Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2014., 00:57   #441
Predugo gledat u ovo i dobiješ vrtoglavicu
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:26   #442
3 milje europćanskih novčanica i vozi

http://www.carbuzz.com/news/2014/10/...Euros-7723369/
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 09:54   #443
Strašno je koliko je autu narasla cijena,a na tržištu je oko godine dana ili manje. Već sada postiže gotovo dvostruki iznos,zanima me što će biti za jedno 5-6 godina!
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 14:04   #444
Svaki rijedak i poželjan auto prati gotovo istu krivulju... nagli porast odmah nakon početka prodaje jer je potražnja puno veća nego ponuda(pogotovo kod Ferrarija jer oni imaju te liste onih koji su dovoljno zaslužili da im se dopusti da spiskaju još koji milijun na ograničene modele), oštar pad nakon što su se svi zainteresirani namirili a spekulanti povukli i onda lagan rast da bi kroz cca 10ak god dosegli otprilike prodajnu cijenu... Samo najrjedji auti u serijama manjim od 100 komada ili oni sa trkacim pedigreom postizu znatno veći rast cijene - a i takvi često prvo moraju odlezati 10, 20 godina dok ne dodju u modu.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 17:49   #445
Dan danas ako malo pročačkaš(netraba puno) Enzo npr. vrijedi najmanje jednako koliko je vrijedio kao novi,a najčešće još više. Za LaFerrari ne sumnjam da će biti još jaču u držanju i vjerojatnom porastu cijene.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 18:05   #446
E, pa baš onako kao što sam rekao, cca 10ak godina od pocetka prodaje dodju opet na istu vrijednost. Recimo i 360 challenge stradale prati tu krivulju. Ali nakon toga vrijednost vise ne raste toliko. Mislim da će Enzo na duže staze najslabije dobivati na vrijednosti, jer je F50 manje napravljeno i to je zadnji ME V12 sa manualcem, a LaF ima puno bolji pogon i dizajn.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:20   #447
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
E, pa baš onako kao što sam rekao, cca 10ak godina od pocetka prodaje dodju opet na istu vrijednost. Recimo i 360 challenge stradale prati tu krivulju. Ali nakon toga vrijednost vise ne raste toliko. Mislim da će Enzo na duže staze najslabije dobivati na vrijednosti, jer je F50 manje napravljeno i to je zadnji ME V12 sa manualcem, a LaF ima puno bolji pogon i dizajn.
Osobno mi je F50 loše dizajniran,nesviđa mi se pretjerano,ali je zato F40 i dan danas pojam što se tiče Ferrarijevog turbo motora,a i cijena prati u stopu taj divlji auto.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:34   #448
Uživo je F50 odličan, jako malen i kompaktan. F40 mi nije toliko napet zbog turbo motora i vrlo slampave izrade(da kažes da je kit-car ne bi puno pogriješio). Ne zaboravimo da F50 ima 5 ventilski V12 i ručni mjenjač i zasluženo nosi naziv najbolje zvuceceg Ferrarija svih vremena(i 5v V8 u 355 i 360 zvuče bolje od svojih 4v V8 prethodnika i nasljednika).
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 20:09   #449
I još usput da napomenem, Autocar je objavio test 918 i na njihovoj stazi je brži 1.1 sekundu po krugu od P1.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 16:22   #450
Ima test 918 u novom 4R od 11. mjeseca. Nema koji rekord nije oborio - 2.56s do 100, 7,27s do 200 i 20,61s do 300. 347,833 km/h špica, 1,29g usporenje sa 200 na 0 km/h. Vrijeme na krugu 1.09.537 dok je prvi idući (Hurracan) 1.11.796.

Ono što me fascinira je potrošnja - mjerenje sa početno PRAZNOM baterijom - 8,77 grad, 7,5 van grada

Čekamo ostale pićkice da se usude dati auto (prvenstveno mislim na Ferrari).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 19:19   #451
CDRW ti stavrno vjeruješ u tu potršnju? Teško da bi vjerovao da ga sam vozim i pročitam ju na BC-u,mislio bi da me BC laže.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 21:37   #452
Nije to potrošnja po BC-u, 4R koristi malo ozbiljniji sistem za mjerneje potrošnje (konkretno Corrsys Datron). Isproban je i sa punim baterijama no te podatke ne pišem (i to nije NEDC nego ciklus koji je oformio sam 4R, nekih 60-70 km i ponavlja se četiri puta).

Iz iskustva - njigovo potrošnje su veće od onog što ja napravim sa svojim autima. Dakle realistično po mom sudu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 08:29   #453
Izgleda da je TG uspio dovesti sva tri auta na isto mjesto, u isto vrijeme - http://www.topgear.com/uk/photos/laf...own-2014-11-12
pc_arhe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 10:11   #454
Quote:
pc_arhe kaže: Pogledaj post
Izgleda da je TG uspio dovesti sva tri auta na isto mjesto, u isto vrijeme - http://www.topgear.com/uk/photos/laf...own-2014-11-12
Neda mi se čitat 12 stranica,kaj vele za sva 3? Koj je D Auto?
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 10:18   #455
CHRIS HARRIS KAŽE...

https://grrc.goodwood.com/road/drive...p1-porsche-918
skakavac111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:48   #456
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Neda mi se čitat 12 stranica,kaj vele za sva 3? Koj je D Auto?
Koliko sam ja iščitao, sveukupno najbolji je P-918.
argusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:20   #457
kao sto sam i rekao davno, ova ostala dva su sjajni auti, ali P918 je svemirski brod
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 02:08   #458
Valja pričekati pune rezultate crno na bijelo sa glavnih staza u svijetu, jer ih još uvijek NEMA. Za Nurburgring imamo samo podatak za 918, iz McLrena su tvrdili da su ispod 7:00, no nikakvih vijesti od tada itd. Ne treba prejudicirati još.

Prema svim zadnjim informacijama, izgleda da 918 gazi na svim testovima konkurenciju, no nitko još nije objavio nikakve precizne podatke tako da nije pametno donositi zaključke.


Međutim, ono što mene osobno fascinira je to što je Porsche napravio automobil sa punim luksuzom, bez ikakvih kompromisa po pitanju komfora u unutrašnjosti, da je auto najteži u odnosu na konkurenciju, da je naslabije konjaže... i opet ih izgleda gazi na svim testovima. Pravo je pitanje kakvu bi zvijer Porsche napravio da odstupe od tradicije i izbace osiromašenu verziju 918? Sjetimo se samo dvoboja od prije 10 godina- Carrera GT vs. Enzo... gdje Enzo nije imao niti električne prozore, već capicu za vrtiti...
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 10:19   #459
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
918? Sjetimo se samo dvoboja od prije 10 godina- Carrera GT vs. Enzo... gdje Enzo nije imao niti električne prozore, već capicu za vrtiti...
Postojali su i posebni modeli Enza sa el. prozorima i ostalim "luksuznim" detaljima tipa radio/CD, proizvedeni za Montezemola, Schumachera i prijatelje...
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 11:15   #460
Iz ovih tekstova sam isčitao da su McLaren I Ferrari više "track oriented" oštrije podešeni automobili dok je Porsche više kao kompromis za svakodnevnu uporabu. Nigdje se ne spominju ikakva vremena na stazi što bi odgonetnulo tko je brži. Mada prema onim mjerenjima Porsche što je veća brzina to više zaostaje u ubrzanjima dok je do 100-tke najbrži.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.