Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2016., 09:50   #1
hladno startanje motora

Ova tema je obrađena na stotinu mjesta i foruma, no nisam baš zadovoljan odgovorom, nekako mi nedostaje par detalja da shvatim suštinu.

Naime, od prije nekog vremena imam Apriliu Sportcity 50 dvotaktni , ide dobro, skinute blokade, nizbrdo može do 70, po ravnome 65, na velikoj uzbrdici neće preko 40.

Problem mi se javlja kad treba startati hladan motor, uhvati iz prve, ali ugasi se nakon 5 sekundi. Tada je nemoguće upaliti motor naredna dva sata. Ukoliko unutar tih 5 sekundi počnem turirati ili držati malo pojačan gas, nakon jedne minute bude sve u redu, i motor dalje odlično radi. Sumnjao sam u električni čok, no kasnije sam čitanjem po forumima shvatio da on nema veze s tim jer se on uključuje kasnije, kad treba bogatu smjesu zatvoriti, nakon minut-dvije. Očito kod mene smjesa za start nije dovoljno bogata ili je uopće nema.

Jutros sam upalio motor i namjerno ga ostavio da se ugasi nakon par sekundi. Skinuo sam poklopac filtera za zrak, začepio rukom dovod zraka u karburator, i mašina je upalila veselo. Očito nema dovoljno goriva za start, ili ima previše zraka, neznam.

Svjećica je nova, filter zraka je opran i čini mi se suh. Redoviti servis je obavljen prije 6 mjeseci, barem prema pečatu u servisnoj knjižici.

Pretpostavljam da ću dobiti odgovore tipa operi karburator ili promijeni čok, no volio bi da mi netko objasni kako karburator radi smjesu za hladan start, ima li diznu ili klapnu kao kod auta, što se u stvari ovdje poremetilo. Ima li kakav vijak za štelanje smjese kod hladnog starta i slično ??
mmarko40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 18:23   #2
hladan start se regulira samo putem električnog čoka. njega je jednostavno ispitati.. izvadis van, spojis na 12v i cekas da iskoci..
kod cvaja je problem naredit da pale bez gasa, gotovo nemoguce... takvi su..

kad krepa i nece upalit pogledaj da slucajno ne ostane bez iskre.. mog muci nesto cudno, kad krepa nesto mu se prespoji u bobini i nema iskru, tad mu prespojim masu dok verglam, vratim ju nazad i on kresne...

po ljetu sad teze pali jer cok ne funkcionira najbolje pa bi trebao podici ler gas, no cim zahladi njemu onda bude prejak ler gas... tako da palim ga s gasom i to je to...

ove brzine po gps il po satu? ako su brzine po gps to je solidno cak... krajnju brzinu najvise gubi kad se potrosi remen, dovoljno je i milimetar da mu brzina padne za 5-10kmh


ps. pogledaj da ti slucajno ne curi gorivo na kakvom spoju crijeva, jer mozda ostane bez goriva nakon duzeg starta pa presauga... iz osobnog iskustva znam da kad tomosi ostanu bez goriva muka ih je "odzdracit" kakve sve gluposti znaju radit.. od toga da nece upalit pa da nema snage pa radi samo u leru, pa se zaletava itd itd.. bas jednog takvog imam u dvoristu...
__________________
od jucer do danas
ma3x is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.