Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2012., 14:25   #2381
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Trolaš.


Nego, reci mi...kako je (demokratska) opozicija prošla u Bahreinu?
Ne razumijem. Dakle, držanje Zapada prema Bahrainu je ispravno? Tamo se Zapad ne miješa.
Meni se čini da ti mene trolaš. Istovremeno si i za Zapad u Bahrainu i protiv Zapada u Siriji.
Ili tvrdiš da se u Bahrainu Zapad krivo ponio jer nije reagirao, a u Siriji se krivo ponio jer je reagirao?
Ja tvrdim da se ne može uvijek dopuštati i koristiti otrcana fraza o "unutrašnjem pitanju", bilo u Bahrainu, bilo u Siriji, bilo u Jugoslaviji. Koji je tvoj stav?

Zadnje uređivanje IuliusCaesar : 10.11.2012. at 14:31.
IuliusCaesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 14:35   #2382
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Ne razumijem. Dakle, držanje Zapada prema Bahrainu je ispravno? Tamo se Zapad ne miješa.
Meni se čini da ti mene trolaš. Istovremeno si i za Zapad u Bahrainu i protiv Zapada u Siriji.
Ili tvrdiš da se u Bahrainu Zapad krivo ponio jer nije reagirao, a u Siriji se krivo ponio jer je reagirao?
Ja tvrdim da se ne može uvijek dopuštati i koristiti otrcana fraza o "unutrašnjem pitanju", bilo u Bahrainu, bilo u Siriji, bilo u Jugoslaviji. Koji je tvoj stav?
Stanje ljudskih prava je lošije u Bahreinu nego u Siriji (prije sukoba), dakle, ako se zapad negdje trebao upetljati, to je Bahrein. Nije, zašto?
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 14:42   #2383
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Stanje ljudskih prava je lošije u Bahreinu nego u Siriji (prije sukoba), dakle, ako se zapad negdje trebao upetljati, to je Bahrein. Nije, zašto?
Što misliš zašto? Zbog politike.
Ali bolje i da se međunarodna zajednica negdje upetlja, nego da se nigdje ne upetlja. Barem nekakva korist od nje.
Što se mene tiče, ja sam uvijek za to gdje politika dopušta međunarodnoj zajednici da sprječava sukobe, da to i čini.
Nitko ne očekuje da će reagirati u Kini, Rusiji, SAD-u ili njima bliskim saveznicima. Barem bez njihovog, makar prešutnog, dopuštenja.
Je li onda bolje da uopće nigdje ni ne reagira? Ja mislim da nije.
IuliusCaesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 14:43   #2384
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
ako je ovo unutar sirijski sukob, zašto se onda zapad petlja u njega?
A tko drugi se petlja a i uhvaćen je da šalje oružje ? Rusija ! Usput oružje koje imaju pobunjenici uglavnom je Ruskog porijekla ili licence gdje je tko vidio nešto sa zapada ??? Možda oni kamiončići na koji su ih montirali ?
Cougarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 15:16   #2385
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Ne razumijem. Dakle, držanje Zapada prema Bahrainu je ispravno? Tamo se Zapad ne miješa.
Meni se čini da ti mene trolaš. Istovremeno si i za Zapad u Bahrainu i protiv Zapada u Siriji.

Opet mi ubacuješ u usta izjave koje nisam izrekao.


Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Ili tvrdiš da se u Bahrainu Zapad krivo ponio jer nije reagirao, a u Siriji se krivo ponio jer je reagirao?
U Bahreinu su reagirali zapadni saveznici(države okruženja), šaljući vojsku u Bahrein, i predvođeni svjetionikom demokracije i ljudskih sloboda tog dijela svijeta - Saudijskom Arabijom.
O bahreinskoj oporbi se nisu snimali dokumentarci, o oporbi nisu izvještavali na CNN-u.



Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Ja tvrdim da se ne može uvijek dopuštati i koristiti otrcana fraza o "unutrašnjem pitanju", bilo u Bahrainu, bilo u Siriji, bilo u Jugoslaviji. Koji je tvoj stav?
OK, po kojim kriterijima se određuje na čiju stranu stati? "Režima" ili "oporbe"?

U kojim to državama Bliskog istoka kršćani participiraju u vlasti?
U kojim to državama Bliskog istoka postoje odvojene ceste za kršćane i muslimane?

A i to da se Zapad nije miješao u sukob u Jugoslaviji...pa i nije, osim što je "oporbi" (koja je nausprot sebe imala "treću vojnu silu Europe") nametnuo embargo na uvoz oružja.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 15:41   #2386
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Što misliš zašto? Zbog politike.
Ali bolje i da se međunarodna zajednica negdje upetlja, nego da se nigdje ne upetlja. Barem nekakva korist od nje.
Što se mene tiče, ja sam uvijek za to gdje politika dopušta međunarodnoj zajednici da sprječava sukobe, da to i čini.
Nitko ne očekuje da će reagirati u Kini, Rusiji, SAD-u ili njima bliskim saveznicima. Barem bez njihovog, makar prešutnog, dopuštenja.
Je li onda bolje da uopće nigdje ni ne reagira? Ja mislim da nije.
Misliš li da je međunarodna zajednica trebala reagirati u Francuskoj jer je Sarkozy odlučio deportirati tisuće Roma iz Francuske?
Quote:
Cougarr kaže: Pogledaj post
A tko drugi se petlja a i uhvaćen je da šalje oružje ? Rusija ! Usput oružje koje imaju pobunjenici uglavnom je Ruskog porijekla ili licence gdje je tko vidio nešto sa zapada ??? Možda oni kamiončići na koji su ih montirali ?
Oprostit ćeš, ali Rusija ima potpisane ugovore sa Sirijom koji sežu puno prije ovog sukoba o održavanju oružanih snaga. Dok sukob nije izronio taj isti zapad je pjevao hvalospjeve sekularnosti Sirije, a Asadova žena je bila od milja prozvana majkom terezom bliskog istoka. Kad je nastupila kriza, financijska i moralna, odjednom su to postali krvoloci i ljudožderi.

no, naravno to nas ne treba čuditi ako znamo išta o povijesti, a trebali bi znati:
http://www.youtube.com/watch?v=x4PgpbQfxgo

nažalost, za ovakve stvari vas malo zna.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 15:43   #2387
Quote:
Cougarr kaže: Pogledaj post
A tko drugi se petlja a i uhvaćen je da šalje oružje ? Rusija ! Usput oružje koje imaju pobunjenici uglavnom je Ruskog porijekla ili licence gdje je tko vidio nešto sa zapada ??? Možda oni kamiončići na koji su ih montirali ?
inače tih famoznih 300 kilograma oružja su samo dijelovi radarskog sustava, koji se ne upotrebljava direktno u ovom sukobu, to su i turci potvrdili na kraju. glede zapadnog oružja, jel bi stavio ruku vatru da ga nije nitko vidio ? nadalje imaš li kakvu teoriju zašto je hrvatska donirala americi kalašnjikove? da ih koristi nacionalna garda možda?

znaš kako su naoružavani afganistanski mudžahedini, baštako, kupnjom sovjetskog oružja od trećih zemalja, čak i od nekih sovjetskih republika, npr. češke

šteta bi bilo ne spomenuti libijske brodove natovarene oružjem, o tome pišu i zapadni mediji, jednog se sjećam da je bio zapljenjen u libanonu.

jel treba link o dijeljenju plaća pobinjenicima (od jednog zapadnog medija, krasan video).

opet si jednosmjeran, a tobože mori te patnja i smrt svih
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 15:49   #2388
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
A ažuriranost, razlučivost? To ti nije palo na pamet?
Gdje su spominjane aktualne snimke, koje uzgred ne postoje, jer satelit koji zbog blizine nije geostacionarni, može samo proletjeti iznad tog područja a tenk vrlo brzo mijenja mjesto

Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
To nitko ni ne spori. Da je sve ostalo unutar Jugoslavije, i Milošević bi vjerojatno sve brzo riješio devedesetih. Ali takav zaključak je isprazan.
Istina ali ne razumiju ljudi

Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
ako je ovo unutar sirijski sukob, zašto se onda zapad petlja u njega?
Koliko vidim, nema tamo američkih vojnika, doduše, ima iranskih pa bi se trebao pitati što se Iran u to petlja, čak se ni ne graniče

Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Opet mi ubacuješ u usta izjave koje nisam izrekao.
Samo govori o hipokriziji

Quote:
A i to da se Zapad nije miješao u sukob u Jugoslaviji...pa i nije, osim što je "oporbi" (koja je nausprot sebe imala "treću vojnu silu Europe") nametnuo embargo na uvoz oružja.
Inače, o ovoj temi Srbi sasvim drugačije razmišljaju, i mogu priznati, u toj točci nisu u krivu
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 16:03   #2389
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Gdje su spominjane aktualne snimke, koje uzgred ne postoje, jer satelit koji zbog blizine nije geostacionarni, može samo proletjeti iznad tog područja a tenk vrlo brzo mijenja mjesto
teneodore dragi, pogledaj si video, oni na njemu broje broj oklopnih vozila te prema tome razrađuju strategiju. ne može biti ništa drugo nego da imaju pristup ažuriranim snimkama, a takve zasigurno nisu dobili skidanjem sa googla. ne vjerujem da su lansirali svoj vlastiti satelit, da jesu čuo bi ja to


da se razumijemo, nemam j aništa protiv, nek im nastave davat, ali nećemo se praviti glupi pa reći da si printaju sa googla i da im se ne dostavlja ništa
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:

Zadnje uređivanje mikidragi : 10.11.2012. at 16:08.
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 16:08   #2390
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Gdje su spominjane aktualne snimke, koje uzgred ne postoje, jer satelit koji zbog blizine nije geostacionarni, može samo proletjeti iznad tog područja a tenk vrlo brzo mijenja mjesto
Zanimljivo. Prije 30-40 godina snimke dobivene špijunskim satelitima su omogućile okretanje tijeka rata u svoju korist, a sad odjednom "ne postoje aktualne snimke, a tenk vrlo brzo mijenja mjesto".
I ne samo to, sad je dovoljan Google Earth.

Prouči malo: https://www.cia.gov/library/center-f.../v44i5a04p.htm
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 16:26   #2391
da google earth dobro da nisi rekao pa ima turističkih karata alepa, po tome se orijentiraju
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 17:30   #2392
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
teneodore dragi, pogledaj si video, oni na njemu broje broj oklopnih vozila te prema tome razrađuju strategiju. ne može biti ništa drugo nego da imaju pristup ažuriranim snimkama, a takve zasigurno nisu dobili skidanjem sa googla. ne vjerujem da su lansirali svoj vlastiti satelit, da jesu čuo bi ja to
Update karti rade pomoću izviđanja i dojavljivanja sa terena i to ucrtavaju na satelitske karte...

Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Prije 30-40 godina snimke dobivene špijunskim satelitima su omogućile okretanje tijeka rata u svoju korist, a sad odjednom "ne postoje aktualne snimke, a tenk vrlo brzo mijenja mjesto".
I ne samo to, sad je dovoljan Google Earth.
U ovom sukobu ti satelitske snimke slabo pomažu pošto se ne radi o grupiranju značajnih vojnih snaga već se operira sa malim brojem jedinica na terenu. A današnji snimci Google Eartha su precizniji nego satelutske snimke od prije 30-40 godina.

Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
da google earth dobro da nisi rekao pa ima turističkih karata alepa, po tome se orijentiraju
Kako ono kaže poslovica, pametnije je prešutati nego nepromišljeno nešto po svaku cijenu reći
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 18:30   #2393
evo par slika
http://ir-ingr.livejournal.com/1185799.html
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 18:46   #2394
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post

Hebote, ovo je pravi pakao na zemlji! Cijele četvrti sravnjene sa zemljom, jednako kao u našemu ratu, jednaka lica, jednaka krv....
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 19:03   #2395
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
jel treba link o dijeljenju plaća pobinjenicima (od jednog zapadnog medija, krasan video).
Postoje i priznanja pojedinaca iz šabihe da za novac izvršavaju zvjerstva nad sunitima. Postoje i priznanja pojedinih alavitskih izbjeglica da im je nuđen novac da raspiruju mržnju na vjerskoj osnovi između sunita i alavita tako da na alavitskim skupovima uzvikuju i pokušaju nametnuti uzvikivanje antisunitskih parola.

Quote:
A po tebi se trebao upetaljti u Francusku zbog protjerivanja Roma? Malo granatiranja Pariza nikom ne bi škodilo
Zar ti zbilja misliš da će međunarodna zajednica djelovati protiv Francuske, Rusije, Kine ili Amerike? Pa oni postavljaju pravila igre. Intervencija će se dogoditi tamo gdje se uz humanitarne potrebe veže i barem prešutna suglasnost velikih sila.

Quote:
Hebote, ovo je pravi pakao na zemlji! Cijele četvrti sravnjene sa zemljom, jednako kao u našemu ratu, jednaka lica, jednaka krv....
Treba imati na umu da granatiranja vrši sirijska vojska.

Zadnje uređivanje IuliusCaesar : 10.11.2012. at 19:08.
IuliusCaesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 19:27   #2396
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Ja recimo smatram da je srž problema što Rusija želi opstanak Assada na vlasti zbog vlastitih interesa i da je tu srž tragedije sirijskog naroda.
Kad svi mogu opaliti neku paušalnu ocjenu sukoba, evo i ja ću. Čak mi se čini da je moja bliža istini nego vaša.

Da sam Sirijac (vrijedi i za Libiju) više bi volio diktatora na vlasti koji će mi osigurati posao, kuću i socijalu, nego da me guze zapadnjaci i nametnu mi ratove, sravnaju zemlju, i u nametnutim ratovima poubijaju na tisuće ljudi.

Asad je na izborima pobjedio...većina je bila za njega, zar ne?
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 19:32   #2397
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Da sam Sirijac (vrijedi i za Libiju) više bi volio diktatora na vlasti koji će mi osigurati posao, kuću i socijalu, nego da me guze zapadnjaci i nametnu mi ratove, sravnaju zemlju, i u nametnutim ratovima poubijaju na tisuće ljudi.

Asad je na izborima pobjedio...većina je bila za njega, zar ne?
Koji Sirijac? Alavit?
Je, pobjedio je na izborima na kojima je bio jedini kandidat, sa 97% glasova.
A na parlamentarnim izborima od 250 mjesta, 77 je "nezavisnih", 168 je vladajuća koalicija pod Assadom i čak 5 mjesta je osvojila opozicija.

Izlaznost na izbore je, naravno, oko 95%.
IuliusCaesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 19:37   #2398
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Koji Sirijac? Alavit?
Je, pobjedio je na izborima na kojima je bio jedini kandidat, sa 97% glasova.
A na parlamentarnim izborima od 250 mjesta, 77 je "nezavisnih", 168 je vladajuća koalicija pod Assadom i čak 5 mjesta je osvojila opozicija.

Sjedi...jedan...što ti je reći, kako mediji manipuliraju ljudima...čisti si primjer...

Ja poznajem ljude koji su radili po Iraku, Libiji i čak Siriji.

Ovo što naši mediji govore za te zemlje, to blage veze nema sa istinom...naše medije moram i shvatit, jer mi smo već odavno postali pudlice zapadnjacima...moramo govorit onako kako nam oni sastave tekst.

Mogu ti reći, da su po pitanju Sirije, puno iskreniji mediji Rusije, koji ne hebu zapad ni pišljiva boba.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 19:40   #2399
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Sjedi...jedan...što ti je reći, kako mediji manipuliraju ljudima...čisti si primjer...

Ja poznajem ljude koji su radili po Iraku, Libiji i čak Siriji.

Ovo što naši mediji govore za te zemlje, to blage veze nema sa istinom...naše medije moram i shvatit, jer mi smo već odavno postali pudlice zapadnjacima...moramo govorit onako kako nam oni sastave tekst.

Mogu ti reći, da su po pitanju Sirije, puno iskreniji mediji Rusije, koji ne hebu zapad ni pišljiva boba.
O čemu ti pričaš? To su rezultati sirijskih izbora. Provjeri na stranicama sirijskih i ruskih stranica. Nemoj mi reći da nisi znao da je zbog Assada mijenjan Ustav i da je on bio jedini kandidat na dva posljednja predsjednička izbora?
Ne razumijem zašto komentiraš na temi o Siriji ako nemaš pojma o situaciji u Siriji i povijesti svih problema koji su eto kulminirali prošle godine?
IuliusCaesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 19:43   #2400
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
O čemu ti pričaš? To su rezultati sirijskih izbora. Provjeri na stranicama sirijskih i ruskih stranica. Nemoj mi reći da nisi znao da je zbog Assada mijenjan Ustav i da je on bio jedini kandidat na dva posljednja predsjednička izbora?
Ne razumijem zašto komentiraš na temi o Siriji ako nemaš pojma o situaciji u Siriji i povijesti svih problema koji su eto kulminirali prošle godine?

Eto vidim koliko se ti razumiješ u problematiku...svaka ti čast...

Assad je zasmetao ljudima zbog energenata, i onda slijedi ovo što slijedi.

Kad si tako pametan, što su ga trpili do sada...prije im nije smetao, a sad im kao smeta...kako to odjednom?
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.