Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2011., 23:44   #41
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
To nije sapunjara točno zbog čega? Zato što ima samo 16 nastavaka i snimano je u eksterijerima?
Evo ti sa wikipedije...
Quote:
Sapunica je naziv za radio i televizijske serije dramskog tipa koje karakterizira nepostojanje klasičnog raspleta, odnosno nominalno neograničeno trajanje, odnosno broj epizoda.
Tj. Nema unaprijed određen broj epizoda već se snima dok god ima gledanosti i OBIČNO ide od pon do pet a ne jednom u tjednu!
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 23:53   #42
Quote:
vox kaže: Pogledaj post
Tj. Nema unaprijed određen broj epizoda već se snima dok god ima gledanosti i OBIČNO ide od pon do pet a ne jednom u tjednu!
Sapunice također imaju određen broj epizoda u sezoni. Dinastija je išla jednom tjedno.

"Lozu" odlikuju sapunjarski zaplet, sapunjarski dijalozi, sapunjarsko poimanje stvarnosti. I što, sad je u to utučeno više para i (zasad) ima samo 16 nastavaka i sad bismo mi tu trebali razgovarati o ozbiljnoj dramskoj seriji?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 01:05   #43
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Sapunice također imaju određen broj epizoda u sezoni. Dinastija je išla jednom tjedno.

"Lozu" odlikuju sapunjarski zaplet, sapunjarski dijalozi, sapunjarsko poimanje stvarnosti. I što, sad je u to utučeno više para i (zasad) ima samo 16 nastavaka i sad bismo mi tu trebali razgovarati o ozbiljnoj dramskoj seriji?
Dinastija nije klasična sapunica! Dinastija je po prosjeku imala oko 20 epizoda po sezoni dok regularne sapunice imaju obično 260 epizoda po sezoni.

Evo imaš i sada takvih serija u SAD-u po tome bi mogli reći da je i Uvod u anatomiju sapunica? Po tvojem razmišljanju Uvod u anatomiju je General Hospital u kojeg je utučeno više para!
Što je to sapuničarski zaplet? Jer ako je to ono što ja mislim onda ga prepoznajem u SKORO svakoj prime time seriji?

Zadnje uređivanje vox : 11.10.2011. at 01:16.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 01:51   #44
nema reprize?
ima negdje online za pogledati?
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 08:41   #45
Quote:
mely2 kaže: Pogledaj post
pa naravno da je bila, onako iritantnu teško ju je ne primjetiti , nije bila nametljiva al od tri izgovorene rečenice dvije su bile otrovne
OK a zašto ju svi mrzite, ja ju nisam ni skužila u seriji dok tu nisam došla
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 09:37   #46
Quote:
vox kaže: Pogledaj post
Dinastija nije klasična sapunica! Dinastija je po prosjeku imala oko 20 epizoda po sezoni dok regularne sapunice imaju obično 260 epizoda po sezoni.

Evo imaš i sada takvih serija u SAD-u po tome bi mogli reći da je i Uvod u anatomiju sapunica? Po tvojem razmišljanju Uvod u anatomiju je General Hospital u kojeg je utučeno više para!
Što je to sapuničarski zaplet? Jer ako je to ono što ja mislim onda ga prepoznajem u SKORO svakoj prime time seriji?
Dinastija je podvrsta sapunice kao i Loza. Ili ćeš izjednačit Sopranose i Dinastiju? U Lozi je otok realan kao šta je realan Split u Larinom izboru, Ruži vjetrova i sličnim pizdarijama. Masno koštajuća sapunica.
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 11:00   #47
Pa zar je uopće važno je li sapunica ili ne, ak je zabavna za gledanja super
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 11:44   #48
Dinastija je primetime tj. večernja sapunica, a Days, GH i ostale su dnevne sapunice koje se emitiraju svaki dan.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 14:32   #49
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Dinastija je primetime tj. večernja sapunica, a Days, GH i ostale su dnevne sapunice koje se emitiraju svaki dan.
Eto taman sam to tija reći... Postoje dva naziva koje ameri koriste to su prime time television soap opera i samo soap opera a to su u biti serije koje se emitiraju svaki dan. Ali eto izgleda da ni oni sami više ne znaju jer npr. meni ovogodišnji Revenge sa abc-a nije ništa drugo nego prime time soap ali eto oni kažu da je to television drama.

anyway... tema je Loza! Ima li netko podatke gledanosti?
Meni je bila dobra prva epizoda i paše mi ovako jednom tjedno onako lagana je za gledati... i nadam se NGL u što manje scena! Ali sve me je strah da naši ljudi nisu navikli gledati ovakve stvari jednom tjedno? Meni se sve više čini da naši ljudi jedino što gledaju su telenovele koje idu od pon - pet i tu i tamo sitcome koje po mogućnosti govore o odnosu purgeri i dalmatinci i sl.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 14:52   #50
Pisalo je u Večernjem listu da je gledanost bila 8 %.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 19:44   #51
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Pisalo je u Večernjem listu da je gledanost bila 8 %.
Je li to dobro ili loše?
Makar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 20:46   #52
Quote:
Makar kaže: Pogledaj post
Je li to dobro ili loše?
Larin izbor ima 14 posto, Ruza vjetrova 7, pa sad...
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 20:55   #53
Ja mislim da baš nije sjajno. Šta nije Stipe u gostima u tom terminu išao redovito preko 10-11 %?
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 21:04   #54
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Pisalo je u Večernjem listu da je gledanost bila 8 %.
Pa nije baš bajno...
S obzirom da je Velo misto u tom terminu imalo bolju gledanost samo što je sada nova tv krenila sa Supertalentom u tome terminu pa im je i to odnilo dosta gledatelja! Možda se gledanost i popravi u svakom slučaju solidan start! Kad usporedimo sa adutom RTL-a koji je svoju sapunicu reklamirao na sva zvona imamo ih na svakom billboardu u svakom gradu onda za ovo možemo reći da je solidan start.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 21:09   #55
Quote:
vox kaže: Pogledaj post
prime time television soap opera i samo soap opera
Daytime soap, valjda

Loza mi se ne sviđa, dosadna mi je bila prva epizoda. Odustajem.
Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 21:59   #56
jel ima gdje pogledati online 1 epizoda?
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 10:41   #57
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
jel ima gdje pogledati online 1 epizoda?
ima:

http://www.youtube.com/watch?v=PvRgs...mment_received
art vandeley is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:19   #58
Hvala
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 00:26   #59
evo pogledala sam prvu epizodu, i jako mi se svidjela! puno obecava, i glumci su odlicni, posebno zarko radic i leona paraminski.
skroz mi pase otok zlarin i ljetna atmosfera u ove jesenske veceri
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 22:19   #60
Serija traje prekratko. Danas nije trajala ni 45 minuta. Ne znam koji je smisao toga? Takve strane serije traju oko 50 do 55 minuta.

A nije mi jasno kak' ona pije alkohol, a trudna je?
Uummaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.