Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 17:19   #1
Preporuka polovnog do ~8000e

Treba mi pomoć u odabiru automobila do nekih 8000 eura, a ako je stvarno dobra prilika možda bi se protegnuo još nekih 500tinjak, max soma.

Automobil će se 99% vremena koristiti za gradsku vožnju i poneko putovanje sa ženom i dvoje djece. Nebi uzimao karavan, gledam hatchbacke uglavnom,ali sam otvoren i za opciju karavana ako mi se baš svidi.
Ne radim/o veliku kilometražu godišnje - 15ak tisuća kilometara.

Volio bi da je godište oko 2008/2009. pa na gore, sa što manjom kilometražom (čudni prohtjevi a ? )

Ostalo su klišeji (kao i ovo prije navedeno) i znam da je nemoguće da jedan auto ima sve to jer bi ga onda vozilo 90% ljudi, ali evo : što manja potrošnja i troškovi održavanja, sigurnost, udobnost, veći prtljaznik, etc etc...
Ne treba biti neki nabrijanac, ali bilo bi dobro da može malo i potegnuti (kod
pretjecanja npr.) i da nije baš trom motor.

Gledao/čitao sam (recenzije) Hyundaia i30 (najbliži sam njemu zasad), Kiu ceed, Focusa, Golfa V i to sve u dizel varijantama.
Ne znam ni sam šta više da gledam.
Može li neka argumentirana preporuka, na što da pripazim kod određenog modela, da li da se koncentriram na dizele ili mi je zbog male kilometraže ok i benzinac ?

E, i nešto za kraj, ako netko ima nekakav konkretan link ili prodaje auto - mora biti crne ili neke druge tamne boje (sive npr.)

Hvala unaprijed
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 18:04   #2
civic sedan, accord, focus...
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:07   #3
Nebi ove honde. Tražim nekakav hatchback za gradsku vožnju, sa umjerenom potrošnjom. Navedene honde su mi "prenabrijane".
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:28   #4
Toyota Auris, ima frend ovakvu skoro godinu dana... pokriva većinu tvojih prohtjeva..ne troši puno u gradu (malo više od 8 litara,bar tako frend tvrdi), fino potegne (ima 122 konja).. prostranost ok, prtljažnik neki standard u klasi... za cijene održavanja ne znam..po adacu se i malo kvari

http://www.njuskalo.hr/auti/toyota-a...oglas-12920288


ADAC

http://www.adac.de/infotestrat/unfal...cePageId=47921
Pacer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:14   #5
E ovo mi se jako sviđa. Daleko je, da mi dalje ne može biti (iz Pule sam), ali kontaktirati ću. Mala kilometraža i čini mi se odličan auto. Hvala na linku.
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:28   #6
8-8.5l teško, možda će to ostvarit u Puli u kojoj bar ja nisam vidio prevelike gužve. Taj 1.6 nisam probao, navodno je dosta uškopljen mjenjačem (kao i 1.6 kod korejaca). Ovlašteni servisi katastrofa u cijelom ZG i okolici, u Istri je vjerojatno još gore.

Ja bih čak možda prvo gledao Bravo, i T-Jet i dizel, T-Jet možda jer lakšte trpi gradsku vožnju od dizela...a bolje ide i može manje trošiti od 1.6 atmosferca. I Italija je blizu ako ti što ustreba. Onda Megane dci... Ok, moj redoslijed je malo i subjektivan.
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bra...-oglas-7261881
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 09:24   #7
Quote:
hardcoree kaže: Pogledaj post
Nebi ove honde. Tražim nekakav hatchback za gradsku vožnju, sa umjerenom potrošnjom. Navedene honde su mi "prenabrijane".
Nabrijane !?!
Ja sam imao slične zathjeve kao i gledao razne dizele i benzince Megane, Focuse, Astre i slično (koreancima nisam ni prismrdio) i na kraju uzeo benzinac Civic 1.4 i-vtec od 100 konja. 100 konja je daleko od nabrijanog auta a meni služi svrsi (sa ženom i dvoje djece te do ibera punog gepeka sasvim uredno sam se uspeo od Maslenice do Sv. Roka, čak i pretjecao sporije aute). Ono gdje briljira ovaj Civic je potrošnja po gužvama u Zagrebu koja je oko 7 do 8 litara - 7 litara u laganini gradskom prometu a 8 u najvećoj špici kad se svi vraćaju s posla (dakle stani-kreni metar-stani gužva). Nađi mi ijedan europski benzinac te klase koji bi po takvoj gužvi trošio manje od 10 litara (službene podatke i lovačke priče nemoj popušiti). Na otvorenoj međugradskoj cesti troši realnih 5 do 5.5 litara što je opet prva liga za atmosferski benzinac.
Još jedan plus je taj što Civic ima apsolutno najveći gepek u toj klasi ali zaista najveći (To mi je fakat bilo bitno). Megane, Golf, Focus, Astra, i30, Ceed i svi drugi se mogu sakriti. Plus to što mu se sicevi spuštaju u razinu gepeka (imaš ravnu površinu za velike stvari) i još jednu caku koju nema niti jedan drugi hatchbak - zadnji sicevi se dižu unatrag! (isto kao u sjedala u kinu npr.) te se zadnja vrata mogu otvoriti pod 90 stupnjeva u odnosu na bok (lagan ulaz za nezgrapne stvari). Tako imaš punu visinu i popriličnu širinu za nezgrapne visoke stvari, najbolji primjer bi bio veliki 40-50 inčni TV kojeg možeš voziti okomito u Civicu ispred zadnjih siceva bez ikakvih problema.
O praktičnosti i pretincima neću ni pričati, Megane i Focus koji su mi bili također najuži izbor se mogu sakriti. Jedina realna konkurencija mu je Auris 1.33 VVT ili ako uspiješ naći dobrog dizelaša 1.4 d4d (Auris sam također vozio i ne sviđa mi se premekan ovjes, manji gepek i manjak praktičnih sitnica kao u Civicu)

Fakat sam se nagledao nedavno i navozao svega i svačega i nije mi žao malo ekstra love koju sam dao za Civica. Sad vozim atmosferskog benzinca koji mi troši samo pola litre više gradske vožnje od bivšeg 1.9 JTD dizelaša.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:11   #8
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
8-8.5l teško, možda će to ostvarit u Puli u kojoj bar ja nisam vidio prevelike gužve. Taj 1.6 nisam probao, navodno je dosta uškopljen mjenjačem (kao i 1.6 kod korejaca).
Šta bi ovo značilo za mjenjač ?

Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ja bih čak možda prvo gledao Bravo, i T-Jet i dizel, T-Jet možda jer lakšte trpi gradsku vožnju od dizela...a bolje ide i može manje trošiti od 1.6 atmosferca. I Italija je blizu ako ti što ustreba. Onda Megane dci... Ok, moj redoslijed je malo i subjektivan.
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bra...-oglas-7261881
Hvala na preporukama, imam neku averziju prema Fiatu pa nebi baš Bravo, a što se megana tiče prolistati ću malo net, sjesti u njega...
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:18   #9
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Nabrijane !?!
Ja sam imao slične zathjeve kao i gledao razne dizele i benzince Megane, Focuse, Astre i slično (koreancima nisam ni prismrdio) i na kraju uzeo benzinac Civic 1.4 i-vtec od 100 konja. 100 konja je daleko od nabrijanog
Ma otvorio sam njuškalo i kod accorda i civica mi je odmah bacilo van neke aute od 140+ konja,a i kod mene tu svaki drugi "klinac" vozi neku nabrijanu Hondu pa sam stekao takav dojam. Naravno da 100 konja nije previše, toliko imam u sadašnjem autu.

Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ono gdje briljira ovaj Civic je potrošnja po gužvama u Zagrebu koja je oko 7 do 8 litara - 7 litara u laganini gradskom prometu a 8 u najvećoj špici kad se svi vraćaju s posla (dakle stani-kreni metar-stani gužva). Nađi mi ijedan europski benzinac te klase koji bi po takvoj gužvi trošio manje od 10 litara (službene podatke i lovačke priče nemoj popušiti). Na otvorenoj međugradskoj cesti troši realnih 5 do 5.5 litara što je opet prva liga za atmosferski benzinac.
Još jedan plus je taj što Civic ima apsolutno najveći gepek u toj klasi ali zaista najveći (To mi je fakat bilo bitno). Megane, Golf, Focus, Astra, i30, Ceed i svi drugi se mogu sakriti. Plus to što mu se sicevi spuštaju u razinu gepeka (imaš ravnu površinu za velike stvari) i još jednu caku koju nema niti jedan drugi hatchbak - zadnji sicevi se dižu unatrag! (isto kao u sjedala u kinu npr.) te se zadnja vrata mogu otvoriti pod 90 stupnjeva u odnosu na bok (lagan ulaz za nezgrapne stvari). Tako imaš punu visinu i popriličnu širinu za nezgrapne visoke stvari, najbolji primjer bi bio veliki 40-50 inčni TV kojeg možeš voziti okomito u Civicu ispred zadnjih siceva bez ikakvih problema.
O praktičnosti i pretincima neću ni pričati, Megane i Focus koji su mi bili također najuži izbor se mogu sakriti. Jedina realna konkurencija mu je Auris 1.33 VVT ili ako uspiješ naći dobrog dizelaša 1.4 d4d (Auris sam također vozio i ne sviđa mi se premekan ovjes, manji gepek i manjak praktičnih sitnica kao u Civicu)
Fakat sam se nagledao nedavno i navozao svega i svačega i nije mi žao malo ekstra love koju sam dao za Civica. Sad vozim atmosferskog benzinca koji mi troši samo pola litre više gradske vožnje od bivšeg 1.9 JTD dizelaša.
Hvala na opširnom odgovoru/objašnjenju. Do sada nisam uopće obraćao pažnju na Civic zbog ovoga gorenavedenog,a i nije mi neka ljepota, ali sad ću se potruditi i negdje makar sjesti u nju.

Zadnje uređivanje hardcoree : 03.10.2014. at 10:37.
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:56   #10
Nisam skužio o kojoj točno seriji civica priča Kerefek76, pretpostavljam od 2006. do 2011.g.

Ako se odlučiš na civica, obrati pozornost sa slijedeće boljke:

http://forum.hondaclub.hr/topic/22-p...-8-generacije/
trashet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 12:50   #11
Uzeti ću u obzir
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 13:01   #12
Quote:
trashet kaže: Pogledaj post
Nisam skužio o kojoj točno seriji civica priča Kerefek76, pretpostavljam od 2006. do 2011.g.

Ako se odlučiš na civica, obrati pozornost sa slijedeće boljke:

http://forum.hondaclub.hr/topic/22-p...-8-generacije/
Sve stoji... zato sam uzeo redizajn (2009-2012). Problematične su prve godine, kao i svi novi modeli drugih marki. To je valjda pravilo kojeg se drži svatko oprezan, ne uzimaj prvi dvije tri godine modela.
Tek u redizajnu su i stavili novi 1.4 i-vtec od 100 konja. Od 2006-te 2009-te bio je stariji 1.4 dsi od 86 konja.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 13:51   #13
Quote:
hardcoree kaže: Pogledaj post
Šta bi ovo značilo za mjenjač ?
"Ekologija" --> dugi prijenosni omjeri --> loša međuubrzanja (bitno za pretjecanje, prestrojavanje, uključivanje na autocestu...). I onda se ljudima čini da auto ima 10-20 konja manje.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 14:03   #14
Honda Civic hatchback da ima najveći prtljažnik u klasi?
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:11   #15
http://www.njuskalo.hr/auti/toyota-a...oglas-12541189

Mišljenja o ovome ?
Btw. još uvijek sam najskloniji Hyundaiu i30, samo nikako da mi naleti neka ok prilika.
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:16   #16
znam da si napisao da ne zelis sedana, ali svejedno razmisli honda civic sedan 1.8, iako ima 140ks iznenadio bi se koliko malo trosi, a za razliku od hatchbacka proizvodi se u japanu i kvalitetniji je.
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:22   #17
Pogledati ću, ali mislim da će mi ići dosta van budžeta, zar ne ? (mislim na neko "normalnije" godište/kilometražu).

Kolika je okvirna potrošnja takvog auta u gradskoj vožnji ?
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:33   #18
moze se nac 2007g u tih cca 8k eura, a bolje gledaj opcenito stanje auta nego godiste, sto se tice kilometraze, nemam pojma koja je tvoja percepcija male kilometraze, baci oko na njuskalo, nije da ima prevelik izbor.
Sto se tice potrosnje, nemam info iz prve ruke, ali uglavnom ljudi spominju da im trosi 6,5-7l
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 17:26   #19
Ajmo reć da gledam nekih cca. 100k km kao ok kilometražu. Ne znam ni sam. Poprilični sam laik što se tiče automobila, zato i tražim savjete po forumima
7l je sasvim ok potrošnja za gradsku vožnju.
Gledam njuškalo, mozak mi je već u fazi kuhanja sa milion modela motora (ne mislim na civic, nego ove sve gorenavedene). Hvala na infu.
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 17:37   #20
Quote:
hardcoree kaže: Pogledaj post
Pogledati ću, ali mislim da će mi ići dosta van budžeta, zar ne ? (mislim na neko "normalnije" godište/kilometražu).

Kolika je okvirna potrošnja takvog auta u gradskoj vožnji ?
9-10 litara računaj te 1.6+ mašine. Ovisi i što je za tebe gradska vožnja.

Za 15.000km godišnje ja bih svakako gledao nekog štedljivog dizela.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.