Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2015., 23:38   #501
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
koliki ti je budžet?
Cca 3-4000 kn. Kolika mi snaga uopće treba za taj prostor, 2,5 ili 3,5 Kw?
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 23:56   #502
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Cca 3-4000 kn. Kolika mi snaga uopće treba za taj prostor, 2,5 ili 3,5 Kw?
Za 4000kn mozete kupiti najjeftinije modele.......sa slabom izolacijom vrlo moguce da budete nezadovoljni.

Ali ako uzmete grijalicu od 10-20€ da ju imate kao ispomoc kad zagusti......onda ok.
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 08:12   #503
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Cca 3-4000 kn. Kolika mi snaga uopće treba za taj prostor, 2,5 ili 3,5 Kw?
Ne znam kakva iskustva imate sa podstanarima, ali mislim da je velika šansa da će stan biti prazan bar 2-3 zimska mjeseca.

Kako se stan grijao do sada?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 11:35   #504
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Na toliko m2 treba puno klima......toliko uredjaja......toliko instalacija......kad se pravilno dimenzionisu mozes imat potrosnju u koju ni sam neces vjerovati........ali one duvaju.....kad pocnu minusi vani ,vanjska jedinica zamrzava.......pravi pauze sa grijanjem dok odmrzne vanjsku.......pa je jako bitno napraviti dobar izbor uredjaja i dobro ih dimenzionirat.......jedni su glasniji,jedni vise gube na snazi sa minusima,jedni brze odmrzavaju itd itd.

Klima inverter je ustvari toplotna pumpa zrak-zrak.......vanjska jedinica uzima vanjski zrak preradjuje ga i ubacuje toplotu unutra opet zrakom.

Bolja opcija za kucu bi bila toplotna pumpa zrak-voda.
zanimljiv post, nisam klima guru pa ču sad odvalit jednu ideju: da li bi se isplatilo dolaznu cijev za vanjsku jedinicu potopit u bunar ili zakopat par namotaja u zemlju tako da plin dolazi s konstantnih 10C u vanjsku jedinicu? negdje davno sam čitao da je jedan za hlađenje vinskog podruma napravio polijevanje isparivača(?) vanjske jedinice vodom iz bunara koja je na nekih konstantnih 10C ( e sad dali je čitava jedinica bila u bunaru ne znam, možda, znači umjesto ventilatora palila se potopna pumpa i radila izmjenu topline koju bi inače ventilator odradio).
moguče?
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 12:40   #505
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
zanimljiv post, nisam klima guru pa ču sad odvalit jednu ideju: da li bi se isplatilo dolaznu cijev za vanjsku jedinicu potopit u bunar ili zakopat par namotaja u zemlju tako da plin dolazi s konstantnih 10C u vanjsku jedinicu? negdje davno sam čitao da je jedan za hlađenje vinskog podruma napravio polijevanje isparivača(?) vanjske jedinice vodom iz bunara koja je na nekih konstantnih 10C ( e sad dali je čitava jedinica bila u bunaru ne znam, možda, znači umjesto ventilatora palila se potopna pumpa i radila izmjenu topline koju bi inače ventilator odradio).
moguče?
Mislim da si profulao srz.

U vanjskoj jedinici freon mora biti hladan......hladniji od vanjske temperature......sve sto je hladniji od vanjske,to jace grije unutra,i usput vise zamrzava.

Ako ne bude hladniji od vanjske onda nece grijat unutra

Vanjski zrak kako prolazi kroz vanjsku jedinicu malo ugrije taj freon u vanjskoj jedinici.

Prakticno cilj bi bio ohladiti sto vise freon prema vanjskoj....a ne ugrijati ga.

Jer sto ga vise ohladi nesto drugo....manje ce kompresor morat ga hladit.

Zbog toga je bolje da unutrasnja jedinica duva sto jace........da sto bolje ohladi onaj topli freon u unutrasnjoj......jer on kruzi dalje prema vanjskoj.
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 19:30   #506
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Kako se stan grijao do sada?
Na uljni radijator.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 22:46   #507
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Mislim da si profulao srz.

U vanjskoj jedinici freon mora biti hladan......hladniji od vanjske temperature......sve sto je hladniji od vanjske,to jace grije unutra,i usput vise zamrzava.

Ako ne bude hladniji od vanjske onda nece grijat unutra

Vanjski zrak kako prolazi kroz vanjsku jedinicu malo ugrije taj freon u vanjskoj jedinici.

Prakticno cilj bi bio ohladiti sto vise freon prema vanjskoj....a ne ugrijati ga.

Jer sto ga vise ohladi nesto drugo....manje ce kompresor morat ga hladit.

Zbog toga je bolje da unutrasnja jedinica duva sto jace........da sto bolje ohladi onaj topli freon u unutrasnjoj......jer on kruzi dalje prema vanjskoj.
Ovo boldano je krivo, kompresor ga ne hladi, kompresor tad pumpa u unutrašnju i tako grije, a u vanjskoj isparava i tako se "hladi", tj. time dio topline iz zraka opet uzima i u krug.

Ovo sa potapanjem cijevi u bunar imalo bi smisla da je ventil-isparivač u unutrašnjoj, al to je u vanjskoj jedinici koliko znam. A povratna cijev do vanjske je ipak malo topla još uvijek. Imalo bi smisla jedino vanjsku jedinicu potopiti.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 01:23   #508
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
Ovo boldano je krivo, kompresor ga ne hladi, kompresor tad pumpa u unutrašnju i tako grije, a u vanjskoj isparava i tako se "hladi", tj. time dio topline iz zraka opet uzima i u krug.
Ok....znam.....zato se i zove toplotna pumpa

Cilj je bio sto slikovitije objasniti nekome ko jos ne kuzi kako to radi
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 10:53   #509
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Mislim da si profulao srz.

U vanjskoj jedinici freon mora biti hladan......hladniji od vanjske temperature......sve sto je hladniji od vanjske,to jace grije unutra,i usput vise zamrzava.

Ako ne bude hladniji od vanjske onda nece grijat unutra

Vanjski zrak kako prolazi kroz vanjsku jedinicu malo ugrije taj freon u vanjskoj jedinici.

Prakticno cilj bi bio ohladiti sto vise freon prema vanjskoj....a ne ugrijati ga.

Jer sto ga vise ohladi nesto drugo....manje ce kompresor morat ga hladit.

Zbog toga je bolje da unutrasnja jedinica duva sto jace........da sto bolje ohladi onaj topli freon u unutrasnjoj......jer on kruzi dalje prema vanjskoj.
ok, onda bi pomoglo pothlađivanje dolazne cijevi? ugraditi hilschovu cijev. najeftiniji kompresor, nekako bi tebalo spojit da se uključuje kad i klima.
izlaz usmjerit na dolaznu cijev prije vanjske jedinice.

http://hackaday.com/2012/05/17/build...-cooling-tube/

ulaz: 23c
hladno: -13c
toplo: 44c

kaj se događa ako ulazi vanjskih -10 treba istraživat. isto vidit da li se povečavanje iskoristivosti isplati s obzirom na cijenu dodatne opreme i potrošnje struje dodatnog kompresora.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 12:39   #510
http://www.elipso.hr/grijaca-tijela/...ce/?stranica=2
Jel netko koristi nesto ovakvo? Jel vrijedi ovo ista?
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 13:37   #511
Jel istina da se cijevi od centralnog plinskog grijanja mogu provuci kroz pod i tako dobiti neku vrstu dodatnog podnog grijanja (uz radijatore).?? Kako to onda ide? U glazuru?
storm70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 14:42   #512
Quote:
storm70 kaže: Pogledaj post
Jel istina da se cijevi od centralnog plinskog grijanja mogu provuci kroz pod i tako dobiti neku vrstu dodatnog podnog grijanja (uz radijatore).?? Kako to onda ide? U glazuru?
Ako imas radijatore.......u njima ti je voda vjerovatno 60-70*C........ako tako toplu vodu imas i u cijevima u podu kazu da od toga mozes dobit prosirenje vena.........da li je istina ili ne,moraces sam ispitat :-)

Uglavnom to ne ide tako.........prije cijevi u podnom grijanju postavi se mijesajuci ventil.......on vrelu vodu mijesa sa hladnom (povratnom).......i regulise da temp vode u podu bude nekih 30*C.......onda je to podno grijanje ok.
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 18:41   #513
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Ako imas radijatore.......u njima ti je voda vjerovatno 60-70*C........ako tako toplu vodu imas i u cijevima u podu kazu da od toga mozes dobit prosirenje vena.........da li je istina ili ne,moraces sam ispitat :-)

Uglavnom to ne ide tako.........prije cijevi u podnom grijanju postavi se mijesajuci ventil.......on vrelu vodu mijesa sa hladnom (povratnom).......i regulise da temp vode u podu bude nekih 30*C.......onda je to podno grijanje ok.
ma dobro, ako je samo do toga stavit cu mijesajuci ventil i izbjeci prosirenje vena Nadam se da taj ventil ne kosta cijelo bogatstvo
storm70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:01   #514
Quote:
storm70 kaže: Pogledaj post
ma dobro, ako je samo do toga stavit cu mijesajuci ventil i izbjeci prosirenje vena Nadam se da taj ventil ne kosta cijelo bogatstvo
https://www.forum.hr/showthread.php?t=32552&page=158

Malo pročitaj....nije baš tako jedostavno..
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 22:14   #515
Moje cijevi; od razdjelnika do radijatora idu ovako....Na pločicama se osjeti lagana toplina; a na laminatu skoro ništa. Podno grijanje je nešto drugo....
http://i.imgur.com/T4KvtoQ.jpg

http://i.imgur.com/X8EBvmd.jpg
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 21:40   #516
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Moje cijevi; od razdjelnika do radijatora idu ovako....Na pločicama se osjeti lagana toplina; a na laminatu skoro ništa. Podno grijanje je nešto drugo....
http://i.imgur.com/T4KvtoQ.jpg

http://i.imgur.com/X8EBvmd.jpg
Meni i treba ispod pločica. Danas mi je vodoinstalater rekao da treba i po 6 sati da se ugrije pod ako je grijanje bilo ugaseno?? Je li to istina??
storm70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 02:37   #517
Poznajem ljude koji zive u austriji........kad dodju ovdje na godisnji treba im oko 7 dana da se kuce dobro ugrije........imaju samo podno......bez radijatora :-)
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 13:06   #518
Mislim da je to malo nerealno. Ili je peć koja goni to preslaba, ili slabo lože. Jasno je da treba dva tri dana da se ugriju zidovi, ali već drugi dan kakvo god grijanje bilo ako je u redu mora dići temperaturu iznad 20.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 14:17   #519
Na mojim slikama nije podno grijanje. Cijevi od razdjelnika do radijatora prolaze kroz glazuru. U kupaoni, hodniku i kuhinji se nalaze na tome pločice. Znači isijavanje topline je iz radijatora. Pločice su tople samo iznad cijevi, možda pedalj širine.
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 15:59   #520
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Na mojim slikama nije podno grijanje. Cijevi od razdjelnika do radijatora prolaze kroz glazuru. U kupaoni, hodniku i kuhinji se nalaze na tome pločice. Znači isijavanje topline je iz radijatora. Pločice su tople samo iznad cijevi, možda pedalj širine.
ok, to mi je jasno ali da li to grije?? ili je samo instalacija tako provedena??
storm70 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.