Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2011., 09:24   #21
kod bilježnika imaš isprintan obrazac te punomoći - samo treba zaokružiti sve navedene točke i možeš sve s autom
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 10:40   #22
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
kod bilježnika imaš isprintan obrazac te punomoći - samo treba zaokružiti sve navedene točke i možeš sve s autom
Naravno da može sve s autom ali pitanje je kome daje punomoć i želi li je dati baš samo za upravljanje kako je napisao, Mnogi su se s punomoćima "za sve" jako opekli, pogotovo ako su ih dali na neograničen rok
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 11:08   #23
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
kod bilježnika imaš isprintan obrazac te punomoći - samo treba zaokružiti sve navedene točke i možeš sve s autom
Misliš naknadno?

Jedino je cakica da bilježnik čuva kopiju u arhivi pa te vlasnik fino tuži za krivotvorenje ako naknadno pisuckaš po punomoći pa ideš na ljetovanje s punim pansionom u predgrađe zagreba...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 14:52   #24
Molio bih nekoga od forumskih znalaca da me prosvijetli u jednoj stvari.
Stari mi je danas bio u croatia osiguranju pitati za darovanje auta i rekli su mu otprilike ovo: da ako on daruje auto meni, ja prilikom registracije nemam pravo na aposlutno nikakav bonus, a ako daruje auto svojoj ženi, da onda ona ima pravo na bonus od 25% prilikom prve slijedeće registracije.
E sad, je li to točno?

Hvala unaprijed
__________________
It's who I am, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.
Broxigar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 15:07   #25
Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post
Molio bih nekoga od forumskih znalaca da me prosvijetli u jednoj stvari.
Stari mi je danas bio u croatia osiguranju pitati za darovanje auta i rekli su mu otprilike ovo: da ako on daruje auto meni, ja prilikom registracije nemam pravo na aposlutno nikakav bonus, a ako daruje auto svojoj ženi, da onda ona ima pravo na bonus od 25% prilikom prve slijedeće registracije.
E sad, je li to točno?

Hvala unaprijed
Točno tako kako su mu rekli

Bonus se može "darovati" s autom jedino između supružnika, ne i djece. Tebi on može darovati auto i ne bi morao platiti porez 5% ali ne bi imao niti bonus.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 15:21   #26
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Točno tako kako su mu rekli

Bonus se može "darovati" s autom jedino između supružnika, ne i djece. Tebi on može darovati auto i ne bi morao platiti porez 5% ali ne bi imao niti bonus.
Hvala na brzom odgovoru

A sad ono što me zbilja zanima, a teško da se može suvislo odgovoriti - ZAŠTO pobogu je takav zakon?
Jel se to samo meni čini ili ta odredba baš i nema neke pretjerane veze sa zdravom pameću? Jer i moja stara i ja smo prvi nasljedni red, nije li tako?
Ovo mi nekak diskriminirajuće djeluje.

No dobro, kad čovjek malo pogleda na što liče općenito zakoni u ovoj državi, način kako se pišu, donose i interpretiraju, zbilja me više ništa ne može začuditi, već samo dobro nasmijati
__________________
It's who I am, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.
Broxigar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 15:53   #27
Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru

A sad ono što me zbilja zanima, a teško da se može suvislo odgovoriti - ZAŠTO pobogu je takav zakon?
Jel se to samo meni čini ili ta odredba baš i nema neke pretjerane veze sa zdravom pameću? Jer i moja stara i ja smo prvi nasljedni red, nije li tako?
Ovo mi nekak diskriminirajuće djeluje.

No dobro, kad čovjek malo pogleda na što liče općenito zakoni u ovoj državi, način kako se pišu, donose i interpretiraju, zbilja me više ništa ne može začuditi, već samo dobro nasmijati
Ja ti na to ne znam odgovor, osim da su takva pravila HUO-a: i odnose se samo na supružnike .

A nasljednik koji je naslijedio auto po pravomoćnoj ostavinskoj raspravi dobiva 50% bonusa, no nadam se da ti ta informacija neće jako dugo trebati
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 20:17   #28
Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post
Molio bih nekoga od forumskih znalaca da me prosvijetli u jednoj stvari.
Stari mi je danas bio u croatia osiguranju pitati za darovanje auta i rekli su mu otprilike ovo: da ako on daruje auto meni, ja prilikom registracije nemam pravo na aposlutno nikakav bonus, a ako daruje auto svojoj ženi, da onda ona ima pravo na bonus od 25% prilikom prve slijedeće registracije.
E sad, je li to točno?

Hvala unaprijed
upravo sam na ovogodišnjoj registraciji poklonio svoj bonus od 50 % supruzi koja nema nikakav bonus . sa mojih ( sada njezinih )50 % uredno je regala svoj auto . odrađeno u allianz osiguranju . mislim da vas malo varaju
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 20:35   #29
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
upravo sam na ovogodišnjoj registraciji poklonio svoj bonus od 50 % supruzi koja nema nikakav bonus . sa mojih ( sada njezinih )50 % uredno je regala svoj auto . odrađeno u allianz osiguranju . mislim da vas malo varaju
Darovao si joj auto i nisi registrirao drugi na sebe?
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 20:48   #30
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Darovao si joj auto i nisi registrirao drugi na sebe?
imam 2 svoje police . svaka 50 %
poklonio sam joj policu koja mi je ostala po prodaji jednog auta prije 8 mj.
svoj nisam prodao . odradili smo to na povjerenje . hehe
kupoprodajni za moj auto i ovjera kod bilježnika , isplata vozila sa odgodom i stupanje u posjed po isplati .dakle kupac nije isplatio vozilo , automatski poništenje ugovora a u međuvremenu vozilo supruge jedino u obitelji .

je sve zakonski regularno ? ofkors
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 20:52   #31
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
imam 2 svoje police . svaka 50 %
poklonio sam joj policu koja mi je ostala po prodaji jednog auta prije 8 mj.
svoj nisam prodao . odradili smo to na povjerenje . hehe
kupoprodajni za moj auto i ovjera kod bilježnika , isplata vozila sa odgodom i stupanje u posjed po isplati .dakle kupac nije isplatio vozilo , automatski poništenje ugovora a u međuvremenu vozilo supruge jedino u obitelji .

je sve zakonski regularno ? ofkors
Je, je, ofkors..i još veliš da nas malo varaju
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 21:05   #32
hihihi . pa ja sam žilav , nedam se .
čekaj . sve je zakonski regularno da nemože biti regularnije . pa kaj misliš da ti na osiguranju vele za tu kombinaciju . ne ne
, pa oni su krvopije . ak si sam ne pomogneš oni ti sigurno nebudu . pa ti kurvini sinovi su tak i tak sami sebi i državi svrha
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 21:15   #33
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
hihihi . pa ja sam žilav , nedam se .
čekaj . sve je zakonski regularno da nemože biti regularnije . pa kaj misliš da ti na osiguranju vele za tu kombinaciju . ne ne
, pa oni su krvopije . ak si sam ne pomogneš oni ti sigurno nebudu . pa ti kurvini sinovi su tak i tak sami sebi i državi svrha
Pa kaj misliš da ti budu savjetovali za tvoje dobro da napraviš fiktivni ugovor sa kupcem kao da si prodao svoj auto i darovni za drugi svoj auto na ženu pa da ispadne da vam je to jedini auto u obitelji?

Samo jesi smislio i kako se situacija bude razvijala dalje? Za sad si riješio problem
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 21:31   #34
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Samo jesi smislio i kako se situacija bude razvijala dalje? Za sad si riješio problem
nisam rješio problem . imam novi . u vidu mi je kupnja vozila kojem je rega na izdisaju a moram ga prenest na sebe . eee sad bi mi trebala ona ženina polica . ha kaj veliš da ju vratim ? HA ?
e to ti je kombinacija , samo malo zavrtiš a sve regularno
pravno 100% regularno . a to kaj osiguranja puše ovjerene ugovore to je njihov problem . ma ne misliš valjda da to nije njima jasno samo ih boli kita za to .
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 21:53   #35
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
nisam rješio problem . imam novi . u vidu mi je kupnja vozila kojem je rega na izdisaju a moram ga prenest na sebe . eee sad bi mi trebala ona ženina polica . ha kaj veliš da ju vratim ? HA ?
e to ti je kombinacija , samo malo zavrtiš a sve regularno
pravno 100% regularno . a to kaj osiguranja puše ovjerene ugovore to je njihov problem . ma ne misliš valjda da to nije njima jasno samo ih boli kita za to .
Tebi će se na kraju zavrtiti u glavi od tih svih silnih kombinacija. Kaj sad pak tebi bude žena darovala auto natrag?
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 22:33   #36
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Tebi će se na kraju zavrtiti u glavi od tih svih silnih kombinacija. Kaj sad pak tebi bude žena darovala auto natrag?
a ne . . onda nemogu koristit tu policu . sad ćemo i njezinog prodat , ovjerit ugovor i ona mi daruje polici kao bračnom drugu . a prije nego bude trebala opet na regu tak ga mislim prodat . je opet sve regularno ofkors
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 22:42   #37
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
a ne . . onda nemogu koristit tu policu . sad ćemo i njezinog prodat , ovjerit ugovor i ona mi daruje polici kao bračnom drugu . a prije nego bude trebala opet na regu tak ga mislim prodat . je opet sve regularno ofkors
Sad se pak meni zavrtilo u glavi
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 22:54   #38
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Sad se pak meni zavrtilo u glavi
a kaj bum ? i mi smrtnici si napipamo koju pukotinu u zakonu

ofkors ak je bezbolno
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 23:05   #39
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
a kaj bum ? i mi smrtnici si napipamo koju pukotinu u zakonu

ofkors ak je bezbolno
E da je sad tu Drago Gervais već bi on našao kako i tko će ti začepiti tu pukotinu

Ja ti uglavnom ofkors želim da ti i dalje bude bezbolno
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 21:07   #40
Evo da i ja nesto pitam.
Ja i otac smo na istoj adresi, auto je na mene.
On ga, koliko znam, u HR moze slobodno voziti.

A za inozemstvo, potrebna je punomoc iz HAK-a, zar ne?
Znate li koliko kosta i na koji rok se izdaje?
__________________
"What if they gave a war and only one side came" -Lucifer
Aahzmandus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.