Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 16:41   #2881
I koja je alternativa?! Sta da se kupi da se može gledati yu kanali i filmovi legalno i povoljno.. Može linkovi ili nešto slično?!
Sky high is offline  
Old 22.05.2017., 20:47   #2882
Quote:
Sky high kaže: Pogledaj post
I koja je alternativa?! Sta da se kupi da se može gledati yu kanali i filmovi legalno i povoljno.. Može linkovi ili nešto slično?!
Mi imamo nettv ex yu programi
Gledam rtl I novu
noaccount is offline  
Old 22.05.2017., 21:31   #2883
U Njemackoj se legalno mogu gledati samo oni kanali koji idu slobodno preko satelita.

Sve ostalo nije legalno.

Polu-legalno je ako se kupi pretplata za recimo Max Tv ili Vip Tv pa se taj receiver ili modul sa karticom ovdje spoji na tv i gleda, navodno se to tolerira unutar EU.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 22.05.2017., 21:33   #2884
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Sta ces, to ti je zastita autorskih prava, a u njemackoj se provodi.
Ako imas npr. neku radnju i bez dozvole nalijepis neki logo koji je zasticen, lako se moze desiti da dodje posta od odvjetnika.
Jos je ovdje humano, u Italiji recimo, ako kupis na plazi neke divlje RayBan naocale ili Gucci torbu i policija te uhvati, ne gine ti kazna od 1000€.
Jedan Hrvat je bio otvorio restoran/bar sa imenom Jaguar i uzeo slican logo.
Dobio je pismo od tvrtke automobila sa "molbom" da ne skače jaguar u isti pravac, da ne bude srebren i da ne skače u istom kutu. Ugositelj je mora stampati nove jelovnike i staviti drugu vanjsku reklamu ali nije platio nista kazne. Poslao je njiman novi logotip i oni su rekli okay.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 22.05.2017., 22:09   #2885
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Jedan Hrvat je bio otvorio restoran/bar sa imenom Jaguar i uzeo slican logo.
Dobio je pismo od tvrtke automobila sa "molbom" da ne skače jaguar u isti pravac, da ne bude srebren i da ne skače u istom kutu. Ugositelj je mora stampati nove jelovnike i staviti drugu vanjsku reklamu ali nije platio nista kazne. Poslao je njiman novi logotip i oni su rekli okay.

Ipak englezi imaju smisla za salu.
Kod takvih slucajeva nisam jos cuo da odmah stize kazna....vecinom se javi firma ili odvjetnici i "zamole" da ipak izmjenis/promijenis logo.
mio8 is offline  
Old 22.05.2017., 23:17   #2886
Quote:
Sky high kaže: Pogledaj post
I koja je alternativa?! Sta da se kupi da se može gledati yu kanali i filmovi legalno i povoljno.. Može linkovi ili nešto slično?!
Još nisam stigao u tu fazu da poželim gledati naše TV kanale, ali mislim da je Vodafone (ex Kabel Deutschland) imao par osnovnih u ponudi (HRT, RTS, možda još nešto). Nisam gledao cijene, ali vjerojatno dolaze samo u nekom većem/skupljem paketu.

Za one koji se samo žele informirati, Al Jazeera Balkans je besplatna i legalna
juanito is offline  
Old 23.05.2017., 21:03   #2887
Pozdrav svima nadam ste da ste mi dobro i da kad god brojite pare njih je vise nego je bilo

E a sad nesto drugo... Naime, dobio sam upit koliko bih naplatio krecenje stana... Ili sobe, manje bitno..

Na internetu ne mogu naci konkretnu cijenu.. Nekad pise po satu sto je meni glupo, nekad pise po kvadratu ali cijene variraju previse...

Molim vas, ako ima netko da kreci ili je platio da njemu krece, kolkiko to kosta?

Koliko da trazim po kvadratu? Mislim ja ne znam tko danas placa po satu kad onda covjek moze rastegnut posao i ubrat par sati vise.. Po m2 nema muljanja, meni u cilju sto brze zavrsiti a mustetiji super jer sam brzo gotov a naplatim ono unaprijed dogovoreno bez trte mrte..

Stvarno cas molim da mi pomognete tko god misli da moze... Ne bih htio izgubit posao jer sam preskuo a ne bih htio ni izgubit lovu bas i napravit dzaba...

Znaci recimo klasika, neki normalan zid, normalni uvjeti..nista sad da moram gletat i nkve tapete jebake ih tapete postavljat itd...ono, malo razmaknem namjestaj ili oni, zastitim i udri
rampart is offline  
Old 24.05.2017., 03:00   #2888
Ovisi kakva je površina. Ako imaš puno otvora poput prozora i vrata na površini zida onda je kompliciranije i treba više obljepljivati i druga je cijena nego ravni čisti zid, tako da zapravo prvo moraš doći pogledati stan da vidiš koliko ima pripreme

Odi na podforum "sam svoj majstor" pa tamo pitaj.
PREDSJEDNIK is offline  
Old 25.05.2017., 02:04   #2889
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
1.5. Pogledali film preko popcorn. Ne download nego online streaming
Dosla nam kazna 915 eura roku placanja kraj mjeseca
Osjecam se ko u sjev koreji ��
prijatelju moj,popcorn ti nije streaming...
pa to je opce poznato da on radi kao peer 2 peer

edit..ali sad vidim da ti je vec odgovoreno jbg..
Mortiis is offline  
Old 25.05.2017., 15:11   #2890
TÜV

Autu mi se bliži treći rođendan i vrijeme je za prvi tehnički. Zna netko kako to funkcionira u Njemačkoj?
Skužio sam da se može ostaviti u nekim servisima (ATU i sl.) i oni sve odrade. Spreman sam platiti višu cijenu samo da se ne gnjavim s tim.

Ovlašteni servis gdje inače idem (još je pod garancijom) mi je poslao podsjetnik da se kod njih mogu naručiti da to odrade. Ali njihovo radno vrijeme mi se ne sviđa, pa bih rađe u ATU ili nešto slično.

Što preporučate - ići preko servisa gdje imam garanciju, preko ATU-a ili sve sam organizirati? Primarni cilj je minimalan gubitak vremena.

Druga stvar koja me zanima je koliko dugo se smije kasniti s ovim i kakve su kazne? Izgledno je da neću još dugo biti u DE. Možda svega par mjeseci. Više se isplati plaćati kazne tih par mjeseci ili gubiti vrijeme na tehnički?
juanito is offline  
Old 25.05.2017., 17:24   #2891
Na kojim Vi sajtovima gledate filmove?..ja na vojvodina.net

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
peachwoman is offline  
Old 25.05.2017., 17:24   #2892
Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
Autu mi se bliži treći rođendan i vrijeme je za prvi tehnički. Zna netko kako to funkcionira u Njemačkoj?
Skužio sam da se može ostaviti u nekim servisima (ATU i sl.) i oni sve odrade. Spreman sam platiti višu cijenu samo da se ne gnjavim s tim.

Ovlašteni servis gdje inače idem (još je pod garancijom) mi je poslao podsjetnik da se kod njih mogu naručiti da to odrade. Ali njihovo radno vrijeme mi se ne sviđa, pa bih rađe u ATU ili nešto slično.

Što preporučate - ići preko servisa gdje imam garanciju, preko ATU-a ili sve sam organizirati? Primarni cilj je minimalan gubitak vremena.

Druga stvar koja me zanima je koliko dugo se smije kasniti s ovim i kakve su kazne? Izgledno je da neću još dugo biti u DE. Možda svega par mjeseci. Više se isplati plaćati kazne tih par mjeseci ili gubiti vrijeme na tehnički?
Možeš sigurno kod servisa srediti sve preko maila ili pismeno i u rano jutro ili navečer ostaviš ključ u njihovom sanduku i oni ti to srede.
Kod 3 godina starog auta ne bi trebalo biti nekih veći popravak i dodatni troškova. Možeš i ići sam kod TÜV ili dekra, ima i poneki koji rade jedan-dva dana u tjednu duže znači do 19 ili 20 sati ali to pogledaj na web stranici dekra ili tuev.

ALI kazne ti se ml

Kazne su "sitne" do 2 mjeseca 15€, do 4 mjeseca 25€, do 8 mjeseci 60€, od 8 mjeseci 75€. U ova zadnja 2 slučaja još dobiješ i po bod u Flensburgu i možeš znači dobiti sa dovoljno bodova zabranu vožnje. Sam technicki ti se u slučaju zakašnjenja naplati isto 20% više.

ALI kazne ti može policija naplatiti svaki tjedan, ako te njemačka policija zaustavi i naplati kaznu za kvar na autu dobivaš potvrdu i 7 dana vremena da ukkonis kvar. Znači možda ćeš par puta platiti kaznu.
I sada najvažnije zašto se nebi trebalo "zajebavati" sa tim i to je osiguranje. Bez važećeg technickog nemozes dokazati da je auto bilo u izpravnom stanju i osiguranje u slučaju sudara može od tebe tražiti da to dokazes i ako ne možeš će odbiti plaćanja ili dio plaćanja. Znaci ili ćeš morati ti dokazati i platiti vještaka ili će ti oni odbiti.

Moj savjet: vidi ima li u okolici TÜV ili dekra koji možda radi i subotom ili navečer i sredi to. Trošak ti je Ca.100€.
Inače predaj kod servisa ili atu.
Ali ako nemaš vremena, si valjda i ovisan dosta o autu pa vidi ako netko radi već u 7 , lipo oslobodiš se ujutra prvi sat dva obaveza i već u 6:45 čekaš kao prvi red kod tueva i ako nije neki problem ćeš riješiti oba pregleda do najkasnije 9 sati
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 25.05.2017., 17:56   #2893
Ja da imam 3 godine star auto , serviser bi mi trebao samo mušice skinut s stakla
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 25.05.2017., 17:58   #2894
Puno hvala na detaljnim uputama.
Još samo jedno pitanje - kakva "oba pregleda"? Moram se za više stvari naručiti?

Nisam znao da se to može i subotom odraditi. Budem pogledado kakve su opcije u mom selu.

Tenkju
juanito is offline  
Old 25.05.2017., 18:33   #2895
Pa ako nema u selu, pogledaj u većem gradu u blizini. Ako ti je subota slobodna a drugi dan ne, neće biti problem ići negdje drugo 30-50km. Baš sam pogledala na stranici tuev-sued.de i ima ih dosta koji rade svake subote i neke koji rade samo 1. Subotu u mjesecu.
Svakako zbog veće navale preporučuje da subotom dogovoris termin.

Evo ti link ako si na jugu
http://www.tuev-sued.de/hauptuntersu...effnungszeiten
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 25.05.2017., 18:34   #2896
Ja da imam 3 godine star auto , serviser bi mi trebao samo mušice skinut s stakla
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 25.05.2017., 19:22   #2897
Tenkju MrsGahan.
Google kaže da postoje i tüv süd i dekra u mom selu i da rade subotom. Budem pokušao.

@diabolica - nisam još imao nikakvih problema s autom, ali mora redovito k serviseru zbog garancije.
juanito is offline  
Old 25.05.2017., 23:34   #2898
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Ja da imam 3 godine star auto , serviser bi mi trebao samo mušice skinut s stakla
moj je star 3 godine i u takvom je stanju kao da je izasao iz tvornice..
al jbg eto u ponedjeljak i servis i (prvi put) tehnicki ..i moram ostavit cijeli dan...
vjerojatno imaju posla 20-30min...a fino ce mi uzet 200-300€...al jbg nebi ga vodio kod nekog privatnika jer onda gubim garanciju
Mortiis is offline  
Old 26.05.2017., 00:30   #2899
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
moj je star 3 godine i u takvom je stanju kao da je izasao iz tvornice..
al jbg eto u ponedjeljak i servis i (prvi put) tehnicki ..i moram ostavit cijeli dan...
vjerojatno imaju posla 20-30min...a fino ce mi uzet 200-300€...al jbg nebi ga vodio kod nekog privatnika jer onda gubim garanciju
A zašto ti moraš ostati?

Moj servis (vw, Audi, Skoda u Frankfurtu) ti kaze kada da auto predas i kada da ga digneš. Obicajno do 9 predati i od 16 do 18 dignuti.
Imas 3 mogućnosti tada:
1.) Daju ti kartu za javni prijevoz za 5€
2.) Daju ti e-bickl isto 5€
3.) Uzmeš od njih auto uz "povoljnu" cijenu, nesto kao 30€ Polo, 45€ golf i 60€ Passat i imas uz to 100km.

Neznam sto ces cekati cijeli dan, neces im ti pomagati kod servisa!
Ako u toku servisa iskrsne nesto izvanredno uži skuplje oni te zovu i obavijeste.

I ako ti je veliki servis Ce prija biti 500 € nego 200€.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 26.05.2017., 01:12   #2900
Ja sam prije dva tjedna dobio A6 za zamjenski auto (besplatno i bez ogranicenja km) dok mi je Caddy bio na servisu, recall zbog prevare sa ispusnim plinovima i jos nesto drugo, dosao u 7:30, u 8:00 sam vec otisao, u 15:30 dosao vratit A6 (šmrc).

Sve dogovorio tjedan dana ranije, oni odradili svoj posao, ja odradio moj posao, nitko nije izgubio nista.

Malo organizacije i sve se rijesi bez po muke.

Kad sam svoj privatni auto vozio na tehnicki (tuv) dogovorio sa servisom da ga dan ranije ostavim i ubacim kljuc u sanducic i poslije posla dosao po njega, bez gubitka dana na poslu.

U Njemackoj nema produzenja registracije kao u HR, napravis tehnicki i rijeseno, autu vrijedi osiguranje i prijava (zulassung) tj ne istice taj dan.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.