Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2009., 15:49   #101
isto to se desilo prije par god sa mojom papigom(rozelom),bila je nakostrjesena,cudna,vodili ju kod veta dao joj neke kapi,i na putu do veta je pocela kihat i pljuvat krv i kad smo se vracali kuci na putu u autu se mucila i umirala jadnica...kad se sjetim....pitala sam poslije veta sta je moglo biti kaze neka upala disnih puteva ili upala pluca
OOOOOOO is offline  
Old 13.02.2009., 17:23   #102
Pekinezerica - "jačmenac"

Da li se je itko susreo sa problemom jačmena kod pasa? Znam da je to česta pojava, ali naša pekinezrica ima "jačmenac" več dva tjedna i više. Veterinar nam je rekao da mažemo sa Chloramphenicolom, ali to se ne smanjuje. To što ima na oku ne liči na jačmenac, a i ne prolazi tako brzo kao jačmenac.
Da li itko zna što bi to moglo biti?
__________________
Dancer
Dancer-ri is offline  
Old 13.02.2009., 17:36   #103
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
isto to se desilo prije par god sa mojom papigom(rozelom),bila je nakostrjesena,cudna,vodili ju kod veta dao joj neke kapi,i na putu do veta je pocela kihat i pljuvat krv i kad smo se vracali kuci na putu u autu se mucila i umirala jadnica...kad se sjetim....pitala sam poslije veta sta je moglo biti kaze neka upala disnih puteva ili upala pluca
Thanks na pomoći!

Papigica Nemo je umrla! Tako da eto, thansk.
__________________
"možda je čovjek mislio da mozgom izoliraju građevinske objekte, u što se ne bih štela mešat." by Herp
žalosna sova is offline  
Old 13.02.2009., 22:31   #104
Quote:
Dancer-ri kaže: Pogledaj post
Da li se je itko susreo sa problemom jačmena kod pasa? Znam da je to česta pojava, ali naša pekinezrica ima "jačmenac" več dva tjedna i više. Veterinar nam je rekao da mažemo sa Chloramphenicolom, ali to se ne smanjuje. To što ima na oku ne liči na jačmenac, a i ne prolazi tako brzo kao jačmenac.
Da li itko zna što bi to moglo biti?
To je tzv cista trećeg očnog kapka. To treba operirati, jer neće proći od masti nikada.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 14.02.2009., 00:23   #105
Pomoć - pekinezer paraliza stražnjih šapica

Imam ženku pekinezera staru 4,5 god. Odjednom je počela na podizanje reagirati glasnim cijukanjem, a nakon toga je počela potpuno izbjegavati našu blizinu skrivajući se pod stol ili u mrak. Nakon toga počinje sama iznenada cijukati, povremeno se trese te gubi apetit. Za prvog posjeta veterinar je "odokativnom metodom" ustanovio da bi to mogao biti početak trovanja te joj daje injekciju B-kompleksa. Nakon toga psić i dalje odbija hranu, iznenada ostaje paraliziran na zadnje šapice te počinje povraćati (u početku bijelu pjenu, a kasnije smećkastu sluz).

Sutradan veterinar sumnja na problem s kralježnicom te joj daje neku injekciju protiv bolova. Za vrijeme trećeg posjeta dobiva još dvije injekcije (ako sam dobro razumjela s hormonima). Nakon tih injekcija je bila uspavana te polako dobiva apetit, pije jako puno vode, raspoloženija je, reagira na okolinu i počinje se lagano oslanjati na stražnje šape, ali još uvijek otežano padanjem i teturanjem. Dan nakon toga, za vrijeme zadnjeg posjeta, veterinar joj opet daje tu istu injekciju s hormonima (valjda).

Nakon par sati ona opet postaje uspavana, usporena, ukočena te nepokretna na zadnje šapice. Učestalo podiže glavu visoko gore. Jedini pomak nakon tih svih injekcija je to što ne odbija hranu i više ne povraća, ali je potpuno nepokretna na stražnje šapice i na podizanje teško uzdiše. Pije puno vode.

Čitajući na netu, naišla sam na članak koji po simptomima upućuje na to da bi se kod nje moglo raditi o uklještenju živaca u kralježnici. Znam da ovdje neću pronaći rješenje problema i znatno joj pomoći, ali tražim mišljenje (stručnije osobe ili nekoga tko se s ovime susreo) radi li se o tome u njenom slučaju te što bi bilo uputno dalje napraviti nakon ovih injekcija kako bih joj olakšala muke.
Hvala

Zadnje uređivanje -Nelie- : 14.02.2009. at 00:40.
-Nelie- is offline  
Old 14.02.2009., 00:28   #106
Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Thanks na pomoći!

Papigica Nemo je umrla! Tako da eto, thansk.

joj,bas mi je zao,a bolje jadnica sigurno se samo mucila....



kod pekica je poznato da im se uklijesti zivac na kicmi i da dobiju taj treci kapak,kako je rekao Clearwater to se rijesi operacijom...a frendica mi ima zenkicu pekica isto ima problema svako toliko sa tim zivcem na kicmi,zna cvilit iz cistog mira,pogrbljena hoda,davala joj je neke tablete sta joj je vet. dao i vodila ju na injekcije.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 17.02.2009. at 03:30.
OOOOOOO is offline  
Old 14.02.2009., 08:56   #107
Quote:
-Nelie- kaže: Pogledaj post
Imam ženku pekinezera staru 4,5 god. Odjednom je počela na podizanje reagirati glasnim cijukanjem, a nakon toga je počela potpuno izbjegavati našu blizinu skrivajući se pod stol ili u mrak. Nakon toga počinje sama iznenada cijukati, povremeno se trese te gubi apetit. Za prvog posjeta veterinar je "odokativnom metodom" ustanovio da bi to mogao biti početak trovanja te joj daje injekciju B-kompleksa. Nakon toga psić i dalje odbija hranu, iznenada ostaje paraliziran na zadnje šapice te počinje povraćati (u početku bijelu pjenu, a kasnije smećkastu sluz).

Sutradan veterinar sumnja na problem s kralježnicom te joj daje neku injekciju protiv bolova. Za vrijeme trećeg posjeta dobiva još dvije injekcije (ako sam dobro razumjela s hormonima). Nakon tih injekcija je bila uspavana te polako dobiva apetit, pije jako puno vode, raspoloženija je, reagira na okolinu i počinje se lagano oslanjati na stražnje šape, ali još uvijek otežano padanjem i teturanjem. Dan nakon toga, za vrijeme zadnjeg posjeta, veterinar joj opet daje tu istu injekciju s hormonima (valjda).

Nakon par sati ona opet postaje uspavana, usporena, ukočena te nepokretna na zadnje šapice. Učestalo podiže glavu visoko gore. Jedini pomak nakon tih svih injekcija je to što ne odbija hranu i više ne povraća, ali je potpuno nepokretna na stražnje šapice i na podizanje teško uzdiše. Pije puno vode.

Čitajući na netu, naišla sam na članak koji po simptomima upućuje na to da bi se kod nje moglo raditi o uklještenju živaca u kralježnici. Znam da ovdje neću pronaći rješenje problema i znatno joj pomoći, ali tražim mišljenje (stručnije osobe ili nekoga tko se s ovime susreo) radi li se o tome u njenom slučaju te što bi bilo uputno dalje napraviti nakon ovih injekcija kako bih joj olakšala muke.
Hvala
Tu je bio jedan slučaj:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=240783
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 15.02.2009., 00:37   #108
Izraslina na vratu! HITNO!

Pozdrav, ima problem sa mojim chow-chow-om. On ima 11 godina. Pre par godina ga je napao vucjak i od ugriza na vratu, tajnije odmah gde se zavrsava i glava i pocinje kicma (ako ste me razumeli sta sam htela da kazem) , stvorila mu se izraslina. To je bilo vrlo malo, medjutim u zadnjih 6 meseci pocelo je naglo da raste. Sada je vec velicine decje pesnice, velicine manjeg jajeta. I imam utisak kao da pocinje da se racva na dve manje kao kuglice. Znam da postoje masti i lekovi koje ljudi koriste kada su u pitanju masna tkiva, ali ne bih na svoju ruku da dajem psu. Da li mi mozete pomoci? Da li neko zna, da li postoji neki lek, mast koju mogu da upotrebim? Ili postoji neki drugi nacin?

Hvala unapred
Pcelica86 is offline  
Received Warning
Old 15.02.2009., 00:45   #109
Quote:
Pcelica86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima problem sa mojim chow-chow-om. On ima 11 godina. Pre par godina ga je napao vucjak i od ugriza na vratu, tajnije odmah gde se zavrsava i glava i pocinje kicma (ako ste me razumeli sta sam htela da kazem) , stvorila mu se izraslina. To je bilo vrlo malo, medjutim u zadnjih 6 meseci pocelo je naglo da raste. Sada je vec velicine decje pesnice, velicine manjeg jajeta. I imam utisak kao da pocinje da se racva na dve manje kao kuglice. Znam da postoje masti i lekovi koje ljudi koriste kada su u pitanju masna tkiva, ali ne bih na svoju ruku da dajem psu. Da li mi mozete pomoci? Da li neko zna, da li postoji neki lek, mast koju mogu da upotrebim? Ili postoji neki drugi nacin?

Hvala unapred
postoji veterinar...
Smartie is offline  
Old 15.02.2009., 06:10   #110
Jel to onaj isti koji je dobio ibuprofen?
Nisam dobro shvatio na kojoj strani vrata je to, gore ili dolje, ali može biti svašta, od apscesa, sijalokele, upale limfnog čvora, tumora... biraj što ćeš.
Najbolje je otići kod veterinara, možda nekog drugog ovaj put, jer se boji da mast neće baš dati neki zavidni rezultat, što god od ovoga da jest.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 15.02.2009., 18:10   #111
Jeste , ali to se sredilo. Postoje tablete koje se daju kada usledi artritis. Posto ima vec 11 godina, nije bas pametno da mu se daje opsta anestezija. Pa sam mislila da postoji neka alternativa, osim hiruskim putem.
Pcelica86 is offline  
Old 15.02.2009., 18:13   #112
ne razumijem zasto promatras 6 mjeseci kako psu nesto raste umjesto da odes veterinaru...ak treba ja bih pjesacila 100km po tropskom suncu
Zla patka is offline  
Old 15.02.2009., 21:07   #113
Samo nemi meni da drzis predavanje kako cuvam psa, jer to stvarno ne znas. On mi puno znaci i bas zato sam potrazila savet. A daleko od toga da sam gledala kako mu raste pa se setila cisto onako da vidim sta moze da se uradi.
Pcelica86 is offline  
Old 16.02.2009., 09:55   #114
Koji je pouzdan znak da je mački slomljena noga? Mačak nam je noćas bio vani i tek sad sam vidjela da ima divovsku kvrgu na pregibu prednje šape (kod "lakta")....ne mijauče, ali se malo opreznije oslanja na nju....kad ga dirnem po kvrgi, lagano me gricne...

Već je jednom kresnuo sa stabla kad je bio manji i dobro se nabio, pa kad sam ga vodila vetu, dao mu je inekciju protiv bolova i prevetnivno antibiotike.

Ovaj put ne mogu vetu prije popodne......da li ovo zvuči kao slomljeno ili nabijeno?
moses is offline  
Old 16.02.2009., 10:24   #115
Klasično, najznačajniji znakovi frakture dijele se u sigurne i nesigurne.

Sigurni znakovi frakture su:

1) deformacija ili izobličenje,
2) abnormalna pokretljivost i,
3) krepitacija ili pucketanje

U nesigurne znakove spadaju:

1) poremećaj funkcije,
2) bolnost i,
3) oteklina

Ja bih prije rekao da je to što ti imaš ugrizna rana. U svakom slučaju, dobro bi bilo da ti to netko pogleda, i eventualno slika, za svaki slučaj.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 16.02.2009., 12:09   #116
Može mu se i dati lokalna anestezija od koje mu neće biti ništa i to obraditi ma što bilo. Možda je obični apces koji treba recniti i isprati no možda i nešto drugo. Tumor vjerojatno nije zbog ugriza ali kod pasa te životne dobi nikad se ne zeza sa izraslinama obično nije ništa strašno ali treba pogledati. U svakom slučaju veterinaru treba ići a nema tog veterinara koji će staviti psa u opću anesteziju ako misli da to pas neće preživjeti. Kremice za takve stvari ne postoje ni humane ni veterinarske pogotovo ne preparati za koje dobivaš savjet preko interneta na neviđeno to je ipak pas 11 godina tvoj ljubimac.
U svakom slučaju skoči do veta popričaj pa se javi rado ću ti pomoći savjetom. Ja sam vet.teh. Pusica
sandra i marko is offline  
Old 16.02.2009., 13:30   #117
da li neciji pas ima problema sa srcem,tj.sum na srcu i koje tablete se za to daju?mom psu je ustanovljen sum,i veter. je rekla da prije ljeta,prije toplina dodjem da mi prepise nesto...mene je strah do tada cekat on ima god vec.a tko zna od kad vec to ima,mozda i od rodjenja...
OOOOOOO is offline  
Old 16.02.2009., 13:50   #118
Ne kužim zašto trebaš čekati do ljeta?
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 16.02.2009., 15:47   #119
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto trebaš čekati do ljeta?
ne znam ni ja...vet mi je rekla dodji prije ljeta,tih vrucina da mu prepisem terapiju.ni ja ne kuzim zasto nije odmah mu dala valjda nije tako lose onda(nadam se).ja sam jako u strahu radi tog njegovog srcasca jel mu je i mama umrla od srca,a inace su pekinezeri skloni tome.od kad sam saznala za to sad samo mislim da ga jednog dana ne nadjem mrtvog kad se vratim kuci.inace on je ziv,vesel,trci okolo,papa normalno,nikad mu nebis rekao da ima 9tu god,svi misle da ima godinu dana.rekla je vet da se ne umara previse,a on stalno njusi za kujicama(ima uzasan nagon,rekla je da je manijacic)i onda ponoci mi radi gluposti(valjda mu se to u snu odrazi,tako je rekla).boji se uzasno grmljavine,petardi,nenormalno trese,da sve to trebva izbjegavat te strahove radi srca a kako?kako da ne grmi,da ne pucaju petarde?koji se inace lijekovi daju za sum?
OOOOOOO is offline  
Old 16.02.2009., 17:23   #120
Clearwater,

Sva sreća, mačketin ipak nije slomio capu. Očito je neka ozljeda iz tučnjave, jer sam tek maloprije vidjela malu krastu na vrhu otekline. Ima još nekoliko ogrebotina tu i tamo, a sad već trči i skače.

Odustali smo od posjeta vetu, dezinficirala sam mu rane jodom i trenutno je u kućnom pritvoru
moses is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.