Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2023., 14:43   #1
Samoposlužne blagajne i promišljanja o njima

kod nas zasada tesko, naime jos nema dovoljno klijentele ni za trgovine, jedini su koji nemaju samoposluzne blagajne
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2023., 12:49   #2
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
kod nas zasada tesko, naime jos nema dovoljno klijentele ni za trgovine, jedini su koji nemaju samoposluzne blagajne
To je, zapravo, vrlo pohvalno.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2023., 16:06   #3
zbog cega tako mislis?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2023., 19:32   #4
Zato što ne mislim da nam treba sveopća robotizacija društva. Volim ljudski kontakt, toplinu i dvije riječi koje razmjenim s tetom na kasi.

Dragi Teen, jesam li normalan?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2023., 19:45   #5
a ne znam, ja koristim samoposluznu blagajnu kad god mogu... zaposlenici po trgovinama mi ionako nisu na listi prioriteta osoba s kojima zelim komunicirati
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2023., 20:01   #6
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
a ne znam, ja koristim samoposluznu blagajnu kad god mogu... zaposlenici po trgovinama mi ionako nisu na listi prioriteta osoba s kojima zelim komunicirati
A što da ti kažem, nisam baš toliki snob. Volim svima dati priliku bez obzira na izgled, radno mjesto, spol...

...ali zato istovremeno komuniciraš žešće sa nepoznatima s foruma. Malo otuđujuće ti je to sve skupa. Ali ako tebi paše, go for it!
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2023., 20:13   #7
Ne radi se o tome kome je sto draze i kako preferira, nit je to uostalom bitno. Trgovackom lancu je bitno da se stvari prodaju i da ljudi dolaze tamo ostavljat novce, blagajnici ili robotu - njima vrlo vjerojatno svejedno.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2023., 20:35   #8
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
a ne znam, ja koristim samoposluznu blagajnu kad god mogu... zaposlenici po trgovinama mi ionako nisu na listi prioriteta osoba s kojima zelim komunicirati
Koristim ih da rasteretim blagajnice. Mislim da se one ne žele družiti sa mnom.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2023., 20:56   #9
Jedna od najdražih stvari kod samoposlužnih blagajni je što mogu u onaj lijevak istresti punu vrećicu sitniša i, bez da mi stroj zanovijeta, dobiti kusur u novčanicama.
Nisam probao, ali mislim da blagajnica ne bi bila oduševljena da pred nju istresem hrpu sitniša i tražim kusur u novčanicama. Nisam snob, ali razgovor koji bi uslijedio ipak bih radije izbjegao.
karlo-karlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2023., 22:05   #10
Super! Sad barem imate gdje sitniš istresti iz svojih džepova. Vaš problem je zauvijek riješen.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 00:08   #11
Mislim da ni Lidl niti Kaufland nemaju samoposluzne blagajne, odnosno Lidl Knežija je jedini gdje sam vidio da ima samoposluznu blagajnu jer je jako velik centar tamo

Super Konzum ima koliko sam posjetio par njihovih ducana a Interspar u king krossu recimo nema samoposluznu a Intespar u City One West pak prima samo kartice na samoposluznim blagajnama ako sam dobro vidio...
shadowfix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 01:12   #12
Quote:
shadowfix kaže: Pogledaj post
Mislim da ni Lidl niti Kaufland nemaju samoposluzne blagajne, odnosno Lidl Knežija je jedini gdje sam vidio da ima samoposluznu blagajnu jer je jako velik centar tamo
Kaufland itekako ima. Kaufland u Dubravi je medju prvim uveo "foru" kad platis na samoposluznoj, da te jedino skeniranje koda placenog racuna, pusta kroz malu rampu da izadjes van. To i Konzum ima. Mada u nekim malim Konzum prostorima u Centru, izgleda doista karikaturalno, da se ljudi na obicnim i samoposluznim blagajnama, prakticno mogu dodirnuti ramenima ili ledjima, koliko su blizu jedni drugima. A i rampa izlaska sa samoposluzne su prakticno na nekoliko centimetara od zadnjeg aparata
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 07:24   #13
U Bjelovaru je Špar prošle godine cca 9/2022 uveo prvi samoplsužne blagajene.

Za mene je to ono super stvar, za brze kupovine, a realno 90% su brze pa cak i iako kupujes vise od 5 artikala.

Nadam se da ce i drugi krenuti tim putem kada se uzme u obzir da su EuroSpin, Kaufland a pogotovo Špar u gotovo samom centru grada, pa praktički imaju isti omjer kupaca pješaka, biciklista i automobilista.

Za ostale trgovačke centre KTC, Lild i Plodine sumnjam da ce skoro biti samoposluzne blagane je su oni na rubnom dijelu grada, pa više ljudi kupuju "na veliko" i dolaze s autima.


Ali genralno da li su Eurospinu potrebene samoposluzne blagjane? Itekako jesu, pogotovo kada se uzme u obzir da oni nemaju baš puno radne snage i da su vecino to studeni i sve je to jako sporo a gužve se stvore u roku minute.
__________________
Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Zero Waste is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 11:01   #14
A sve to skupa vodi potpunom ukidanju radne snage, pa kad budete trebali nekog nešto pitati više nećete imati koga. Ili će eventualno za vama voziti neki dosadno-uslužni robot na kotačima, što naravno neće biti jedina mana cijelog tog sklopa.
Elem, manji prehrambeni dućani bez ikoga unutra, znači bez radne snage, već postoje u Njemačkoj i još nekim zemljama.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 11:29   #15
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
A sve to skupa vodi potpunom ukidanju radne snage, pa kad budete trebali nekog nešto pitati više nećete imati koga. Ili će eventualno za vama voziti neki dosadno-uslužni robot na kotačima, što naravno neće biti jedina mana cijelog tog sklopa.
Elem, manji prehrambeni dućani bez ikoga unutra, znači bez radne snage, već postoje u Njemačkoj i još nekim zemljama.
Daj ne drami, pokušaj pojmiti profil stručnosti dječurlije koja radi u trgovačkim centrima i slaže robu na police, kaj god ih pitaš, ništa ne znaju.
U trgovinama drugih sadržaja npr. Pevex ili Bauhasu doslovce se skrivaju po uglovima i iza polica eda ih ne bi nešto upitao.

Meni samouslužne blagajne odgovaraju jer nikad nisam volio da mi, kako Predin pjeva, netko diše za ovratnik...
Više me smeta što moram zvati asistenciju da mi na samonaplatnoj blagajni potvrdi starost i pravo da kupim pivo...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 11:41   #16
Treba dramiti! Jer se gubi ljudskost u svakom smislu. Čak i onom lošem kojeg si naveo. Jer koga ćeš onda mrklo odmjeriti pogledom? Nekome smeta sitniš, nekome propuh (pojam uglavnom nepoznat izvan Balkana), nekome pihanje i dahtanje, nekom mirisi neopranih pazuha, nekom čekanje u redu...tko će svima udovoljiti?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 16:21   #17
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Koristim ih da rasteretim blagajnice. Mislim da se one ne žele družiti sa mnom.
Quote:
karlo-karlo kaže: Pogledaj post
Jedna od najdražih stvari kod samoposlužnih blagajni je što mogu u onaj lijevak istresti punu vrećicu sitniša i, bez da mi stroj zanovijeta, dobiti kusur u novčanicama.
Nisam probao, ali mislim da blagajnica ne bi bila oduševljena da pred nju istresem hrpu sitniša i tražim kusur u novčanicama. Nisam snob, ali razgovor koji bi uslijedio ipak bih radije izbjegao.
sve navedeno, plus cinjenica da kad bi bila samoposluzna blagajna onda bi djelatnici mogli puniti police s artiklima umjesto da budu na blagajni
i tako moje zadovoljstvo kupovanja uciniti jos boljim
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 18:46   #18
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
kod nas zasada tesko, naime jos nema dovoljno klijentele ni za trgovine, jedini su koji nemaju samoposluzne blagajne
Možda bi im uvođenje webshopova povećalo klijentelu i prodaju.
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
a ne znam, ja koristim samoposluznu blagajnu kad god mogu... zaposlenici po trgovinama mi ionako nisu na listi prioriteta osoba s kojima zelim komunicirati
I ja ih koristim kad god mogu isključivo jer je brže.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 18:51   #19
najvise mi je muka gdjegod kupujem kad vidim ispred sebe na blagajni nekoga s punim kolicima, to znaci da cu cekati najmanje 10 minuta
sjecam se prvih samoposluznih blagajni u Mercatoru u Radnickoj, niko ih nije koristio jer su se bojali i bile su uvijek prazne, svaki put sam odmah dosao na red...
a za webshop, ja bi bio prvi koji bi tako kupovao iako nikad uopce nisam do sada, em nebi trebao ici u vukojebinu i natrag em bi uzeo sve ono sto inace uzimam
i jos bi uzeo taman toliko piva da dostava bude besplatna
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 19:06   #20
Idem često u jedan Konzum sa samoposlužnom blagajnom i uvijek škicnem da vidim ljude kako se snalaze.
Uglavnom, bolje da nemaju samoposlužnu blagajnu nego da teta koja mora uz njih biti bude na blagajni. Ljudi su izgubljeni i sa svega par artikala, uvijek traže pomoć, pa autorizacija za alkohol, drže skenirani artikl u ruci bez da stave na vagu... ma smijeh.

Samoposlužna blagajna je brža samo ako imaš malen broj artikala, odmah si u redu i znaš se baratati njome.

Kaj se tiče Spina, bio sam par puta u njemu, ali stvarno ne vidim da su išta jeftiniji od drugih. I otužno je prazan. Mnogima se to sviđa, ali meni je ne znam zašto nelagodno tako kupovati
halek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.