Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2010., 12:00   #1
Audi A4 1.9 TDI - iskustva i savjeti

Ovako...uzeo bi Audi a4 1.9 tdi,od 2001.do 2003 god.sa prijeđenih 100000 - 150000 km...pa me zanimaju vaša iskustva sa tim autom...dali je stvarno dobar,dali se kvari,kolko mu dođe održavanje,koliko troši i tak!!
damir-zagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 18:19   #2
ovako...ako auto ima 100000 ili 150 ali stvarnih onda ga mozes uzeti(iako sumnjam da auto star 8 godina ima samo 100tkm jer racunaj neki prosjek je 30000km godisnje-realno gledajuci),ako je dobra kompresija,sa takvim autom mozes lagodno do 350-400tkm
motor kao motor je VAG koncerna-citaj malo glasniji ali pouzdan.......
boljka su im prednja ramena,bananice-ovjes opcenito........

ja vozim passat 1,9tdi iz 01 godine i nemam nikakvih problema s njim a to su biti isti ili jako slicni auti....
odrzavanje je malo skuplje od recimo zeninog golf-a 4 ali se udobnije vozi................

gledao sam i ja takve audije ali su mi bili preskupi.....ima cak takvih iz 2001 godine za 14000eu...meni je to bilo previse....
ja sam prije 5 godina uzeo passat-a za 12500 i jako sam zadovoljan s njim iako mi je taj audi bio tiha patnja.....
auto ima moje preporuke samo nadji dobro ocuvan i sa malo km i to je to.....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 09:11   #3
Quote:
velidar-hrkac kaže: Pogledaj post
ovako...ako auto ima 100000 ili 150 ali stvarnih onda ga mozes uzeti(iako sumnjam da auto star 8 godina ima samo 100tkm jer racunaj neki prosjek je 30000km godisnje-realno gledajuci),ako je dobra kompresija,sa takvim autom mozes lagodno do 350-400tkm
motor kao motor je VAG koncerna-citaj malo glasniji ali pouzdan.......
boljka su im prednja ramena,bananice-ovjes opcenito........

ja vozim passat 1,9tdi iz 01 godine i nemam nikakvih problema s njim a to su biti isti ili jako slicni auti....
odrzavanje je malo skuplje od recimo zeninog golf-a 4 ali se udobnije vozi................

gledao sam i ja takve audije ali su mi bili preskupi.....ima cak takvih iz 2001 godine za 14000eu...meni je to bilo previse....
ja sam prije 5 godina uzeo passat-a za 12500 i jako sam zadovoljan s njim iako mi je taj audi bio tiha patnja.....
auto ima moje preporuke samo nadji dobro ocuvan i sa malo km i to je to.....
Audi je puno ljepše izveden iznutra, izolacija je bolja...
ali ima ih za 10 000 E s tim motorom, samo treba paziti da je realna kilometraža i da nije iz uvoza. Na tehnički po ispis kilometraže.

Turbina bi na 130 000 km trebala biti servisirana i trebalo bi imati račun za to inače je odmah trošak 3-4000 kn ili čak 10 000 za novu.

Paziti da ne klopara u ovjesu...
miroslavkolaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 09:44   #4
Da malo me brine ta kilometraža,da ne naletim na nekaj sa 250000 km,mada ljudi kažu,pa to ti je audi,to je izdržljivo,dobar motor,nije bitna kilometraža,samo da je dobro održavan...ali ope...tak da bi ja ipak uzeo maksimum do 150000,mada bi htio nešto sa još manje...a to nemora značit da recimo u 8 godina nije samo prešo 100000,niti ja ne radim puno više,do 13000 - 14000godišnje!!...Jedino bi moro nač,tj.nebi ga niti kupio ako nisu napravljeni ti servisi na toj kilometraži,znači turbina,i kaj ste več spomenuli...jel bi baš lijepo bilo da kupim auto,pa da odma moram dat 10000 kn za nekave poravke i servise!!a kaj se tiče cijene,cijene se kreču od 10 do 14 tisuča eura,naravno ovisi o godištu,kilometraži,opremi i tak!!ja sam mislio tako do 12 tisuča!
damir-zagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:03   #5
Quote:
damir-zagi kaže: Pogledaj post
Da malo me brine ta kilometraža,da ne naletim na nekaj sa 250000 km,mada ljudi kažu,pa to ti je audi,to je izdržljivo,dobar motor,nije bitna kilometraža,samo da je dobro održavan...ali ope...tak da bi ja ipak uzeo maksimum do 150000,mada bi htio nešto sa još manje...a to nemora značit da recimo u 8 godina nije samo prešo 100000,niti ja ne radim puno više,do 13000 - 14000godišnje!!...Jedino bi moro nač,tj.nebi ga niti kupio ako nisu napravljeni ti servisi na toj kilometraži,znači turbina,i kaj ste več spomenuli...jel bi baš lijepo bilo da kupim auto,pa da odma moram dat 10000 kn za nekave poravke i servise!!a kaj se tiče cijene,cijene se kreču od 10 do 14 tisuča eura,naravno ovisi o godištu,kilometraži,opremi i tak!!ja sam mislio tako do 12 tisuča!
Eh da, ovo zadnje je najvažnije, održavan, drugo je kako je vožen, onda idu ove nebitne stvari poput to ti je izdržljivo ili ono ak naletiš na neki sa stvarnih 120 tkm da si na konju(možda da no ak ne paziš onda ne)... Taj auto kao i većina drugih može bit pošteno raskliman sa 120 tkm a ne mora biti raskliman sa 300 tkm(jer je prethodni vlasnik nešto uložio a možda je i pazio auto), na tebi je da utvrdiš u kakvom je stanju a koliko ima km, toliko ima, ak ti je previše skini kasnije kilometražu ali kupi dobar auto a ne sheban... Inače vjerojatno se radi o b6 modelu koji ima malo osjetljivu elektroniku samim time može bit nepouzdaniji od b5, izdržljvost skupih dijelova mu nije vrh ali nije ni loš.. Pumpe duse je pumpe duse, dobar motor ali ak malo počne zezat to je onda skuplje nego na 1,9 tdi sa bosch pumpom no to je tako, s tim riskiraš... Ak se baš ne razumiješ u aute traži takav auto od nekog pouzdanog prijatelja da ti netko ne uvali nešto ulickano...
Hm sad vidim ovo je malo starija tema, ja sam odgovorio autoru, a pitanje je postavio novi čovjek, no dobro vrijedi sve isto ako se radi o b6 modelu)
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:36   #6
svejdeno ces morati napraviti veliki servis cim ga uzmes.(racunaj oko 5000kn zupcasti.vodena,remenje,i ostale stvari koje moras obvezno zamjeniti)..bar ja tako radim jer nikad neznas kad je sta mijenjano kod bivseg vlasnika.
a i servisna se da lazirati..........
pogledaj opcenito stanje automobila,istrosenost diskova(pogotovo ako su originalni na njemu),istrosenost unutrasnjosti,volan,rucicu mijenjaca,kvacilo,
dobro bi bilo pogledati ovjes jer to im je boljka-(i passatu i audiju)
motor opcenito provjeriti
kilometrazu pozeljno provjeriti ako nije auto iz uvoza
pozeljno ga je izvesti na auto cestu pa ubrzati da vidis dali turbina radi kako treba...jer ako se nalozilo taloga na krilcima auto zna preko 140cuknuti,turbina se iskljuci u safe mode i onda moras ugasit pa upalit auto i onda naravno na ciscenje i propuhivanje turbine(popravak oko 3650kn)
ima dosta caka......ako nisi upucen povedi nekog sa sobom-
tesko da ces naci takvog audija sa stvarnom kilometrazom od 100000-150000km......
jedino ako ga nije neki dedek vozio ali i to ima prednosti i mana......(kad vidim kako moj susjed od 65 godina upali svoj auto-odmah krece pa u prvu do uebera sigurno preko 3500okretaja,pa u prvoj skroz do kraja ulice,pa onda opet na glavnu,prva do ibera pa druga tek oko 40 na sat pa u trecoj vozi oko 70...ma.....a ima i onih koji paze auto ko oko u glavi cim kisa padne odmah s njim u garazu...hehe)


@miroslav-znam da je audi opcenito kvalitetniji od VW ali sam gore napisao da mi je taj audi bio tiha patnja......
i da kupio sam passat za 3000eu manje i mislim da sam dobro prosao i nisam se pokajao.....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 15:58   #7
Quote:
damir-zagi kaže: Pogledaj post
Ovako...uzeo bi Audi a4 1.9 tdi,od 2001.do 2003 god.sa prijeđenih 100000 - 150000 km...pa me zanimaju vaša iskustva sa tim autom...dali je stvarno dobar,dali se kvari,kolko mu dođe održavanje,koliko troši i tak!!
Imam 2002.g.
uzeo ga od strica kad je bio star 3,5 godine sa 280000 sa urednom knjižicom iz ovlaštenog, često takvi auti prelaze takvu kilometražu.

Kvarova nisam imao niti stric isto, bar nekih znacajnijih, ali kad se i desi kvar onda to košta. Do sad mi je riknuo samo kompresor klime kojem je zamjena koštala skoro 1000 eura.
Pa si računaj da imaš sa strane uvijek nekih par tisuća eura za svaki slučaj.

Potrošnja po gradu ti je 7 litara, ali taj motor baš i nije za grad jer je malo preblesav. Kad padne kiša praktički je nemoguće krenuti bez da se pali sustav protiv proklizavanja u prvoj i drugoj brzini. Mislim, moguce je ali bez gasa. U svom uskom radnom području djelovanja motora imas osjecaj da ima dosta više konja nego što je u stvarnosti.

Inace ja bih svog dao za cca 10tisuca eura, pa racunaj da neki za 12000 mora biti kao novi. Inače preporuka za auto
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 09:04   #8
Ništa ljudi,hvala na savjetima...idem uzet mehaničara pod ruke i u potragu,pa ču valjda nač ono što me zanima!!
damir-zagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 15:11   #9
ajde pa javi..................................
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 08:30   #10
audi A4

audi A4 2004 godina, 1,9 tdi
zanimaju me njegove mane i prednosti,ako netko ima iskustva sa tim modelom
da mi ukratko kaže svoje mišljenje,hvala.
ivanjinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 09:00   #11
prvo kaj mi pada na pamet su ramena na ovjesu koja nisu jeftin trošak(a odlaze radi kvalitete naših prometnica)
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 21:07   #12
Quote:
newwbie kaže: Pogledaj post
prvo kaj mi pada na pamet su ramena na ovjesu koja nisu jeftin trošak(a odlaze radi kvalitete naših prometnica)
to de odnosi na B5, on pita za B6
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 20:30   #13
Quote:
damir-zagi kaže: Pogledaj post
Ovako...uzeo bi Audi a4 1.9 tdi,od 2001.do 2003 god.sa prijeđenih 100000 - 150000 km...pa me zanimaju vaša iskustva sa tim autom...dali je stvarno dobar,dali se kvari,kolko mu dođe održavanje,koliko troši i tak!!
Ja sam imao upravo toga, 1.9 TDI 1896 ccm / 115 Ks / 285Nm stari motor TDI, baš negdje na 140000km se počeo kvariti. Ništa strašno, ono redevno svaki drugi mjesec 200-300 Eura, nikad me nije ostavio na cesti, ali kada su ti ''stini kvarovi'' počeli bitno konstanti, jednostavno sam ga dao ća.
Šta je bilo sve: dibometar, otišao pokazivač od goriva, motor od brisača, nosači vilica, itako to...
Meni je bilo previše.
Tebi sretno.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 01:11   #14
B5 i B6 su imali jedno vrijeme isti motor 1.9 TDI do 115 Ks, a čak i B7 ako se ne varam - ako čovik pita za taj motor.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 01:21   #15
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
B5 i B6 su imali jedno vrijeme isti motor 1.9 TDI do 115 Ks, a čak i B7 ako se ne varam - ako čovik pita za taj motor.
nisam ja zbog motora govorio, nego zbog ovjesa, on je spomenuo da je problematičan, ja velim da, koliko mi je poznato, to se odnosilo samo na B5

B7 ima samo CR 2.0 motore(120, 143 i 170, ako se ne varam)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 01:29   #16
Kaže Wiki i u B7:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Audi_A4
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 02:00   #17
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
mea culpa... mislio sam da je b7 sadašnji model(nisam znao da su za taj FL brojali oznaku), u faceliftu je bio.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 23:46   #18
savjet..

imali neko iskustva sa a4 2001 1,9tdi automatik?
planiram da ga uzmem pa bi mi dobro dosao savjet prije nego sto odlucim..
auto je u extra stanju iz inost, cak mi daje garanciju na motor i menjac godinu dana.. za 5000e...
hvala unaprijed..
marinero007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 00:12   #19
Quote:
marinero007 kaže: Pogledaj post
imali neko iskustva sa a4 2001 1,9tdi automatik?
planiram da ga uzmem pa bi mi dobro dosao savjet prije nego sto odlucim..
auto je u extra stanju iz inost, cak mi daje garanciju na motor i menjac godinu dana.. za 5000e...
hvala unaprijed..
To je onda ona prva linija A4 ako je za 5000€?

E sada, imaš 1.9 tdi više komada, koliko kw ima taj tvoj.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 12:03   #20
Moja preporuka je da uzmeš auto koji je inaće i moja tiha patnja.
Auto nije toliko skup u odnosu na ono što nudi a to je po meni odličan izgled a pogotovo unutrašnjosti koja je vrhunske kvalitete i izrade(bolja od bmw-a i mercedesa).
Inaće limarija i motor su odlićni samo pazi da nebi kupio primjerak sa 400 000+km.
Nadam se da ću i ja uspjet kupit tu liniju samo sa 1.8t.
Valentino- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.