Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2016., 15:49   #2801
Kolika bi bila okvirna procjena za ovo vozilo?

Pozdrav svima,

već duže vrijeme čitam vaše postove, manje-više je sve jasno, osim nekih specifičnih sitnica ...
Ipak, moram priznati da nemam pojma koliku bih procjenu po Eurotaxu mogao očekivati za ovo vozilo:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=226672487

Ostale troškove mogu sam izračunati iz procjene.
Ako netko ima pristup/iskustva s Eurotaxom, zahvaljujem unaprijed na pomoći.
vonahev is offline  
Old 28.06.2016., 15:18   #2802
Nema tog "tomobila". Ponovi radnju sa drugim vozilom(ima) da vidimo u kojem ležu grmi zec.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 28.06.2016., 16:13   #2803
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Nema tog "tomobila". Ponovi radnju sa drugim vozilom(ima) da vidimo u kojem ležu grmi zec.
al' se prodaju, ne stignem savjet zatražit' ...

evo tri slična:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=228553978

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=227019821

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=227018278

Zahvaljujem unaprijed.
vonahev is offline  
Old 28.06.2016., 22:18   #2804
Quote:
vonahev kaže: Pogledaj post
al' se prodaju, ne stignem savjet zatražit' ...
il' je bio toliko "dobar" da su morali da maknu oglas....
Ta 3 vozila su slična, al' kad bi se zahebavali... Jedino normalno vozilo je to koje je "više u Poljskoj" nego Njemačkoj (hint Frankfurt/Oder). Samo kod njega piše da nije udarano (unfallfrei), full servisna knjiga & 1. vlasnik. Obzirom da u Njemačkoj s razlogom nešto piše ili ne piše, vjerujem da shvaćaš poantu. Pošto su ta vozila (i) po opremi "šarena", gruba procjena se "vrti" od 230-250000 KN. U ružnoj varijanti moguće i 270000 KN. Kad to "uvežeš" sa CO2 138 g/km, ružno. Varijanta sa CO2 143 g/km je mazohizam.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 29.06.2016., 14:42   #2805
Dobar dan svima. Kao i puno ljudi, planiram kupnju automobila vani. Našao sam jedan koji mi odgovara i imam jedno pitanje na koje nisam našao odgovor na topicu.

Proizveden je u 1. mjesecu ove godine, pa s obzirom da bi želio PDV platit švabama, zanima me kako se gleda datum proizvodnje. Da budem precizniji, da li auto 6 mjeseci starosti ima 1. srpnja ili 1. kolovoza? Tj. da li se broji od prvog ili zadnjeg u mjesecu.

LP
zwizdan007 is offline  
Old 29.06.2016., 16:10   #2806
Unos vozila skupljeg od 20k EUR-a

Kakva su inače iskustva kod kupovine skupljih automobila (preko 20k EUR): da li trgovci / auto kuće dozvoljavaju da se vozilo odvuče u drugi ovlašteni servis na pregled, dijagnostiku i mjerenje kompresije prije kupovine?
vonahev is offline  
Old 01.07.2016., 01:52   #2807
Quote:
vonahev kaže: Pogledaj post
Kakva su inače iskustva kod kupovine skupljih automobila (preko 20k EUR): da li trgovci / auto kuće dozvoljavaju da se vozilo odvuče u drugi ovlašteni servis na pregled, dijagnostiku i mjerenje kompresije prije kupovine?
Diagnostika i pregled ako je u blizini nebi trebao biti problem , normalno na tvoj trosak,ali da ce ti netko dozvoliti mjerenje kompresije pogotovo na dieselu - ne vjerujem.
signum is offline  
Old 01.07.2016., 13:55   #2808
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
Diagnostika i pregled ako je u blizini nebi trebao biti problem , normalno na tvoj trosak,ali da ce ti netko dozvoliti mjerenje kompresije pogotovo na dieselu - ne vjerujem.
Zahvaljujem na odgovoru ... kako onda provjeriti kompresiju na dieselu? Samo ga probati i vidjeti kako vuče, onako po osjećaju? Pitam za vozilo koje dođe preko 20k EUR-a ...
vonahev is offline  
Old 01.07.2016., 14:43   #2809
Quote:
vonahev kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru ... kako onda provjeriti kompresiju na dieselu? Samo ga probati i vidjeti kako vuče, onako po osjećaju? Pitam za vozilo koje dođe preko 20k EUR-a ...
Kakva crna kompresija kod vozila od 20+ €, na takvom vozilu je kompresija zadnji problem. Ne kupujes Yugo, bolje provjeri stanje kilometara, dali je vozilo bilo razbijano ,...

Nije bitno kako vuče nego mora odmah upalti (a ne nakn par sekundi) pogotovo kad je vruć i mora motor biti miran dok radi, ali ako vozilo nema 300 tkm to nebi smio biti problem
signum is offline  
Old 01.07.2016., 17:07   #2810
Koje su se autokuće koje uvoze aute pokazale nakorektnije i najbolje za kupovinu? Hvala na odgovoru!
mrDrak is offline  
Old 01.07.2016., 17:29   #2811
Vidim da Honda Civic '06-'07 s preko 150tkm stoji kod nas oko 7200+ €
a i nije velik izbor. Listajući oglasnike vani najviše ponuda je u Njemačkoj pa se takvi mogu nać oko 5000.
Ne vidim ih puno online u Austriji - jel moguće da ih ima po autokućama, a da ih ne stavljaju u oglasnike?
Po ovom kalkulatoru trebam računati minimalno na 1500eur za uvoz.

Ili bolje da odustanem od te ideje?
unknown_man is offline  
Old 01.07.2016., 17:35   #2812
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
Kakva crna kompresija kod vozila od 20+ €, na takvom vozilu je kompresija zadnji problem. Ne kupujes Yugo, bolje provjeri stanje kilometara, dali je vozilo bilo razbijano ,...

Nije bitno kako vuče nego mora odmah upalti (a ne nakn par sekundi) pogotovo kad je vruć i mora motor biti miran dok radi, ali ako vozilo nema 300 tkm to nebi smio biti problem
Hvala na savjetima! Što bi značilo da motor mora biti miran dok radi kod dizelaša? Ne smije ništa vibrirati? Ni ona velika plastika koja se nalazi na motoru (BMW 5)? Ili motor samo mora raditi ujednačeno, dok je vibracija normalna za diesele?
vonahev is offline  
Old 01.07.2016., 19:08   #2813
Imam nekoliko pitanja koja možda nisu sva za ovu temu ali stavit ću sve zajedno i biti će vrlo jednostavna pa vas molim da odgovorite

1) Kupim auto u Sloveniji. Tamo prijavim boravište (dakle, ne trajno prebivalište). Da li imam zakonsko pravo voziti auto sa slovenskim tablicama u RH ?

2) Koji su uvjeti da bi kod kupovine rabljeni auto (dakle, od fizičke osobe) prebacio na sebe ? Mogu li uopće zadržati slovensku registraciju ako nisam njihov državljanin ? Da li moram imati slovensko prebivalište/boravište ?

3) Kupim auto u sloveniji kojemu je istekla registracija. Trebam ići na tehnički pregled. Da li bez ikakvih problema kao državljanin hrvatske mogu registrirati auto na slovensku registraciju ?

4) Teoretski, ako kupim tamo auto koji je registriran recimo sljedećih 11 mjeseci - da li ta registracija od 11 mjeseci vrijedi u hrvatskoj bez da moram ići na novi tehnički pregled odma kad uvezem auto ?
Nema mi smisla da auto na slovenskim tablicama ima valjanu registraciju gotovo godinu dana a onda ako se odlučim uvesti ga da moram raditi novi tehnički pregled. Postoji li neki naćin da se to izbjegne ?
animator0 is offline  
Old 01.07.2016., 19:14   #2814
Quote:
animator0 kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko pitanja koja možda nisu sva za ovu temu ali stavit ću sve zajedno i biti će vrlo jednostavna pa vas molim da odgovorite

1) Kupim auto u Sloveniji. Tamo prijavim boravište (dakle, ne trajno prebivalište). Da li imam zakonsko pravo voziti auto sa slovenskim tablicama u RH ?

2) Koji su uvjeti da bi kod kupovine rabljeni auto (dakle, od fizičke osobe) prebacio na sebe ? Mogu li uopće zadržati slovensku registraciju ako nisam njihov državljanin ? Da li moram imati slovensko prebivalište/boravište ?

3) Kupim auto u sloveniji kojemu je istekla registracija. Trebam ići na tehnički pregled. Da li bez ikakvih problema kao državljanin hrvatske mogu registrirati auto na slovensku registraciju ?

4) Teoretski, ako kupim tamo auto koji je registriran recimo sljedećih 11 mjeseci - da li ta registracija od 11 mjeseci vrijedi u hrvatskoj bez da moram ići na novi tehnički pregled odma kad uvezem auto ?
Nema mi smisla da auto na slovenskim tablicama ima valjanu registraciju gotovo godinu dana a onda ako se odlučim uvesti ga da moram raditi novi tehnički pregled. Postoji li neki naćin da se to izbjegne ?
1.NE
2.Ne moras biti drzavljanin ali moras imati prebivaliste u SLO
3.NE
4.Ne vrijedi
signum is offline  
Old 01.07.2016., 19:27   #2815
Ja iduci tjedan prijavljujem prebivalište u članici eu kod supruga, njegov auto prebacujem tamo na sebe i dovozim tu. To prolazi? Ne dam im 2t € za uvoz

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Old 01.07.2016., 20:11   #2816
Quote:
pace pacic kaže: Pogledaj post
Ja iduci tjedan prijavljujem prebivalište u članici eu kod supruga, njegov auto prebacujem tamo na sebe i dovozim tu. To prolazi? Ne dam im 2t € za uvoz

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Pa i ja bi htio nekako izigrati sustav a ne znam kako.
Nije problem toliko u proceduri ali ne znam kako ljudi to uspjevaju ?

Evo, i da slijedim tvoj primjer, da umjesto boravišta prijavim prebivalište - kako onda mogu uopće legalno raditi u hrvatskoj kad se moram trajno odjaviti sa svoje adrese ?
Jel mogu ja prijaviti prebivalište u sloveniji, onda kupiti auto (po potrebi ga registrirati) i voziti ga ovdje i usput raditi (legalno) ovdje ?

Meni to ništa nije jasno

Zadnje uređivanje animator0 : 01.07.2016. at 20:22.
animator0 is offline  
Old 01.07.2016., 20:34   #2817
Quote:
pace pacic kaže: Pogledaj post
Ja iduci tjedan prijavljujem prebivalište u članici eu kod supruga, njegov auto prebacujem tamo na sebe i dovozim tu. To prolazi? Ne dam im 2t € za uvoz

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Po zakonu ne, jer taj automobil moraš pretežito koristiti tamo gdje ti je prebivalište. Ima dosta slučajeva tj. autmobila u žici od vlasnika koji su rekli "kako će oni dokazati koliko ga ja koristim i što je to pretežito". U praksi bi to izgledalo tako da bi ljudi vozili auto na strane table 8-9 mjeseci, taman bi se uvjerili da su uspjeli zajebat državu kad bi im jedno jutro automobil završio u žici. A onda možeš plakat koliko želiš jer vrijeme ne radi za tebe.
Guud is offline  
Old 01.07.2016., 20:53   #2818
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Po zakonu ne, jer taj automobil moraš pretežito koristiti tamo gdje ti je prebivalište. Ima dosta slučajeva tj. autmobila u žici od vlasnika koji su rekli "kako će oni dokazati koliko ga ja koristim i što je to pretežito". U praksi bi to izgledalo tako da bi ljudi vozili auto na strane table 8-9 mjeseci, taman bi se uvjerili da su uspjeli zajebat državu kad bi im jedno jutro automobil završio u žici. A onda možeš plakat koliko želiš jer vrijeme ne radi za tebe.
Na koji način porezna/carina/policija/netko drugi može utvrditi koliko si auto vozio ovdje ?
Kada ulaziš u državu, nigdje se ne zapisuje koja registracija ulazi unutra.

Meni zvući nestvarno da netko ima prebialište vani i da mu uzmu auto bez konkretnog dokaza da je zlorabio zakon...

Uostalom, po Zagrebu je više KK i NM tablica od nekih susjednih hrv gradova, vidi se po parkingu da su rvati naglo postali slovenci.
animator0 is offline  
Old 01.07.2016., 20:54   #2819
Ionako svaki mjesec idem tamo tako da će maltene biti pola pola

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Old 02.07.2016., 00:27   #2820
Quote:
animator0 kaže: Pogledaj post
Pa i ja bi htio nekako izigrati sustav a ne znam kako.
Nije problem toliko u proceduri ali ne znam kako ljudi to uspjevaju ?

Evo, i da slijedim tvoj primjer, da umjesto boravišta prijavim prebivalište - kako onda mogu uopće legalno raditi u hrvatskoj kad se moram trajno odjaviti sa svoje adrese ?
Jel mogu ja prijaviti prebivalište u sloveniji, onda kupiti auto (po potrebi ga registrirati) i voziti ga ovdje i usput raditi (legalno) ovdje ?

Meni to ništa nije jasno
A jesi usput razmislio u kojoj zemlji si porezni rezident ,sto je sa zdravstvenim osiguranjem , itd......
signum is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.