Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2006., 16:02   #21
Gle, sad bi ja trebao odgovoriti da je bila riječ o alkoholu, pa ćeš ti opet napisati kilometarski post o sebi i svojoj rodbini, pa ...
Čuj, sorry ali ne da mi se.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 18:21   #22
Meni neka logika govori da moraš imati policijski zapisnik ako skriviš nesreću a imaš kasko. Obično kod koga uplatiš obvezno osiguranje uplačuješ i kasko. I sad da pokriju obije police na lijepe oči, baš i ne vjerujem.
Tak da se više slažem s McAucliffe.

Kod manjih šteta ne trbaš ništa od toga, jer recimo moji frendovi koji zadnju godinu uplačuju kasko, na kraju godine ga aktiviraju. Poprave sva udubljenja i ogrebotine ak zadržavaju auto.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 19:58   #23
Quote:
mwm kaže:
Gle, sad bi ja trebao odgovoriti da je bila riječ o alkoholu, pa ćeš ti opet napisati kilometarski post o sebi i svojoj rodbini, pa ...
Čuj, sorry ali ne da mi se.
Uskoro ćeš vidjeti da sam u pravu i sa alkoholom...zvao sam frenda u CO i on mije rekao da nezna da zašto na netu nema govora o alkoholu,ali da ne isplaćuju polie ako si bio alkoholiziran...toliko o rodbini...
Poslati će mi mailom primjerak gdje se to vidi,pa ću ga ja postati ovdje...
A nisi mi opet odgovorio na pitanje sa reklamom...pa te pitam opet:Zašto tip na TV-u govori da nesmiješ imati alkohol u krvi ako želiš isplatu kaska?!Ili i on izmišlja,a samo si ti u pravu?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:04   #24
Što se tiče alkohola, pouzdano znam da ukoliko nisi kriv za nezgodu, tipa, razbio si auto izletjevši van ceste zbog kliskog kolnika, za pokrivanje štete ne treba alkotest. Barem je tako kod jednog starog osiguranja u Hrvatskoj. Jednostavno, policija nije dužna izlaziti na uviđaj u slučaju manje materijalne štete bez ozlijeđenih osoba. U tom slučaju ti nema tko napraviti alkotest, jedino da ga sam napraviš! Materijalna šteta ostaje i osiguranje ti jednostavno mora nadoknaditi štetu, zato si i osiguran.
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 13:54   #25
Quote:
sven_22 kaže:
Ukratko, ovakav je slučaj. Frend mi je izletio s gotovo novim autom zbog prevelike brzine, a i bilo je malo alkohola. Izgrebao je auto, oštetio branik, retrovizor, prag. Al se lijepo odvezao doma. Nije zvao policiju i nema zapisnika. I zbog toga mu osiguranje neće pokriti štetu. A zbog garancije je dao auto popravit u ovlašteni servis koji mu je sve to papreno zaračunao. Dal se može nekako izvesti da osiguranje pokrije barem dio štete? Bilo kakav savjet bi dobro došao

Uostalom, ajd se nemojmo prepirati i pomognimo čovjeku. Pokušajte mu objasniti ovo zboldano.
Uostalom zar nebi bilo recimo super imati kasko na autu koji želimo prodati. Nitko se ne javlja na oglas, ti se želiš riješit auta jer je pocrkalo sve živo , gurneš ga u provaliju, kažeš da si ispao iz auta i naplatiš si lovu.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 00:20   #26
Iz onoga što je naveo sven_22 može se zaključiti da mu je frend prvo popravio auto a onda išao štetu prijavit u osiguranje. Budući bi trebalo biti obrnuto moguće da u osiguranju misle da je nešto "sumnjivo" pa mu traže bilo što na osnovu čega će mu štetu odbiti. Inače, ima puno prevara s šatro sudarima i udesima pa sve što izlazi iz uobičajenog privlači pažnju. Neuobičajeno je kad razbiješ novi auto, popraviš ga za svoju lovu, a imaš kasko, pa se onda sjetiš prijavit štetu. Sve to naravno ne vrijedi ako sam krivo shvatio, onda u principu ne bi smio imati problema. Naravno ovisi od osiguranja do osiguranja. U svakom slučaju, ako se radi o manjoj šteti policija nije dužna raditi uviđaj. Manja šteta može biti i ne tako mala za nas obične smrtnike, ali ako je vozilo pokretno ne izlaze. U tom slučaju nema tko raditi alkotest. Treba malo pritisnut osiguranje na toj osnovi.
..."Uostalom zar nebi bilo recimo super imati kasko na autu koji želimo prodati. Nitko se ne javlja na oglas, ti se želiš riješit auta jer je pocrkalo sve živo , gurneš ga u provaliju, kažeš da si ispao iz auta i naplatiš si lovu"...
Zar misliš da se već nisu sjetili na taj način naplatit kasko. Samo ne isplati se baš uvijek a i nema baš puno ljudi koji u pravilu krntiju s tim simptomima ima kasko osiguranu.
 
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 12:54   #27
a kakva je situacija sa kaskom kad si pod utjecajem opojnih droga?
skrivija san prometnu nezgodu i zanima me oće li kasko pokrit štetu (nije bilo alkohola)?
i oće li njemu osiguranje pokrit štetu?
naime, osiguranje je jadransko!!!
kroda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 13:04   #28
Quote:
kroda kaže: Pogledaj post
a kakva je situacija sa kaskom kad si pod utjecajem opojnih droga?
skrivija san prometnu nezgodu i zanima me oće li kasko pokrit štetu (nije bilo alkohola)?
i oće li njemu osiguranje pokrit štetu?
naime, osiguranje je jadransko!!!
Kasko ti se neće platiti.
Njemu će platiti štetu po tvojoj polici auto odgovornosti (jer on ne smije biti oštećen činjenicom da si ti đankara), ali ćeš svu isplaćenu lovu naknadno vratiti osiguranju.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 14:52   #29
Kasko

Danas sam razbio auto i htio bi naplatit kasko. Problem je u tome što auto glasi na moju majku, iako je auto moj. Zanima me da li ja mogu solo otići u osiguranje, pošto je ona trenutno na moru, ili moram čekat nju da ide sa mnom. Osiguran sam u Croatia-osiguranju
zeus-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 18:34   #30
Quote:
zeus-x kaže: Pogledaj post
Osiguran sam u Croatia-osiguranju
Zelim ti puno srece,mene su zavlacili skoro 2 mjeseca dok nisam poizdio i poceo vikat u poslovnici! Najlakse i najbolje ces naplatiti ako das predmet u neku firmu koja se bavi poslovima osiguranja!
(Istrarska zupanija "Istra Agent")
my_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 18:56   #31
Quote:
my_name kaže: Pogledaj post
Zelim ti puno srece,mene su zavlacili skoro 2 mjeseca dok nisam poizdio i poceo vikat u poslovnici! Najlakse i najbolje ces naplatiti ako das predmet u neku firmu koja se bavi poslovima osiguranja!
(Istrarska zupanija "Istra Agent")
Hvala...
Jel zna netko dal mogu na procjenu, i šta sve mogu obaviti, bez vlasnika auta, pošto smo najbliži rod
zeus-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:19   #32
Možda ću blebnuti glupost, ali ti si razbio auto. Ako nemaš punomoć od mame da možeš voziti auto, ništa od naplate štete.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 20:12   #33
Quote:
dardevil_1977 kaže: Pogledaj post
Možda ću blebnuti glupost, ali ti si razbio auto. Ako nemaš punomoć od mame da možeš voziti auto, ništa od naplate štete.
Nije glupost,ali nije ni istina.po tome bi samo vlasnik mogao upravljati vozilom???
Uz zapisnik o obavljenom policijskom očevidu i 0,00 alkohola u krvi pravac procjena.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 20:45   #34
A čuj, ne razumijem se toliko u to, ja sam svoje naplatio preko kaska, ali sam ja bio vlasnik vozila, mene netko opizdio na parkingu i zbris'o.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:06   #35
Quote:
dardevil_1977 kaže: Pogledaj post
Možda ću blebnuti glupost, ali ti si razbio auto. Ako nemaš punomoć od mame da možeš voziti auto, ništa od naplate štete.
Nisam siguran, ali mislim da nema problema zbog toga što je on vozio.

A što se tiče naplate, mogu isplatiti samo njoj, ali nisam siguran može li netko drugi (on) ispuniti zahtjev u njeno ime. Najbolje da pita njih u kasku.

P.S.
Mislim da je Croatia osiguranje ok, i da neće stvarat nikakve probleme ili odugovlačit kao neka druga osiguranja.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:59   #36
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Nije glupost,ali nije ni istina.po tome bi samo vlasnik mogao upravljati vozilom???
Uz zapisnik o obavljenom policijskom očevidu i 0,00 alkohola u krvi pravac procjena.
Nemam policijski očevid, zar ne mogu dobit bez toga?
zeus-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 23:49   #37
Quote:
zeus-x kaže: Pogledaj post
Nemam policijski očevid, zar ne mogu dobit bez toga?
Mozes,samo odi u osiguranje i prijavi stetu,kasko je dobrovoljano a ne obavezno osiguranje pa vrijede malo drugacija pravila.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:28   #38
Quote:
dardevil_1977 kaže: Pogledaj post
Možda ću blebnuti glupost, ali ti si razbio auto. Ako nemaš punomoć od mame da možeš voziti auto, ništa od naplate štete.
TOČNO!!
Dražen DLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:37   #39
A mama će biti na moru do Božića? Odi na procjenu, kad šteta bude plativa, po uvjetima može proći najviše 15 dana, pa vidi što će te sve tražiti. Ak ti se mama ne vrati prije s mora, reži me...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 02:16   #40
Quote:
dardevil_1977 kaže: Pogledaj post
Možda ću blebnuti glupost, ali ti si razbio auto. Ako nemaš punomoć od mame da možeš voziti auto, ništa od naplate štete.
e pa baš si blebnia glupost... važno je samo da je vozač hrvatski državljanin, a u kakvoj je on vezi sa vlasnikon nema ama baš nikakve veze...
__________________
NEKA PATI KOGA SMETA!!!
НЕКА ПАТИ КОГА СМЕТА!!!
Van_Helsing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.