Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2014., 15:25   #61
Došao je i kod nas. Imaju 2-3 komada u Zagrebu/Dubrava/okretište/ Auto salon Baotić. Jučer ih vidio iz tramvaja. Zadnji svijetla izgledaju kao kod Suzukija SX4.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 20:23   #62
Danas sam i ja jednog vidio iz tramvaja bijeli Tekna 1.6dci ledice su mi super sprijeda lik zaključao auto a ledice još cca. minutu svijetle plavičasto
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 09:56   #63
Dobar je auto ali jedino mu fali dobar automatski mjenjač koji bi imao performanse slične ručnom mjenjaču.
PRKYS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 17:38   #64
Lightbulb

Pozdrav svima, evo da vam se priključim ovoj raspravi sa svojim dojmovima. Uglavnom, kako se novi QQ pojavio na tržištu baš u vrijeme dok kupujem auto u igri je bilo više kandidata -najizgledniji A3 sportback, BMW X1 i Mazda CX-5), odlučio sam ga ići isprobati.

Što se mojih preferencija tiče (samo mala napomena: nisam snob i ne patim na marke i nabrijane motore, bitnije mi je puno da auto odgovara mojim potrebama), nakon pola sata probne vožnje (dci 1.5) bio sam oduševljen i odmah sam naručio auto jer mi se jako dopao po svim mjerilima. Savršeno mi odgovara veličinom (taman negdje na sredini između gore navedenih kandidata), kvaliteta izrade i udobnost u kabini su besprijekorni, naprosto za ne povjerovati koliko se novi QQ2 odmaknuo od svog prethodnika u tom pogledu. Auto stvarno izgleda mrak, vrhunski je opremljen i puno bolje od sve konkurencije (no to su, prihvaćam, ipak subjektivne stvari).

Uglavnom, odmah nakon probne vožnje sam auto i naručio 1.5dci Tekna i kako stvari stoje trebao bi stići krajem ožujka. Toliko od mene zasad, mislim da su neke žestoke rasprave nepotrebne, ako se netko voli utrkivati sigurno neće kupovati taj auto, ali u klasi kojoj pripada, po mojoj ocjeni QQ2 zauzima sam vrh.

LP!
augenblick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 19:30   #65
Cijena? Si dobio kakav popust ili dodatnu opremu?

i cestitke btw, nabaci koju fotku kad dode
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 21:32   #66
Quote:
augenblick kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, evo da vam se priključim ovoj raspravi sa svojim dojmovima. Uglavnom, kako se novi QQ pojavio na tržištu baš u vrijeme dok kupujem auto u igri je bilo više kandidata -najizgledniji A3 sportback, BMW X1 i Mazda CX-5), odlučio sam ga ići isprobati.

Što se mojih preferencija tiče (samo mala napomena: nisam snob i ne patim na marke i nabrijane motore, bitnije mi je puno da auto odgovara mojim potrebama), nakon pola sata probne vožnje (dci 1.5) bio sam oduševljen i odmah sam naručio auto jer mi se jako dopao po svim mjerilima. Savršeno mi odgovara veličinom (taman negdje na sredini između gore navedenih kandidata), kvaliteta izrade i udobnost u kabini su besprijekorni, naprosto za ne povjerovati koliko se novi QQ2 odmaknuo od svog prethodnika u tom pogledu. Auto stvarno izgleda mrak, vrhunski je opremljen i puno bolje od sve konkurencije (no to su, prihvaćam, ipak subjektivne stvari).

Uglavnom, odmah nakon probne vožnje sam auto i naručio 1.5dci Tekna i kako stvari stoje trebao bi stići krajem ožujka. Toliko od mene zasad, mislim da su neke žestoke rasprave nepotrebne, ako se netko voli utrkivati sigurno neće kupovati taj auto, ali u klasi kojoj pripada, po mojoj ocjeni QQ2 zauzima sam vrh.

LP!
1. post?
ne radiš za nišanđije?

ako ne, puno sreće s njihovim servisima...trebat će ti.
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 09:35   #67
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Cijena? Si dobio kakav popust ili dodatnu opremu?

i cestitke btw, nabaci koju fotku kad dode
Dobio sam određen postotak popusta, iako, nije baš da se moraju jako truditi, navala je nevjerojatna, moj dealer je, prema njegovim riječima, u prvih tjedan i pol dana od službenog početka prodaje (uključujući i prednarudžbe) prodao više od 250 komada (e, da, napomena, da ne bi bilo zabune: ne živim u Hrvatskoj)! Prema posljednjim informacijama, trebao bi stići krajem ožujka, iako ne bi me začudilo da se to i pomakne malo prema travnju. Ugovoreni rok je 25. travnja. Šaljem fotke kad stigne.

Quote:
koloserum kaže: Pogledaj post
1. post?
ne radiš za nišanđije?

ako ne, puno sreće s njihovim servisima...trebat će ti.
Haha, ne radim, bez brige, naprosto sam googlao i naletio na ovu temu i jako me začudila količina negativnih komentara (komentari na stranim web-stranicama mahom su pozitivni) pa sam odlučio podijeliti svoj prvi dojam. Kažem, shvaćam da se nekom ovaj auto ne sviđa ili da općenito ne voli Nissan, ali ne shvaćam otkud baš toliko pljuvanja (recimo ja ne volim Volkswagen i ne bih ga nikada kupio, smatram da je brutalno precijenjena marka, ali neću reći da je to loš auto).

I da, ne znam da li da ti zahvalim na tvojim "dobrim" željama, ali vjerujem da, osim redovnog održavanja, ipak neću morati imati previše posla s njihovim servisima ;-).

Zadnje uređivanje augenblick : 11.03.2014. at 10:12.
augenblick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 11:03   #68
Jučer sam ga vozao. Ovaj auto je savršen. Kvalitet vrhunski, završna obrada također. Kad bi mi nudili BMW X3 ili Nissam QQ2 bez sumnje bih odabrao Nissan.
SilvioFCB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 14:45   #69
Quote:
SilvioFCB kaže: Pogledaj post
Jučer sam ga vozao. Ovaj auto je savršen. Kvalitet vrhunski, završna obrada također. Kad bi mi nudili BMW X3 ili Nissam QQ2 bez sumnje bih odabrao Nissan.
Sve dok nebi sjeo i provozao X3,onda bi priča bila bitno drugačija...
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 10:41   #70
Nije usporedivo - X3 je potpuno druga klasa automobila. Puno je bliže X1 iako je i on skoro 10 cm dulji. Ali slažem se sa Silviom, iako je kod mene X1 bio jedan od kandidata u užem izbor, bez ikakvih dvojbi sam se opredijelio za Qashqaija nakon probne vožnje.

I da, moram priznati da me isprva, po slikama, Qashqai baš i nije impresionirao i bio sam čak malo razočaran, tako da sam ga išao pogledati bez puno očekivanja, više reda radi. Ali kad sam ga doživio uživo - potpuno druga priča.
augenblick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 00:17   #71
Quote:
SilvioFCB kaže: Pogledaj post
Jučer sam ga vozao. Ovaj auto je savršen. Kvalitet vrhunski, završna obrada također. Kad bi mi nudili BMW X3 ili Nissam QQ2 bez sumnje bih odabrao Nissan.
i ti samo 15 postova.
nanišanile nas nišanđije...
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 07:46   #72
Ja ga nisam vozio, ali sam dosta detaljno gledao bijelu Teknu 1.6 dci.. Auto super izgleda, djeluje kvalitetno, prostran OK (zadnja klupa je na knap posto sam malo veće visine).. Ima te neke detalje koji čine razliku.. Kad provozam javim se..
PRKYS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 11:13   #73
Quote:
koloserum kaže: Pogledaj post
i ti samo 15 postova.
nanišanile nas nišanđije...
Ne shvaćam, koliko bi postova netko morao imati prije nego smije iznositi svoje mišljenje o Qashqaiju?
augenblick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 06:34   #74
Pozdrav ljudi,

nakon 6 godina voznje qashqai-a 1,6 benzinac acenta uplatio sam novi qashqai 1,6 dci acenta. Bio sam zadovoljan, redovito ga servisirao i samo tankao gorivo. Nikakvih zafrkancija i kvarova. Pa sam odlucio nastaviti sa istim. Primjetio sam da nova acenta ima nesto vise opreme nego stara, dodao sam Nissan connect zbog navigacije i zadnje kamere. Ima li neko iskustva u voznji novog?
david1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 12:33   #75
Quote:
david1 kaže: Pogledaj post
Ima li neko iskustva u voznji novog?
Ma je li moguce da si kupio auto bez da si ga isprobao!?
marlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 13:29   #76
Quote:
augenblick kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam, koliko bi postova netko morao imati prije nego smije iznositi svoje mišljenje o Qashqaiju?
200
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 14:48   #77
Quote:
marlan kaže: Pogledaj post
Ma je li moguce da si kupio auto bez da si ga isprobao!?
Bio sam na testnoj voznji i to je sve. Medjutim, probao sam benzinac a ne dizelasa i oprema je bila tekna a ne acenta. Uglavnom ocekujem barem isti kvalitet i udobnost kao sa prvim QQ. Htjeo sam pitati kakvi su dojmovi od nekog ko ga vozi barem neko vrijeme.
david1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 14:54   #78
Zašto prošli puta nije bio dizel, a sada je ako se smije pitati? Stari Qashqai sa 1.6 dCi i to onaj +2 je bio dosta živahan, za 1.6 benzinca se to ne bi moglo reći.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 16:32   #79
Quote:
augenblick kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam, koliko bi postova netko morao imati prije nego smije iznositi svoje mišljenje o Qashqaiju?
Ne obaziri se na ove komentare. Postoje ovdje forumaši koji imaju pregršt postova i mudrih komentara, puno znaju o svemu, a pitajboga sta voze i na cemu temelje svoje iskustvo. Imaš malo postova, ali si iznio SVOJ STAV i brzo realizirao kupnju proizašlu iz njega.
Čestitke na prinovi, očekujemo ostale potankosti o isporuci i , naravno, slije, a potom konačni dojmovi.
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:25   #80
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Zašto prošli puta nije bio dizel, a sada je ako se smije pitati? Stari Qashqai sa 1.6 dCi i to onaj +2 je bio dosta živahan, za 1.6 benzinca se to ne bi moglo reći.
Dobro pitanje. Uvijek sam imao benzince i ovo ce mi biti prvi dizel u zivotu. Imao sam predrasude prema dizelima (visa cijena, predgijavanje, tromiji, skuplji servisi itd) Dizel sada trosi pola od benzinca, a cijena goriva je ista. Benzinac 1,6 je bio malo preslab za ovaj auto pa sam ga moram stalno gaziti po autocesti, a dizel mi se pokazao dosta zivahan na probnoj voznji. Vidit cemo, iskreno mislim da ce biti pun pogodak. Do sada mi svi hvale ovaj motor 1,6 dci.
david1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.