Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 14:54   #3061
23€,od toga do 150€ ide porez i nesto manipulativnih troskova a preko toga porez i carina.
Naravno,ako otvaraju posiljku a ne otvaraju uvijek :-)
Robert Mugabe is offline  
Old 27.06.2017., 15:26   #3062
Ajmo mi jos pomoc di se u Minhenu moze popit jeftina kava? Ja sam u Augusten strasse, pa negdje blizu tuda. Takoder preporuka jeftinih birceva za pivo navecer. Hvala

Sent from my eMAX mini using Tapatalk
Ster is offline  
Old 27.06.2017., 15:32   #3063
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, kako ide oko carine i poreza kada se narucuje sa aliexpressa ili ebaya u DE?

Da li postoji neka granica do koje se nista ne placa?

Hvala...
Ne znam tocne kriterije, ali do sada mi je samo jedna posiljka iz USA bila zadrzana na Carini (100+ €). Morao sam nesto sitno platiti i otvoriti paket pred njima da vide sto je unutra.

Tu imas detaljnije:

http://www.zoll.de/DE/Fachthemen/Zoe...wert_node.html

http://www.zoll.de/DE/Privatpersonen...ngen_node.html
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Old 27.06.2017., 15:45   #3064
Hvala puno!

A za kupovine unutar EU nema troskova poreza?
ikac2000 is offline  
Old 27.06.2017., 15:57   #3065
Kao ni carine..
Robert Mugabe is offline  
Old 27.06.2017., 16:09   #3066
mislim da je u eu svuda isto
najvise sto sam nesto placao preko takvih stranica je 80€...i nikakav porez nije isao na to
Mortiis is offline  
Old 27.06.2017., 18:08   #3067
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Super, hvala.

I još jedno pitanje. Ima li u Frankfurtu kino u kojem se prikazuju filmovi na engleskom u originalu, tj. nesinkronizirani na njemački?
Ima ih vise, ali ja ne znam koji su to, znam tko zna pa cim saznam javim ti.

Ali mislim da ces sve lako naci i na googleu, bude na listi koji film ide sa originalnim tonom tj bez sinkronizacije na njemacki.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 27.06.2017., 19:07   #3068
Piše ti kod filmova OV = original Version ( samo pazi kod CineStar Mainzer Landstraße da taj OV ne bude turski) te UT = Untertitel znaci dosta ili OmU orginal mir Untertitel.
U CineStar metropolisu kod eschenheimer tor imaš ih uvijek par, samo imaju samo 1-2 predstave po danu na OV.
Trenutno mumiju, all eyes on me, wonderwoman i Transformers. U programski ili art house kinima kao Harmonie, Mal sehn ili orfeos Erben imaš dosta stranih filmova ali evo ne blockbustere.

Ako ideš u Metropolis možda još u ženskoj pratnji, preporučavam piće u Flemings hotelu kraj njega. Predivan bar u 7. Ili 8 katu (vrh sa terasom) i divnim pogledom. Je piće malo skuplje nego okolo ali izplati se.
Predivan pogled se ima i sa terase kaufhofa.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 27.06.2017., 19:19   #3069
Ako imaš auto imaš masu mogućnosti u okolici, svaki malo veći gradić na rheini i maini. Kao naprimjer Rüdesheim. Tamo ti je u subotu 01.07. baš "Rhein in Flammen" to gledati gori sa brda sa niederwalddenkmal je predivno. Samo evo treba doći na vrijeme, najbolje sa dekom i malo leći dok ne padne mrak. A kao Sprudel već nabrojao ja bi dodala još i Wertheim i Bingen i posebno već navedeni Rüdesheim sa žičarom. ;-) ali malo dalje i Köln.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 27.06.2017., 19:38   #3070
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Ljudi, trebam preporuke za nešto zanimljivo u okolici Frankfurta. Može i u krugu 100 km, tipa za jednodnevni izlet neki lijep grad, priroda, nešto. Vielen Dank im Voraus.
Rothenburg ob der Tauber, top 10 places to visit in germany, možda nije 100 km, al se isplati otići, moraš otići na vrh tornja u centru.

https://www.youtube.com/watch?v=EGl5wK6MVcI&t=40s
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 27.06.2017., 21:55   #3071
Predivan je i Rothenburg!
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 27.06.2017., 22:33   #3072
Hvala svima, proučit ću sve i nešto isplanirati za vikend.
Rothenburg i Strasbourg sam i imala u planu jednom posjetiti, ali to nam je bliže od Stuttgarta di ja živim, pa to ostavljam za neki drugi put.

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Piše ti kod filmova OV = original Version ( samo pazi kod CineStar Mainzer Landstraße da taj OV ne bude turski) te UT = Untertitel znaci dosta ili OmU orginal mir Untertitel.
U CineStar metropolisu kod eschenheimer tor imaš ih uvijek par, samo imaju samo 1-2 predstave po danu na OV.
Trenutno mumiju, all eyes on me, wonderwoman i Transformers. U programski ili art house kinima kao Harmonie, Mal sehn ili orfeos Erben imaš dosta stranih filmova ali evo ne blockbustere.

Ako ideš u Metropolis možda još u ženskoj pratnji, preporučavam piće u Flemings hotelu kraj njega. Predivan bar u 7. Ili 8 katu (vrh sa terasom) i divnim pogledom. Je piće malo skuplje nego okolo ali izplati se.
Predivan pogled se ima i sa terase kaufhofa.
Puno hvala na ovom detaljnom objašnjenju.
aree is offline  
Old 28.06.2017., 00:42   #3073
[FRANKFURT] Kako do stana? U obzir dolaze i okolna mjesta... Btw, traži li tko cimera?

Koliko para je potrebno samcu za troškove života (stanarina + komunalije i hrana)?
SVebor is offline  
Old 28.06.2017., 12:08   #3074
Pitanje za one koji malo bolje poznaju porezne zakone.

Ako se par, koji vec zivi u njemackoj, vjenca u hrvatskoj u prosincu 2017, pa se prijavi tek sredinom prvog mjeseca za promjenu porezne klase, dal se dobije povrat poreza na osnovu toga za cijelu 2017? Ili se i prijava mora dogoditi do kraja 2017?
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 28.06.2017., 13:32   #3075
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koji malo bolje poznaju porezne zakone.

Ako se par, koji vec zivi u njemackoj, vjenca u hrvatskoj u prosincu 2017, pa se prijavi tek sredinom prvog mjeseca za promjenu porezne klase, dal se dobije povrat poreza na osnovu toga za cijelu 2017? Ili se i prijava mora dogoditi do kraja 2017?
Pa prijavis njiman kada si se vjenčao i kopiju medunaradnog vjenčanog lista za svaki slučaj još prilozis povratu poreza.

Znaci djeluje ti na povrat za cijelu 2017 i posto tek prijavljujes u 1/2018 ćeš i krajem 2018 moći za 1/2018 tražiti jer tek od prijave znači 02/2018 ćeš plaćati manje poreza.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 28.06.2017., 15:11   #3076
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koji malo bolje poznaju porezne zakone.

Ako se par, koji vec zivi u njemackoj, vjenca u hrvatskoj u prosincu 2017, pa se prijavi tek sredinom prvog mjeseca za promjenu porezne klase, dal se dobije povrat poreza na osnovu toga za cijelu 2017? Ili se i prijava mora dogoditi do kraja 2017?
Mozes poreznu povlasticu za zenu iskoristiti za cijelu 2017 ako se vjencate u 2017.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 03.07.2017., 13:29   #3077
Pitanje za forumase iz Frankfurta. Parkirali smo auto u subotu na ulici gdje je pisalo da se placa samo od ponedjeljka do petka od 8-17h. I onda nas je docekao neki papiric sto izgleda kao kazna za parkiranje. I na tome pise da se subotom placa do 14h, mi smo ostavili auto oko 13h. No to nigdje na tablama na ulici ne pise. Ne znam kako smo to trebali znati, jos nam je neki covjek rekao neka ne placamo kartu, da je subotom besplatno. I da, ne pise nista previse nego da se treba uplatiti 15 eura u roku 3 dana. Pogledala sam malo okolo i ta kazna je bila jos samo na jednom autu s talijanskim tablicama. Jel oni to za ozbiljno? Guglala sam i pronasla neki broj telefona vezan uz taj broj racuna, ali nitko se ne javlja. Ovdje je taj IBAN https://owi21oa.ekom21.de/OA/de/06412000/Home/Contact
Mozemo li se zaliti ili da jednostavno platimo to?
aree is offline  
Old 03.07.2017., 14:32   #3078
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Pitanje za forumase iz Frankfurta. Parkirali smo auto u subotu na ulici gdje je pisalo da se placa samo od ponedjeljka do petka od 8-17h. I onda nas je docekao neki papiric sto izgleda kao kazna za parkiranje. I na tome pise da se subotom placa do 14h, mi smo ostavili auto oko 13h. No to nigdje na tablama na ulici ne pise. Ne znam kako smo to trebali znati, jos nam je neki covjek rekao neka ne placamo kartu, da je subotom besplatno. I da, ne pise nista previse nego da se treba uplatiti 15 eura u roku 3 dana. Pogledala sam malo okolo i ta kazna je bila jos samo na jednom autu s talijanskim tablicama. Jel oni to za ozbiljno? Guglala sam i pronasla neki broj telefona vezan uz taj broj racuna, ali nitko se ne javlja. Ovdje je taj IBAN https://owi21oa.ekom21.de/OA/de/06412000/Home/Contact
Mozemo li se zaliti ili da jednostavno platimo to?
Smrdi mi. 3 Dana za platiti kaznu, nebuloze.

Nazovi Ordnungsamt i pitaj, oni znaju. Ako nema nigdje znaka za subotu ih upozori na to, jer onda ne moras platiti kaznu.

ali mi to stvarno zvuci kao navlakusa/prevara.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Old 03.07.2017., 15:27   #3079
3 Dana od kada je stiglo pismo ili 3 dana od datuma pisma?
Obicajno je rok od 7 dana. Ali od kada se napiše pa dok se stavi u kuvertu i odnese do pošte, pa to su gradski namještenici.

Nemoj se zajebavati radi 15€ ili će ti uskoro doći veći račun.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 03.07.2017., 15:45   #3080
Kakvo pismo njezna,netko joj je zakacio nesto za brisac.Kao sto pile kaze,nazovi za sigurnost ali po meni je cista APP situacija.Ako nema znaka nema ni obveze placanja.
Robert Mugabe is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.