Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2016., 23:45   #1001
Puno bolja
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 10:46   #1002
Sviđa mi se koncept serije. Da kroz generacije prikazuju najpoznatije Vikinge. Nisam stručnjak za tematiku tako da mi ne smeta toliko držanje/ ne držanje povijesti. Najviše mi je zasmetalo što su Ivara prikazali kao invalida. Znam da je to jedno od objašnjenja nadimka, ali mi je teško povjerovat da je u takvom svijetu s tim pravilima invalid postao jedan od najstrašnijih Vikinga ikad.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 01:45   #1003
Prvu i drugu sezonu uredno se može preskočit osim ak nekog baš tolko zanima priča al 3. i 4. sezona su solidne.
__________________
moy pot piss
mort ficlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 17:40   #1004
kad pocinje ?
cigla9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 03:52   #1005
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se koncept serije. Da kroz generacije prikazuju najpoznatije Vikinge. Nisam stručnjak za tematiku tako da mi ne smeta toliko držanje/ ne držanje povijesti. Najviše mi je zasmetalo što su Ivara prikazali kao invalida. Znam da je to jedno od objašnjenja nadimka, ali mi je teško povjerovat da je u takvom svijetu s tim pravilima invalid postao jedan od najstrašnijih Vikinga ikad.
I meni je zasmetalo , jer mitologija o "ljudima bez kostiju" je stara evropska , i o njima su pisali i ovdašnji etnografi još u 19.veku.

Evo šta kaže Vuk Karadžić pre gotovo 200 godina kad govori o "stvarima kojijeh neima".


VUKODLOAK ILI VAMPIR

Vukodlak se zove čovjek u koga (po pripovijetkama narodnijem) poslije smrti 40 dana uđe nekakav đavolski duh i oživi ga (povampiri se). Po tom vukodlak izlazi noću iz groba i davi ljude po kućama i pije krv njihovu. Pošten se čovjek ne može povampiriti, već ako da preko njega mrtva preleti kakva tica, ili drugo kakvo živinče prijeđe; za to svagda čuvaju mrca da preko njega što ne prijeđe. Vukodlaci se najviše pojavljuju zimi (od Božića pa tamo dao Spasova dne). Kako počnu ljudi mnogo umirati po selu, onda počnu govoriti da je vukodlak u groblju ( gdjekoji počnu kazivati da su ga gdje noću vidjeli s pokrovom na ramenu), i stanu pogađati ko se povampirio. Kašto uzmu vrana ždrijepca bez biljege, pa ga odvedu na groblje i prevode preko grobova u kojima se boje da nije vukodlak.; jer kažu da takovi ždrijebac ne će, niti smije, prijeći preko vukodlaka. Ako se o kom uvjere i dogodi se da ga iskopavaju, onda se skupe svi seljaci s glogovijem koljem (jer se on samo glogova koca boji): za to govore kad ga spomenu u kući: „na put mu broć i glogovo trnje“ – jer su i brotnjaci pokriveni glogovim trnjem ), pa raskopaju grob, i ako u njemu nađu čovjeka da se nije raspao, a oni ga izbodu onijem koljem, pa ga bace na vatru te izgori. Kažu da takovoga vukodlaka nađu u grobu i on se ugojio, naduo i pocrvenjeo od ljudske krvi („crven kao vampir“). Vukodlak dolazi kašto i svojoj ženi (a osobito ako mu je lijepa i mlada) te spava s njome, i kažu da ono dijete nema kostiju koje se rodi s vukodlakom. A u vrijeme gladi često ga priviđaju oko vodenica, oko ambara žitnijeh i oko čardaka i koševa kukuruznijeh. Kažu da sve ide sa svojijem pokrovom preko ramena. On se može provući i kroz najmanju rupicu, za to ne pomaže od njega vrata zatvorati kao ni od vještica.



Znači Ivar je sasvi moguće bio poluvukodlak , a nikako invalid na grbači vikinškog zdravstvenog fonda.
Što takođe znači da su sve nove američke vampirske serije gde je seks između ljudi i nadnaravnih bića normalna pojava zapravo tačne i nisu fikcija.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 01:26   #1006
stigao novi trailer za nastavak sezone i izgleda odlično

https://www.youtube.com/watch?v=G3DwTh_aPKw
starman100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 09:39   #1007
Sezona se trebala nastavit sad u srpnju ali je pomaknuta za jesen. Jel zna ko zakaj?
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 10:27   #1008
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
Sezona se trebala nastavit sad u srpnju ali je pomaknuta za jesen. Jel zna ko zakaj?
Kao što je mnogima poznato, serija Vikings je produkt kanala History a oni sada na valu popularnosti navedene serije rade i na dokumentarnoj seriji Barbarians Rising čiji se početak emitiranja očekuje uskoro te su vjerovatno odlučili prvo pustiti taj dokumentarac i nakon toga nastavak 4. sezone Vikinga...da im se ne bi smanjila gledanost bilo jedne bilo druge serije....
Inače, po nezvaničnim ali dobro provjerenim informacijama nastavak Vikinga neće se dogoditi prije kraja listopada ove godine....
ULICA ULICE is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 12:47   #1009
Quote:
starman100 kaže: Pogledaj post
stigao novi trailer za nastavak sezone i izgleda odlično

https://www.youtube.com/watch?v=G3DwTh_aPKw
Prvo Yara u GOT ....

Sad su i od Lagrethe napravili lezbu ...

__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 13:30   #1010
ragnara su postarali, floki je stariji, bjorn je stariji, ostak copora djece je odrasao

lagerta i ova druga zena mu (nikak da ju zapamtim) i dalje izgledaju isto ko i prije "15" godina
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 22:40   #1011
Quote:
starman100 kaže: Pogledaj post
stigao novi trailer za nastavak sezone i izgleda odlično

https://www.youtube.com/watch?v=G3DwTh_aPKw
jao kako dobro izgleda.
veselim se ovoj sezoni
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 22:54   #1012
pocela sam ovo gledati, dugo je ljeto brzo vas stignem...
glavni lik mi je super, iako sam slaba na plave i jebeno mu stoji frizura i tak, vise mi se brat svida
i prelijep je, stvarno, muskarci ne bi smjeli biti toliko lijepi
njegova zena mi je ok, nis posebno
sin mi je nakon pet epizoda poceo ici na zivce, bolje dok suti
inace mi nema nes posebnih likova osim braca

e da, svecenik je simpa

prica je za sada jednostavna, radnja se brzo odvija, nema filera za sada svida mi se sto nema puno epizoda po sezoni, to su najbolje serije
one serije koje imaju preko 20 ep po sezoni imaju valjda 50 posto fileraa, ne znam

ok, nije mi ovo vrhunska serija al je za sada dobra

nemojte mi spoilati
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 18:02   #1013
I ja san se nadala da će početi priko lita

Članak o Vikinzima i religiji

http://aleteia.org/2016/07/30/3-reas...ng-show-on-tv/
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 19:54   #1014
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Koja šora na početku. :klap:

Najjače mi je bilo kad je ženska doplovila, a on se sakrio iza stupa. Zna čovjek da je u problemu. :r ofl:

Al si ženu ne poznaje uopće.

Izgleda da je konačno gotovo s Rollovim sim-tam, dobar-loš, za-protiv nećkanjima, sad mu je sveta misija iskupit se Ragnaru. Bit će dobar ko kruh.

Sad čekam raidove...:lu x:
Quote:
sara100 kaže: Pogledaj post
A Ragnarova faca između njih dvi ajme :ro fl:
pogledala sam prvu ep druge se, odlicna
sve je bilo odlicno, borba na pocetku, pa dode ona trudna bicura a on se skriva, jao

i ja mislim da rollo vise nece biti malo ovak malo onak...

Lagertha ga napustila, neka je
nisam to ocekivala
mozda joj rollo napravi dijete
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 18:44   #1015
onaj orao, kad mu je rasjekao leda i izvadio pluca mislila sam da mogu sve podnijeti nakon walking dead, ali ovo je bas bilo odvratno
lagerta se vratila, bas su mi super
sad ne znam jel floki stvarno nesto muti ragneru iza leda, ili njih dvojica nesto mute
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 01:14   #1016
Da serija ima za nijansu bolji humor u kontekstu bila bi ok.
madrid9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 16:51   #1017
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Jako dobra prva, previše mi je brzo prošla...onaj njihov prorok je odlično opisao kako djeluju proročanstva. A Lagertha, ehhhh........

Umirao sam od smijeha kako su se svi veselili odlasku samo da ne moraju biti sa ženama......a siroti Bjorn je morao uzeti svoju sa sobom
ovo mi je bilo predobro

lagerta mi je postala najdrazi lik i rollo, navijam za njih

imam pitanje, zadnja epizoda druge sezone, rollo je u krevetu, sav slomljen, ne moze hodati, dode floki i da mu valjda neke gljive? on to pojede na silu...

floki da i torsteinu iste gljive da zavara onog kralja da je ubio torsteina... kakve su to gljive? sta je to????
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 00:36   #1018
super mi je peta epizoda trece sezone svako sa svakim, ona kraljica je luda, popisala ragnera i onda otruje brata i na kraju svi isipaju vino na pod
smijala sam se od pocetka do kraja

malo mi cudno bilo ono sa siggy i djecom iako mi je bilo zao siggy, drago mi je sto je vise nema, nije mi nikako sjela
a sad navijam za lagertu u rollo
zena je predobra u svakoj sceni zraci

bjorn i porrun dosadni do bola

kako tako lijepi ljudi mogu imati tako ruzno dijete?? mislim na bjorna...
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:29   #1019
bas mi je zao sto je floki ubio athelstana
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 19:50   #1020
Ček, što je sa ovom serijom? Čini mi se da je prije par mjeseci na imdbu bilo dosta više epizoda za ovu aktualnu (četvrtu) sezonu (čini mi se 20-tak), a sada vidim da toga više nema i da je ona zapravo sa 10-tom epizodom ova sezona završila. Zbunjujuće...
Siva Kornjaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.