Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2013., 09:26   #21
Imam jednu kvržicu na desnoj ruci između 3 i 4 prsta i jednu puno veću na zapešću veličine 12mm. Čekao sam na red kod ortopedera 9 mjeseci (Bjelovarska ima najsporiju ortopediju u državi) da bi mi rekao da su to ganglioni koje nema smisla dirati jer će se u večini slučajeva ponovno vratiti, jer su na mjestu koje baš i nije operabilno (ispod enkih krvnih žila i živaca) i sami po sebi su ciste nastale istjecanjem zglobne tekućine kroz neku opnu. Kaže nekad su se riješavale tako da se po njima lagano tuklo npr. batom za meso sve dok ne bi pukl membrana ciste i tekućina se razlika u zglob ili je tkivo apsorbiralo. Zna smetati fizički ili se osjeti lagani pritisak, ponekad i umjereno bolan. Moji ganglioni su se s vremenom smanjili, osobito prošle godine nakon dosta vožnje biciklom (valjda su šake opterećene i stalno vibriraju).
Možda je i kod tebe isto, no odi do dr. opće prakse koji će opipati i otprilike pretpostaviti, poslati te na UZV šake koji će diagnosticirati i uputiti te ortopedu po mišljenje što s time učiniti.
Uglavnom rade punkcije, no svi kažu rade ih i po 3 puta i opet se pojaave na istom mjestu.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 23:52   #22
Dakle, nakon par dana, iste veličine, oblika, tvrdoće, niti boli niti smeta.. Posjetit ću doktora pa da vidimo šta će reć. Hvala na odgovorima i pomoći
__________________
I own everything I see and everything that please me. I own the entire world.
Chyraeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 23:20   #23
Pozdrav!
Već 10ak godina ima tvrdu kvrgu na vanjskom dijelu šake.Moja dr mi je rekla da me to ne treba zabrinjavati osim ako me počne boliti. Mene povremeno znalo boliti, pa prođe.. Ovo ljeto mi se ta kvrga malo povećala, pa sam se zabrinula. Zna me povremeno boliti.Bila sam na RTG koji je bio uredan. Nalaz glasi: Na RTG snimlama lijeve šake u 3 mjera primjerena mineralizacija vidljivih kosti. Nema znakova koštane traume, uredna kongruetnost zglobnih tijela, nema znakova upalnog ili degenerativnog procesa zglobova, U projekciji mekih česti nema zadebljanaj koje bi koreliralo navedenoj izbočini. Potom sam napravila UZV, a nalaz je RC zglob bez izljeva ili sinovijalne proliferacije. Prikazane ekstenzorne tetive svih 6. kompasrtmenta na nivou RC zgloba bez peritendinoznog izljeva, održanog kontinuiteta. Na mjestu na kojem se palpira kvržica UZV iregularitet košrtane površine CMC III zgloba uz manju anehogenu ovalnu cistu iznad kosti veličine 0,42x0,20 cm, bez upalnih protoka prema PDL.
U slučaju indikacije ( rasta, jačih bolova) učiniti MR šake.
Moje pitanje je znate li o čemu bi se tu moglo raditi, da li bi se sumnja na hondrosarkom mogla vidjeti na RTG ili UZV?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 02:59   #24
Molim vas ako netko zna, kakve su konzistencije ti higromi? Ako je želatinaste strukture može li biti tvrdo?
Jel bole?
Ovo sam fotkala tatin zglob, prije 2 tjedna je imao mekanu oteklinu, bolnu na dodir. Sad je kvrga postala tvrda i boli ga kad savija šaku i miče palcem. Jasno da će ići doktoru ali ja bih htjela malo informacijai ukoliko je netko prepoznao što bi moglo biti.

SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:25   #25
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/881/

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:18   #26
Na nadodam, Ja sam to imao prošle godine, uzrok je bilo to sto sam ruku previše nategnuo na području zapešča. Rukom sam htio raširiti jednu ogradu jer se čvrsto držala pa sam lupio rukom i nakon toga me počelo boljeti. i pojavljivati nateknuče u obliku balona na jednom dijelu zapešća. Nisam išao doktoru, prošlo je za 2 tjedna tu negdje. Samo me ruka boljela neko vrijeme boljela. Sada nemam više tih problema i kod raširenje ograda koristim nogu ili neki predmet da lupim da popusti Više ne ruku

Ako tvoj tata nešto radi, fizički sa tom rukom, neka poštedi tu ruku. Mislim da je teže se izliječiti ako neprekidno iritiraš ranu. tj nedaš ruci da se oporavi.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:03   #27
To bi trebalo biti ovo iz clanka gore, isto izgleda. Hvala ti
Da, on radi fizicki posao pa ne moze postedjeti ruku pa se nadam da ce nestati samo od sebe nekako. Vidim po iskustvima drugih da se nakon punkcije obicno vrati.
Reci cu mu i da se kloni ograda.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2023., 00:36   #28
Ganglion je meka izraslina na zapešću, a kakav je kod nas naziv za carpal boss(carpometacarpal bossing)? Tvrdu izraslinu na zapešću koja nalikuje ganglionu
Tabby cat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.