Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 13:44   #7521
prekrajanje

Molim malu pomoć :-)
Da li uopće postoji mogućnost da se rabljeni kuhinjski elementi dubine 30 cm prekroje na dubinu 20 cm, naime tamo gdje bi ih postavila ima jako jako malo mjesta, pa je to jedina mogućnost.

Tražila sam kuhinjske elemente te dubine, ali nema šanse svi počinju od dubine 30 cm pa na više.Ima opcija plitkih kupaonskih elementata, ali nije mi to to.

Jel ima netko ideju ili je to što sam zamislila znanstvena fantastika?

Hvala
lavica71 is offline  
Old 30.11.2017., 14:59   #7522
Nije nikakva znanstvena fantastika - može se. Treba samo skratiti sve stranice (bočne, gornju i donju) na željene dimenzije i na bočnim urezati novi žlijeb za stražnju lesonit ploču. Potreban alat: cirkular ili ubodna pila + glodalica (za poravnat rez i urezat žlijeb). Ovo ubodnom i glodalicom malo duže traje, al tko radi sam sebi i ne žuri mu se, nije nikakav problem.
Preduvjet je da se daju rastavit, što ako je ljepljeno može biti problem. Za rezanje cirkularom čak i ne bi trebalo rastavit, al opet, bio bi problem s urezivanjem žlijebova.
mario_bla is offline  
Old 30.11.2017., 15:35   #7523
Može li se drvena ploča stola (npr. hrastova) dimenzije 90x200 postaviti na ovakve metalne noge ili je potrebna i neka podkonstrukcija?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Old 30.11.2017., 17:54   #7524
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Može li se drvena ploča stola (npr. hrastova) dimenzije 90x200 postaviti na ovakve metalne noge ili je potrebna i neka podkonstrukcija?
po meni to nebi bilo bas stabilno... mozda u pocetku, ali nakon nekog vremena bih se rasklimalo jer nema neku poprecnu gredu koja sve to drzi
Vensec is offline  
Old 30.11.2017., 20:17   #7525
Dragi Bilježniče...

Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Opet točno. Jesi možda bez posla?
...eto mene opet
Ako ti se da, molim te savjet za montažu police od iste radne ploče kuhinjske , ili, možda, dvije spojene daske s dekorom drva ( iveral? ) debljine 1,8 mm svaka, pa kantirane, u kupaonu na zid iznad one police o kojoj smo puno raspravljali,ovaj put bez vidljivih nosača. Bile bi dvije police 60-70 cm dugačke, duboke oko 20.

Mislim li dobro kad pretpostavljam da bi nešto od ovoga moglo valjati:

1. https://webshop.schachermayer.com/ca...elik/103307817
2. https://webshop.schachermayer.com/ca...elik/103342420
3. https://www.ebay.co.uk/itm/10x-Conce...sAAOSwcB5ZMUVa
4. https://www.ebay.co.uk/itm/1-Pair-Co...WgdPSyD3fD885Q 135 mm
5. https://www.ebay.co.uk/itm/10X-Conce....c100005.m2219

...ili nešto šesto??

Ako nešto valja, koliko komada?

I,opet,oprosti na smetanju
nepis is offline  
Old 30.11.2017., 20:27   #7526
ja sam prije par godina radio slicno i nema nikakvih problema. svaku nogu sam ucvrstio s osam m10 sarafa, glave sam im upustio u plocu i rupe zakitao. stol je full stabilan, mogao bih gore staviti dvoje stokilasa da skacu i ne bi se ni mrvicu rasklimao ili pomaknuo. jedina mana je tezina ako ga treba premjestiti.
chavez ding is offline  
Old 30.11.2017., 21:44   #7527
Quote:
nepis kaže: Pogledaj post
...eto mene opet
2 komada bi trebala biti dovoljna

https://www.ebay.co.uk/itm/10x-Conce...sAAOSwcB5ZMUVa
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 01.12.2017., 10:28   #7528
Thumbs up

Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Hvala ti na velikoj pomoći u mom projektu, ne znam kako bih bez tebe!
nepis is offline  
Old 02.12.2017., 09:28   #7529
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
ja sam prije par godina radio slicno i nema nikakvih problema. svaku nogu sam ucvrstio s osam m10 sarafa, glave sam im upustio u plocu i rupe zakitao. stol je full stabilan, mogao bih gore staviti dvoje stokilasa da skacu i ne bi se ni mrvicu rasklimao ili pomaknuo. jedina mana je tezina ako ga treba premjestiti.
Stol je krasan! Samo, jesu li ovi vidljivi krugovi na ploči stola šarafi koje si kitao?
Ja bih to radije učvrstila s donje strane. Na fotki koju sam linkala na svakoj nozi je 16 rupica za šarafe, to bi valjda trebalo biti dovoljno čvrsto s pravim šarafima?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Old 06.12.2017., 15:51   #7530
Mjere za zadnju i donju plohu ladice, ELGRAD

Zezam se s Elgradovim ladicama tj. mislim imati npr. :
• Prednja ploha ladice 346mm (Š) X 376mm (V) H1401 ST22 Iveral Cascina Pinija 18mm (D)
....pa mi treba :
• 2 x Nova Pro stranica Classic, 500mm, L/D, bijela, H=122mm 1375126 https://webshop.elgrad.hr/hrvatski/d...va-h122mm_320/
• 2 x Vodilica NP, 500 mm, potp. izvlaka, soft-close (TMSC) 1368276
• 4 x Prihvatnik fronte Nova Pro ladice 1371855
• 4 x Pokrivna kapa za Nova Pro Classic, vanjska, PVC, bijela 1371856
• 4 x Reling četvrtasti za Nova Pro, 500mm, L/D, bijeli 1375855

Ono što ne kužim je definiranje :
• Mjere za zadnju plohu ladice
• Mjere za donju plohu ladice


Molim pomoć, HVALA!

Zadnje uređivanje maslac3 : 06.12.2017. at 16:05.
maslac3 is offline  
Old 06.12.2017., 20:34   #7531
Pozdrav, radim ormar i klizna vrata za ormar koji ce ici od zida do zida i od poda do stropa. Problem je sa kliznim vratima.

Ne bi htio alu okvire koji drze vrata pa jos one poprecne lajsne. Htio bi da mi s vanjske strane vrata budu u tri djela, horizontalno, u dvije vrste iverala (gornji i donji red jedna vrsta, srednji red druga vrsta) sve spojeno da izgleda kao da je sve u komadu. Ormar je podjeljen na dva djela (desna strana je zenina, lijeva moja). Svaka strana ima dva korpusa, jedan sirine cca 75cm a drugi 115cm. Ideja je da svaka strana ima dva krila svaka u svojoj vodilici. Prepostavljam da mi krila vrata ne mogu biti jednakih sirina?
Potpuno sam se pogubio po svim online katalozima sa tisuce razliciti vrsta vodilica, kotaca, granicnika itd. Bilo bi idealno kad bi vrata pokrivala vodilice gore i dolje ali prihvacam i vidljivu vodilicu pa da na nju stavim lajsnu nekakvu.

Da li spajati (keksati) iveral od 10,14, 16, 18 ili neke druge debljine? Prepostavljam da treba ojacati sa straznje strane. E tu pak nisam nasao nikakva gotovo rjesenja.

Ako netko ima kakve konkretne primjere, hvala puno.

Zadnje uređivanje woobie : 06.12.2017. at 21:21.
woobie is offline  
Old 07.12.2017., 07:38   #7532
Quote:
maslac3 kaže: Pogledaj post
Zezam se s Elgradovim ladicama tj. mislim imati npr. :

Ono što ne kužim je definiranje :
• Mjere za zadnju plohu ladice
• Mjere za donju plohu ladice


Molim pomoć, HVALA!
Duljina dna je 481 mm, širina dna i leđa ladice je 58 mm manja od svjetle širine korpusa. Leđa ladice napravi visine kojih 20 do 25 cm, daj kantirati jednu dužu i dvije kraće stranicee.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 07.12.2017., 09:52   #7533
Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
Pozdrav, radim ormar i klizna vrata za ormar koji ce ici od zida do zida i od poda do stropa. Problem je sa kliznim vratima.

Ne bi htio alu okvire koji drze vrata pa jos one poprecne lajsne. Htio bi da mi s vanjske strane vrata budu u tri djela, horizontalno, u dvije vrste iverala (gornji i donji red jedna vrsta, srednji red druga vrsta) sve spojeno da izgleda kao da je sve u komadu. Ormar je podjeljen na dva djela (desna strana je zenina, lijeva moja). Svaka strana ima dva korpusa, jedan sirine cca 75cm a drugi 115cm. Ideja je da svaka strana ima dva krila svaka u svojoj vodilici. Prepostavljam da mi krila vrata ne mogu biti jednakih sirina?
Potpuno sam se pogubio po svim online katalozima sa tisuce razliciti vrsta vodilica, kotaca, granicnika itd. Bilo bi idealno kad bi vrata pokrivala vodilice gore i dolje ali prihvacam i vidljivu vodilicu pa da na nju stavim lajsnu nekakvu.

Da li spajati (keksati) iveral od 10,14, 16, 18 ili neke druge debljine? Prepostavljam da treba ojacati sa straznje strane. E tu pak nisam nasao nikakva gotovo rjesenja.

Ako netko ima kakve konkretne primjere, hvala puno.
Vrata su izvediva u debljini 18 mm, ali svakako trebaš vertikalni aluminijski profil da drži ravninu.
Moguće je izvesti i sa drvenom masivnom letvom.
Vrata nejednake širine su izvediva, ali ćeš već nakon tjedan dana lupati glavom u zid, jer je to nepraktično.
Ako želiš sakrivene vodilice sa vratima, trebaš dodatni pod i strop ormara, a zbog razlike u visini prostorije, bit će to za amatera krvava montaža.
dak0001 is offline  
Old 07.12.2017., 10:10   #7534
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Duljina dna je 481 mm, širina dna i leđa ladice je 58 mm manja od svjetle širine korpusa. Leđa ladice napravi visine kojih 20 do 25 cm, daj kantirati jednu dužu i dvije kraće stranicee.
H V A L A !

Vidim da za Nova Pro Classic ladicu moram uzeti 16mm za zadnju i donju plohu ladice?

Donju plohu ladice (WSM bijeli glatki 16mm) ne treba uopće kantirati?
maslac3 is offline  
Old 07.12.2017., 14:44   #7535
Tako je.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 07.12.2017., 14:56   #7536
Quote:
dak0001 kaže: Pogledaj post
Vrata su izvediva u debljini 18 mm, ali svakako trebaš vertikalni aluminijski profil da drži ravninu.
Moguće je izvesti i sa drvenom masivnom letvom.
Vrata nejednake širine su izvediva, ali ćeš već nakon tjedan dana lupati glavom u zid, jer je to nepraktično.
Ako želiš sakrivene vodilice sa vratima, trebaš dodatni pod i strop ormara, a zbog razlike u visini prostorije, bit će to za amatera krvava montaža.
Zasto je problem odnosno neprakticno? Isla bi kraca u prvoj vodilici, duza u drugoj vodilici, duza u prvoj vodilici i kraca u drugoj vodilici

Ovako nekako:
K-D-
-D-K

Vidljive vodilice mi nisu takav problem. Da li ima negdje nekakav primjer vertikalnog profila na skrivenoj strani? Ili moram na uradi sam alu profile?
Da li je ideja da se tri iveral ploce spoje keksanjem u redu? Da li ce spoj da napraviti da bude relativno gladak ili ce se to kod iverala raskrecit?

EDIT: Ovako bi omar (korpus) trebao izgledati, bez vrata. To je jos u idejnoj fazi.


Zadnje uređivanje woobie : 07.12.2017. at 15:25.
woobie is offline  
Old 07.12.2017., 15:35   #7537
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Tako je.
maslac3 is offline  
Old 07.12.2017., 16:58   #7538
Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
Zasto je problem odnosno neprakticno? Isla bi kraca u prvoj vodilici, duza u drugoj vodilici, duza u prvoj vodilici i kraca u drugoj vodilici

Ovako nekako:
K-D-
-D-K

Vidljive vodilice mi nisu takav problem. Da li ima negdje nekakav primjer vertikalnog profila na skrivenoj strani? Ili moram na uradi sam alu profile?
Da li je ideja da se tri iveral ploce spoje keksanjem u redu? Da li ce spoj da napraviti da bude relativno gladak ili ce se to kod iverala raskrecit?

EDIT: Ovako bi omar (korpus) trebao izgledati, bez vrata. To je jos u idejnoj fazi.

Ne znam kak bi ti to objasnil. Odi u neki salon koji ima 4 krilni ormar, pa si postavi tako vrata.
Sve ti bu jasno. A još ako su nejednake širine. Meni je to nepraktični, tebi možda nebu.

Spoj keksima u teoriji funkcionira, u praksi uvijek imaš mali zubić koji tebe možda neće smetati.
Tebi je jasno, da ako misliš ljepiti, trebaš imati i dugačke stege za to.
Srednje ladice bi ti mogle biti problematične.
Što ne odeš u Eduro, platiš 100 kuna i oni ti naprave simulaciju časkom.
dak0001 is offline  
Old 07.12.2017., 19:09   #7539
@ woobie
Ne znam dal sam dobro shvatio. Ideja je napraviti jednu ploču širine 75 tj. 115 cm, visoku cca 2.5m (otprilike od poda do stropa) tako da keksanjem bude spojena od 3 komada iverala bez ikakvog okvira ili ičeg drugog?
Neka kaže bilježnik ili netko tko se time bavi svaki dan, ali meni se čini da to ne može bit dobro. Druga stvar da se radi o punom drvu, al tiplanje ili keksanje iverice nije čvrst spoj. To bez problema izvališ i na manjim komadima, a kamoli ne na ovakvoj pločetini. Ljepilo će djelovati između keksa/tiple i okolnog jednog centimetra iverice. Popustit će iverica iza tog centimetra. To je samo moje mišljenje...
Uostalom, sigurno si bio nekad u situaciji da ti je u ruci ostala fronta ladice koja je bila tiplana i ljepljena u ivericu. S punim drvom to se ne bi nikad desilo.
mario_bla is offline  
Old 07.12.2017., 21:45   #7540
Većina jeftinih ormara iz salona namještaja ima klizne fronte sastavljene od tri komada iverala debljine 16 mm. Spojevi tih komada uglavnom nisu keksani, iako sam nailazio i na slučajeve gdje su bili ili keksani ili tiplani. Takve fronte su na bokovima povezane aluminijskim ili čeličnim profilima duljina kojih je jednaka visini fronti. Ovo je radi lakšeg pakiranja i transporta. Naravno da je to moguće izvesti i u samogradnji, samo treba naći profil koji će odgovarati debljini materijala (16 ili 18 mm, ponekad i 19 mm). U navedenim primjerima vodilice se pričvršćuju za korpus ormara, a kotači na fronte. Time otpada uporaba materijala debljine ispod 16 mm. Kao što dak reče, za amatera ili početnika je izrada i montaža takvog ormara gotovo nemoguća misija. U inat svima možeš to i napraviti, ali cijena će biti dosta veća od one koju si izračunao na papiru. Asimetrična klizna vrata su u svijetu profesionalaca čista blasfemija. Kako ti nije palo na pamet "da se toga do sada nitko nije sjetio"? Nacrtaj olovkom tlocrt korpusa, naznači vertikalnu podjelu, ispred toga nacrtaj krila u srednjem, krajnjem lijevom i krajnjem desnom položaju, možda skužiš da je takva konstrukcija samo za mazohiste.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.