Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 20:48   #21
meni je danas 22.dan nakon konizacije, već drugu sedmicu idem redovno na posao i sve češće zaboravljam da sam je i imala. sve se vraća u normalu, samo mali iscjedak ponekad
angell is offline  
Old 20.03.2009., 20:53   #22
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
meni je danas 22.dan nakon konizacije, već drugu sedmicu idem redovno na posao i sve češće zaboravljam da sam je i imala. sve se vraća u normalu, samo mali iscjedak ponekad

Nakon koliko dana od letz konizacije si počela raditi? Oprosti, no zaboravih koji CIN si imala.
fej is offline  
Old 20.03.2009., 20:55   #23
Ja i matematika - ako radiš dva tjedna onda si počela raditi od osmog dana.
fej is offline  
Old 20.03.2009., 20:57   #24
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Nakon koliko dana od letz konizacije si počela raditi? Oprosti, no zaboravih koji CIN si imala.

ja sam baš bila zaglavila: imala sam CIN 3 i CIS... i od momenta kad sam uradila prvi papa na kome je to sve otkriveno, do konizacije prošlo je manje od 3 mjeseca, a u ta 3 mjeseca sam prošla 2 papa testa, 2 kolposkopije i biopsiju...
angell is offline  
Old 20.03.2009., 20:58   #25
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Ja i matematika - ako radiš dva tjedna onda si počela raditi od osmog dana.
konizacija rađena 26.2. a počela sam raditi 9.3. - dakle bio mi je 12.dan
angell is offline  
Old 20.03.2009., 21:02   #26
Znači, letz se radi i na CIN 3? Ja sam nekako uvijek mislila da se tu primjenjuje klasična konizacija.
fej is offline  
Old 20.03.2009., 21:03   #27
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Znači, letz se radi i na CIN 3? Ja sam nekako uvijek mislila da se tu primjenjuje klasična konizacija.
da da radi se i na cin 3 letz konizacija
meelitaa is offline  
Old 20.03.2009., 21:05   #28
Koliko vremena mora proći od biopsije do konizacije? Može li se konizacija učiniti odmah ako pacijent to želi?
fej is offline  
Old 20.03.2009., 21:06   #29
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Znači, letz se radi i na CIN 3? Ja sam nekako uvijek mislila da se tu primjenjuje klasična konizacija.
u bosni se UVIJEK radi klasična

kod vas je stanje puno drugačije, imate poštedne metode a to je laser i letz... kod žena koje nisu rađale se uvijek (khm, ograšujem se ovdje - trebalo bi) se primjenjuju poštedne metode...

ja sam tvojih godina, nemam djecu i radili su mi letz
angell is offline  
Old 20.03.2009., 21:08   #30
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Koliko vremena mora proći od biopsije do konizacije? Može li se konizacija učiniti odmah ako pacijent to želi?
i ja sam to htjela ali mi nisu dali

nakon biopsije se radi kontrolni papa jer kod manjih CINova postoji mogućnost da se biopsijom skloni većina promjena pa nakon toga konizacija ne bude potrebna, mažda se uradi fuguracija, krionizacija ili elektrokauterizacija i time se spale ili smrznu promjene


kont.papa se radi 6 sedmica nakon biopsije

Zadnje uređivanje angell : 20.03.2009. at 21:08. Reason: .
angell is offline  
Old 20.03.2009., 21:11   #31
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
i ja sam to htjela ali mi nisu dali

nakon biopsije se radi kontrolni papa jer kod manjih CINova postoji mogućnost da se biopsijom skloni većina promjena pa nakon toga konizacija ne bude potrebna, mažda se uradi fuguracija, krionizacija ili elektrokauterizacija i time se spale ili smrznu promjene


kont.papa se radi 6 sedmica nakon biopsije

Da li su tvoje promjene bile vidljive već na kolposkopiji ?
fej is offline  
Old 20.03.2009., 21:14   #32
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Da li su tvoje promjene bile vidljive već na kolposkopiji ?
jesu, bile su vidljive punktacije i mozaik a jod test je bio negativan (a mora biti pozitivan), i već tada se vidjelo da su promjene teže. bilo ih je dosta, za biopsiju su otkinuta 3 uzorka, i biopsija je potvrdila CIS

6 sedmica kasnije urađen je kontrolni papa koji je takođe pokazao opet CIN3 i CIS

zaboravih napisati da sam radila HPV tipizaciju i imam niskorizični HPV (dijagnosticiran 2000.godine)

Zadnje uređivanje angell : 20.03.2009. at 21:15. Reason: .
angell is offline  
Old 20.03.2009., 21:15   #33
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
u bosni se UVIJEK radi klasična

kod vas je stanje puno drugačije, imate poštedne metode a to je laser i letz... kod žena koje nisu rađale se uvijek (khm, ograšujem se ovdje - trebalo bi) se primjenjuju poštedne metode...

ja sam tvojih godina, nemam djecu i radili su mi letz
Kod mene isto valjda nisu čuli za letz ( a nažalost nisam ni ja onda)

Ni ja nemam djecu,a završila na klasičnoj,mada vele da ne bi trebalo biti problema s trudnočom,malo rizičnije bude,al to je sve.......
h.o.n.n.e.y. is offline  
Old 20.03.2009., 21:17   #34
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
jesu, bile su vidljive punktacije i mozaik a jod test je bio negativan (a mora biti pozitivan), i već tada se vidjelo da su promjene teže. bilo ih je dosta, za biopsiju su otkinuta 3 uzorka, i biopsija je potvrdila CIS

6 sedmica kasnije urađen je kontrolni papa koji je takođe pokazao opet CIN3 i CIS

zaboravih napisati da sam radila HPV tipizaciju i imam niskorizični HPV (dijagnosticiran 2000.godine)
Da li si imala ikakve simptome - krvarenja, iscjedke?
Naime, ja imam već neko vrijeme vodenasti iscjedak a menge su mi postale preobilne pa ne znam je li to od grlića ili nečeg drugog.
fej is offline  
Old 20.03.2009., 21:19   #35
Quote:
meelitaa kaže: Pogledaj post
da da radi se i na cin 3 letz konizacija
Koliko sam ja shvatila u cijeloj ovoj zbrci informacija letz konizacija je poštedna metoda pa se primjenjuje kod pacijentica koje nisu nikada rodile bez obzira na cin stupanj.
Suey, moja je biopsija (letz) zapravo prošla poprilično lagano, već sam, a prošla su dva tjedna, i zaboravila tih desetak minuta samog postupka. Da nisam dva dana nakon samog zahvata dobila upalu oba uha ne bi morala uzeti nikakvu tabletu protiv bolova, ovako sam popila dva brufena. Vidjela sam na ekranu tijekom kolposkopije resice na bijeloj podlozi na lijevom forniksu ( taj čuveni acidobijeli epitel na forniksima ) i točkice na samom cerviksu. Biopsija je ispala CIN 2. Nadam se da je dr. većinu očistio, za 5 tjedana idem na novu papu pa ćemo vidjeti kakvo je stanje. Uglavnom, medicinska sestra me za vrijeme biopsije cijelo vrijeme držala za ruku ali to mi je bila više psihička podrška i strašno mi je puno značilo. Sam zahvat nije bolio zbog lokalne anestezije. Više me bolilo paljenje vanjskog kondiloma pored anusa! Tad sam psovala kao kočijaš da se i doktor smijao od kuda mi sve te psovke! Sad imam još mali iscijedak a sad će i menstruacija... I da, nisam imala nikakav tampon ili gazu nakon biopsije, dr mi je spalio da smanji krvarenje. Sorry na dužem postu!
dan-zena is offline  
Old 20.03.2009., 21:19   #36
vjeruj mi hani, nećeš imati problema... ovdje svima rade tako a cure i dalje redovno rađaju... ja sam letz radila više kao lakšu operaciju, nisam razmišljala kako ću za djecu... bilo mi je bitno da to sve odmah završim i da što prije ustanem - i da ne ležim ovdje u bolnici, to je dno dna...

tako da ni ti nećeš imati problema, tu je sve ipak bolje odrađeno
angell is offline  
Old 20.03.2009., 21:21   #37
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Da li si imala ikakve simptome - krvarenja, iscjedke?
Naime, ja imam već neko vrijeme vodenasti iscjedak a menge su mi postale preobilne pa ne znam je li to od grlića ili nečeg drugog.
imala sam samo jedan simptom po kome smo vidjeli da je stanje ozbiljno - kontaktno krvarenje prilikom sexa, a i kod uzimanja papa testa!

ništa drugo nije moglo ukazati na tako loše stanje
angell is offline  
Old 20.03.2009., 21:26   #38
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Dan_zena , meni je danas ginekolog rekao da kortikosteroidi mogu negativno utjecati na HPV infekciju.
No drage žene, razlog zbog kojeg paničarim je slijedeći - u 35 godina samo sam 3 puta bila na papi. Uvijek sam se osjećala dobro, a u mlađim danima ni ja ni itko od moje generacije nije imao puno pojma o HPV-u.
Stoga me strah da ovo već duuugo vučem i pitam se da li sam zakasnila.
Naravno, kortikosteroidi imaju negativan utjecaj na HPV, međutim, beta glucan nije kortikosteroid, on je polisaharid dobiven od pekarskog kvasca. Glupo mi je pisati ti o C vitaminu, Aloa Veri itd kad vjerojatno sve to znaš i sama a mislim da s obzirom na tvoje stanje da ti treba stručna pomoć nutricioniste ( s obzirom na hipofizu, koliko se sijećam ). Uglavnom, za ovaj beta glucan piše da pogoduje i alergičarima pa mislim da ti je to možda najbolje riješenje za dizanje imuniteta. I da, nisi jedina koja je bila samo tri puta na papi do 35. godine, ne žderi se zbog toga, nego napadni beštiju svim snagama!
dan-zena is offline  
Old 20.03.2009., 21:26   #39
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
imala sam samo jedan simptom po kome smo vidjeli da je stanje ozbiljno - kontaktno krvarenje prilikom sexa, a i kod uzimanja papa testa!

ništa drugo nije moglo ukazati na tako loše stanje
eto, i ja imam te simptome, iako je meni doktor rekao da je normalno da se nakon pape pojavi sukrvica
fej is offline  
Old 20.03.2009., 21:27   #40
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatila u cijeloj ovoj zbrci informacija letz konizacija je poštedna metoda pa se primjenjuje kod pacijentica koje nisu nikada rodile bez obzira na cin stupanj.
Suey, moja je biopsija (letz) zapravo prošla poprilično lagano, već sam, a prošla su dva tjedna, i zaboravila tih desetak minuta samog postupka. Da nisam dva dana nakon samog zahvata dobila upalu oba uha ne bi morala uzeti nikakvu tabletu protiv bolova, ovako sam popila dva brufena. Vidjela sam na ekranu tijekom kolposkopije resice na bijeloj podlozi na lijevom forniksu ( taj čuveni acidobijeli epitel na forniksima ) i točkice na samom cerviksu. Biopsija je ispala CIN 2. Nadam se da je dr. većinu očistio, za 5 tjedana idem na novu papu pa ćemo vidjeti kakvo je stanje. Uglavnom, medicinska sestra me za vrijeme biopsije cijelo vrijeme držala za ruku ali to mi je bila više psihička podrška i strašno mi je puno značilo. Sam zahvat nije bolio zbog lokalne anestezije. Više me bolilo paljenje vanjskog kondiloma pored anusa! Tad sam psovala kao kočijaš da se i doktor smijao od kuda mi sve te psovke! Sad imam još mali iscijedak a sad će i menstruacija... I da, nisam imala nikakav tampon ili gazu nakon biopsije, dr mi je spalio da smanji krvarenje. Sorry na dužem postu!
da, ti si imala letz biopsiju kojom se i usput otklanjaju promjene, a neke od nas su imale tzv.punch biopsiju kojom se otkidaju samo komadići tkiva (ovom metodom se ne otklanjaju sve promjene) i samim tim se nakon biopsije ne spaljuje, pa je onda potrebno gazom zaustavljati krvarenja. ja sam ležala u ordinaciji pola sata dok mi nije stalo krvarenje, nakon toga mi je doktorica izvadila gazu i poslala me kući.
angell is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.