Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 22:08   #2261
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Po cem prepoznati ex taxijanera , ako pretpostavimo da je generalno ocuvan iznutra, da se ne vide rupe di je(mozda?) isla ona njihova radio stanica ?
Najbolja i najsigurnija opcija kako to već obično biva, ti je ovlašteni servis koji ti preko broja šasije sve izlista.
A ovak, pa večini fali pepeljara (umjesto nje dobije se neka plastika) jer na njeno mjesto obično ide taximetar, izgledom i veličinom, ajmo reć približno sličan prednjoj pločici od autoradija, kako kolega iznad kaže svi su pogonjeni 200cdi motorima (tu i tamo se zalomi koji 220cdi ali to je vrlo vrlo rijetko), ispod volana postoji prekidač (ili ako je izvadjen ostane rupa/naljepnica ili sl.) za tzv. ¨taxi alarm¨ (služi za hitne slučajeve da ga vozač može aktivirati ako je napadnut/opljačkan/mušterija pobjegne itd.), ima i fora preko tipki na volanu se može ući u meni, koji ti nudi dva ¨profila¨ za vožnju, privatni i taxi profil, preko kojeg se npr. može palit i gasit svjetlo taxi znaka na krovu i upravljat ostalim taxi đinđama..
Zorro86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:50   #2262
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Po cem prepoznati ex taxijanera , ako pretpostavimo da je generalno ocuvan iznutra, da se ne vide rupe di je(mozda?) isla ona njihova radio stanica ?
Taxi-i imaju i TAXI tipku (oni koji su tvornički) pa se to najčešće pokušava zakamuflirati.

Po boji teško možeš znati jer ga za 1000€ prelakiraš cijeloga. Može biti boja koja želiš.


Uglavnom vani se kupi za siću, prelakira, skine na 600-700 tkm na 180-210 000 km i teraj ...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 06:45   #2263
MA ja ni ne gledam te aute, pitam ovak jer vjerujem da cu doci u doticaj s istim pa da imam otvorene oci..
naravno da ovo s bojom ne igra, mozda je igralo u vrijeme w124 al danas kad su tu folije gledat boju nema smisla.
nisam znao ovo za taxi tipku
alvjerujem da pravi batica i nju makne
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 21:57   #2264
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Evo unutar teme samo podsjetnik da treba paziti na NJuškalu ima masa oglasa prevaranti u startu. Kako prepoznati?

Auto obično debelo ispod cijene, oglas otvoren nedavno, auto ima sve od opreme, tablice obrisane, obično "kopirane slike", primjetiti u pozadani da se nekad vidi da je auto iz druge zemlje, pozadina otkirva mjesto, drukčija arhitektura ili pejzaž nego u nas. Oglas sadrži osnovne informacje, bez broja kao kontakt, email je samo naveden i navedeno ime i prezime kopirano iz imenika.


Kada dođete u kontakt s prodavaćem, predstavlja se kao stranac (ovo je jedina istina da je stranac) tvrdi da je radio koda nas i da se vratio u svoju zemlju tamo ga ne može koristiti iz ovih onih razloga balabla laži, i treba ga se brzo riješiti.
Izbjegava pregled auta ako tvrdi da je u HR ili vani i nudi kurirsku službu koja bi dostavila auto na adresu za test s mogučnošću kupovina ako vam se svidi, SAMO treba platiti polog, koji vam MAZNU i nikad se ne jave, Policija im nemože ući u trag.


Ne nasjedajte na ovakve oglase!!! U zadnje vr. ih ima previše na Njuškalu jučer gledao i strava. I sam sam došao u kontakt s ovakvim prevarantima prije koju godinu s naizgled legitimnim oglasom, samo sva sreća da znam nekoga ko se bavi uvozom pa me odmah upozorio na ovakve prevare, komunikaciju sam tjerao dalje i uvjerio se u priču podvale i izbjegao da popušim teško zarađen novac. Policiji nisam prijavljivao jer sam pročitao da su neuspješni u borbi s ovakvim kriminalom te samo mogu upozoriti na njega kao ja ovdje.
Hvala za ovu obavijest.
Mi smo danas isto ovo doživjeli.
Tražimo polovni Honda Civic 1.8. i bio je oglas za 4000 € što je izgledalo nerealno, čak i za hitnu prodaju, ali smo se ipak javili da ga barem vidimo.
I dobili smo isto ovako odgovor na emil da su u V. Britaniji i da ga tamo ne mogu registrirati, ali da ga mogu poslati u Hrvatsku da ga vidimo. Bilo nam je odmah jasno da je prijevara u pitanju pa nismo dalje kontaktirali, a sad mi je drago kad vidim potvrdu da smo dobro postupili.
MaryMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 14:44   #2265
pozdrav,interesira me od vas koji se bolje kontate koliko je ovaj kalkulator točan
http://uveziauto.com/
negroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 13:27   #2266
Jučer mi baš priča jedan poznanik da je njegov susjed prošli tjedan dobio spor jer je kupio auto sa skidanom kilometražom, kao ovaj koji mu je prodao auto mu treba dati 12 000 kuna odštete. E sada jel to počelo naše sudstvo raditi svoj posao ili je priča rekla kazala

Ono što mi se sviđa je da se sve više po oglasima da naći auto sa 400 + tkm , dok pred par godina u oglasu jedva da je bilo auta blizu 300 tkm.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:02   #2267
http://www.jutarnji.hr/nije-ni-sluti...varen/1233689/
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:17   #2268
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post

Ono što mi se sviđa je da se sve više po oglasima da naći auto sa 400 + tkm , dok pred par godina u oglasu jedva da je bilo auta blizu 300 tkm.
10 godina star, 400 000 km i opet covjek besramno traži 5200 EUR :klap:
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:24   #2269
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
10 godina star, 400 000 km i opet covjek besramno traži 5200 EUR :klap:
Neke se stvari ipak ne mijenjaju tako lako. Ipak je to golf.

Stvarno moraš biti idiot za dati toliku lovu, a mozes dobiti benzinca isto godiste s 3-4 puta manje kilometara. Ili mladjeg dizela s bar duplo manje km.

Da ne velim da bi bilo puno manje poštenjačina da se za 25 ili koliko već kuna ne moze dobiti ispis km.
Rijetko tko će skidati km prije svake registracije.
Opteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:38   #2270
A što reći ... stvarno neznam jel seru Eure pa ih tako lakovjerno daju bez ikakve garancije, povjere...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:44   #2271
viđeno-kupljeno ... najbolja škola
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:54   #2272
Možda ljudi s ovih 5200 i 400 tkm misle da bi svejedno netko uvalio isti auto s 250 tkm skinutih, pa naplaćuju iskrenost
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 16:08   #2273
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
10 godina star, 400 000 km i opet covjek besramno traži 5200 EUR :klap:
I to još službeni od firme, sa crnim kvakama što znači da od opreme ima volan i mjenjač

Balkan
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 16:45   #2274
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post

Ono što mi se sviđa je da se sve više po oglasima da naći auto sa 400 + tkm , dok pred par godina u oglasu jedva da je bilo auta blizu 300 tkm.
Tog Golfa kod nas nitko neće kupiti za sebe s 400 tkm NA SATU. Ovo je idealno za preprodavače, spusti mu cijenu ispod 5 000 eura i brojčanik na 200 tkm i onda proda nekom šaranu za 6 000 eura koji ne provjeri auto prije kupovine.

Taj auto je vjerojatno održavan i još dobar usprkos kilometraži (kum mi radi u tvrtki gdje imaju nekoliko passata 1.9 tdi pd i svi su oko 400 tkm, održavani i paženi i vrlo lako bi prošli pod 200 tkm, zato ih još uvijek voze što se ne kvare puno) ali ne vrijedi 5 000 eura ni pod razno.
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 17:00   #2275
Quote:
Afla kaže: Pogledaj post
Tog Golfa kod nas nitko neće kupiti za sebe s 400 tkm NA SATU. Ovo je idealno za preprodavače, spusti mu cijenu ispod 5 000 eura i brojčanik na 200 tkm i onda proda nekom šaranu za 6 000 eura koji ne provjeri auto prije kupovine.

Taj auto je vjerojatno održavan i još dobar usprkos kilometraži (kum mi radi u tvrtki gdje imaju nekoliko passata 1.9 tdi pd i svi su oko 400 tkm, održavani i paženi i vrlo lako bi prošli pod 200 tkm, zato ih još uvijek voze što se ne kvare puno) ali ne vrijedi 5 000 eura ni pod razno.
Ne vjerujem da bi preprodavač to uzeo, preveliki je rizik. Kao prvo auto nije uvoz i od 2006. se svatko može prije kupnje provjeriti ispis km, znači već tu pušiš.
Drugi faktor je cijena, za taj auto će dobiti u najboljem slučaju 3500€-4000e, a ja osobno ga ne bi platio više od 3000€

Treći faktor je onaj da te netko može tužiti i onda ćeš kad tad naje...

Tako da preprodavačima, barem onima sa imalo mozga nije nikako zanimljiv.

Čuo sam se sa vlasnikom i veli da je auto ok, sve radi, ide normalno... što i vjerujem, samo cijena mu je no comment i u HR ga sa tom cijenom i tom km neće prodati jer su kod nas auti sa 200+ za generalku.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 17:23   #2276
Glupost košta i nek su ga zavaljali kad je glup
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:44   #2277
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
kod nas auti sa 200+ za generalku.
za generalku?

bilo je tu komentara i da su za cios

ps. jebe mi se kolko mu pise km ak on radi ko singerica
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 20:42   #2278
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
za generalku?

bilo je tu komentara i da su za cios

ps. jebe mi se kolko mu pise km ak on radi ko singerica
Kažem, treba vremena da se ljudi nauče, ja sam se na gledao auta sa brdo km, stavio sam tu i fotke frendovog MCV-a sa 400+, sada već 500+

Početkom ovog stoljeća puno ljudi je kupovalo rabljene po salonima 90% uvoz i svi po 120-140 000 km, a realno 400+ i onda je normalno da su na 300 tkm počeli problemi.
Eto moj privatni 1.3 dizel za kojeg jedino mogu staviti ruku u vatru za km jer sam ga kupio novoga sada ima 276 i radi isto kao i prvi dan i nakon skoro pa 8 godina još ima prve grijače na motoru. Motor ne iskazuje nikakve znakove istrošenosti, ne dimi, ne troši ulje...


No bilo kako bilo pohvalno je da se po njuški viđaju auti sa 300, 400 i 500 000 km, dok su nekada svi redom imali do 200 tkm.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 20:54   #2279
Ja mislim da se za kilometre moze vrlo lako dobiti tuzba ako se radi o kupnji od pravne osobe, za fizicku mislim da je puno teze..osim naravno ak nije naocigled skidano.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 21:55   #2280
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Kažem, treba vremena da se ljudi nauče, ja sam se na gledao auta sa brdo km, stavio sam tu i fotke frendovog MCV-a sa 400+, sada već 500+

Početkom ovog stoljeća puno ljudi je kupovalo rabljene po salonima 90% uvoz i svi po 120-140 000 km, a realno 400+ i onda je normalno da su na 300 tkm počeli problemi.
Eto moj privatni 1.3 dizel za kojeg jedino mogu staviti ruku u vatru za km jer sam ga kupio novoga sada ima 276 i radi isto kao i prvi dan i nakon skoro pa 8 godina još ima prve grijače na motoru. Motor ne iskazuje nikakve znakove istrošenosti, ne dimi, ne troši ulje...


No bilo kako bilo pohvalno je da se po njuški viđaju auti sa 300, 400 i 500 000 km, dok su nekada svi redom imali do 200 tkm.
Da, to je zato što ljudi jedino gledaju stanje na kilometar satu a zanemare ono najvažnije kod polovnog auta a to je očuvanost i održavanost... Zato je i prolazilo ovo sa 120 tkm na satovima a u stvarnosti to su većinom bili auto sa 300 ili 400+km kako si rekao..
Zadnja 2 auta sam zato uzeo sa 290 tkm i 340 tkm 9 godina stari (bili su super očuvani, većinom otvorene relacije i održavani, vozili poslovni ljudi) te ih dobio vrlo povoljno u odnosu na one koje su imali 150 tkm na satu a iz aviona se vidi da je skinuto duplo il troduplo, no cijene su par tisuća eura veće i to su plaćali ovi koji gledaju sat a ne stanje..
Inače svaki tjedan sjednem malo i provozam bar 5-10 raznoraznih auta, većinom im je na satu oko 200 tkm no to je nevjerojatno kakvi su to većinom drlozi, definitivno se bolje osjećam u svom autu sa preko 500 tkm...Razlog tome je naravno što je većini ovih sa 200 tkm skinuta kilometraža nekoliko puta, usput ih je dosta i totalno neodržavano i to je to..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.