo čak i ako ne pijemo, on će sve što ne poločemo do kraja boravka otkupit od nas po 15% višim cijenama.

Naveo je i da je limit po osobi 1 litra žestice + (litra vina ili 2 sixpacka pive). Jedino ne znam koliko se strogo kontrolira ako se tko "zaigra" pa kupi više.

Također je nejasno jesu li to limiti za sve što unosiš u zemlju ili možeš kupit nekaj na prethodnom layoveru i onda još toliko na Keflaviku.

Kad bolje razmislim, idem ja njega to sve pitat mailom.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 14:35   #40
Quote:
awayday kaže: Pogledaj post
vjerovatno se misli na kupovinu u duty free shopu prije polijetanja prema islandu

da se razumimo, nismo nikakvi alkoholičari nego eto čisto volimo popit koju pivicu prije noćnog izlaska u grad i prije same utakmice
kontaktirao sam jutros iznajmljivača apartmana koji kaže da su cijene od 5-7 eura u barovima i nešto jeftinije u dućanima tako da nije prestrašno kao recimo u švedskoj,norveškoj,finskoj...
uzet ću ovu wellcome karticu, za 2 dana se isplati dat 22 eura. reci mi di si minja novac? jesi li plaća šta kreditnom karticom?
vidim da na dosta mjesta udaraju proviziju ako se plaća kk
.
Ovo i mene zanima pa ako može netko tko zna da malo više o ovome napiše
zovkan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.