Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2014., 10:16   #61
da da da . da je bio ispravan nebi zgasnul i bok . na kraju krajeva svako stoji kraj svojeg auta dok se mjerenja rade . pa kaj stvarno mislite da neko namjerno tamo forsa motore dok se ne razlete . sigurno da ne . na kraju krajeva neznamo kaj se dogodilo sa motorom . zakaj je zgasnul ? kaj nek je remen pukel ? ma ima milion razloga zakaj je mogel zgasnut . nije nužno da je havarija na motoru ozbiljna . trenutna situacija je vjerojatno da motor ne pali , a zakaj ? reći će netko ko će zavuć glavu pod haubu . dotle samo nagađanja .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:18   #62
daj je Bože da je manja šteta ali motor se uopće ne da pokrenuti, niti u brzini se može gurati, kotači se ne mogu okrenuti.

Inače, auto je kod nas od prvog dana, punih 13 godina, bio je prvi koji je došao u Toyotin salon 2001. g i mi smo ga odmah kupili. Pazili na njega, redovito servisirali i kad bi kupovali novi auto, ako bude novaca opet bi to bio Rav 4 jer smo svih ovih godina bili prezadovoljni s njim, a vidi se i po kilometreima. Mislili smo ga ostaviti za drugi auto, ne ga prodavati, a sad ne znamo dal će ga se uopće isplatiti popravljati
Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:18   #63
saću ja nešt reć a znam da ćeme mnogi popljuvat....

koliko dizel auta ima u HR?
koliko puta ste čuli da se motor "pokvario" zbog turiranja na teh. pregledu, pa čak i oni prastari golfovi trojke i opeli (da ne govorim fijati) ???

koliko puta ste čitali o tome u bilo kojim novinama??

ja tvrdim da je motor ili vitalni dijelovi tog motora sa preko 3000 iljada km bio već na kraju...remen - kad je mijenjan?
da je auto bio održavan odn napravljen veliki sevis cca 10-50 000km prije tehničkog teško da onda nebi izdržao par minuta (koliko - 2 minute) držanja na 5000 okr.!

neko je rekao da bi se to dogodilo na AC i sl što je moždai istina no koje bi onda bile posljedice?? lančani sudar i što gore...

poruka autorici teme - nisam ja protiv tebe nit tvog slučaja, al nemoj odma na zadnje noge i kukat i pozivat na linč.
ukoliko misliš da si oštećena ravno advokatu i čekaj rješenje - možda čak i dobiješ odštetu za motor i duševne boli i naknadu za pješančenje pa kupiš auto sa manje km.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:19   #64
A ja mislim kako sam ja najveći pehist sa autom .....ovo je pravi peh da se dogodilo baš prilikom tehničkog
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:23   #65
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Okretaji motora se mjere na aparatu koji radi ekotest isto kao što se mjeri i temp ulja.
znači spoji 2 kleme od uređaja na kleme akumulatora i tu mjeri okretaje.
Jesi ti vidio kako se "mjeri" temperatura ulja?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:25   #66
Meni se nedavno dogodilo u ovlaštenom servisu da je majstoru upao kamenčić u motor kad je mijenjao svjećice. I naravno da je nastupila šteta u motoru. Morali su skidati glavu, ravnati, brusiti...dva dana su radili na njemu.
Ja sam sve vrijeme bio prilično smiren iako sam imao razloga za svašta...
Kad su utvrdili što se dogodilo, uzeo sam direktora te firme za ruku i rekao mu da se dogovorimo kako bi ja bio što manje oštećen (znao sam da moram biti oštećen u nekoj mjeri). I dogovorili smo se da oni nikakav rad neće naplatiti, da će mi naplatiti samo dijelove. Na kraju su mi naplatili dihtung glave i mikroremen. Ukupno oko 200 HRK.

Da sam inzistirao na 0 HRK, možda bi završio na plaćanju kompletnog servisiranja.

Dakle, sve je stvar dogovora. Bitno je da čovjek ostane priseban u takvim situacijama.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:26   #67
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
@sledgehammer
AKo ti nisi vidio da se motor drži u blokadi to ne znači da se to ne radi, neki od nas su to vidjeli ako već ti nisi...
nisam jebiga niti ja niti itko koga znam....cak niti u brtiji nisam cul za te fore a to je stvarno cudno
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Prije 2 god mogu reć i na kojoj STP ako treba dal je bilo u minutu ravno 5 min ili malo dulje malo kraće neznam... Nije bio moj auto inače...
znaci prije 2g si vidio jedan auto koji su drzali 5 minuta? znaci svakih nekoliko godina 1 covjek vidi kaksu drzali auto 5minuta?
i kaj je najbolje, taj kojeg su drzali 5minuta je prezivio tretman? (a kladim se da je bio auto star tj sigurno nisu novog drzali tak)


znaci to je na milijun vozila kolko %?

u svakom slucaju...ti decki tamo provjeravaju stotine auta dnevno....1 koji je riknul na njih milijon je zanemariv...i cisto sumnjam da je do frajera koji ga je spojil na sondu i pritisnul

jebote stisnes gas auto rikne i ides krivit ovog na tehnickom....kaj jos necu cut ovdje
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:28   #68
Mediji,murija,odvjetnik,sud. Jebat im mater uzduž i poprijeko.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:30   #69
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Jesi ti vidio kako se "mjeri" temperatura ulja?
Izvadi se mjerač ulja i izmjeri se njegova dužina.
Sonda za mjerenje ulja je ubiti jedna šipka sa graničnikom.
Graničnik se postavi na dužicu originalnog štapa za mjerenje i ugura se na njeno mjesto tako da ima kontakt s uljem u motoru.
I tu on dobiva podatak na tom svom mjeraču.

Opet okretaje dobiva preko klema akumulatora. Tj preko ciklusa okretaja alternatora.

Nemoram ti valjda i to objašnjavati kako radi???
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:31   #70
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
jebote stisnes gas auto rikne i ides krivit ovog na tehnickom....kaj jos necu cut ovdje
Da li je auto dosao na tehnicki na slepi ili se dovezao? Auto su nabili u blokadu na mjestu i motor se raspao, naravno da je njihova krivica i za to moraju odgovarati.
A ove gluposti da se mogao razletiti na autocesti, mogao se, ali nije, jer nece isprobavati maksimalnu brzinu te Toyote. A i da se razlatio na autocesti nes ti problema stanes sa strane pozoves vucu i to je to, mogu se kladiti da bi jos godinama taj motor radio bez ovog silovanja.
Kako ono kazu 100km na stazi je ko 10 000km normalne voznje, ko voli neka izvoli.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:34   #71
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
znaci to je na milijun vozila kolko %?
Nije bitno koliko posto, bitno je dda mi niko neće tvrdit "to se ne radi" jer sam vidio na svoje oči, to je kao da kažeš da netrebaju postojat psihijatrijski zatvoreni odjeli za manijake jer kolki je ono postotak mnaijaka u društvu...

A što se ostalog tiče - njemu je povjeren auto da obavi taj posao, ako ga ošteti to je njegova odgovornost, točka, isto kao da uzmeš auto u rent-a-caru i crkne ti jer je ostao bez ulja a ti si vozio pod lampicom umjesto da si stao, oće li rent-a-car utvrdit da si ti shebao i tjerat te za odšetu ili će reć hebida to se dešava? Ajde pogodi...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:43   #72
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
saću ja nešt reć a znam da ćeme mnogi popljuvat....

koliko dizel auta ima u HR?
koliko puta ste čuli da se motor "pokvario" zbog turiranja na teh. pregledu, pa čak i oni prastari golfovi trojke i opeli (da ne govorim fijati) ???

koliko puta ste čitali o tome u bilo kojim novinama??

ja tvrdim da je motor ili vitalni dijelovi tog motora sa preko 3000 iljada km bio već na kraju...remen - kad je mijenjan?
da je auto bio održavan odn napravljen veliki sevis cca 10-50 000km prije tehničkog teško da onda nebi izdržao par minuta (koliko - 2 minute) držanja na 5000 okr.!

neko je rekao da bi se to dogodilo na AC i sl što je moždai istina no koje bi onda bile posljedice?? lančani sudar i što gore...

poruka autorici teme - nisam ja protiv tebe nit tvog slučaja, al nemoj odma na zadnje noge i kukat i pozivat na linč.
ukoliko misliš da si oštećena ravno advokatu i čekaj rješenje - možda čak i dobiješ odštetu za motor i duševne boli i naknadu za pješančenje pa kupiš auto sa manje km.

Već sam par puta rekla da je auto redovito servisiran i to u Toyotinom servisu, zadnji je bio prije 10 000 km, sad je morao ponovno. Dan prije tehničkog je prekontrolirano ulje i sve za tehnički pregled. Remen su mjenjali kako je trebalo, znači redovito, tako da.......

A kako da ne kukam kad smo došli tamo sa ispravnim autom, dovezli se 35 km, znači bio je ugrijan i onda tamo rikne kad mu ovaj da gas kao da ga hoće ubit. Nažalost i uspjelo mu je. Mislili smo, pa valjda zna što radi i nismo stigli reagirati.
A javila sam se tu na forum iz razloga da čujem dal je neko imao takvo ili neko slično iskustvo i kako je reagirao i što se tu uopće može napraviti. Nije mi jedini cilj bio da kukam. Sorry nije baš 2 tisuće eura mala svota ako je motor otišao, a riješio ga je neko pred vašim očima nimalo nalik na piknik
Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:46   #73
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Nije bitno koliko posto, bitno je dda mi niko neće tvrdit "to se ne radi" jer sam vidio na svoje oči, to je kao da kažeš da netrebaju postojat psihijatrijski zatvoreni odjeli za manijake jer kolki je ono postotak mnaijaka u društvu...

A što se ostalog tiče - njemu je povjeren auto da obavi taj posao, ako ga ošteti to je njegova odgovornost, točka, isto kao da uzmeš auto u rent-a-caru i crkne ti jer je ostao bez ulja a ti si vozio pod lampicom umjesto da si stao, oće li rent-a-car utvrdit da si ti shebao i tjerat te za odšetu ili će reć hebida to se dešava? Ajde pogodi...
Je, problem je samo u tome sto motor mora izdrzati ovo, zato i ima blokadu, a voznju bez ulja ne mora, zato i ima lampicu.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:47   #74
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Da li je auto dosao na tehnicki na slepi ili se dovezao? Auto su nabili u blokadu na mjestu i motor se raspao, naravno da je njihova krivica i za to moraju odgovarati.
A ove gluposti da se mogao razletiti na autocesti, mogao se, ali nije, jer nece isprobavati maksimalnu brzinu te Toyote. A i da se razlatio na autocesti nes ti problema stanes sa strane pozoves vucu i to je to, mogu se kladiti da bi jos godinama taj motor radio bez ovog silovanja.
Kako ono kazu 100km na stazi je ko 10 000km normalne voznje, ko voli neka izvoli.
A sta ako je krenuo u preticanje i rikne mu motor i napravi frontalku?

Nema tu sta 'nece isprobavati'. To nije bitno, jer ti na tehnicki dolazis kao vlasnik vozila, a ne kao jedini vozac. Mozda ce u sljedecih godinu dana neki vozac tog automobila raditi bas to.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:52   #75
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
A sta ako je krenuo u preticanje i rikne mu motor i napravi frontalku?

Nema tu sta 'nece isprobavati'. To nije bitno, jer ti na tehnicki dolazis kao vlasnik vozila, a ne kao jedini vozac. Mozda ce u sljedecih godinu dana neki vozac tog automobila raditi bas to.
Kod pretjecanja i u voznji visoki okretaji su manje opterecenje nego na leru, zato mnogi auti i imaju limit okretaja na 50% tih okretaja.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:55   #76
neka taxi vozila imaju blokadu okretaja
mi u firmi imamo na kombi vozilima, pa ne ginemo i obilazimo bez problema kao sumanuti
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:55   #77
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Da li je auto dosao na tehnicki na slepi ili se dovezao? Auto su nabili u blokadu na mjestu i motor se raspao, naravno da je njihova krivica i za to moraju odgovarati.
krivica za kaj?
dode dnevno tisucu auti i eto ovaj se raspao jer mu nisu pjevali i stavili termo deku prek haube?
ne pricaj gluposti auto je stao jer je nesto riknulo...nije riknulo zbog tehnicara jer bi onda svi culi vidjeli dozivjeli jedno takvo rikavanje iz razloga jer je to normalna stvar na tehnickom
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
A ove gluposti da se mogao razletiti na autocesti, mogao se, ali nije, jer nece isprobavati maksimalnu brzinu te Toyote. A i da se razlatio na autocesti nes ti problema stanes sa strane pozoves vucu i to je to, mogu se kladiti da bi jos godinama taj motor radio bez ovog silovanja.
gle ne zelim bit ko wonder al pricas gluposti
znaci max kolko auto treba ici nejde i to je ok?
dal je ispravan, nije
dal kad picki pukne remen i cuje sus pri brzini koju ti i ostali forumasi smatrate normalnom, mislis da ne postoji mogucnost da ona sleti u drugi auto...ili u stup...ili pogodi stup padne kotac vozacu iz kontra smjera

mislim sad pricam gluposti al kad se vec pricaju gluposti zasto ne nastavit u revijalnom tonu
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Kako ono kazu 100km na stazi je ko 10 000km normalne voznje, ko voli neka izvoli.
alo ovdje se prica o 3 sekunde kolko je taj auto bio u max okretajima....ako auto nemre bit 3 sekunde u max okretajima i to iz 3 pokusaja onda da...nesto ne valja sa autom
jer da valja onda bi se dosad culo da su se auti poceli razletavat na tehnickom, zar ne?
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Nije bitno koliko posto, bitno je dda mi niko neće tvrdit "to se ne radi" jer sam vidio na svoje oči
super, znaci vidio si 1 auto prije 2 godine kak ga drze 5 minuta u max okretajima?
i sad bi nekog trebo bolit kurac za to?
ajde nek se neko jos javi dal je ne vidio, cuo za jos jedan slucaj di su drzali auto 5min na max okretajima na STP
ili jos bolje, ak neko zna primjer ne od doma vec iz brtije da se nekom razletio auto na tehnickom jer mu je ovaj stisnul gas na sekundu u blokadu
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
to je kao da kažeš da netrebaju postojat psihijatrijski zatvoreni odjeli za manijake jer kolki je ono postotak mnaijaka u društvu...
kakve ovo jebene veze ima?
mislim ok je vuc paralelu....al vuc ju sa bilo cim nema smisla jer onda nista nema smisla...
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
A što se ostalog tiče - njemu je povjeren auto da obavi taj posao, ako ga ošteti to je njegova odgovornost, točka, isto kao da uzmeš auto u rent-a-caru i crkne ti jer je ostao bez ulja a ti si vozio pod lampicom umjesto da si stao, oće li rent-a-car utvrdit da si ti shebao i tjerat te za odšetu ili će reć hebida to se dešava? Ajde pogodi...
aha, znaci crkne svjetlo na autu dok ga je on palio da vidi jel radi i eto sad on to mora platit?
pukne guma stara 800godina na onom valjku kad koci i eto mora kupit novu gumu?
od hrde iskoci mulda kroz gepek kad provjerava amortizere i eto on mora to popravit?
potegne rucnu i pukne sajla i sad on mora sajlu popravit?
auto crkne kad on stisne gas da izmjeri kolko govana baca i jel mu grana ispravna i eto on sad mora radit generalku na autu?


e gle ono...mehanicar si znas posel sa autima valjda...al de se ostavi ovog jer jednostavno nema smisla
__________________
Trust me I know what I'm doing

Zadnje uređivanje Sledge_Hammer : 31.10.2014. at 11:01.
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:57   #78
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Izvadi se mjerač ulja i izmjeri se njegova dužina.
Sonda za mjerenje ulja je ubiti jedna šipka sa graničnikom.
Graničnik se postavi na dužicu originalnog štapa za mjerenje i ugura se na njeno mjesto tako da ima kontakt s uljem u motoru.
I tu on dobiva podatak na tom svom mjeraču.

Opet okretaje dobiva preko klema akumulatora. Tj preko ciklusa okretaja alternatora.

Nemoram ti valjda i to objašnjavati kako radi???
Za okretaje si u pravu, za ulje nisi. Odnosno, nisi uvijek(negdje se vjerovatno radi i na tvoj način, iako ga ja nisam vidio dosad).


Procedura:
1.uzmeš sondu u ruke.
2.izvadiš upaljač iz džepa
3.upališ upaljač i zagriješ sondu
4.spremiš upaljač
5.odeš raditi eko test
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 11:06   #79
Quote:
Candy kaže: Pogledaj post
Već sam par puta rekla da je auto redovito servisiran i to u Toyotinom servisu, zadnji je bio prije 10 000 km, sad je morao ponovno. Dan prije tehničkog je prekontrolirano ulje i sve za tehnički pregled. Remen su mjenjali kako je trebalo, znači redovito, tako da.......

A kako da ne kukam kad smo došli tamo sa ispravnim autom, dovezli se 35 km, znači bio je ugrijan i onda tamo rikne kad mu ovaj da gas kao da ga hoće ubit. Nažalost i uspjelo mu je. Mislili smo, pa valjda zna što radi i nismo stigli reagirati.
A javila sam se tu na forum iz razloga da čujem dal je neko imao takvo ili neko slično iskustvo i kako je reagirao i što se tu uopće može napraviti. Nije mi jedini cilj bio da kukam. Sorry nije baš 2 tisuće eura mala svota ako je motor otišao, a riješio ga je neko pred vašim očima nimalo nalik na piknik
a gle nije ugodno i ja bi bio bijesan ko i svatko drugi

ali s obzirom da znas kaj ste sve prolazili sa autom...malo je glupo krivit covjeka da vam je strgal auto jer ga je stisnul u blokadu kak ga je stisnul svaku put svih 13 godina

i isto kak stisce svaki auto od kad valjda postoje stp i to od golfa 1 do bentlija
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 11:07   #80
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Za okretaje si u pravu, za ulje nisi. Odnosno, nisi uvijek(negdje se vjerovatno radi i na tvoj način, iako ga ja nisam vidio dosad).


Procedura:
1.uzmeš sondu u ruke.
2.izvadiš upaljač iz džepa
3.upališ upaljač i zagriješ sondu
4.spremiš upaljač
5.odeš raditi eko test
?

Ovo ja nisam nikad vidio. Gdje vi ljudi idete na te tehnicke? Ja sam prosao dosta njih u Zg (Siget, Vrbani, Zvonimirova, ona kod Petrove), nigdje ni turiranja po 5 minuta ni upaljaca.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.