Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2005., 10:56   #61
Quote:
heureka kaže:
tablete sam prestala piti.. jednostavno je bilo gore da ih pijem nego da ih ne pijem..

da, cajevi, ishrana, planina... zara jeste kopriva..

hm, a kako se taj čaj pravi? kopriva mora bit svježe ubrana ( to je nemoguće), sušena ili kako?

btw. cikla mi već na uši izlazi
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 15:41   #62
kad imas svjeze koprive, stavis svjezu... i susena valjda ima isti efekat.. ja sam stavljala relativno svjezu jer sam je svake sedmice brala..
kako se caj pravi.. ko i ostali cajevi.. kad voda provrije, zalijes zaru.. sacekas 8-10 minuta i natjeras se popiti ga

na pm cu ti poslati pm koji sam dobila od jedne forumasice koja je isto puno digla zeljezo.. meni to nije bas proslo, al mozda tebi prode..
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 22:32   #63
mislim da je inače jako dobra absorpcija željeza iz crvenog mesa.

ipak provjeri za to
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 19:14   #64
ja sam pio tablete od jedne makedonskog Alkaloida, po mom misljenju najkvalitetnije sto se moze dobiti na recept. ne sjecam se tocno naziva, ali znam da je sadrzavao 350 mg željeza u spoju koji se najlakse apsorbira (dont remember neither). a inace potrbe aza zeljezom kod muskih 10 mg a zena 15 mg. dakle doza 20 puta jaca od dnevne potrebe.
imao sam razinu od nekih 7-8 a nakon sam 30 tableta (kroz 2 mjeseca mi je porasla na 16.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 12:25   #65
Ja sam imala problema s tim manjkom zeljeza, pila sam sa Ferrumom i sumeci C-vitamin jer on poboljsava resorpciju zeljeza i stanje mi se popravilo (bilo je gore nego kod tebe).
Ali definitivno najbolje mi se popravilo stanje kad sam pocela piti kontraceptivne pilule, ako si zensko naravno ako nisi...izvinte to ne dolazi u obzir.
Sto se prirodnih sredstava tice, neces to popraviti samo njima. Ja sam recimo cula da je biljka žara pomogla i to puno, ali nije ti to to. Moras piti tablete+c vitamin+ishrana...ili sve ovo izbrisi i pocni sa kontraceptivnim pilulama koje su namjenjene za te slucajeve..
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 11:44   #66
gle ja sam prije isto bila anemicna,pila sam tablete non stop...onda bi mi se stanje poboljsalo,ali nakon nekog vremena opet je bilo lose i opet sam ih pila...zadnjih godinu dana otkako ne jedem meso nema ni anemije,ni vrtoglavice,ni ikakve bolesti....samo povecaj unos svijezeg povrca,a jedi sto manje crvenog mesa...
__________________
Tomorrow
Will it really come ?
And if it does come
Will I still be human ?
All I ask of you is one thing that you never do
Would you put your arms around me ?(I won’t tell anyone)
Tomorrow
Does it have to come ?
rencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 12:46   #67
Imao sam isto problema sa niskim željezom i niskim hemoglobinom. Meni je jako pomoglo (kao što je već spomenuto) kupinovo vino i ciklin sok, treba piti prst-dva vina i dcl ciklinog soka prije svakog objeda. Kupinovo vino se može nabaviti na placu a ciklin sok u DM-u.

Također, dok ih ima, treba što češće jesti borovnice.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 19:34   #68
ja se stvarno nadam da se ova sa čavlima zajebava

što se tiče teme...

Ako seamless ima teške nuspojave nakon uzimanja oralnih pripravaka željeza, može se zaključiti da ima problema sa apsorpcijom željeza iz probavnog trakta. Oralni pripravci sadrže željezo u Fe+++ obliku koje se u organizmu metabolizira (prerađuje) u Fe++ oblik koji onda tvoj organizam može koristiti. Injekcije sadrže željezo u Fe++ obliku pa se na taj način preskače ovaj korak pretvorbe kod osoba koje ne mogu apsorbirati Fe+++ (jednostavan prikaz).

Za daljnju diferencijalnu dijagnozu tvoje anemije treba napraviti cijeli status željeza (transferina i feritina, UIBC i TIBC), krvnu sliku (posebno crvenu krvnu sliku), kao što je već netko rekao prije ispitati mogućnost da negdje krvariš (gastroskopski pregled, pregled krvi u stolici).

Anemija je ozbiljna hematološka bolest, treba se pravilno dijagnosticirati i liječiti. Čavli i pileća krv ti tu neće pomoći nimalo...

Liječnika opće prakse imaš pravo promijeniti besplatno.
cyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 13:16   #69
Re: manjak željeza u krvi

Quote:
seamless kaže:
zna li netko prirodan "lijek" za manjak željeza u krvi? naime, imam dosta nisko željezo 3.5 ( a granice su 8-30) zbog čega imam vrtoglavice i sl, a teblete željeza mi želudac ne podnosi.thx
Ne smijem ovdje reći s čime češ brzo popraviti stanje, garantiram kompletnu promjenu krvne slike za 90 dana (krv se obnavlja svakih 90 dana).

Quote:
magic kaže:
nema ni teoretske shanse da se tako nisko zheljezo, odnosno rezerve, popune samo uzimanjem namirnica.

treba naci adekvatan preparat. ukoliko nikako ne podnosish ove uobichajene pripravke, preporuchujem savjetovanje na odjelu hematologije.
Pravilnom prehranom se može popraviti stanje ali treba više vremena, biti strpljiv i uporan.

Biljni pripravci (vitamini, minerali) to mogu ubrzati.

Quote:
magic kaže:
postoje razlichita rjeshenja, al ne kod lijechnika opce prakse i u obichnim ljekarnama.
Doktori znaju samo prepisivati recepte što su naučili od farmaceuta (čitaj: sponzora).

Quote:
_Altanta_ kaže:
Trebaš ići na više testiranja, možda imaš probleme apsorpcije.
Znam da su jetrica gadna (bar meni), ali molim te probaj ih jesti, znaš što je anemija, s njom se borim cijeli život.
Mislim da je to genetski, jer moja stara isto ima problema sa željezom.
I tebi mogu pomoći.
Apsorpcija je vrlo bitna, ali da bi se uopće nešto moglo apsorbirat treba to hrana i sadržavat, a bez vode nema ni transporta.
Kava, alkohol i lijekovi onemogučuju dobru apsorpciju.

Quote:
kemik kaže:
Ferro Sanol Duodenal.

I ja sam opako anemicna (gora sam od tebe, ja sam uspjela doci do 2.3 zeljeza u krvi, skoro zavrsila na transfuziji). Do sada sam probala sve i svasta, ali ove tablete su apsolutno najbolje za mene (a i mnoge druge). Od njih me nikad nije bolio zeludac, iako me od "obicnih" cesto znao boljeti, i zeljezo se jako brzo popravilo.
Moja "stara prijateljica" ..
Ti si "prepametna" da bi shvatila kako na zdravi način možeš rješit svoj problem.
Samo kemijom, zato ti je i nick takav ? ..

Quote:
seamless kaže:
ne mogu se pomaknuti.
i moja dr veli da ima takvo željezo, pa kad ju pitam šta radi, veli, a niš, ako neću da vas ( nas pacijente) sve gledam u izmaglici popijem svako jutro tabletu i bok

a budući da mi se već fest vrti u glavi, nešto moram poduzet ( a od ovih tableta koje sam dobila me opako boli želudac)
Jako je pametna , ovo je samo dokaz da ni doktori nemaju rješenja za te probleme, ne kužim zakaj se malo više ne educiraju ?

Kada sa svim lijekovima uništiš i želudac onda će farmaceuti dobit konzumenta i za lijekove za želudac .. i tako dalje dok ne skupiš čitav sepet lijekova (a njima baš super).

Quote:
seamless kaže:
istina, ja sam se pomalo i navikla na to, pa mi je čist normalno da se brzo umaram i na ostale simptome. u zadnje vrijeme mi se jače počelo vrtjeti u glavi, pa sam opet otišla k njoj, pa mi je dala Heferol 2x na dan i rekla da moram više mesa jesti.
Pretpostavljam da imaš i niski tlak ?

Quote:
jimmy jazz kaže:
ma shit, gomila tih tableta se loshe apsorbiraju a stete zelucu.
Točno, ali štete kompletnom organizmu a ne samo želucu, tu je poanta.

Quote:
Self-portrait kaže:
Sto se tice vrtoglavica, ne moraju biti bas znak neceg ozbiljnog, dapace, vrlo su ceste (i kod mladjih ljudi) i mogu se javiti i kao posljedica poremecene cirkulacije (posve ucestala spondiloza vratne kraljesnice), kod niskog tlaka i kad se anemija udruzi sa premorom plus stresom .
Naravno, ako su ucestale i potraju, treba napraviti i pretrage .
Seamless, bez brige, nije to bas neka rijetkost.
Nije rijetkost da mnogi imaju te probleme ali da ne brine zato što to imaju mnogi to je samo navikavanje na loše situacije ... slaba mi je utjeha ak su svi oko mene bolesni, meni je bitno da sam ja zdrav.
Slaba cirkulacija je i uzrok niskom tlaku, a sve je to vrlo rješivo.

Quote:
Mladenac kaže:

...bravo za doktora i za farmaciju.
...znaš ti da čovjek absorbira jako malo vitamina iz tih tabletica (vitamin C)
... Samo se ti kljukaj kemijom
.....želim naglasiti važnost absorpcije tvari uzetih prirodno i putem kemikalija.
.....a baš me zanima kak oni farmacija kreira to, sigurno bolje nego priroda.
... A doktoru je najlakše napisati recept
Malo ironično al si pogodio "u sridu".

Umjetni vitamini nemaju ni približno djelotvornu apsorpciju na žive stanice kao prirodni vitamini, to je prvo, a drugo je da se apsorpcija pojačava kada su oni u idealnom omjeru tj. kada djeluju zajedno (istovremeno) kao u prirodi.

Dok god su ljudi vjerovali da im lijekovi mogu povratiti zdravlje farmaceuti (i doktori) su ih kljukali lijekovima ali sad se jako puno počelo pričati o prevenciji kroz pravilnu prehranu (wellness) i ljudi su počeli tražiti rješenja sa strane, mimo liječničkih ordinacija koji im nisu uspjevali zaista pomoći.
Shvativši "nove potrebe" farmaceutska industrija se brzo prebacila na proizvodnju "vitamina" kako bi i onim "osvještenim" ipak uspela nekaj prodati (i zaraditi) a manje se brinulo o djelotvornosti tih vitamina kao što se ne brine ni o djelotvornosti lijekova.
Naime, dobro je poznato da se lijekovi ne rade da bi se ljudi izliječili skroz nego da bi samo izgubili simptome (a ne uzrok) jer se u tom slučaju nastavlja njihova konzumacija (u nedogled) i na taj način stvara ovisnik tj. doživotni konzument.

S druge strane prisutno je sustavno omalovažavanje svake teorije o rješavanju zdravstvenih problema sa pravilnom prehranom i zdravim načinom života jer u tom slučaju farmaceuti ostaju bez svojih "mušterija" ali sreća je da su svi ipak ljudi pa da i njihovo zdravlje ovisi dosta o tome, kao "gđe kemik", kojoj preveliki ego ne dozvoljava da povjeruje u prirodne načine vlastitog ozdravljenja. Fakat žalosno.
NITEWORKS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 21:36   #70
Re: Re: manjak željeza u krvi

Quote:
NITEWORKS kaže:
Ne smijem ovdje reći s čime češ brzo popraviti stanje, garantiram kompletnu promjenu krvne slike za 90 dana (krv se obnavlja svakih 90 dana).

(
a da mi šapneš na pm? thx
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 19:07   #71
Evo da ohrabrim anemične, u svibnju mi je željezo bilo 3 (prije i 1) a nekidan pretrage: 25!
Ali najgore, što se nisam loše osjećala dok mi nije dijagnosticirana anemija, a sad kad osjećam sve simptome, uvjerena da mi je još palo-tamo 25. Šta ti je placebo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 02:51   #72
Re: manjak željeza u krvi

Quote:
seamless kaže:
zna li netko prirodan "lijek" za manjak željeza u krvi? naime, imam dosta nisko željezo 3.5 ( a granice su 8-30) zbog čega imam vrtoglavice i sl, a teblete željeza mi želudac ne podnosi.thx
Uzimam zeljezo u bonboncekima s okusom maline. Ludnica. Cijeli zivot su me nateravai da pije nesto odvratno. Ovo je super i potpuno prirodno. Tak su fini da ih skrivam od djece, jer bi ih sve odjednom pojeli. Od kad ih uzimam (jedan-dva na dan) nemam problema s manjkom zeljeza, ni s gastritisom.
Jadranka
Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 13:03   #73
Quote:
ygraine kaže:
meni je jedno vrijeme zeljezo bilo nisko, ne bas puno ispod granice, al svejedno nisko, i pila sam Ferrogreen od Specchiasol, zeljezo/sok od prirodno uzgojene cikle, spinata, .....
"Fama" je da u spinatu ima vise zeljeza nego u drugom povrcu.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 23:20   #74
Zeljezo

Quote:
el_mariachi kaže:
"Fama" je da u spinatu ima vise zeljeza nego u drugom povrcu.
Ja ne govorim o spinatu. Ni o "famama" nego istinu. A ti provjeri, k te zanima.
Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 08:01   #75
Re: Re: manjak željeza u krvi

Quote:
Libby kaže:
Uzimam zeljezo u bonboncekima s okusom maline. Ludnica. Cijeli zivot su me nateravai da pije nesto odvratno. Ovo je super i potpuno prirodno. Tak su fini da ih skrivam od djece, jer bi ih sve odjednom pojeli. Od kad ih uzimam (jedan-dva na dan) nemam problema s manjkom zeljeza, ni s gastritisom.
Jadranka
a kak se zovu bombončeki?
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 00:09   #76
Zeljezo

Zovu se nutrilite. To su sluzbeni vitamini Hrvatskog olimpijskog odbora. Mozes otici na www.nutrilite.com
Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 01:09   #77
Re: Zeljezo

Quote:
Libby kaže:
Zovu se nutrilite. To su sluzbeni vitamini Hrvatskog olimpijskog odbora. Mozes otici na www.nutrilite.com
thx
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 14:52   #78
Ima jedan problem sa elementima, mineralima i vitaminima!
Kada se tijelo naući, "postane gotovan", na te koncentrirane gluposti onda se to sranje mora izimati cijeli život.
Tijelo za neke navedene stvari tijekom vremena, koji su se uzimali putem hrane, "zatvori proizvodne pogone".
Tada nastaju problemi.
Problem je i to što se vrlo malo zna o spojevima u kojima dolaze, npr željezo (ioni) i koji su potrebni i u kojoj kolićini.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 19:03   #79
Quote:
ZOsvald kaže:
Ima jedan problem sa elementima, mineralima i vitaminima!
Kada se tijelo naući, "postane gotovan", na te koncentrirane gluposti onda se to sranje mora izimati cijeli život.
Tijelo za neke navedene stvari tijekom vremena, koji su se uzimali putem hrane, "zatvori proizvodne pogone".
Tada nastaju problemi.
Problem je i to što se vrlo malo zna o spojevima u kojima dolaze, npr željezo (ioni) i koji su potrebni i u kojoj kolićini.

Tijelo treba odredjene vitamine i minerale da bi uopce moglo funkcionirati. vrlo malo ih mozemo iskoristi iz modificiranih namirnica koje uzimamo. Ovisni smo i o drugim stvarima kao o hrani, vodi, kisiku, bez njih ne mozemo zivjeti. Ja ne govorim o koncentriranim glupostima, nego o zeljezu i ostalim mineralima i vitaminima koji su nam potrebni, a nema ih dovoljno u hrani. Ako ih vec trebam, onda cu si priustiti najbolje, jer toliko vrijedim. Nutrilite je najstarija tvornica vitamina na svijetu, kontroliraju predproizvodnju, imaju svoje plantaze i tvornice na njima, cak su i spojevi dobiveni od biljaka, nema nikakve kemije, dobili su UN nagradu za zastitu covjekove okoline, njihovi znanstvenici su dobijali Nobelove nagrade, njihov osnivac je prije 70 godina OTKRIO vitamine, danas su vodeca kompanija na svijetu, a i sluzbeni vitamini naseg Olimpijskog odbora, Australske plivacke repke, NBA lige itd. Provjeri. Trebamo slusati da bi srusili neke tabue kojima su nas filali. Vec to sto mi pises znaci da te tvoje zdravlje zanima i da nisi bas prosjecna osoba. Pozdrav.
Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 19:46   #80
Quote:
el_mariachi kaže:
"Fama" je da u spinatu ima vise zeljeza nego u drugom povrcu.
da... cini mi se da sam i ja to jednom negdje citala, iako i dalje ako kupujem spinat mislim si kako cu imat 'zeljezni' obrok (za to je mozda i mornar Popaj donekle kriv )))) )
no bit ce da ga ipak makar nesto vise no u drugoj hrani ima kad je ipak sastojak ovih 'zeljeznih' 'koncentrata'.

Za ovaj sto sam ga ja pila veli da sadrzi: 'kvasci bogati željezom, sokovi koprive, špinata, potočarke, cikle, jabuke, praha acerole i grožđa koji sadrže folnu kiselinu... i vitamine neophodne za bolju resorpciju željeza...'
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.