Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2014., 19:12   #61
Quote:
GabrijelSimba kaže: Pogledaj post
Jel ima kakvih ograničenja s godištem automobila pri uvozu ili mogu uvest i 20 godina starog krampa?
Kako ne bi mogao....dopeljaš i u garaži i po dvorištu ga voziš slijedećih 10 god!!!!!!
streličarstvo is offline  
Old 13.08.2014., 20:02   #62
Quote:
GabrijelSimba kaže: Pogledaj post
Jel ima kakvih ograničenja s godištem automobila pri uvozu ili mogu uvest i 20 godina starog krampa?
možeš uvest kaj ti srce želi...ali plaćaš porez na količinu CO-a koja za takva starija vozila može bit veća cifra tak da se treba raspitati kod CVH oko detalja za takav auto
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Old 13.08.2014., 21:52   #63
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
možeš uvest kaj ti srce želi...ali plaćaš porez na količinu CO-a koja za takva starija vozila može bit veća cifra tak da se treba raspitati kod CVH oko detalja za takav auto
Odkud si ovo iskopao?
streličarstvo is offline  
Old 13.08.2014., 23:50   #64
već je bilo na forumu
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=4356

samo sam fulao
zavod za mjeriteljstvo je mjerodavan a ne CVH pa treba njih pitati za detalje

http://postimg.org/image/f0ku7kzgn/
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Old 14.08.2014., 05:43   #65
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
već je bilo na forumu
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=4356

samo sam fulao
zavod za mjeriteljstvo je mjerodavan a ne CVH pa treba njih pitati za detalje

http://postimg.org/image/f0ku7kzgn/
Opet si falia.Ograničenje je na Euro3 i mlađe uz direktivu isp.plinova 70/220.Ovo što si naveo je zahtjev za alternativni postupak.
streličarstvo is offline  
Old 14.08.2014., 10:27   #66
Quote:
streličarstvo kaže: Pogledaj post
Opet si falia.Ograničenje je na Euro3 i mlađe uz direktivu isp.plinova 70/220.Ovo što si naveo je zahtjev za alternativni postupak.
i preko tog postupka možeš uvest auto koji si želiš
nekužim u čem je problem

ak nevjeruješ zovi ih i provjeri kak to ide
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Old 14.08.2014., 20:24   #67
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
i preko tog postupka možeš uvest auto koji si želiš
nekužim u čem je problem

ak nevjeruješ zovi ih i provjeri kak to ide
Primjena alternativnih zahtjeva provodi se za slijedeća vozila M, N, O i L kategorije:

starodobna vozila kojima se smatraju vozila starija od 30 godina i vozila koja predstavljaju doprinos njegovanju i obogaćivanju tehničke kulture;
vozila koja radi preseljenja unose/uvoze fizičke osobe ako su vozila bila u njihovom vlasništvu najmanje 6 mjeseci;
vozila koja uvoze/unose osobe s prebivalištem ili boravištem u Republici Hrvatskoj, stečena na temelju pravomoćnog sudskog rješenja o nasljeđivanju;
rabljena vozila posebne namjene kategorija M, N i O te iznimno i za vozila kojima je Zavod dodijelio takav status;
vozila koja se po prestanku diplomatske i konzularne službe stavljaju u prodaju u Republici Hrvatskoj u skladu s recipročnom primjenom privilegije za diplomatsko-konzularna predstavništva i njihovo osoblje;
vozila koja se stavljaju u prodaju a nalazila su se u sustavu carinskog nadzora.
Zahtjev za primjenu alternativnog postupka utvrđivanja sukladnosti iz točaka 1. do 6. podnosi se Državnom zavodu za mjeriteljstvo.

Ukoliko Zavod utvrdi da se za vozilo primjenjuje alternativni postupak, vozilo se upućuje u ispitno mjesto na postupak identifikacije i utvrđivanja stanja vozila.
streličarstvo is offline  
Old 14.08.2014., 23:31   #68
http://www.autosport.hr/hr-sport/ost...evo-auto-showu

kak onda objašnjavaš ovaj auto na HR tablama?
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Old 15.08.2014., 15:25   #69
Pozdrav, zanima me da li tko zna kakve su cijene rabljenih u Austriji u odnosu na hrvatske cijene auta?

Planiram kupnju auta na proljeće a nemam baš nikoga u Njemačkoj pa bih rađe kupio u Austriji pošto tamo imam par prijatelja i rođaka koji mi mogu naći auto.
Fear Factory is online now  
Old 15.08.2014., 20:52   #70
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
http://www.autosport.hr/hr-sport/ost...evo-auto-showu

kak onda objašnjavaš ovaj auto na HR tablama?
Pokušaj naučiti razliku između unosa i uvoza vozila.Ovaj automobil ne spada u kategoriju Identifikacije i utvrđivanja stanja nego u Pojedinačno odobravanje koje ide u sasvim drugačiju proceduru...carina,pdv i posebni porez pa FSB i na kraju alternativni postupak i tehnički uvjeti,pa tko voli........ili je bio registriran na diplomata.
streličarstvo is offline  
Old 21.08.2014., 21:13   #71
Danas mi ispod nosa otišao Focus 1.6tdci 110ks, 2006. godište, titanium oprema sa koža-tkanina sjedalima, velikom navigacijom, original xenon svjetlima, 16" alu felge itd, perverzija od opreme, izgleda super očuvan na slikama. Prvi vlasnik, uredna servisna, 125.000km. Cijena 3900€, preko telefona rekao 3700€, vjerojatno bih ga uzeo za 3600€. Navodno se čuje malo turbina, ali to bih riješio odmah za nekih 200€. Prekjučer se pojavio na mobile.de, jučer zvao gore prijatelja da popriča, danas navečer se već spremio na bus za Munchen. Zovem prije 2 sata auto prodan.

Intenzivno u zadnje vrijeme pratim oglase, čim se pojavi dobra prilika, ode u roku dan-dva sa mobile ili autoscouta. Pratim intenzivno i u Hrvatskoj oglase, pogledao već dosta auta, ili je uvoz (rađe ću ga sam uvesti onda) ili je raga ili nema ništa od opreme. Iako su se cijene približile ja ovdje ne mogu naći auto da mi odgovara.
frANZi50 is offline  
Old 22.08.2014., 13:00   #72
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Danas mi ispod nosa otišao Focus 1.6tdci 110ks, 2006. godište, titanium oprema sa koža-tkanina sjedalima, velikom navigacijom, original xenon svjetlima, 16" alu felge itd, perverzija od opreme, izgleda super očuvan na slikama. Prvi vlasnik, uredna servisna, 125.000km. Cijena 3900€, preko telefona rekao 3700€, vjerojatno bih ga uzeo za 3600€. Navodno se čuje malo turbina, ali to bih riješio odmah za nekih 200€. Prekjučer se pojavio na mobile.de, jučer zvao gore prijatelja da popriča, danas navečer se već spremio na bus za Munchen. Zovem prije 2 sata auto prodan.
Takvim vremenskim "ritmom" (tajmingom) ćeš uvijek uraditi ništa.... Kada je takva prilika, djeluje se doslovce momentalno na način percepcija-reakcija-brzopotezno osmišljena improvizacija-akcija. Tako da dok onaj koji je predao oglas, kada prespava, slijedeće jutro ispred svog ulaza (ili firme) vidi tebe (ili tvoju D "logistiku"), skočiš mu "za vrat" kao pirana i odmah rješavaš sve (auto OK, plati i dalje svojim putem, ili ako nije baš OK, "progutati knedlu" troška dolaska i nazad do slijedeće the best prilike). Znači prodavac tek poslije 6-7 sati uopće shvati da je tako brzo prodao vozilo. Ako ti ne uradiš tako, budi siguran da će druga "pirana" da uradi. Kod dobrih a (ohoho) jeftinih vozila koja ponekad "iskoče", to nije izuzetak, nego pravilo.
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 22.08.2014. at 13:15.
leonas is offline  
Old 22.08.2014., 14:32   #73
Da, ma skužio sam da takvi odlaze u rekordnom roku. Jebiga bio je baš dobra prilika, još je bio u blizu Muenchena, trošak puta do tamo 30€. I da je bio krš ne bi mi bilo žao.
frANZi50 is offline  
Old 22.08.2014., 14:41   #74
Bok
Ima li itko iskustva ili savjet kako uvesti auto iz eu (češka) koji bi mi darovala majka strani drzavljanin.
Auto je trenutno u Hrvatskoj.Iz par postova prije vidim da mozemo ugovor napraviti ovdje u bilježnika i jasno mi je
da moram platiti porez.Dali mogu izbječi 5% poreza darovnim ugovorom?

Zadnje uređivanje dsr : 22.08.2014. at 15:29.
dsr is offline  
Old 23.08.2014., 01:20   #75
koliko bi mogla biti okvirna cijena uvoza i davanja za ovakak automobil do registracije....

http://suchen.mobile.de/auto-inserat..._EXPORT&noec=1
alabrale is offline  
Old 23.08.2014., 10:39   #76
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
koliko bi mogla biti okvirna cijena uvoza i davanja za ovakak automobil do registracije....

http://suchen.mobile.de/auto-inserat..._EXPORT&noec=1
Hvala ti što nisi tražio precizniji izračun. OhohoOkvirna cijena za to vozilo je ovdje...JeboTePatak...šareni...
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 23.08.2014., 10:39   #77
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Da, ma skužio sam da takvi odlaze u rekordnom roku. Jebiga bio je baš dobra prilika, još je bio u blizu Muenchena, trošak puta do tamo 30€. I da je bio krš ne bi mi bilo žao.
30€ je povratna karta nečim do Muc-a?
MMachéte is offline  
Old 23.08.2014., 12:35   #78
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
30€ je povratna karta nečim do Muc-a?
Nije povratna, u jednom smjeru. Nova linija od DBahn, 200kn.
frANZi50 is offline  
Old 23.08.2014., 14:13   #79
Znaci 400kn + taxi do salona auta i nazad ak ne kupis, nije previse love za tak dalek put slazem se.
MMachéte is offline  
Old 23.08.2014., 17:11   #80
Prikolica za prijevoz konja !!!

Jel neko možda zna kako to ide kad se uvozi prikolica za prijevoz konja(pretpostavljam da je isto kao i s drugim prikolicama)? Konkretno uvezo bih iz Nizozemske. Evo ak neko ima kakva saznanja ili još bolje iskustva bio bih jako zahvalan.

Tražim po netu ali izbacuje mi sve samo za aute i sl. a nigdje za prikolice odnosno prikljucna vozila.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.