Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2012., 18:01   #6381
Pozdrav drage moje, stare i nove .
Nisam vas zaboravila nikako, znam da sam ostala duzna informacije o zacinima, i ona dva recepta sa proslave, ali ja jednostavno glavu ne mogu da dignem ovih dana od posla . Sinoc sam se srucila u krevet u pola devet, jutros kad je zvonio alarm pohebala sam mu sve po spisku . Napisacu to sve, nadam se za vikend vec. Medjutim, ne odoleh da ovo podelim sa vama. Pisala sam vec o tome da ne mogu losos, nekako mi tesko padne na zeludac, iako znam koliko je dobar, kvalitetan, zdrav i neophodan za nas organizam, kao uostalom i sve ostale ribe pune omega 3 koje poticu iz severnih mora ! Bilo je u ponedeljak trocasovno predavanje o tome ali sam ja naravno zbog obaveza zakasnila pa prisustvovala samo zadnoj satnici. Tesi me, sto nisam mnogo propustila, dobila sam posebnu brosuru . Ljubim ja predavaca ipak je mislio na mene, dao je i sto mozda nije imao nameru . Elem, zakljucak je da, ne mali broj ljudi ima " problem " kada pojede neku vrstu ribe iz severnog mora poput skuse, lososa, haringe...koje su " masne " i imaju visok procenat omega 3 ( taj problem je izrazeniji kod nas dosljaka nego kod samih Skandinavaca ). To medjutim nije razlog da ih izbegavamo, kao sto sam ja npr. radila . Naime, sav je fazon u pripremi tih riba, i pravilnoj kombinaciji sa LCHF dozvoljenim namirnicama.
Cim sam dosla kuci, za veceru je pao losos sa jajima, to je moj sin u slast pojeo, za nepoverovati, ja takodje smazala svoju porciju.
Sinoc sam spremila losos po drugom receptu, ne da me stomak nije boleo negoje sve mirisalo na JOSSSSS . Uhhh, nista ne ubije kao ne znanje, ali evo se ucim .
Prenecu neke nacine pripreme ( prilagodjene nasoj sredini, mislim od Vardara pa do Triglava ) pa vidite sta vam je ciniti ( jebi ga, ovde opet nedostaje onaj deo o zacinima da se vidi zasto su oni vazni i kako pomazu kod pojedinih namirnica, izvinjavam se stvarno nisam imala vremena ).
Naime, losos, onu pastrmku sto se krese sa lososom, haringe, skusu...poznate po ooogromnoj kolicini omega 3 i izrazenoj masnoci koja se oseti vec pri prvom ugrizu iste spremati na sledeci nacin ( ako spremate haringu vodite racuna ima jako puno sitnih kostiju ) :

1. Gorepomenutu vrstu ribe najradije svezu poloziti u sud. Posuti je prstohvatom bibera, prstohvatom soli, prstohvatom belog luka, prstohvatom suvog persuna i pola decilitra ulja. Neka ostoji ovako najmanje pola sata a moze i preko noci. Iscediti maslinovo ulje kojim je riba marinirana pa tu dodati oko saku prazilika ( beli i zeleni deo ), pola crvene sveze paprike, pola kasicice slatke aleve paprike i 1 pecurku koja moze da stane u ruku ( ovo je masa za 1 porciju ). Sve proprziti 5 minuta na tisoj vatri. Ovu masu posoliti, dodati 1 cen belog luka, malo soli i bibera pa preliti preko one marinirane ribe. Peci u rerni na 180 , 35 minuta !

2. Ukoliko imate dimljenu vrstu gorepomenutih riba, spremate ih na isti nacin kao i svezu.

3. " suhomesnate " riblje proizvode mozete praviti tako sto cete filete lososa, losos pastrmke narezati na filete pana svaki file staviti malo morske soli i bibera, redjati jedan na drugi filete dok ne utrosite materijal. Pritisnuti jako nekim kamenom pa neka ostoji preko noci u frizideru. Rezati na tanke kriske i jesti sa kuvanim, przenim jajima ili kajganom, nikako zasebno ! Ako hocete samo ovako spremljenu ribu na neki od nasih hlebova obavezno narezite paradajza, nesto treba da " razbije " ovaj losos !

4. Haringe i sardine konzervirajte crnim lukom i sircetom ( stize recept ) pa jedite kako bi obicno jeli ribu iz konzerve sa tom razlikom sto ovde nema ulja pa ga morate dodati.

5. Skusu ( savrsenu plavu ribu ) prebogatu omega 3 mastima jedite ili svezu pa przenu ili dimljenu ! E sada, skusa " mora " da pliva u ulju, marinadi i belom vinu. Posle przenja / pecenja, skusa mora da ima marinadu od jednakih delova limunovog soka, belog vina, sirceta i ulja uz dodatak, sitno seckanog belog luka, soli, bibera i persuna. Nakon sto je przena / pecena neka sklusa odstoji u ovoj marinadi pola sata !

Moram da priznam da sam tokom ovog predavanja stalno mislila na vini, pepicu i punju postidela sam se, ni primaci njima kada je konzumiranje ribe u pitanju !

Renee kakav zasladjivac , slusaj sta ti cure kazu i nema zabusavanja. Sta ce ti to ? Evo ti pepica pravi paleo tip, prati njene savete. Uostalom, zeni je to profesija, zna sta pise.
__________________
Sve u zivotu mozes da stvoris, osim duse. Sa njom moras da se rodis !
norveska is offline  
Old 22.02.2012., 18:07   #6382
Zaboravih da napomenem, ja i dalje bez mlecnog, na jednomesecnom eksperimentu. Prakticno, to znaci za dorucak obicno caj, retko kafa i neke maline ili jaje, za rucak komad mesa i povrce i za veceru supa od kostiju i umiksano povrce, najcesce. Evo ga, za 7 dana idem da proverim rezultate, videcemo sta je bilo .
__________________
Sve u zivotu mozes da stvoris, osim duse. Sa njom moras da se rodis !
norveska is offline  
Old 23.02.2012., 10:03   #6383
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
dobri su....kopiraj recept u pdf s receptima. tu će se izgubiti.
nedavno sam slično radila muffine, samo sam čokoladu nasjeckala moraš biti karakter, pa ne navaliti
Kopirala sam u recepte....

Nešto sam razmišljala...ujutro rano idem na put, tako da nemam doručak i tko zna kada ću sjesti u neki restoran nešto pojesti....da li je moguče da večeras napravim te muffine i uzmem sebi i MD po dva muffina...pojedemo kao doručak...negdje popijemo kavu/čaj i onda ručak nije bitno kada će biti.
Da li mislite da su ovi muffini preteški za doručak (za mršavljenje)...
Renee is offline  
Old 23.02.2012., 10:08   #6384
Norveška kavu i čaj pijem bez ičega...kupila sam onu steviju u tableticama, ali iskreno nije mi tako bajan okus, ili sam možda ja već navikla bez ikakvog zaslađivača....
Jedino eto što se tiće tih nekih slastica mi je trebao zaslađivač....kada mi dođu neki gosti pa ga ih počastim nekom LCHF slasticom a da njima to ne bude šok jer nema ni kapi šećera...
Sinoć sam meni i Md pravila onaj kolačić za 5 min (bez šećera)...bio je suuuper...to nam je bila večera ...jutros nisam doručkovala, nisam bila gladna, na posao sam ponijela punjenu pljeskavicu i malo salate od kupusa...za večeru još neznam što....

A kolačić je bio mmmmmmmm....i stvarno je sve gotovo za 10-tak min....
Renee is offline  
Old 23.02.2012., 16:59   #6385
ovo treba procitati..ko nas da je pitao http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...lt-better.html
vinicka is offline  
Old 23.02.2012., 17:46   #6386
Koristite li mikrovalnu u pripreanju jela?
Čitala sam dosta o tome kako su mikrovalne izrazito štetne, tako da sam ju s prelaskom na LCHf izbacila
GABYSOLIS is offline  
Old 23.02.2012., 20:05   #6387
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
ovo treba procitati..ko nas da je pitao http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...lt-better.html
oooo, koji dobar članak hahaha
kao da sam ga ja pisala
Pepica is offline  
Old 24.02.2012., 12:39   #6388
Jedem kuglu kajmaka. Bolje od bilo kojeg sladoleda.
Punja is offline  
Old 24.02.2012., 14:27   #6389
Da li je moguće da salata puterica ima previše ugljikohidrata? Jučer sam ujutro sam imala 67,6,a danas 68,0!
A mislim nemrem vjerovat! Jedino što sam jučer jela drugačije nego prekjučer je salata i to ne nešto previše.
Ne kužim, prvi mjesec otišlo 4,5 kg,a ovaj jedva 1,5,a nisam ništa mjenjala.
molim vas pomoć
luce moja is offline  
Old 24.02.2012., 15:02   #6390
Quote:
luce moja kaže: Pogledaj post
Da li je moguće da salata puterica ima previše ugljikohidrata? Jučer sam ujutro sam imala 67,6,a danas 68,0!
A mislim nemrem vjerovat! Jedino što sam jučer jela drugačije nego prekjučer je salata i to ne nešto previše.
Ne kužim, prvi mjesec otišlo 4,5 kg,a ovaj jedva 1,5,a nisam ništa mjenjala.
molim vas pomoć
Ne važi se svakih 5 minuta. Ne možeš se udebljati ni smršaviti od jučer do danas. Ja variram od 50 do 55 kila na istoj vagi, uz nikakve vidljive promjene (na mojih 1,60 m se svaka kila plus ili minus itekako vidi). Otkači glupu vagu i budi bez brige.
Punja is offline  
Old 24.02.2012., 16:50   #6391
Quote:
luce moja kaže: Pogledaj post
Da li je moguće da salata puterica ima previše ugljikohidrata? Jučer sam ujutro sam imala 67,6,a danas 68,0!
A mislim nemrem vjerovat! Jedino što sam jučer jela drugačije nego prekjučer je salata i to ne nešto previše.
Ne kužim, prvi mjesec otišlo 4,5 kg,a ovaj jedva 1,5,a nisam ništa mjenjala.
molim vas pomoć
Ovo je potpuno normalno. Prvi mjesec ode najviše (većim dijelom voda), a onda se dalje polako topi. Ja sam prvi mjesec izgubila isto oko 5 kg, a dalje je išlo po 2 kg mjesečno.
mirič is offline  
Old 24.02.2012., 19:23   #6392
Ajd fala vam curke!! Čitav dan sam zbedirana zbog tog,no sad mi je nekak lakše.
Činjenica je da stanem u hlaće koje sam prije nekoliko mjeseci navukla malo više od koljena.

Draga da je meni tvojih 55 kila!!!
luce moja is offline  
Old 25.02.2012., 14:39   #6393
Quote:
luce moja kaže: Pogledaj post
Da li je moguće da salata puterica ima previše ugljikohidrata? Jučer sam ujutro sam imala 67,6,a danas 68,0!
A mislim nemrem vjerovat! Jedino što sam jučer jela drugačije nego prekjučer je salata i to ne nešto previše.
Ne kužim, prvi mjesec otišlo 4,5 kg,a ovaj jedva 1,5,a nisam ništa mjenjala.
molim vas pomoć
E za stagnaciju ti je vinicka ekspert. Njoj se obrati na tu temu. Ona ti sve to zna u detalje, nema da omanes kad ti ona da savet .
__________________
Sve u zivotu mozes da stvoris, osim duse. Sa njom moras da se rodis !
norveska is offline  
Old 25.02.2012., 17:14   #6394
Pijem kafu sa 1 Stevijom i kasikicom kokosovog ulja, i citam kako ste sve u pocetku dosta smrsale... Nadam se da ce i kod mene tako biti uskoro.
Odbegla Coka is offline  
Old 25.02.2012., 19:44   #6395
Quote:
norveska kaže: Pogledaj post
E za stagnaciju ti je vinicka ekspert. Njoj se obrati na tu temu. Ona ti sve to zna u detalje, nema da omanes kad ti ona da savet .
najvazniji savet: strpljen - spasen!!
vinicka is offline  
Old 25.02.2012., 22:21   #6396
Pozdrav svima...pratim vas već neko vrijeme i evo tek sad sam odlucila da se pridruzim.
Ukratko, imam podosta kilograma da skidam.imam iskustva sa mnogim dijetama,sa nekim sam skinula vise ili manje poprilicn broj kilograma.naravno sve sam ih vratila i jos koju nabacila. doslo je vrijeme da promjenim nacin ishrane.iako se ovde moze naci puno korisnih informacija,ja cu morati malo da pitam.
malo druzenja nece skoditi.
pozdrav svima
biserna zvoncic is offline  
Old 26.02.2012., 16:10   #6397
biserna, srecno i dobro dosla!
Moja nova ljubav je celer: stabljike seckam u salate ili smoothije i na njima zajedno sa prazilukom dinstam meso sa musaku, koren jedem kao pire (sa puno putera, samo ispasiran, pre toga dobro skuvan, narafski), lisce seckam i ubacujem u smoothije i preko raznih jela i namaza..
danas:
kajgana na malo suvog mesa, parce kackavalja (juce bili u selu i pravili kobasice, pa smo kupili i kackavalj domaci: naravno divan, intenzivan i zreo omamljujuci miris mleka i putera..)
par pilecih krilaca sa rostilja i pire od celera
Juce: rostlj, rostilj i rostilj...dimljeni svinjski vrat i pileca krilca
vinicka is offline  
Old 26.02.2012., 17:02   #6398
hello cure

jučer bila u Sloveniji po gume pa sam usput nakupovala i hrane. sve je 30% jeftinije u prosjeku.

danas: pečeni svinjski vrat s žutom korabom (zajedno ispečeno u pećnici), zdjela matovilca, juha od celera i karfiola
MO: pršut i masline
V: meso od ručka, salata

Vini, spominješ krilca haha...kako je tebe uhvatila manija za celerom, tako su meni trenutno hit krilca s roštilja , skoro svaki drugi dan. kad se sjetim da ih nikako nisam htjela prije LCHF ere jesti jer su kao masna. budaletina, što sam propuštala hehe
Pepica is offline  
Old 27.02.2012., 11:29   #6399
dobro jutro.
od danas sam sa vama na forumu.redovno vas pratim vec neko vrijeme,pa se odlucih da mijenjam sa vama iskustva, jer sam presla na LCHF nacin prehrane.
za sada primjenjujem zelenu kuru,znaci mesika i povrckica sa masnocom.od 25.02.2012 idem strogo po receptima koje sam nasla na blogu i na ovom forumu.za sada nemam gresaka(nistaUH,slatko, voce niti mlijecne proizvode).
prvo pozitivno iskustvo za ovih sest dana je da ne osjecam glad.to je za mene BITNO,jer sam smanjila muke koje sam imala u kasnim satima kad se kod mene javljala vucija glad koju nisam znala suzbiti pa bi dolazilo do prejedanja i naravno do enormnog gojenja. jedino sto je negativno je stalni UMOR,(nadam se da je prolaznog karaktera)
sto se tice obroka tu nemam problem sa ruckom i vecerom.dorucak mi je enigma koju ne znam kako cu rijesiti. sinoc sam skuhala jaja,jutros pojela jedno prije polaska na posao. ne znam da li je to mali ili puno,dajte mi jos koju ideju,moze i na pp.
ima jos jedna caka.koristim maslinovo ulje i ulje od sjemenki grozdja(podnosi visoke temperature a ja vecinu hrane spremam u woku).da li je to ok?
jos jedno pitanje da li su gljive dopustene u zelenoj kuri?mislim da sam procitala da nisu a sad taj dio teksta ne mogu da nadjem.
nadam se da nisam bila preopsirna za prvi post.
raskopusa is offline  
Old 27.02.2012., 13:57   #6400
najvazniji savet: strpljen - spasen!!

Vinicka bila si u pravu!! Ipak je još jedna otišla dolje,mislim kila!
Nisam se vagala od prošlog tjedna i lijepo sam se iznenadila jutros.
Još se više veselim jer smo jučer i prekjučer bili na rođendanu gdje je sve vrištalo od torti i kolača,a ja sam ODOLILA!!!
Moram priznat da sad i nije nešto preteško:kad ima puno kolača ja razmišljam o MESU!!
luce moja is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.