Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2014., 22:39   #461
Avitaminoza ili nesto drugo?

Uvijek sam imala prilicno cvrste nokte,jedino sto su,kao i kosa i koza,prirodno manje hidrirani,ali redovnom njegom i hidratacijom i to nadoknadim.
Naime,sada mi se sa noktom na kaziprstu lijeve ruke nesto cudno dogadja.
Na bocnom dijelu nokta,nalazi se vertikalna linija,i tu je nokat porozan,providan,potpuno mekan i savitljiv.Kada pogledam vrh nokta,vidim da je dio gdje je ta linija ,deformisan u smislu da je potpuno ravan,a ostatak nokta je normalan.Pitala sam porodicnog ljekara za savjet,no edjutim,informaciju nisam dobila.I da naglasim da se dosta zdravo hranim,da nisam pusac,nokte ne lakiram jer ih skidac laka isusuje,a nadogradnju takodje ne stavljam.Sta mi vi savjetujete?
CorSerpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 02:05   #462
nakon urastanja nokta na nožnom palcu, jučer mi je on cijeli izvađen...koliko bi mu trebalo da se vrati u normalu?

nadam se da je barem do ljeta to gotovo
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 19:41   #463
Otkinio sam cjeli nokat sta da ja radim?

Igrao sam se sa bakom i naljutio je ja sam se smijo i bjezo od nje lupio sam nogom u stolcu (imo sam carape i gumene papuce) odjednom sam osjetio bol i pobjego u wc skinio sam carapu i pustio hladnu vodu dalje je bolilo ali sam nekako pretrpio lupio sam se lijevoj nozi na najmanji prst kada je bol prestala pocrnio je prosle je 2-3-5 dana i odjedno je pobjelio neznam kako ali glavu sam pomakona nozi nokat je bio cist sada ga kidam neznam zasto i
bio je slab pa sam ga kido i kido doso sam na neki dio koji je spojen sa kozom nisam mogo otkiniti pa sam ga otkinio oce li mi narast novi????
HellBoyDSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:28   #464
...

Godinu dana sam nosio pomalo tjesne patike, najvise sam osjecao pritisak na desnom prstu/noktu i prije 2 mjeseca mi vise ne raste nokat na desnom stopalu, kao da se smanjuje i vraca unatrag ili upada u kožu tačnije u korijen, a naprijed ostavlja osjetljivu jagodicu prsta, ne znam ni ja kako to da opišem, meni je i natečeno i crveno uz korijen nokta (sigurno zbog pritiska nokta). Iz tog otoka je izlazio bio pomalo gnoj, a u prednjem djelu, ispod bjela regija, koja se siri i sad je presla na drugu stranu nokta, isto gnoj. . ne znam šta da radim. Na kožnom su mi dali antibiotik i hipermangan otopinu, za pocetak, ali ne pomaže. Mnogo bi mi značilo ako neko zna nešto o tome da mi kaže. Hvala unapred
loso is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 16:39   #465
Tri (3!) puta sam operirao urasli nokat na desnom nožnom palcu i jednom na lijevom. Znaš šta sam napravio kad mi je zadnji put poplavio prije malo više od godinu dana? Vjerovali ili ne, uzeo čekić i opalio... Pao u nesvijest u roku odmah, ali je i govno otpalo za 2 dana. Od onda ko Bog
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 16:19   #466

Posljedica tijesnih čizama.
Mrkiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 17:32   #467
Mislim da bi trebao do dr da ti odstrani taj nokat i previje prst. Izgleda inficirano ovako na prvu, iako nema crvenila.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 01:46   #468
Koliko dugo ste čekali na operaciju uraslog nokta?
GrandNagus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 02:56   #469
Pozdrav.
Ja sam operirao urasli nokat na oba nozna palca par puta.Svaki put kad bih odradio operaciju, nokat bih mi nakon nekog vremena ponovo urastao.No, shvatio sam kako se rijesiti ovog neugodnog problema. Kada primjetite da vam nokat pocinje urastati u meso, taj dio mesa trebate odmicati prstima što dalje od nokta, tj. trebate pritiskati meso prema van (što dalje od nokta) kako bi vam nokat "sjeo" i nastavio normalno rasti prema gore.Možda vam zvuci cudno, kao i sto je meni zvucalo kada mi je to rekla doktorica, ali ovo stvarno djeluje. Isprva ce vas boliti to pritiskivanje mesa prema van, ali s vremenom bol ce biti sve manja te ce te primjetiti kako nokat pocinje normalno rasti.Radite to što cesce mozete.
Nadam se da sam vam pomogao s ovim tekstom. Meni je ovo pomoglo i na svu srecu vise nemam ovaj neugodan problem.
Sretno.
tony97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 02:49   #470
Koliko često si to radio?
Naručen sam za operaciju tek 1.10.
Što da radim do tada kako bih ublažio upalu?
GrandNagus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 23:48   #471
Pa otprilike svaku vecer prije spavanja bih to radio,oko minutu-dvije.I ujutro ako bih se sjetio.
Da bi ublazio upalu, odi kod svog doktora na pregled(ako jos nisi) i prepisat ce ti odredene antibiotike.Ne sjecam se tocno koje sam ja pio.
tony97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 18:50   #472
Hvala na savjetima.
Počeo sam to raditi. Bio sam već prije kod doktorice i pio antibiotik. Ići ću opet jedino ako se stanje baš pogorša.
GrandNagus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 20:42   #473
Question Urasli nokat

Hm,znači ovako

Na palcu desne noge (sa desne strane palca) mi je urastao nokat u meso (preduboko sam nokat bio odrezao ).To mi se već jednom bilo dogodilo,tada sam samo bio pustio nokat da izraste i nakon što je izrastao nije bilo više problema,ni upale ni infekcije ni boli.

Tako sam i ovaj put,puštao da ga izraste ali nikako nije prolazilo,a bolilo je sve jače.I kad više nije bilo podnošljivo,sam ja fino taj komadić nokta odrezao,uz dosta bolnih izraza na licu.
Nokat više ne boli ali boli meso,na mjestu gdje je urastao je ostala kao crtica tj "udubina".
Više ne boli na isti način tj boli samo kada ga pritisnem odozgora a prije je bolio sa strane ili kada bi pritisnuo nokat.

E sad,ako je netko imao problem takav dali bi mi mogao preporučit da li da pustim da nokat samo izrasta (mogu hodat,ne boli me,samo kod dodira sa gornje strane nokta),da mažem nekom kremom,da odem kod doktora?
Nokat sam dosta duboko uz rub izrezao tako da nece bas brzo doc do ozlijedjenog područja.

Hvala za bilo kakvu pomoć!
riddle95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 20:46   #474
Ja sam imala 3 operacije iraslog nokta i ono sto mogu savjetocati je da se nikako ne smije prckati po njemu i ici rezati nego ravno kod dr da on to sredi!!
mala.tratinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 20:24   #475
Ajmo ovako, danas mi je pao težak predmet na palac na nozi. Nokat je instantno poplavio, krv polako curi već 10-ak sati ali mogu hodati a boli skoro i nema. Ima li tko slična iskustva, npr. kada će prestati krvarenje itd...
M Series is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 14:01   #476
Quote:
M Series kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako, danas mi je pao težak predmet na palac na nozi. Nokat je instantno poplavio, krv polako curi već 10-ak sati ali mogu hodati a boli skoro i nema. Ima li tko slična iskustva, npr. kada će prestati krvarenje itd...
Odi u redovnu kiruršku ambulantu čim prije.
Nije hitno, ali treba odraditi ono što se mora odraditi, kako od nečeg naizgled banalnog ne bi nastale sasvim nepotrebne komplikacije koje ti mogu kroz dulje vremena zagorčavati život.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 16:45   #477
Pozdrav!

Prije par godina pri uređenju sobe, pala mi je kutija puna stvari na palac desnog stopala. Boljelo je, krv je išla ali ništa strašno, stavila sam leda na to.
Idući dan je nokat poplavio i nakon nekog vremena otpao. Otad nokat nikako da naraste kako spada
Lista se, žučkast je, kad ga režem kao da se raspada, raste slojevio, kao da je jedan nokat preko drugog I ono što je meni najčudnije nokat je skoro cijeli odvojen od podloge (prsta jel ), samo se pri dnu drži ali to nije ni cm.
Išla sam prije nekih godinu dana kod dermatologice, uzimala je uzorak da vidi jesu li gljivice u pitanju i nalaz je negativan. Dala mi je neku bijelu otopinu da mažem, mazala sam s time ali nije niš pomoglo..

I tako idem ja prije nekoliko dana navečer na wc, u mraku zapnem i mlatnem se po tom noktu i otkinem dio
Onda sam uzela škare i odrezala skroz taj dio koji nije spojen s prstom. Tad sam i primjetila da nokat raste slojevito.
Užasno sad to izgleda, malo me boli ali mogu trpiti.
Nemam pojma da li da odem doktoru da to pogleda.

Evo slika za one jačeg želuca
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...4d5657c553af25
ovaj dio nokta što se vidi je uživo nekako više bijelkasto žut, nisam mogla pravu boju uhvatiti

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...760b2fcd549c0c
fakat čudno izgleda ovako sa strane, označeno je di nokat završava, onda ide meso, pa neka rupa. užas
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 22:09   #478
Kako liječit urasli nokat

Znači imam taj problem malo više od 4 godine. Sve sam pokušavo sam da uradim da se rješim toga al nije jednostavno. Nosim uvijek 1-2 broja veću obuću i čim se vratim iz škole odma perem noge (da se rješim znoja). Takođe pokušavo sam sjeći nokat al nije tako lako uvijek ostane malo i to bude onda još bolnije. Nisam išo u bolnicu jer su idioti i čupaju nokat na živo (mislim bez anestezije). Imo sam isti problem i prije pa su moji meni stavljali slaninu i tako zavijali prst svaku veče i prošlo me. Onaj trik sa vaticom pod noktom baš i ne pali pokušavo sam. Hvala na svakoj pomoći, usput imam 18 godina ako to šta pomaže.
delilano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 05:12   #479
Thumbs down Nokat se odlomio, hitno

Udario sam se i nokat mi se odlomio, jos se drzi samo malim dijelom, odma cim se to desilo dezinficirao sam i stavio gazu ali kako dalje moram li ic doktoru da mi skine nokat ili ima neka krema koja olabavi nokat i lakse se moze odvojiti od prsta. Ako ga ne odvojim nece mi narast novi i necu moc u patike a vrijeme vanka i nije nesto bajno za japanke
Pomoc hitno
Josip-dabro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 09:12   #480
brzo pedikeru da sredi ostatak i izvadi van ili doktoru
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.