Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2013., 23:18   #1
TPK- Tvornica pljeskavica Kosta

Kosta je otvorio svoj novi "restorancic" na Savskoj nasuprot vjesnika. Zanima me jel bio netko? Kakvi su dojmovi? Ambijent mi izgleda skromno sto ja iskreno i ocekujem za cevabzinicu,a za rostilj posebice voz sam cula vec neke pohvale. Selite me ako nije za novu temu
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 09:39   #2
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
Kosta je otvorio svoj novi "restorancic" na Savskoj nasuprot vjesnika. Zanima me jel bio netko? Kakvi su dojmovi? Ambijent mi izgleda skromno sto ja iskreno i ocekujem za cevabzinicu,a za rostilj posebice voz sam cula vec neke pohvale. Selite me ako nije za novu temu
Baci pogled na ovu temu, koju stranicu unatrag.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 15:00   #3
Čuo sam izvrsne kritike od vrlo zahtjevnih korisnika. Testiram idući petak
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:10   #4
Sam lokal je prostor stare Flanjke (tako i piše, pa smo u prvi mah pomislili kako smo zalutali), dakle, izgleda kao montažni objekt. Ulaz sa Savske, spustiš se niz stepenice na livadu.
Unutra ima 7 (možda 8) stolova, ukupno 32-35 mjesta za sjedenje.Lokal djeluje iznimno čisto i uredno.Konobar iznimno pristojan i sposoban.
Za prvi dolazak svakako treba poslušati preporuku, a to je voz koji se služi po komponentama (vagonima) i sastoji se od cca 300g mesa po osobi u sastavu:
-dva ćevapa :koliko god razmišljao, ne mogu se sjetiti boljih,ukusnijih,sočnijih, mirisnijih u Zg, pečeni savršeno, ni prejako,nit su sirovi
-male gurmanske pljeskavice: isto vrhunsko meso, sir odličan (nije supstitucija), suho meso i paprika ljuta savršeni- ljuto upravo toliko a da ne prekrije nijedan od preostalih okusa, simfonija okusa i mirisa, uz ćevap meni najbolji komad mesa
-pola punjene vješalice- meso savršeno mekano, kad se reže i najtanje šnitice ostaju kompaktirane, divan miris mesa koje nije drukano "pojačivačima" rasta i sl.gadarijama mesne industrije današnjice
-uštipak: kao i ostalo od mljevenog mesa, savršeno, blaže ljuto u odnosu na gurmansku pljeskavicu, meni osobno za nijansu preizražen miris češnjaka.
Sve je bilo dobro posoljeno,ali nikako previše u smislu prikrivanja eventualnih nedostataka. Kompozicija savršeno pogođena, taman po mjeri čestitog gladuša.
Šopska je odlična, luka se dobije dovoljno, a lepinje su definitivno najbolje koje sam jeo u Zg, miris po starinskim pekarskim delicijama iz ciglene peći, konzistencija blago žilava, taman kako treba i biti (nije "močena").
Zajedno sa cugom,aperitivom, cca 310kn za 4 osobe. Grah, nažalost, nismo probali, ostaje za drugi put.
Neizostavno obogaćuje, upotpunjuje ugođaj sam majstor Kosta koji prilazi svakom stolu, na beskrajno šarmantan način suvereno objašnjava svoju filozofiju i iz svake njegove riječi proizlazi ono što smo već i zaključili na temelju klope-taj čovjek uistinu voli i zna raditi svoj posao. Komotno može predavati na bar dva kolegija na svakoj boljoj ugostiteljskoj školi-predstojnik Katedre za roštilj i voditelj kolegija Pristup gostu-kako vratiti gosta u lokal još puno puta.
Iznimno važno-rezervirajte stol.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:16   #5
sad sam gladan
jel prekasno ako popodne rezerviraš za navečer?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:26   #6
Preko tjedna vjerojatno ne. Za subotu sam rezervirao još u četvrtak. Taman smo oslobodili prostor za jedidbu sretnim padobrancima, koji su već bili spremni ponijeti klopu doma.
Da, još treba nadodati, kako uz ugodan osjećaj najedenosti ne ide i vrlo česti osjećaj "zaštopanosti" nakon krkanluka, dapače, bio sam gladan već nakon 4-5h od klope. Sad sam i ja gladan
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 09:27   #7
Moji dojmovi o TPK => LNK
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:50   #8
Quote:
mrzm smglsnk kaže: Pogledaj post
Moji dojmovi o TPK => LNK
Tipičan ˝voz˝ u ZG ni sjena onog pravoga lokomotiva+tri vagona pa podebljaš sa mučkalicom i onda gazda sve za stolom cijelu večer časti sa cugom naravno ne sa ove strane državne granice
Ostaviš love da si gazda restorana samo od mojih gableca kupi auto a gazda đubre nebi ni rundu okrenuo
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 18:47   #9
do kolko su otvoreni?
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 23:13   #10
Po meni najbolji roštilj u Zagrebu. Jelo se: gurmanska pljeskavica, rolana vješalica, gravče na tavče i šopska salata.

Inače nisam baš ljubitelj gravčeta u Zagrebu, ali ovo je bilo savršeno. Da sam ovo dobio na nekom drugom mjestu, samo bi to jeo.

Gurmanska odlična, a rolana vješalica nešto najbolje što sam probao u Zagrebu na roštilju. Žao mi je sad jedino što nisam uzeo voz, ali tu ću grešku ispraviti u sljedećem posjetu.

Šteta je što je tako mali prostor, pa se mora rezervirati. Preporuka
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 00:38   #11
jel se može naručiti za van?
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 09:36   #12
Moze se naruciti.. Ali recimo da treba cca 45min - 1h da pripreme klopu, bar u ono udarno vrijeme rucka, oko 13h..
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 13:51   #13
čekček jel to znači da ako ja rezerviram mjesto za vrijeme ručka da ću i u lokalu čekati 45 minuta?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 14:52   #14
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
čekček jel to znači da ako ja rezerviram mjesto za vrijeme ručka da ću i u lokalu čekati 45 minuta?
najmanje toliko je potrebno da se pripremi pljesak ili ćevapi ili možda i dulje.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:20   #15
Pa onda nije ni čudo što moraš rezervirati, dođeš i čekaš 45 minuta da ti nešto stigne... ja kod Srbina u prosjeku čekam 20 minuta (ako nije gužva).
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:23   #16
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Pa onda nije ni čudo što moraš rezervirati, dođeš i čekaš 45 minuta da ti nešto stigne... ja kod Srbina u prosjeku čekam 20 minuta (ako nije gužva).
A u TPk je gužva,reče li ti čovjek.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:27   #17
Svejedno je 45 minuta predugo čekanje za ćevape
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:33   #18
Kad je cijeli lokal u subotu u 17h bio pun, čekali smo 20-ak min (ako ne i manje) na prvi vagon... Možda onaj tko naruči za ponijeti čeka 45 min, jer bi "sjedeći" gost ipak trebao imati prednost pred "letećim"
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 16:53   #19
Hrana jako brzo dolazi nakon narudžbe. U mojem slučaju to nije bilo više od 15-20 min. Koliko sam vidio dva stola koja su se zauzela nakon nas, su dobili par minuta kasnije od našeg jela
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 20:00   #20
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
najmanje toliko je potrebno da se pripremi pljesak ili ćevapi ili možda i dulje.
Aj nemoj sad, najbolje da je potrebno sat vremena.
Imaju spremno to (oblikovano), stavljaju na roštilj i u 20tak min je na stolu.
Je li bila taj tren gužva pa nije njegovo meso odmah išlo na ploču ili što već, to je druga stvar. Ali da se peče 50 min., ne. Više no upola manje.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.