Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2014., 18:35   #21
Gradska vožnja u stilu od-do relacije po Puli, nije neka gradusina. Znači zna bit gužve po ljeti,ali nije to toliko strašno. Što se tiče ovoga sa štedljivijim dizelima to mi je i bilo u prvobitnom planu. Možda nešto u stilu nekog (opet ja) Hyundaia i30/Kie ceed diesel 1,6 100tinjak konja ?
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 09:54   #22
Quote:
hardcoree kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/auti/toyota-a...oglas-12541189

Mišljenja o ovome ?
Btw. još uvijek sam najskloniji Hyundaiu i30, samo nikako da mi naleti neka ok prilika.
Taj 1.6 od 124 konja nije baš štedljiv. Ima ga kolega sa posla (2007 godište) i ne troši ispod 10 litara po Zagrebu (u specifikaciji ima 9l). Rezervoar mu traje i manje od 500 km nekad.
Od Aurisa bi uzeo samo ove novije motore, 1.33 dual VVT (najštedljiviji benzinac kod Aurisa), noviji 1.6 VVT od 132 konja koji troši litru manje od starog ili ako nađeš 1.4 d4d dizela. 2.0 d4d nemoj jer ima problema sa potrošnjom ulja a i ide preko 6 litara ulja u njega (a i bolje lovu dat za neki drugi auto nego ovaj dizel). Ovaj iz linka ima Sol opremu - to je ok, nemoj Terra jer ima ručnu klimu.
Gledaj i to da Civic i Auris imaju lance a ne remen tako da ako kupuješ par godina star auto sa do 100k km ne moraš brinuti o izmjeni remena što je popriličnih 500 eurića kod ok servisa, to također uračunaj u cijenu.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 14:19   #23
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Taj 1.6 od 124 konja nije baš štedljiv. Ima ga kolega sa posla (2007 godište) i ne troši ispod 10 litara po Zagrebu (u specifikaciji ima 9l). Rezervoar mu traje i manje od 500 km nekad.
Od Aurisa bi uzeo samo ove novije motore, 1.33 dual VVT (najštedljiviji benzinac kod Aurisa), noviji 1.6 VVT od 132 konja koji troši litru manje od starog ili ako nađeš 1.4 d4d dizela. 2.0 d4d nemoj jer ima problema sa potrošnjom ulja a i ide preko 6 litara ulja u njega (a i bolje lovu dat za neki drugi auto nego ovaj dizel). Ovaj iz linka ima Sol opremu - to je ok, nemoj Terra jer ima ručnu klimu.
Gledaj i to da Civic i Auris imaju lance a ne remen tako da ako kupuješ par godina star auto sa do 100k km ne moraš brinuti o izmjeni remena što je popriličnih 500 eurića kod ok servisa, to također uračunaj u cijenu.
Stoji to što pišeš za auris novije motore, ali je autor posta tražio auto do 8000 ojra.... to što ti spominješ košta više...
Pacer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:49   #24
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Taj 1.6 od 124 konja nije baš štedljiv. Ima ga kolega sa posla (2007 godište) i ne troši ispod 10 litara po Zagrebu (u specifikaciji ima 9l). Rezervoar mu traje i manje od 500 km nekad.
Kužim. Plus je šta ovaj ima plin.

Počeo sam i Megane pomalo gledati. Čitam da su se starija godišta kvarila
(1,5 dci), ali mislim da bi neko 2009. ili mlađe godište bilo ok, zar ne ?
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 09:23   #25
Quote:
hardcoree kaže: Pogledaj post
Kužim. Plus je šta ovaj ima plin.

Počeo sam i Megane pomalo gledati. Čitam da su se starija godišta kvarila
(1,5 dci), ali mislim da bi neko 2009. ili mlađe godište bilo ok, zar ne ?
Jes.... ta godišta su ok, riješeni svi problemi sa motorom, auto na mjestu, malo troši.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 09:38   #26
Super. Znači sužen izbor na Megana, Ceed i Hyundaia i30 sve dizel varijante. Trebam još sjesti u Megana, nisam do sad. Napredujem/o

Zadnje uređivanje hardcoree : 06.10.2014. at 09:46.
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 17:05   #27
Nisam mislio da je ovolika drama naći auto u "normalnom stanju".
Autokuće nude bolesne kilometraže Megane-a (150k+) i upitne servise (provjeravam ih sve po broju šasije u Renault servisu).
Hyundai-a i Kia dizel na njuskalu ima na kapaljku.
Eventualno bijeli auto bi se našao,a to ne dolazi u obzir.

Ako netko čuje da se prodaje neki Megane od 85/6 (koliko je već) ili bolje 100+ konja, 1.5 dci, 2009. godiste ili mladji, sa cca 100k km ili manje + da je tamno/svijetlo sivi ili crni = neka viče.
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 17:19   #28
vidi ovaj http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...-oglas-9449349

sjedio sam u njemu i auto je skroz uredan. cak sam razmatrao da ga i uzmem ali uletilo mi je nesto bolje i vece. je iz uvoza ali kilometraza bi trebala biti realna. mislim da ako se spusti na 60k da je dobra kupnja
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 17:41   #29
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
vidi ovaj http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...-oglas-9449349

sjedio sam u njemu i auto je skroz uredan. cak sam razmatrao da ga i uzmem ali uletilo mi je nesto bolje i vece. je iz uvoza ali kilometraza bi trebala biti realna. mislim da ako se spusti na 60k da je dobra kupnja
Uh, zaboravio sam napomenuti da nebi "Grandtour" ni karavanske izvedbe niti jednog od gore navedenih automobila (Kia Ceed, Hyundai i30).
Sada vozim stari karavan i uzeo bi nešto manje iako je tu familija.
Hvala ti na trudu.
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 17:55   #30
gledaj Ford Focus 2009-2011 godiste 1,6 benzinac i ugradiš plin i deri ga....ovjes fenomenalan, voznost fantasticna - ne kvari se puno, potrosnja ok, snaga odlicna....sve 5
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:25   #31
Ne kužim zašto gledaš dizela za 15000 godišnje.
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:45   #32
Većina ljudi mi preporučuje dizel. Štedljiviji, trajniji etc. Možda ću početi prelaziti veću kilometražu nikad ne znaš. )
Frend automehaničar posebno hvali ovog 1.5 dci od Megana, isto ga hvale i u samom Renault servisu, dok benzinca ne toliko.
Sjeo sam u njega i super mi je legao po svemu pa sam se nekako najviše orijentirao na tu varijantu.
Korejce također većina (sa kojima ja kontaktiram) hvali općenito ili makar kažu nešto u stilu "ok ti je to, nećeš pogriješiti",a nije spika "samo Golf" ili "samo Alfa" i slično.
Tu (kod korejaca) bi možda razmislio i o benzincu ako bih čuo dobre preporuke/iskustva sa potrošnjom i trajnošću određenog motora, ali nekako sam trenutno najviše zapeo za ovaj megan 1.5 dci.

@manchesterff
Gledao sam dosta Focuse i jedno vrijeme mi je to bio prvi izbor, al nekako mi je gadan u zadnje vrijeme. Ni sam ne znam zašto. Gledam na to ovako. Ako mislim otkinut cca. 8k eura za neki auto (to mi je velika lova) hoću da prvenstveno bude dobar/kvalitetan,ali i da mi se sviđa (u apsolutno svakom pogledu) pa tako i pikiram ova 3 gorenavedena. Ne znači da neću naletiti na neku ultrapriliku nekog četvrtog modela, ali zasad sam fokusiran na ova 3.
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:31   #33
Neces pogrijesiti sa Meganom...ako ti se svida nadi nekog u dobrom stanju i uzimaj
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:45   #34
Nemoj auto kuće. Ja sam se nagledao auta kod njih i sve do jednog drlozi a kad naletiš na neki dobar onda je i cijena "dobra". Na kraju krajeva ne rade tamo tutleki i idioti već premazani maheri koji ti jedva čekaju uvaliti ili muda pod bubrege ili dobar auto za preskupu cijenu. Jednostavno u auto kućama nema dobrih prilika...točka.

Gledaj samo oglase od normalnih ljudi. Nemoj niti slučajno neki koji je pod kreditom (velika zavrzlama oko plačanja i vlasništva) ali leasing već može jer auto nije od vlasnika već od banke pa praktički auto kupuješ od banke a liku daš razliku do dogovorene cijene (sigurna stvar oko prijenosa vlasništva).

Zaboravi na uvoz (skidana kilometraža i ostale sumnjive stvari 99%) jer i vani dobar auto košta koliko i kod nas tako da ne puši priče o superjeftinim autima u inozemstvu koji jedva čekaju da ih kupiš. Uostalom pogledaj po autoscoutu i sličnim stranicama kako se kreću cijene auta vani i vidjet ćeš da su praktički iste ili samo zeru manje pa kad zbrojiš davanja ne isplati se. Ono što je kod nas iz uvoza je ili izvozano do besvijesti (pa skidane kilometraže) ili neko veliko sranje upakirano u celofan ili neki drlog sastavljen od više karamboliranih auta. Postoji cijela ergela švercera koji trguju izvozanim sranjima iz EU i žive od toga - pogodi na čiji račun .

Gledaj samo kupljene u HR jer za godište koje kupuješ možeš u tehničkoj stanici provjeriti kilometražu po godinama bez problema.
Znači da skratim... - kupljen u HR, 1 vlasnik (jer je godište relativno mlado), cash ili zatvaranje leasinga, privatna osoba a može i firma.
Da se naći vrlo lijepih prilika od ljudi i firmi koji ne mogu više plaćati leasing pa traže zatvaranje leasinga. U krizi smo i ljudi i firme propadaju svaki dan pa tako imaš i autiju po lijepim i korektnim cijenama (ne super prilike već korektne realne cijene)
Ja sam, kad sam kupovao prije koji mjesec, naišao na dva auta pod leasingom koji su mi bili najuži izbor. Slučajno mi uletila treća prilika na drugoj strani pa nisam uzeo jedan od prva dva a oba su bili lijepo održavani i korektne cijene.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:57   #35
Civic 2010 1.4 comfort 30 000 km ......... ali ga je krupa obila ..... šteta tj. pituravanje je 1 000 € .......... koja bi bila fer cijena za ovaj auto
max-mikro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:11   #36
Quote:
hardcoree kaže: Pogledaj post
preporuke/iskustva sa potrošnjom i trajnošću određenog motora, ali nekako sam trenutno najviše zapeo za ovaj megan 1.5 dci.
Evo ovoga možeš dovući za 8000€ sa svim troškovima:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat...197162642.html
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:04   #37
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Nemoj auto kuće. Ja sam se nagledao auta kod njih i sve do jednog drlozi a kad naletiš na neki dobar onda je i cijena "dobra". Na kraju krajeva ne rade tamo tutleki i idioti već premazani maheri koji ti jedva čekaju uvaliti ili muda pod bubrege ili dobar auto za preskupu cijenu. Jednostavno u auto kućama nema dobrih prilika...točka.
Polako sam počeo i ja dolaziti do tog zaključka.

Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Gledaj samo oglase od normalnih ljudi. Nemoj niti slučajno neki koji je pod kreditom (velika zavrzlama oko plačanja i vlasništva) ali leasing već može jer auto nije od vlasnika već od banke pa praktički auto kupuješ od banke a liku daš razliku do dogovorene cijene (sigurna stvar oko prijenosa vlasništva).
Znam za to sa kreditom, al prolem je u tome šta slabo nalazim oglase od fizičkih osoba, 90% su autokuće.

Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Zaboravi na uvoz (skidana kilometraža i ostale sumnjive stvari 99%) jer i vani dobar auto košta koliko i kod nas tako da ne puši priče o superjeftinim autima u inozemstvu koji jedva čekaju da ih kupiš. Uostalom pogledaj po autoscoutu i sličnim stranicama kako se kreću cijene auta vani i vidjet ćeš da su praktički iste ili samo zeru manje pa kad zbrojiš davanja ne isplati se. Ono što je kod nas iz uvoza je ili izvozano do besvijesti (pa skidane kilometraže) ili neko veliko sranje upakirano u celofan ili neki drlog sastavljen od više karamboliranih auta. Postoji cijela ergela švercera koji trguju izvozanim sranjima iz EU i žive od toga - pogodi na čiji račun .
Znam da da se dođe otprilike na isto, jedino šta je izbor veći. Gledam aoutoscout redovno (uz njuskalo i avto.net i ...), lud sam već došao.
Naravno da treba zaraditi na "malom čovjeku".

Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Gledaj samo kupljene u HR jer za godište koje kupuješ možeš u tehničkoj stanici provjeriti kilometražu po godinama bez problema.
Da, u principu pitam broj šasije pa nazovem ovlašteni servis tu u puli i ljudi mi sve kažu šta se radilo na autu po godinama. Za cijelu EU.

Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Znači da skratim... - kupljen u HR, 1 vlasnik (jer je godište relativno mlado), cash ili zatvaranje leasinga, privatna osoba a može i firma.
Da se naći vrlo lijepih prilika od ljudi i firmi koji ne mogu više plaćati leasing pa traže zatvaranje leasinga. U krizi smo i ljudi i firme propadaju svaki dan pa tako imaš i autiju po lijepim i korektnim cijenama (ne super prilike već korektne realne cijene).
Sve jasno, tako bi i meni bilo najdraže, kupljen kod nas, fizička osoba, prvi vlasnik. Realnu cijenu i tražim u principu. Ne očekujem da ću ga naći za 6000 eura, ali ne želim niti da me netko dere sa 10k za auto koji realno ne vrijedi toliko.

Ova autokuća je jedini lik koji mi je poslaona mail/link njegove kupovine sa lizinga:
https://arval.portail-dekraexp.fr/ra...255868&lang=fr
Auto ima kilometara,ali su sve neke manje sanacije recimo. To je ovaj konkretno :
http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-11789636

Šta misliš o tome ? Djeluje transparentno. U biti znam šta misliš, ne autokuća,ali nema ih skoro pa ništa od privatnih osoba...

btw. Hvala ti (opet) puno na opsežnim komentarima i pomoći.
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:09   #38
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Evo ovoga možeš dovući za 8000€ sa svim troškovima:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat...197162642.html
Ima kilometara i ne znam dal imam muda upuštati se sam u uvoz, ali imam neku opciju (kum od frenda se bavi time godinama) pa možda bude nešto iz vana. Osim toga,auto kuća, moram ga provjeriti nekako etc. Al da je lijep, lijep je i taman bi sjeo u budžet
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 07:30   #39
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post


Gledaj samo kupljene u HR jer za godište koje kupuješ možeš u tehničkoj stanici provjeriti kilometražu po godinama bez problema.
Znači da skratim... - kupljen u HR, 1 vlasnik (jer je godište relativno mlado), cash ili zatvaranje leasinga, privatna osoba a može i firma.
Da se naći vrlo lijepih prilika od ljudi i firmi koji ne mogu više plaćati leasing pa traže zatvaranje leasinga. U krizi smo i ljudi i firme propadaju svaki dan pa tako imaš i autiju po lijepim i korektnim cijenama (ne super prilike već korektne realne cijene)
Ja sam, kad sam kupovao prije koji mjesec, naišao na dva auta pod leasingom koji su mi bili najuži izbor. Slučajno mi uletila treća prilika na drugoj strani pa nisam uzeo jedan od prva dva a oba su bili lijepo održavani i korektne cijene.
Vidim da na kraju nisi kupio auto pod leasingom, ali čini mi se da to nije baš tako jednostavno kako pišeš.
Daj malo više detalja napiši.

Da ne budem skroz off, trenutno sam u procesu kupovine ( C4, 2011., 8 200€ ),

Prodavatelj nam je "to" rekao tek kad smo došli vidjeti auto, a meni više ni jedan drugi ne dolazi u obzir (oprema, kilometraža), jer takvog nema na njuškalu .

Zvala sam i taj leasing, kod takve kupovine radi se ugovor o cesiji.
I sve mi se činilo ok, dok mi žena nije objasnila da mi ne mogu dati tablice, a probne ne mogu uzeti zato jer će mi knjižicu vozila (ili prometnu) dati za dan, dva.

Recimo da ja platim taj dio banci, dio prodavatelju, tko će tih dan dva biti vlasnik auta i kod koga će biti parkiran, jer ja ga mogu jedno vučnom službom odvesti doma, ali ionako ga ne mogu prenašati ni voziti dok nemam tu knjižicu.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 09:01   #40
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Vidim da na kraju nisi kupio auto pod leasingom, ali čini mi se da to nije baš tako jednostavno kako pišeš.
Daj malo više detalja napiši.

Da ne budem skroz off, trenutno sam u procesu kupovine ( C4, 2011., 8 200€ ),

Prodavatelj nam je "to" rekao tek kad smo došli vidjeti auto, a meni više ni jedan drugi ne dolazi u obzir (oprema, kilometraža), jer takvog nema na njuškalu .

Zvala sam i taj leasing, kod takve kupovine radi se ugovor o cesiji.
I sve mi se činilo ok, dok mi žena nije objasnila da mi ne mogu dati tablice, a probne ne mogu uzeti zato jer će mi knjižicu vozila (ili prometnu) dati za dan, dva.

Recimo da ja platim taj dio banci, dio prodavatelju, tko će tih dan dva biti vlasnik auta i kod koga će biti parkiran, jer ja ga mogu jedno vučnom službom odvesti doma, ali ionako ga ne mogu prenašati ni voziti dok nemam tu knjižicu.
Auto je u tvom vlasništvu onog trenutka kad ti uplatiš lovu banci temeljem novog ugovora o cesiji. Znači, napravi se novi ugovor u banci i onda ti i prodavatelj zajedno dođete na šalter i tam ti uplatiš lovu banci a razliku do dogovorene cijene daš prodavatelju na ruke. On tebi ključeve auta i to je to, on nema više ništa s tim autom jer si ga ti riješio duga. Ovo sa knjižicama dalje ti rješavaš sa bankom, ili auto ostaviš na prakingu banke ili ga odvedeš bez papira do svog parkinga ili nešto treće (nezgodacija ali hebiga, što nije u ovoj državi ). Ne zaboravi mu zaračunati apsolutno sve tvoje troškove prema banci (dug+kamate+naknada za zatvaranje)! I tek ono što ostane do dogovorene cijene isplati prodavatelju.
Ja sam recimo imao slučaj da sam trebao banci dati 8500 eura a prodavatelju tek 300 eura ostatka do dogovorene cijene (našli smo se na 8800). Bio sam tik pred zaključenjem ugovora kad mi je uletila druga prilika.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.