Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 15:02   #101
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Imala sam ga u vrijeme kad mi se koza dosta mastila, za masne dijelove je bio dobar, suhe je isusivao. Ipak je to sapun. Ima puno shimmera i neke kao cestice za peeling. Zabavan je jer je crne boje.
baš sam ga sad tražila na lushovoj stranici al ga ne vidim......
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 22:53   #102
Quote:
Tigrica kaže: Pogledaj post

2. MASTI I ULJA
Ulijte biljnu mast i kokosovo ulje u veci lonac. Stavite to na pec, na laganu vatru. Mijesajte lagano sve dok se ulja ne istope i izmjesaju. Kada su potpuno istopljena, skinite lonac s vatre i pomijesajte s maslinovim, jojoba i avokado uljima. Ostavite lonac na sigurnom da se smjesa ohladi.
3. ...

dora, ak ti je komplicirano, necu dalje, jer kao sto vidis (citas) malo lici na baba vracarine pokuse
Hajde nastavi Tigrice meni nije komplicirano
gospodjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:34   #103
puno se toga promjenilo u ove 2-3 godine.


ko ce to iskopati sada...
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 08:00   #104
Nije uopće komplicirano. Za gospodjicu članak iz vjesnika

1
2
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 19:38   #105
lužina se može kupiti u poljoprivrednim apotekama (bar se prije mogla). osnovni sastojci za svaki sapun su vam lužina i mast. ako mislite praviti kruti sapun onda vam treba natrijeva lužina (hidroksid) ili kako se još zove po domaći kaustična soda. za tekući sapun, nešto više kao detergent za suđe upotrijebite kalijevu lužinu ako igdje uspijete naći. da bi imao neki miris dodaju se eterična ulja i to je to. moja je baka znala kuhati domaći sapun i u njega bi stavila staru mast, slaninu koja nije bila prošarana mesom, znači ona sapunjara, skroz bijela, naravno bez kožure i strare komadiće sapuna i to bi sve fino kuhala i na kraju bi dobila pravi sapun koji bi se nakon hlađenja stvrdnuo i bio je to najbolji sapun za sve. oprao bi svaku mrlju bolje od bilo kojeg praška.
naravno moram naglasiti da prilikom baratanja s lužinom obavezno nosite zaštitnu odjeću i rukavice. u blizini obavezno držite limunovog soka ili razrijeđenog octa. jer ako dođe do nekakvog prolijevanja po koži time se lužina može neutralizirati da ne bi uzrokovala veća oštećenja. nakon toga dobro isprati hladnom vodom i posjetiti liječnika. još moram naglasiti da je natrijev hidroksid jako higroskopan što znači da jako navlači vodu, upija vlagu iz zraka (što se može lako vidjeti kao vlažna mrlja na papiru koji stavite na vagu na kojoj važete pa an njega stavljate lužinu), tako da ako negdje kupite lužinu i ostane vam viška konzultirajte se s prodavačem kako najbolje čuvati taj ostatak.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 17:55   #106
Odlični sapuni mogu se napraviti od sapunske baze tensianola, kojega ima u Kemigu
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 17:28   #107
Quote:
SunnySky kaže: Pogledaj post
Odlični sapuni mogu se napraviti od sapunske baze tensianola, kojega ima u Kemigu
Kako? Koji su sastojci? U kojem je obliku ta baza (tekuća, kruta), kaj se unutra mora ili može dodati? Postoji li neki proizvod (npr. od dr. Džanića) koji je dovoljno nježan za kožu da bi se mogao preporučiti? Možda bi to bilo jednostavnije rješenje od izrade sapuna. Naime, htjela bih nesto sto ne isušuje kožu, ali mi ne pada na pamet da sama varim sapune. To mi je ipak too much.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 14:17   #108
Quote:
Špičasta* kaže: Pogledaj post
Kako? Koji su sastojci? U kojem je obliku ta baza (tekuća, kruta), kaj se unutra mora ili može dodati?
Tensianol je kruta baza, rastopi se u vodenoj kupelji i dodaju joj se drugi sastojci po želji. Ja stavljam glinu raznih boja, eterična ulja i razne dodatke za piling (zrnca za piling, rooibos čaj, zrnca maka...). Mješavina se mora brzo staviti u kalup jer se brzo stvrdne.
Sapun je vrlo, vrlo blag za kožu i nisam primijetila da me isušuje
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 15:11   #109
Quote:
SunnySky kaže: Pogledaj post
Tensianol je kruta baza, rastopi se u vodenoj kupelji i dodaju joj se drugi sastojci po želji. Ja stavljam glinu raznih boja, eterična ulja i razne dodatke za piling (zrnca za piling, rooibos čaj, zrnca maka...). Mješavina se mora brzo staviti u kalup jer se brzo stvrdne.
Sapun je vrlo, vrlo blag za kožu i nisam primijetila da me isušuje
Hvala ti puno! Mozda ipak isprobam doma, ne zvuči mi tak
prezahtjevno. Pretpostavljam da je bez mirisa? Da li se pjeni?
Kolko otprilike dođe taj Tensianol?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 19:48   #110
Tensianol nije prirodan.
http://www.tensachem.com/products.htm
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 20:21   #111
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Tensianol nije prirodan.
http://www.tensachem.com/products.htm
A kaj je? A da nije PH 12?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 20:35   #112
Saponini?

Pa cuj, bolje tensianol nego sapun (vjerojatno, nisam nasla sto je zapravo tensianol).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 21:43   #113
Da ne spada možda u sindete? Oni navodno manje isušuju kožu. Možda bi se u kozmetici namijenjenoj djeci mogao naći neki gel ili kupka koja bi bila prihvatljiva?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 22:05   #114
Kraj svakog tensianola na toj stranici pise da je sindet. E sad, ima i sintetskih deterdzenata koji su gadni...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 19:25   #115
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Tensianol nije prirodan.
http://www.tensachem.com/products.htm
Tko je rekao da jest prirodan?
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 20:14   #116
Nitko eksplicitno, ali kako smo u podforumu o prirodnoj kozmetici, mislila sam da pricamo o prirodnoj kozmetici. U svakom slucaju, tensianol nije sapun.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 20:57   #117
Sapun napravljen "kod kuće"

Dala sam se i ja u eksperimentiranje, i koliko god surfala i tražila, gadno sam se namučila. Uglavnom, najbolji je ispao jedan od obične svinjske masti (domaće ne one kupovne s aditivima) i NaOH, s dodatkom cimeta, klinčića... Super je mirisao. Dat ću se ja ponovno na posao, kupila sam kilu NaOH, moram to nekako potrošit!
Nego, imam problema s razmjenom iskustava. Muči me dio procesa kad se nakon miješanja ulja i lužine stvara tzv. trag, odnosno, ne kužim kad sam u "gel fazi". da li je itko od vas radio doma sapun?
Pritom mislim, s lužinom i mastima, a ne uzet onaj glicerinski pa ga otopit i dodat mu boju, miris, peeling i to.
Ako jeste, podijelite iskustva!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 00:12   #118
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
Dala sam se i ja u eksperimentiranje, i koliko god surfala i tražila, gadno sam se namučila. Uglavnom, najbolji je ispao jedan od obične svinjske masti (domaće ne one kupovne s aditivima) i NaOH, s dodatkom cimeta, klinčića... Super je mirisao. Dat ću se ja ponovno na posao, kupila sam kilu NaOH, moram to nekako potrošit!
Nego, imam problema s razmjenom iskustava. Muči me dio procesa kad se nakon miješanja ulja i lužine stvara tzv. trag, odnosno, ne kužim kad sam u "gel fazi". da li je itko od vas radio doma sapun?
Pritom mislim, s lužinom i mastima, a ne uzet onaj glicerinski pa ga otopit i dodat mu boju, miris, peeling i to.
Ako jeste, podijelite iskustva!
bravo za tebe! a što si točno radila ? ja se kanim već pola godine učinit prirodni domaći sapun, ali se ne usudim....jel možeš reći točno proceduru...ja stalno guglam, ali nisam baš sigurna da bi dobila fini mirisni sapunić za njegu tijela...naime meni svaki sapun isušuje kožu tijela, pa i tekući...bila bih ti neizmjerno zahvalna...
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 07:49   #119
Bas to, ne postoji sapun za njegu tijela.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 12:45   #120
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Bas to, ne postoji sapun za njegu tijela.
ok, a što sad? ne mora bit za njegu tijela, ali bar da ne šteti toliko...

Zadnje uređivanje chilimama : 04.02.2008. at 12:49. Reason: fel
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.