Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2005., 09:18   #1
Kako financirate vasa putovanja?

Jel ako idete preko agencija placate u ratama ili u kesu? Zanima me to stoga sto danas dosta Hrvata putuje, a stalno slusamo kako ljudi nemaju novaca. Zanima me jel prosjecni Hrvat koji voli putovanja radje odvoji novce na putovanje, pa trpi ostatak godine zbog toga?
Ja sam npr. svoje putovanje na safari u Tunis prosle godine platio u ratama i mogu reci da nisam previse trpio zbog toga. Doduse to putovanje nije kostalo jako puno u usporedbi s putovanjima u Kinu ili Meksiko. Zanimaju me ona putovanja koja kostaju izmedju 8000 i 15 000 kn! Kako to financirate?
__________________
mislim, dakle sisam!
sisavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 09:29   #2
Re: Kako financirate vasa putovanja?

Quote:
sisavac kaže:
Jel ako idete preko agencija placate u ratama ili u kesu? Zanima me to stoga sto danas dosta Hrvata putuje, a stalno slusamo kako ljudi nemaju novaca. Zanima me jel prosjecni Hrvat koji voli putovanja radje odvoji novce na putovanje, pa trpi ostatak godine zbog toga?
Ja sam npr. svoje putovanje na safari u Tunis prosle godine platio u ratama i mogu reci da nisam previse trpio zbog toga. Doduse to putovanje nije kostalo jako puno u usporedbi s putovanjima u Kinu ili Meksiko. Zanimaju me ona putovanja koja kostaju izmedju 8000 i 15 000 kn! Kako to financirate?
I u Kinu ili meksiko mozes ici za 3 puta manji iznos kao independent backpacker.
Ja sam postao pravi strucnjak u backpackanju.Frendovi mi se cudi kako sam obisao skoro cijeli europski kontinent.Ja im kazem da bez odricanja nema nista.Ako ti se trosi na obleku ili tehniku ili aute,malo je sanse da ce ti jos ostati i za putovanja.
Sve ovisi gdje su ti putovanja na listi prioriteta
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 09:40   #3
Re: Re: Kako financirate vasa putovanja?

Quote:
Constatinopol kaže:
I u Kinu ili meksiko mozes ici za 3 puta manji iznos kao independent backpacker.
Ja sam postao pravi strucnjak u backpackanju.Frendovi mi se cudi kako sam obisao skoro cijeli europski kontinent.Ja im kazem da bez odricanja nema nista.Ako ti se trosi na obleku ili tehniku ili aute,malo je sanse da ce ti jos ostati i za putovanja.
Sve ovisi gdje su ti putovanja na listi prioriteta
Backpacker bi bilo nesto u vlastitom aranzmanu ha? Pojasni malo taj pojam, nisam bas upucen
__________________
mislim, dakle sisam!
sisavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 09:54   #4
Re: Re: Re: Kako financirate vasa putovanja?

Quote:
sisavac kaže:
Backpacker bi bilo nesto u vlastitom aranzmanu ha? Pojasni malo taj pojam
Pa da.Prvo si procitas lonely planet ili rough guide za zadanu zemlju,onda prosurfas internetom,nades najjeftinije karte,bookiras hostele za kojih 10 eura po danu isl.
Npr.ako hoces najjeftiniju kartu do mexica,moras busom ili vlakom,pa ryanairom do spanjolske...
Nekad si i ne mozes bookirati hostel na webu pa moras nazvati ili ako guide objasni da u to doba godine pansioni i hosteli imaju mjesta,ne bookiras uopce.
Malo je kompliciranije i riskantno,no bio bih kreten kad bih agencijama placao ogromnu proviziju.
Prvo i najvaznije je da procitas sve savjete o tome kako bacpackirati,a to ti ima npr. knjiga LP Europe.

Evo ti nesto zanimljivo iz vecernjaka.
Ja to jos nisam probao ali namjeravam.

Volite li putovati, a nemate mnogo novca, postoje ljudi koji će vas ugostiti bez novčane naknade
Besplatni smještaj diljem svijeta
Autor Barbara Slade


Tražite li besplatan smještaj na par dana, bilo gdje u svijetu, ne morate više tražiti da vam sestrična bakine susjede ustupi krevet. Pronašli smo nekoliko web stranica putem kojih se ljudi diljem svijeta povezuju i jedni drugima nude upravo to – besplatan smještaj.
Možda zvuči čudno, nemoguće ili samo ludo, no ima ljudi kojima nije cilj zaraditi na iznajmljivanju sobe namjerniku u njihovo mjesto. Oni će vam to mjesto radije ustupuiti besplatno, a zauzvrat traže samo pristojnost i obećanje da ih nećete pokrasti. Učinite li to, nećete stići daleko, jer je uvjet da dođete do njih broj vaše putovnice.

Tko, gdje, kada, zašto

Cilj online klubova jest spajanja ljudi iz različitih zemalja i različite kulture – domaćina i gostima, putnicima i lokalcima. Tisuće članova pomažu jedni drugima tijekom putovanja – bilo s pomoćnim krevetom ili da im samo služe kao vodiči. Na stranicama se članovima nudi mogućnost pregledavanja profila, slanja poruka i opisivanja vlastitih iskustva.

Klub vode volonteri koji vjeruju u samo jednu ideju: dovesti putnike do željene destinacije i “lokalce” upoznati s ljudima iz drugih kultura, a sve kako bi se svi međusobno bolje upoznali i smanjili predrasude spram određenih skupina.

Ono što je najbitnije, ukoliko postanete član i odete kod nekoga, ne morate uzvratiti uslugom!

Članstvo se ne naplaćuje, a od osobnih podataka morate priložiti samo ime, adresu i valjanu e-mail adresu. Sve to, naravno, može biti skriveno od pogleda članova. Osim toga, kod logiranja na neke od ovih stranica dobijete pregled članova koji su online, kao i mogućnost da s njima popričate na chatu te se eventualno odmah dogovorite za smještaj.

Strah od kriminalaca

Ono što ljude uglavnom sprečava da upoznaju nove ljude jest upravo strah od nepoznatog te mogućnost da ih ti novi ljude orobe ili im nanesu neku drugu vrstu štete. Međutim, sigurnost je putem ovih klubova gotovo zajamčena, s obzirom da će vaši gosti morati ostaviti klubu i vama broj svoje putovnice. Kad gosti stignu, provjeravate broj putovnice i dalje se ponašate sukladno situaciji.

I Hrvati gostoljubivi

Ne bi vjerovali, ali na stranicama ima i Hrvata. I to iz više gradova Lijepe naše, počevši od Čakovca, Bjelovara i Zagreba, preko Pule i Rijeke pa do Splita i i Dubrovnika. Kod nas su to mahom ljudi mlađe životne dobi, dok su u svijetu članovi kluba nerijetko i oni stariji koji još uvijek imaju duha za putovati i upoznavati nove ljude.

Istražujte, putujte i uživajte, jer na koncu – ništa vas ne košta.

'Dvije godine besplatno putujem!'

Nizozemac Ramon ima vlastitu web stranicu putem kojih traži domaćine kod kojih može prespavati na svojim putovanjima. Ako mislite da se nitko nije javio, u krivu ste točno 3,577 puta. Upravo toliki broj ljudi iz 72 zemlje pozvao je Ramona k sebi, on je pak to dobro iskoristio i dvije godine putovao bez kinte u džepu.
Najpopularniji online klubovi
I vi sami možete postati članom, ukoliko posjetite jedan od sljedećih stranica: www.hospitalityclub.org - najbolja web stranica ove vrste
www.globetrotters.co.uk - imaju i vlastiti časopis
www.place2stay.net - možete se logirati kao gost i istražiti mogućnosti smještaja
www.stay4free.com - nude i posebnu stranicu za putnike homoseksualce
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 10:09   #5
Wow, pa ovo mi je prvi glas!!!
A ja jesam dobar tip, ajd da se napokon isplati biti dobar...hehe
Thanks covjece, idem pogledat o cemu se radi!!!
__________________
mislim, dakle sisam!
sisavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 10:19   #6
ima tema na turizmu o tome vec neko vrijeme.

frend mi je bio tako u Turskoj.

veli da je vidio vise nego inace jer si odmah u djiru sa lokalcima.

ja osobno nisam tako isao ali se stvarno moze jeftino proci pogotovo u Aziji.

u Indiji sam upoznao nekog Poljaka koji je trosio 20 eura na tjedan. Sve je imao razradjeno.Spavanje klopu i prijevoz. tako je 6 mjeseci picio po Indiji.

Ja sam takodjer spavao tamo za 2 dolara na noc. ak se odreknes skupe klope u restoranima,ne pijes alkohol i putujes 3 klasom u vlaku i ne kupujes djidje midje koje ti se stalno uvaljuju mozes jeftino proci. Samo treba znati.

Najveca stavka je uvijek karta do tamo.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 11:36   #7
Ma najveca stavka je dobit 2 mjeseca godisnjeg...
__________________
mislim, dakle sisam!
sisavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 01:21   #8
meni uglavnom starci jos uvijek financiraju za daleka putovanja,za ona manja se je lako snaci,low-cost avio kompanije,hosteli,sendvici,itd....al to samo po europi,iako u biti izadje isto,jer za mjesec dana recimo u nekoj skupljoj europskoj drzavi,mozes biti 4 mjeseca u Indiji,mislim za punu lovu,mislim za primjer,karta Osijek-Bec za advent vlakom je 70 eura povratna,hostel 4 noci,15 eura noc,dakle 120 eura,sendvici i voda 5-10 eura dnevno,pa muzeji,ovo ono,metro (bez svercanja najbolje,mene su vec 2x uhvatili,al sam se nekako izvukao,a kazne su ogromne),itd,itd,itd....dakle na jedan 5,6-odnevni put i Bec iz Osijeka treba recimo 400-500 eura da pokrije najosnovnije troskove,plus recimo par poklona od par eura za obitelj i tako,a karta recimo za Brazil ako ste mladji od 26 je 430 eura,al tamo npr. sa 100 eura se moze platiti 2-3 tjedna smjestaja u hostelu,i sve je super jeftino,u aziji pogotovo,iako nisam bio,azija je super jeftina,toliko znam,ja sam 2 mjeseca u brazilu bio sao 800 eura (avio karta ukljucena),a sa cca 15-20.000 eura 2 i pol godine u meksiku (u sto je ukljucen i tecaj spanjolskog i faklultet privatni,i sve ostalo,a ako oduzmen faks koji je bio oko 5.000 eura i skolu spanjolskog cca potrosio sam na smjestaj,hranu,zivot i sve ostalo vezano uz to,oko 5-10.000 eura za vise od dvije godine),treba se samo snaci,citao sam i tog nizozemca koji je putovao 2 godine za smjestaj,a od grada do grada je isao stopom,al opet,u to se ne bi upustio,dosta sam situacija imao opasnih,tako da to ipak ne,al najmanji problem je otici negdje ako imas nesto love u djepu,pogotovo ako netko ima kreditnu karticu pa ti jos moze na godinu dana il manje uzeti avio kartu od 400-500 eura.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.