Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2021., 11:01   #1
Kakvo dvorište imate?

Pozdrav,

zanima me koje veličine vi imate dvorište?
Što smatrate idealnim dvorištem?
Kako ste ga uredili?
Da li biste mogli živjeti u stanu gdje nemate svoje dvorište?
__________________
"People who don't drink are boring c**ts and all their stories suck" :D
Dv1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2021., 13:59   #2
Ukupno cca 50ak m2.
200 - 300m2.
Dio popločan, dio zelen, dio cvjetnjak.
Naravno da bi.
Mogao bih živjeti i u špilji, i u drvenoj kolibi, i u bolničkoj sobi.
Ali napravio bih što mogu da živim u kući.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2021., 11:55   #3
1) ~300m2
2) ~500 ako je rpavilno ravno i kvadratno
3) nisam ga ja uređivao. da jesam ne bi bio kaos sa smještajem pomoćnih zgrada. Idelano je da ima velika kvadratna površina i ako ima otvoren pogled iza da se vidi. Orjentacija je bitna zbog sunca također.
Što manje izoliranih biljaka kao ruže, jer je katastrofa za kositi. Bolje gredice, odvojene, ograđene, uređene, na strateškim mjestima. Odvojeno područje gdje se nešto radi ili gdje se odlažu stvari. idealno šupa za takve stvari.
4) Ne bih htio, ali mogao bih i vjerojatno ću morati.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2021., 15:16   #4
Parcela mi je kvadratna od 505m2. Kuća je cca. 10x11 metara. Ne uzimajući u obzir prednji prostor ispred kuće između vanjske ograde i kuće gdje su 2 parkirna mjesta, staza i mala zelena površina, dvorište iza kuće je oko 300m2.
To mi je idealna veličina, sat vremena košnje, a može se zaigrati i nogomet s klincima. Imam i spremište za alat te veliki trampolin promjera 5,5m.
Trebam još oko cijele kuće staviti ono bijelo kamenje te komplet okućnicu prefrezati i zasaditi lijepu travu. I sada je zeleno, ali nije to to.
Mogao bih živjeti u stanu bez dvorišta, ja sam tip za unutarnji prostor.

Iako me kolege non-stop zezaju da ja uopće nemam dvorište jer je po njima dvorište samo veće od 1000m2 sa vrtom, voćem i povrćem. Meni bi to bila samo dodatna tlaka. A oni me sprdaju da mi isto kao da živim u stanu jer ovo što imam nije dvorište. A imam dodatno i 3 terase ukupne površine oko 80m2
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2021., 12:19   #5
Dvorište nam je cca 1000m2
Idealno dvorište je uređeno dvorište a naše to nije jer uređenje po m2 košta više od gradnje kuće.
Osim same površine bitna je udaljenost od susjeda. Po meni je dovoljno i 200 - 300m2 ovisno dijeli li se površina sa autom ili ne...

Bi li mogao bez? Vjerojatno da, čovjek se na sve navikne

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
__________________
.
PajPatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 20:03   #6
Moje buduce dvoriste bude oko 150/160 kvadrata
Uz kucu ce biti postavljene kocke, a ostatak trava a uz ogradu sa susjedima cvijece ili lovor visnja
Smatram da ce meni i mom muzu to biti dosta dvorista, pa i kad dodu djeca.
Stavili bi si manji rostilj, eventualno neku manju kucicu za drva i neke sitnice za oko kuce
Terasa nam je natkrivena u sklopu kuce pa ona ne ulazi u kvadraturu dvorista
__________________
"People who don't drink are boring c**ts and all their stories suck" :D
Dv1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 22:55   #7
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post

Iako me kolege non-stop zezaju da ja uopće nemam dvorište jer je po njima dvorište samo veće od 1000m2 sa vrtom, voćem i povrćem. Meni bi to bila samo dodatna tlaka.
Kada sam kupovao prvi plac, bio je širok 17m. Stari kada je vidio smračilo mu se pred očima, jer njemu to nikako ne može biti dovoljno za normalno dvorište.
Ima još ljudi tako, pogotovo starijih, ali čak i u slavoniji, kupovna moć je takva da je to od 17m bilo najšire koje je postojalo u široj okolici.
Prošla su vremena kada je to bilo.

I svakako, da, što veće više vremena oduzima. Ako se nakrca. Ako je samo kvadratno sa travom, nije bed, brzo se pokosi. Ako imaš voćke i vrt, druga priča. Mali vrt sa nekoliko povišenih gredica je super, ali sve preko toga je čisti mazohizam za mlade "moderne" obitelji.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 23:19   #8
Quote:
Sheshirdzhija kaže: Pogledaj post
Kada sam kupovao prvi plac, bio je širok 17m. Stari kada je vidio smračilo mu se pred očima, jer njemu to nikako ne može biti dovoljno za normalno dvorište.
Upravo tako je i moje kvadratno zemljište. 17 x 30m. Ali ima dovoljno prostora za dvorište iza kuće, meni sasvim dovoljno.



Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2021., 13:16   #9
1. Prvi dio dvorišta 50 X 60 ili 3000 m2, kuća plus pomoćna zgrada zajedno uz kuću
ukupno 180 m2, od toga 35 m2 nadstrešnica ispred pomoćne zgrade i dijela kuće.
Drugi dio voćnjak od 40 X 75 ili 3000 m2 zajedno 6000 m2, sve jedna ograda.
2. Idealno za gradsku zonu 700-1500 m2, van grada ovako kako je kod mene.
3. Prvi dio staze dužine 30 m, od ceste do garaže, ostalo trava i smaragd tuje unutar ograde, dužina 100 metara, 50 do ceste, 25 bočno, lijevo i desno do ceste.
4. U stanu da, u kući ne.
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2021., 07:21   #10
Quote:
Dv1995 kaže: Pogledaj post

zanima me koje veličine vi imate dvorište?
Dovoljno za aerodrom za ultralight letala...

Quote:
Što smatrate idealnim dvorištem?
To je individualno... što je meni idealno, drugome nije... a i ovisi o financijama.

Quote:
Da li biste mogli živjeti u stanu gdje nemate svoje dvorište?
Teško. Par dana da, ali dulje nikada.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2021., 08:05   #11
1. Dvoriste 800m2, cca 16x50m, naprijed 300m2, ostatak iza kuće
2. To je max. velicina dvorišta koju smatram idealnom, može biti i štogod manje, sve između 600 i 800 m2 je optimalno.
3. Jedini stan u kojem sam spreman boravit je 7. i 8. mjesec kad sam na moru, a tad sam više po vani nego u stanu. U Zagrebu uvijek kuća prije stana, taman da cijelu zimu ne izađem u to dvorište, sama činjenica da mogu uvijek izać smiruje. 😁
IknowIcan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2021., 14:45   #12
Društvo nije toliko bitna kvadratura dvorišta, bitno je da imate vlastiti put do sporedne i glavne ceste.

Imam slučajeva u svom kvartu upravo te probleme koji su završavali na sudovima.

Prvi slučaj, dva susjeda djele zajednički uski put do svoje nekretnine oko 50 godina. Da bi se jedan dan posvadili i svatko od njih je rekao da je put njegov i završili na sudu da se to prepiše. Sud trajao 10 godina jer je još moja pokojna baka išla na sud kao svjedok. Na kraju put nije na nikog prepisan, svi imaju pravo prolaza.

Drugi slučaj moje dvorište i susjedovo dvorište je bilo zajedničko da imamo prostora za okretati aute i kamione jer smo u zadnjoj ulici. I taj je dogovor trajao preko 70 godina. Da bi prošle godine došla nasljednica i rekla da bude dovorište zatvorila jer oće sve oko sebe beton, asfalt i ogradu. Skoro smo završili na sudu, za sad odustala. A ko zna što će bit u budućnosti jer u glavi nije baš čista. Ima na drugoj lokaciji nekretninu i tam se svadi s susjedima isto za među. A za sve svoje probleme krivi druge jer nije sposobna preuzeti odgovornosti za svoje postupke. Čak je i njen pokojni otac rekao ne znaš ti kakva je ona. On umre i dojde ona na vlast maltretirati cijelo susjedstvo.

Znači kad kupujete nekretnine s dvorištem gledajte da to bude samo vaše, a ne da ga djelite s nekim jer ko zna ko će danas sutra doći na to njegovo mjesto s kojim ste se prije dogovorili. Isto tako zemljište već mora biti ograđeno, a ne sad budemo zvali mjernika nakon kupnje i postavljali ogradu. Upravo imam taj slučaj kod jednog susjeda. Susjed nasljedio neograđeno zemljište i onda se sjetio postaviti ogradu da bi drugi susjed bio protiv da tu ne ide linija bez obzira što su došla tri mjernika i rekli da nije tako. I naravno sve je to završilo na sudu koji je trajao 10 godina. Nakon toga je prvi susjed odustao i dao mu čak dio zemljišta da ograda ide u njegovo i na kraju je zemljište i nekretninu prodao i otišao od tud jer više nije mogao bit tu zbog ludog susjeda.

A da se vratimo temi, dvorište ispred kuće je zajedničko što nije dobro tako da mi je teško reći koliko je kvadrata, no otprilike je to 50m2. No sama okućnica je zakon sve oko mene zelenilo. Imam veliki voćnjak i vrt i to je nekih 1800m2. Tako da sva ta kvadratura nije baš za odbaciti, a živim u Zagrebu.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.