Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2014., 12:21   #281
5 lipa...
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:13   #282
Bolje išta nego ništa
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:18   #283
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Ima i na Tifonu 10 lp po litri popusta (5 lp na LPG) samo su malo zakomplicirali jer morate uzet njihovu karticu na koju položite lovu pa onda s njom plačat pa onda tek s računa kartice se skida taj popust.
meni je prije par mjeseci ženska na Tifonu vidjela u novčaniku HAK karticu i tražila me je jer je isto nekakvi popust obračunala po toj osnovi, isto kao na Croduxu (samo nije komplicirala kao Crodux, oni me traže podatke ko da apliciram za vizu a ne 5 lipa)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:20   #284
Samo su me prvi put tražili podatke na Croduxu, svaki sljedeći put samo karticu daš i to je to
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:24   #285
Pa možete i na Tiffonu izvaditi karticu i imate 10 lipa po litri. Kartica je prepaid pa morate staviti na nju i onda sa nje skidati potrošeno.

Na kraju mjeseca skupe sve utočene litre i za svaku litru vam uplate na kraticu 10 lipa.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:45   #286
Čim kupim Manov autobus. Jebote uštede od dvije kune po rezervaru. Više dobijem ako odem na neku jeftiniju benzinsku
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 23:23   #287
A jbg. nekom tko troši tank tjedno kroz godinu dana se skupi skoro pa tank gratis. Više trošiš veća isplativost, a ako točiš tank mjesečno, nema neke računice, to stoji.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 23:26   #288
Ja trošim preko tank tjedno, i svejedno smatram to idiotarijom. 5 lipa po litri??? Po rezervaru je to kolliko 2,5 kn?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 23:30   #289
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ja trošim preko tank tjedno, i svejedno smatram to idiotarijom. 5 lipa po litri??? Po rezervaru je to kolliko 2,5 kn?
Tiffon daje 10 ako uzmeš njihovu karticu pa je to 5 kuna po tanku ili 20-25 mjesečno, a to je 250-300 kn godišnje. A jesam matematičar.

Meni je to isplativo jer mi je mjesečni račun za gorivo peteroznamenkasti.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 23:39   #290
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Meni je to isplativo jer mi je mjesečni račun za gorivo peteroznamenkasti.
Na koju foru? Točiš vozni park od više vozila ili radiš suludu kilometražu u autu sa +4000 ccm?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 00:25   #291
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Na koju foru? Točiš vozni park od više vozila ili radiš suludu kilometražu u autu sa +4000 ccm?
Imam više vozila, što teretnih, što putničkih.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 09:16   #292
Pa koliko ta kartica košta? Bilo bi bedasto očekivati da daš za karticu 100-200kn i štediš na osnovu toga 100kn mjesečno na gorivu+ostale pogodnosti. Gorivo je samo jedan od pluseva i kroz tih 50-100kn godišnje djelomično vratiš ono što si dao za karticu.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 09:19   #293
Ma HAK se isplati radi puno drugih stvari, ali ušteda na cijeni goriva jednostavno nije jedna od njih (sa iznimkom kamiona i sl). Uopće ne kužim što im je trebala ta blamaža sa popustima od 5 lipa kraj svega ostaloga.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 09:36   #294
A gle jel te to što košta? Ne... Članarinu i tak plaćaš radi drugih stvari (kao i ja uostalom), ako vidiš računicu i da ti se s tim zahebavat ideš i tjeraš svoj popust, ako ne (kao meni i tebi npr) onda se ne zahebavaš s tim i t je to... Nikad nemreš imat previše opcija...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 09:45   #295
Upravo, to, nekoga veseli, nekoga ne. Na 10 000km potrošiš recimo 600l goriva i uštediš 60kn. U prosjeku 1,2kn tjedno(ako te km radiš godišnje).


Isplati se, ili ne isplati, to je individualno. Da je 50lp po litri, to bi čak i malim potrošačima bilo 300kn mjesečno, a kartica jeftinija od toga, nema ekonomske računice Ovako, od 100 ljudi dvoje toči, desetero treba šlep službu, petnaest njih popravak na licu mjesta, itd


Rijetkost je da je nešto džabe, iako sam nalijetao i na to(zapravo, još ima )
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:37   #296
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ja trošim preko tank tjedno, i svejedno smatram to idiotarijom. 5 lipa po litri??? Po rezervaru je to kolliko 2,5 kn?
Nije puno, ali je nešto. Ako te ne zanima, ostavi njima taj sitniš i budi miran.

Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Tiffon daje 10 ako uzmeš njihovu karticu pa je to 5 kuna po tanku ili 20-25 mjesečno, a to je 250-300 kn godišnje. A jesam matematičar.

Meni je to isplativo jer mi je mjesečni račun za gorivo peteroznamenkasti.

Tifon se piše sa jednim f.

Ti njima gorivo plaćaš unaprijed i zapravo im daješ kredit po mizernoj kamati pa je to njima u popriličnom interesu jer od nijedne banke neće dobiti kredit po tako beznačajnoj kamati. Ali to tebi odgovara pa su ovdje svi zadovoljni što je pošteno.
The Storyteller is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 13:43   #297
Ti si neki novi "lumen"?. Kad odmah krečeš sa pravopisom i pametovanjem. Čisto da znam s kim imamo posla.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 15:28   #298
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
A gle jel te to što košta? Ne... Članarinu i tak plaćaš radi drugih stvari (kao i ja uostalom), ako vidiš računicu i da ti se s tim zahebavat ideš i tjeraš svoj popust, ako ne (kao meni i tebi npr) onda se ne zahebavaš s tim i t je to... Nikad nemreš imat previše opcija...
Tifon kartica ništa ne košta, možeš ispuniti pristupnicu u HAK reviji ili zatražiti pristupnicu na bilo kojoj benzinskoj i kroz cca. 15 dana dobiješ na kućnu adresu karticu.

Na nju možeš uplaćivati preko neta ili kod točenja goriva na blagajni. Primjerice staviš za 500 kuna goriva, dođeš na blagajnu, uplatiš na karticu 500 kuna i onda se sa kartice opet skine 500. Tako da onaj tko ne želi unaprijed uplatiti više kuna može uplatiti i na blagajni nakon što natoči gorivo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 07:33   #299
5 lipa je puno više od nula lipa

Vidi se opet kakav je mentalni sklop u nas Hrvata.
Dok nigdje ništa nitko neda - mi prigovaramo.
Ako negdje netko nešto da - opet mi prigovaramo.
Da li nas netko tjera da baš moramo koristiti ponuđeno pravo tankiranja s popustom od 5 lipa po litri - ne tjera.

Za one kojima je 5 lipa premala mrvica u odnosu na pun rezervoar goriva - evo sad ja rano u jutro malo dolijevam ulje na vatru i pitam: koliko je zrnce pijeska u odnosu na tovarni sanduk kamiona - a ipak se ga da napuniti i pretovariti s tim zrncima.

Ne zadovoljava nas Hrvate ako nam lova kaplje, nemamo mi vremena ni strpljenja, nama treba odmah gejzir sa snagom vatrogasnog mlaza.
Itekako su nas prokužili bankari i trgovci koji smo mi financijski lumeni, pa nam deru kožu kroz lipe i nulte kamate, i to itekako deru svakoga dana, u svakom trenutku sve više. Pa zašto i ne bi kad smo mi tako jako pametni.

Osobno smatram da je tih 5 lipa jedna lijepa i pristojna gesta obje strane koje ju organiziraju i veseli me da mogu ako želim konzumirati to pravo.

Kod Tifona sa 10 lipa također pozdravljam gestu, ali znam da je plaćanje unaprijed na karticu ipak nešto malo manje korektno od pristupa sa 5 lipa po litri.
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 08:21   #300
Meni je čist dovoljno 5 lipa
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.