Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 18:31   #61
A za kaj bi trebao urin za procjenu sposobnosti za vožnju? To mi se čini kao način da si kolege naplate bezvezne preglede, posve nepotrebno, ako misle testirat na neke nedozvoljene tvari ima i boljih načina za to, a ostala eventualna objašnjenja su još veće bezvezarije...

Psihotestiranje mi isto nije jasno, ako ideš na prvi pregled ajde de, ali na pregled za produljenje isto nema logike ako imaš dokaz da se ne liječiš od psihičkih bolesti (ako već neko oće bit analan) koji bi to razlog trebao biti da se ponovno radi psihotest?

IMHO neko voda ljude "žedne preko vode" - moja preporuka je da si potraže neku drugu ordinaciju medicine rada di NE traže nebulozne piz** na pregledu...

Jedino kaj ovdje ima smisla je pregled osjetila - sluh i vid i to oštrina vida, raspoznavanje boja i eventualno ko oće bit analan "noćni vid" i to je sve...

Tlak može izmjerit i s tobom popričat čisto tak da si naplati pregled ali visoki tlak zadnji put kad sam gledao nije bio razlog da nekome ne dozvoliš da vozi, isto tako niti niski, a niti većina lijekova koji se za isti propisuju nema psihogene učinke...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:04   #62
vozačka mi istekla negdje u 10 mjesecu 2010 god, te pošto sam u međuvremenu prodao auto, nisam napravio liječnički (za oči), te me zanima da li ima kakav rok u kojem moras produziti vozacku dozvolu?!

mislim, meni nece trebat vozacka jos nekih 2-3 mjeseca, pa ono, da ne zurim bezveze
DoF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:08   #63
Quote:
DoF kaže: Pogledaj post
vozačka mi istekla negdje u 10 mjesecu 2010 god, te pošto sam u međuvremenu prodao auto, nisam napravio liječnički (za oči), te me zanima da li ima kakav rok u kojem moras produziti vozacku dozvolu?!

mislim, meni nece trebat vozacka jos nekih 2-3 mjeseca, pa ono, da ne zurim bezveze
pa napravi i produzi sad i miran si jos 10
funkomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:26   #64
Možeš produljit kad oćeš al nesmiješ vozit s nevažećom...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 23:48   #65
Quote:
elllena kaže: Pogledaj post
I prije nego odete u medicinu rada,svi kod svoje liječnice opće prakse da vam napiše potvrdu da niste psihički bolesnik!
Je li to nešto novo što se mora obavljati?
Meni je pri prošlom produljenju bilo dovoljno samo pregled očiju zbog naočala i kratki razgovor sa psihologom forme radi.
Zar se sad mora i kod liječnika opće prakse i na ovaj pregled?
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 00:39   #66
Quote:
DoF kaže: Pogledaj post
vozačka mi istekla negdje u 10 mjesecu 2010 god, te pošto sam u međuvremenu prodao auto, nisam napravio liječnički (za oči), te me zanima da li ima kakav rok u kojem moras produziti vozacku dozvolu?!

mislim, meni nece trebat vozacka jos nekih 2-3 mjeseca, pa ono, da ne zurim bezveze
nemoj se zajebavati cim prije produzi vozacku jer nikad neznas kad budes morao od nekog posuditi auto iz X-razloga ili budes morao nekog voziti ko ce biti neposoban npr. susjed/prijatelj/rodak/clan obitelji ko je vlasnik vozila kojeg moras voziti u bolnicu i te sheme

nije se za zajebavati bas i izleti taj inat kad se najmanje nadas


sto se tice produzivanja lijecnickog nemam pojma kak to ide, usto nije mi jasno kaj ono tocno znaci spec 2 ???

pise mi u vozacki da vrijedi do 2014. napravljena prosle godine 2010. u 3mj. kada sam i polozio
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:03   #67
Pozdrav,

zanima me što u situaciji kada treba produljiti vozačku radi pregleda (očnog) a radi se o osobi od 70 i kusur godina?
Gdje to obaviti?
I što je potrebno?
Nije da nisam pročitala cijeli topic, ali ima dosta (ne baš kontradiktornih) ali različitih informacija, pa molim pomoć


Thx
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 12:14   #68
Quote:
drznica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me što u situaciji kada treba produljiti vozačku radi pregleda (očnog) a radi se o osobi od 70 i kusur godina?
Gdje to obaviti?
I što je potrebno?
Nije da nisam pročitala cijeli topic, ali ima dosta (ne baš kontradiktornih) ali različitih informacija, pa molim pomoć


Thx
Mislim da je postupak posve identican kak za mlade tak i za stare, stim da bi najbolje bilo da takva osoba ode prvo kod okulista.
Da se ustanovi stanje dioptrije pa taj papir priloziti na lijecnicki pregled za produzenje vozacke mislim da nesmije biti kontrola starija od 3 ili 6mj. kako nebi srali s testom preko onog glupog aparata u sta nevidis aposlutno nista koliko je mutno i zmazano.

Njihov aparat za kontrolu vida cisto govno nisam znao jel bolje ili losije vidim s naocalama ili bez njih pa su mi isli srati, da bi me nakoncu pustili zbog veze.
Pa kasnije bio kod okulistice veli naocale i dioptrija su oke toliko o tom njihovom aparatu.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 13:47   #69
Hvala na pomoći!

Zvala ovu tetu u Runjaninovu koju je netko već prije spominjao. Po novom zakonu obvezan je cjelokupni pregled, ne samo očni. Ove potvrde od opće prakse i ukupno 450kn, što u biljezima, što u kešu
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 16:33   #70
Tam di sam ja išao na pregled samo na snellenove i ishiharine tablice ideš i gotovo, prvo čitaš bez cvikera, poslje s cvikerima i to je to...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 16:25   #71
Quote:
drznica kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoći!

Zvala ovu tetu u Runjaninovu koju je netko već prije spominjao. Po novom zakonu obvezan je cjelokupni pregled, ne samo očni. Ove potvrde od opće prakse i ukupno 450kn, što u biljezima, što u kešu
Cijeli pregled za one koje nose naočele/leće? Jel se može gdje naći taj novi zakon?
Jednostavno ne mogu vjerovat...
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 12:47   #72
Nazalost da, nema vise pojedinacnih pregleda.. Cijeli se mora obavit - 350kn + biljezi (20kn) + PDV
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 09:03   #73
Nadam se vrijedi ono staro: Napravim pregled u Zagrebu i odem u Šibenik po novu šugavu vozačku. Baš je grdna, živimo u 21. stoljeću a nosimo vozačke iz kamenog doba - prevelike, nefunkcionalne i jadne.
Wassup is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 21:59   #74
kad sam vadio vozačku prvi put, vid mi je bio OK

sad imam neku glupu dioptriju na jedno oko


hocu li trebati na lječnički ili mogu samo produžiti?
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 14:18   #75
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post
kad sam vadio vozačku prvi put, vid mi je bio OK

sad imam neku glupu dioptriju na jedno oko


hocu li trebati na lječnički ili mogu samo produžiti?
za promjenu vozacke tj produzenje na ljecnicki moras svakak
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 15:33   #76
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
za promjenu vozacke tj produzenje na ljecnicki moras svakak
pušing
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 16:39   #77
A jel ti piše u vozačkoj da imaš ograničenje? Ako ne piše pravi se mutav i jednostavno dođi tam i reci da trebaš produljit, moguće da će ti jednostavno dat novu, nisam siguran da je stupila na snagu obaveza pregleda za sve svakih 10g, naravno nemoj nosit cvikere u policijskoj stanici ne...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 16:54   #78
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Nazalost da, nema vise pojedinacnih pregleda.. Cijeli se mora obavit - 350kn + biljezi (20kn) + PDV
Može li ovo netko potvrditi?
Kakav je to zakon i gdje ima podataka o tome??
_saiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:53   #79
da li je neko isao na lekarski pregled(ocni) sa socivima? a da doktor ne primeti?!
fanta shokata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 23:00   #80
jel se moze kak odradit to bez da se kupuju naocale, nikad nisam primjetio da ne vidim i sad mi na ljecnickom odredi dioptriju, pa jbt, koji ce mi k naocale...
Guillaume is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.