Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 23:30   #6761
Jel ok voziti se kruznim tokom vanjskom trakom ako izlazim na 2. izlazu van? Zbunjuju me malo mali kruzni u kojima nisu iscrtane trake pa se svi voze posred
Komedija is offline  
Old 29.10.2014., 23:47   #6762
Zakonski je sasvim ispravno voziti se ukrug po vanjskoj traci, osim ako je na kolniku drukčije označeno. Međutim, bilo bi lijepo od tebe da, ako možeš, voziš unutarnjom, a ako izlaziš na n-tom izalzu, u vanjsku se prestrojiš između n-1vog i n-tog, ako je to moguće sigurno napraviti.

Oznake se mogu izbrisati, pa ti ostaje procijeniti po geometriji samog kružnog toka i oznakama u trakama cesta koje završavaju na KT. Primjer: kružni tok na vrhu Domjanićeve, taj ima sa strane Domjanićeve 2 trake od kojih jedna vodi direkt desno u Petrovu. Mali kružni i imaju samo jednu traku!
Lyman is offline  
Old 30.10.2014., 07:50   #6763
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post


Ja se nadam, jer je u rikverc kroz crveno isla bez upaljena sva cetri, a o tome da se uvjerila da iza nema nikoga necu ni spominjati. Kakav ce tek vozac biti ta kandidatkinja mogu si misliti. U svakom slucaju mozes lagati policajcu u facu i nece ti nista biti, tako to ispada.
Tako je to kod nas u Hrvatskoj.. Nažalost..
CakanoAlen is offline  
Old 30.10.2014., 07:52   #6764
Quote:
Terminator775 kaže: Pogledaj post
Kolike su cijene polaganja sa svim dokumentacijama SADA i recimo za par godina?

Kompletna cijena bez ikakvog padanja je cca. 7.000 kn. Već dugo se šuška na povećanje cijena autoškola na 8.000 kn pa čak i na 12.000 kn, a ako dodje to toga to će biti preko noći, kao i nedavno poskupljenje tehničkog.
CakanoAlen is offline  
Old 30.10.2014., 10:18   #6765
Tko zna koliko ce biti za par godina. S obzirom da ce vjerovatno dosta autoskola propast cijene ce u najboljem slucaju ostat iste.
some_ is offline  
Old 30.10.2014., 13:09   #6766
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Zakonski je sasvim ispravno voziti se ukrug po vanjskoj traci, osim ako je na kolniku drukčije označeno. Međutim, bilo bi lijepo od tebe da, ako možeš, voziš unutarnjom, a ako izlaziš na n-tom izalzu, u vanjsku se prestrojiš između n-1vog i n-tog, ako je to moguće sigurno napraviti.

Oznake se mogu izbrisati, pa ti ostaje procijeniti po geometriji samog kružnog toka i oznakama u trakama cesta koje završavaju na KT. Primjer: kružni tok na vrhu Domjanićeve, taj ima sa strane Domjanićeve 2 trake od kojih jedna vodi direkt desno u Petrovu. Mali kružni i imaju samo jednu traku!
Kužim, ali ljudi se voze vanjskom iako ne izlaze na 1. izlazu i zato često puta dođe do zbrke jer im oni koji se prestrojavaju sijeku put. Govorim o malim kružnim tokovima gdje je mali razmak između izlaza i ako se prestrojavam, nema puno predomišljanja, osim ako ne mislim naprviti 5 krugova dok ne bude nikog u vanjskoj traci
Komedija is offline  
Old 30.10.2014., 20:38   #6767
Znam da ti je kao mladom vozaču potrebno više i vremena i prostora da se prestrojiš. Uglavnom, bolje je voziti ukrug vanjskom (i ponavljam, zakonski sasvim ispravno), nego se gurati na silu ili kružiti (uvijek se sjetim onog vica o KT u Sarajevu ). Vremenom će ti prestrojavanje biti lakše i lakše ćeš procijeniti hoćeš li se na vrijeme uspjeti ubaciti u vanjsku.

Ovo što sam ti ja rekao da bi bilo lijepo od tebe, to je samo preporuka koje se možeš držati, ali nikad na svoju štetu u smislu da se moraš gurati ili kružiti. A zakon i pravila prednosti na rotoru su kristalno jasni. Nažalost ne svima...
Lyman is offline  
Old 01.11.2014., 11:13   #6768
Ja se u Četvrtak upisao u autoklub siget, cijena je 6.100kn bez ljecnickog pregleda što se i sporazumijeva, koštao je 450kn te bez prve pomoći koja također dođe 450kn + ispit propisa u HAKu koji se naplati 140kn. Znači treba ti u cashu cca 1100kn, za početak a gdje je još ako padnes koji ispit..

Zanima me sljedece pa ako netko zna bio bih mu vrlo zahvalan. U Srijedu mi počniju 2 tjedna predavanja propisa, točnije od 5.11 do 18og a 19og počinje prva pomoć koja traje 3 dana, nakon toga su ispiti, zanima me ako padnem prvu pomoć ili propise u HAKu koliko se odprilike dugo čega za drugi pokušaj ili je to najverojatnije u dogovoru sa navedenom autoškolom?
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Old 01.11.2014., 11:19   #6769
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Ma nije to frende, nego je valjda kaj se u mom mozgu dešava nekaj drugo pod tim mislim riješavam taj test a razmisljam o 1001 drugoj stvari Ali eto to smo riješili..
i po cemu onda mislis da si kvalificiran za voznju?
ZgSash is offline  
Old 01.11.2014., 11:26   #6770
Zato što me vožnja zanima, volim kad primim stvari u svoje ruke i upravljam. Nema veze teorija sa praksom a pogotovo krugovi, kockice i druge pm u psiho testu,to me niti malo ne zanima a nisam se niti potrudio pa sam bio loš u tome..
__________________
ne znaš se ni oprat

Zadnje uređivanje Osmi : 01.11.2014. at 11:33.
Osmi is offline  
Old 01.11.2014., 11:41   #6771
oprosti, ali to sto ti nesto volis ne znaci da ti treba dati u ruke ubojito sredstvo, ako nisi u stanju zadrzati koncetraciju
u tom dijelu teorija i praksa itekako imaju veze

jer kaj, bit ce ti dosadno pa ces poceti divljati po cesti? drkati po radiju ili mobitelu? voziti napamet i misliti o tko zna cemu?
ne na padam te i ne vrijedam, samo ti pricam o stvarima koje su cesto uzrok nesreca
na tebi je da razmislis i odlucis, jer ce na tebi biti i odgovornost za svoj, a mozda i tude zivote
ZgSash is offline  
Old 01.11.2014., 11:51   #6772
Sve OK kaj bi se ljutio , ali psiholog ocito ima "povjerenje u mene" jer me inace nebi pustio...
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Old 01.11.2014., 12:31   #6773
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Ja se u Četvrtak upisao u autoklub siget, cijena je 6.100kn bez ljecnickog pregleda što se i sporazumijeva, koštao je 450kn te bez prve pomoći koja također dođe 450kn + ispit propisa u HAKu koji se naplati 140kn. Znači treba ti u cashu cca 1100kn, za početak a gdje je još ako padnes koji ispit..

Zanima me sljedece pa ako netko zna bio bih mu vrlo zahvalan. U Srijedu mi počniju 2 tjedna predavanja propisa, točnije od 5.11 do 18og a 19og počinje prva pomoć koja traje 3 dana, nakon toga su ispiti, zanima me ako padnem prvu pomoć ili propise u HAKu koliko se odprilike dugo čega za drugi pokušaj ili je to najverojatnije u dogovoru sa navedenom autoškolom?
Propisi i prva pomoć većinom između 1-3 tjedna.
Ako padneš na vožnji može se odegnuti i preko 30 dana.
CakanoAlen is offline  
Old 01.11.2014., 14:21   #6774
Jedno pitanje od mene.

Imam položenu B.kat koje još kategorije dobivam polaganjem C kat?
CakanoAlen is offline  
Old 01.11.2014., 18:04   #6775
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Sve OK kaj bi se ljutio , ali psiholog ocito ima "povjerenje u mene" jer me inace nebi pustio...
psiholog prijatelju nema odgovornosti
nece si on sjebati zivot ako ti nekog ubijes ili ucinis invalidom
ZgSash is offline  
Old 01.11.2014., 21:06   #6776
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
psiholog prijatelju nema odgovornosti
nece si on sjebati zivot ako ti nekog ubijes ili ucinis invalidom
Mislio sam na ispit kada sam napisao da ima povjerenje u mene, da sam katastroflano napisao nebi me pustila..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Old 01.11.2014., 21:41   #6777
znam ja kaj si mislio
ZgSash is offline  
Old 03.11.2014., 11:47   #6778
kažu mi ljudi da se u svim autoškolama voze dizelaši. jel' to istina?
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Old 03.11.2014., 11:49   #6779
Quote:
krimtim33 kaže: Pogledaj post
kažu mi ljudi da se u svim autoškolama voze dizelaši. jel' to istina?
90 posto auta su dizelašine tamo
ima pokoja toyota ili clio da su benzinci, a opeli, wageni i ostali švabe su dizeli
Genscher is offline  
Old 03.11.2014., 12:22   #6780
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
svugdje je isto, samo je stvar naših vozača koji voze po navici i na slijepo a ne tako da se slijede znakovi i pravila.

dodatna lijeva strelica može biti samostalna ili pokraj glavnog semafora.
ako je u paru, svi mogu prlaziti kroz raskrižje dok je zelena lijeva.
ako je zelena lijeva samostalna, samo auti koji su već u raskrižju smiju proći.
Znam da je stari post, ali da dodam još koje zrnce mudrosti...


"Strelica za izlazak iz raskrižja" kod lijevog skretanja se u Varaždinu nalazi na nasuprotnom semaforu (dijagonalno od ulaza u raskrižje). I ne pali se nakon kaj je svima na glavnom smjeru crveno, nego nakon kaj je onima iz suprotnog smjera crveno. Dakle, i dalje se može ući u raskrižje i ići ravno/desno ili skrenuti lijevo pod dopunskom "strelicom za izlazak".

Prije nego kaj se upali strelica znaš da je ovima iz suprotnog smjera zeleno i moraš propustiti one koji idu ravno. Kad se upali strelica znaš da je njima crveno i skrećeš bez beda (onda je i pješacima već crveno). Pametna stvar ak se mene pita, korisna na raskrižjima s izrazito nepravilnim opterećenjem.

Ovdje se vidi ta dopunska strelica za skretanje lijevo iz smjera grada prema nadvožnjaku:
Nije upaljena http://goo.gl/maps/4vket
Upaljena http://goo.gl/maps/6kccp
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

Zadnje uređivanje Gedeon : 03.11.2014. at 12:31.
Gedeon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.