Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2013., 21:29   #3421
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Gle ja ne znam da li si ti Srbin pa sad namjerno plasiras ovakve korigirane verzije povijesti, ili nisi bas previse razmisljao.

Naravno da Srbiju nije nitko zauzeo kad ju nitko niti nije htio zauzeti (osim muslimana na Kosovu), tako da ne znam kakav ti je to dokaz i za sto?

A Hrvati nisu izgubili posavinu, nego je u nekim dijelovima bila pobuna sa vecinski srpskim stanovnistvom, koja je ugusena. Sto direktno pobija tvoju tvrdnju.
pobuna srba u HR nema veze s gubitkom posavine, nisi baš shvatio paralelu. hrvati su zauzeli neka područja naseljena srbima, ali su neka i izgubili, a naseljena hrvatima.

povlačim ti paralelu s razlikom područja gdje režim ima potporu staniovništva i gdje nema- tamo gdje je JNA imala potporu stanovniptva je imala uspjeha, tamo di nije imala, izgubila je.
isto je i u siriji.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 21:38   #3422
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
da, ali izvan srpskih područja. u srpskim područjima je bilo nemoguće da netko porazi JNA. isto će vrijediti i za alavitska i druzska i još neka područja.
Znači, opozicija ima podršku barem dijela stanovništva, i to ne malog
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 21:52   #3423
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Znači, opozicija ima podršku barem dijela stanovništva, i to ne malog
pa naravno da ima, ali ima i vlast. po tim linijama se sirija rapsada, trajno.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 22:06   #3424
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pobuna srba u HR nema veze s gubitkom posavine, nisi baš shvatio paralelu. hrvati su zauzeli neka područja naseljena srbima, ali su neka i izgubili, a naseljena hrvatima.
Nisam siguran da te pratim. Ako mislis na to kako se rat odvijao prva tri dana, onda naravno da su srbi zauzeli srpska podrucja (i neka hrvatska) kad su bili naoruzani i imali podrsku cijele JNA, a JNA je prakticki bila vojska 6 drzava.

Kad se Hrvatska naoruzala sama, tada Srbi vise nisu mogli zadrzati podrucja neseljena Srbima nego su pometeni.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 22:08   #3425
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
A kako nije; Hrvati su zauzeli cijelu Hrvatsku ukljucujuci podrucja naseljena Srbima. Srbi bi nastradali i u Bosni da se nije ukljucila medjunarodna zajednica. Nastradali su i na Kosovu.. ok zive i dalje u par opcina, ali vlast je drukcija. Vlast je drukcija i u Crnoj Gori, to vise nije izravno srpska provincija.

Ne radi se o tome da nuzno "zauzmes" sva ta podrucja u vojnom pohodu, nego da drzava (kao teritorijalna jedinica) ima drugu vlast.

Pogledaj Libiju. Nisu trebali biti pobiti svi gradjani Tripolija nego je bilo dovoljno da se sredi Gadafi i ostali odjednom vise nisu pro-Gadafi. Tako ce biti i u Siriji kad Assad padne. Civilna populacija je pasivna i ostat ce pasivna. Aktivni su militanti i vojska; vojska jer mora, a broj vojnika se smanjuje. Kad militanti prevladaju to je to.

Uostalom, kao sto smo rekli vec, ako ostani dzepovi otpora tim bolje, jer ce zemlja biti stalno u ratu. Nije bitno da ne postoje podrucja koja nisu pro-Assadska, nego da se zemlja drzi u stalnom ratu.

Tesko da ce se Assad odrzati s ovom potporom koju sad ima, ako je glavni grad svako malo okruzen i pred napadom, glavne ceste blokirane, vojne baze pod opsadom mjesecima prije nego se opsada probije, a najveci grad podijeljen i pobunjenici se ne da ju istjerati.

Mozda pobunjenici sad ne mogu kontrolirati 100% zemlje ali je dovoljno da sruse Assada pa ce ostatak zemlje morati priznati njihovu vlast.



Do podjele ne smije doci jer se tako stvaraju dva mirna entiteta. Ako nema podjele bit ce jedan entitet sa dugotrajnim sukobom, a to je i cilj.

Prelijevanje je takodjer cilj. Ako se sukob prelije u ostale muslimanske zemlje tim bolje.
Pojasni mi svoju zluradost i uzivanje nad brojem ubijenih u siriji, 'po tvojem postu su civili u siriji kako to zapadni mediji kažu kolaterarne žrtve , p tvojeg zadnjeg posta vidim da te broj ubijenih civila nezabrinjava, naprotiv likuješ i nadaš se dugotrajnom ratu između šita i sunita u siriji , još samo čekaš da krene rat u libanonu između istih skupina i sa što većim brojem žrtava tvojoj sreći nema kraja! tvoje usporedbe i očita mržnja prema muslimanima bez obzira bili šiti ili suniti je naprosto za nevjerovat, ovog izljeva bezdušnosti i navijanja da u tom ratu koji je sad u siriji bude što više mrtvih, jer po tvom mišljenju je to skroz pozitivno jer su to muslimani vjerujem da sa svojim stavovimma bi imao strelovit uspjeh u izraelu pogotovo u stranci Benjamina od milja zvanog Bibi, nisam musliman tako da odma ne počmeš pestat pizdarije po forumu da sam iz bosne i takve gluposti!
taures75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 22:22   #3426
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pa naravno da ima, ali ima i vlast. po tim linijama se sirija rapsada, trajno.
To znači, kad se izmore i jedni i drugi (i eventualno i treći, Kurdi), primirje i neka zona razdvajanja će biti vjerojatna
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 23:04   #3427
Quote:
taures75 kaže: Pogledaj post
Pojasni mi svoju zluradost i uzivanje nad brojem ubijenih u siriji,
Htio bi ovo ispraviti. Ja ne "uzivam" u broju ubijenih u Siriji, ali niti ne placem. Rat u Siriji promatram na geostrateski nacin, pa mogu hladno izjaviti da je neka taktika OK ili nije OK, ali da bas sad uzivam nad ubijenima koje ne poznam - ne.

Quote:
po tvojem postu su civili u siriji kako to zapadni mediji kažu kolaterarne žrtve
Ne. Ako uzmemo kao pretpostavku da se radi o ratu protiv islama tada nisu kolateralne zrtve nego neprijatelj.

Quote:
naprotiv likuješ i nadaš se dugotrajnom ratu između šita i sunita u siriji
A sto bi trebao, radovati se islamizaciji Europe? Ako je religija u srzi osvajacka, a meni se ne svidja, onda bolje da se osvajaju medjusobno nego da meni dolaze na vrata. Isti stav bi imao da europskim drzavama haraju krscani ognjem i macem. Rekao bi da je bolje da se talijanski gradovi-drzave medjusobno biju, nego da dolaze meni doma.

Quote:
i očita mržnja prema muslimanima bez obzira bili šiti ili suniti je naprosto za nevjerovat
A kakve veze ima da li su siiti ili suniti, to nije nikom bitno osim nekim muslimanima, niti itko zna razliku.

Quote:
ovog izljeva bezdušnosti i navijanja da u tom ratu koji je sad u siriji bude što više mrtvih, jer po tvom mišljenju je to skroz pozitivno jer su to muslimani
I sto ti je tu cudno? U svakom ratu navijas da bude vise mrtvih neprijatelja a manje tvojih. Mozemo raspravljati o tome da li je rat ispravan ili ne, ali zgrazati se jer netko u ratu zeli vise mrtvih neprijatelja nema nikakvog smisla.

Quote:
nisam musliman tako da odma ne počmeš pestat pizdarije po forumu da sam iz bosne i takve gluposti!
Ne bi imao nista protiv toga i da jesi musliman, dok god svoje postove argumentiras i dok vodis dijalog a ne monolog. Mozes slobodno biti i cetnik ili kanibal sa Fidžija sto se mene tice.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 23:55   #3428
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Htio bi ovo ispraviti. Ja ne "uzivam" u broju ubijenih u Siriji, ali niti ne placem. Rat u Siriji promatram na geostrateski nacin, pa mogu hladno izjaviti da je neka taktika OK ili nije OK, ali da bas sad uzivam nad ubijenima koje ne poznam - ne.
...
Navedi mi gdje u kuranu se poziva na osvajanje, koliko sam upoznat đihat je obaveza muslimana jedino kad su napadnuti! nemogu shvatit da generaliziraš po tvom skoro svaki musliman je fudamentalist koji je željan osvajanja zapada i ubijanja evropljana??? sa šljamom kao al qida i eksteremističkim propovjednicima u medrasama diljem pakistana i ostalih muslimanskih zemalja, ni ja nemam ništa protiv da takvi završe gdje im je mjesto ali vidit u ratu u siriji gdje je velik broj od 70 000 barem tako tvrde mediji mrtvih ogroman postotak civila i vidit u tome neki dobitak za nas npr u hrvatskoj ??? ja definitvno vidim razliku između fanatika i fudamentalista i normalnih ljudi i nemam fobiju da svih miljardu i pol muslimana su moji neprijatelji , možda ti to tako vidiš, bio sam u aziji sljedeci put kad odem tamo idem u maleziju , jer iz priča ljudi koji su bili tamo iz evrope i iz hrvatske ,niko baš niko nije osjetio neku netrpeljivost ili bilo što od lokalnih ljudi koji kao što i sam znaš velik postotak su muslimani, ista stvar u indoneziji! da i u tim zemljama ima 2% bolesnika koji su indoktrinirani s mržnjom od ljudi koji ih uče upravo suprotno onomme što islam propovijeda!! kao što vjerovatno znaš islam priznaje isusa, isto je povijesna istina da križarske ratove nisu počeli muslimani niti su išli u svetu zemlju da bi pljačkali ali je velik broj kršćana križara!!

Kad smo kod islamizacije evrope jedan od razloga su bivše kolonije u kojima su vladale evropske sile francuska i engleska, zbog toga velik broj arapa iz zemalja magreba bivših francuskih kolonija tunisa, alžira itd lako ulazi u evropu, ista stvar je i iz afrike zemje kao obala bjelokosti itd, drugi razlog je jer muslimani koji žive u evropi u prosjeku imaju 5-6 i više potomaka a zapadnjaci 1-2 max, tako da u narednih dvadest godina u francuskoj če bit 10 miliona francuza muslimanske vjeroispovjest, isto je istina da ih veliki broj neradi koristi socijalnu pompć, krade rade probleme itd ali velik postotak po ničemu ništa manje neprodonosi francuskom društvu, primjer ribery koji sad igra u bayernu je isto musliman iz francuske , pa zinedin zidan itd! evropi ti takvi iz siromašnih zemalja bliskog istoka su bili potrebni za najgore fizičke poslove koje sami nisu htjeli radit! jedan od lošijih stvari koje i nas čeka kad uđemo u eu što više samostalno nečemo moči donositi odluke o davanju azila itd, vjerovatno če bit pritisak iz brisela da se prihvati puno više zahtjeva, nego što je bilo dosad, jedini plus je što smo i sami u kurcu glede ekonomije i svega tako da nas to može aspasit najezde iz afrike i bliskog istoka

Zadnje uređivanje rezon@tor : 16.04.2013. at 09:09. Reason: spajanje
taures75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 08:52   #3429
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da te pratim. Ako mislis na to kako se rat odvijao prva tri dana, onda naravno da su srbi zauzeli srpska podrucja (i neka hrvatska) kad su bili naoruzani i imali podrsku cijele JNA, a JNA je prakticki bila vojska 6 drzava.

Kad se Hrvatska naoruzala sama, tada Srbi vise nisu mogli zadrzati podrucja neseljena Srbima nego su pometeni.
pometeni su s NEKIH djelova naseljenih srbima, ali su isto tako osvojili mnog područja naseljena NESRBIMA! hint, RS!!

ja ti ne povlačim usporedbu hrvatska-sirija, nego jugoslavija-sirija. JNA nije mogla kontrolirati jugoslaviju, kao što sirijska vojska ne može cijelu siriju, ali je mogla (ugrubo) kontrolirati područja naseljena srbima. isto tako će sirijska vojska uvijek kotnrolirati područja naseljena antisunitskim stanovništvom.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 12:08   #3430
Sirija poslije Assada

Sirije poslije Asada neće biti. Zemlju očekuje raskol po zemljopisnom i etno-religioznom principu. A glavna sila u regiji će postati radikalni islamisti. Do takvih zaključaka došao je šef Nacionalne obavještajne službe SAD James Kleper. Stručnjaci smatraju da su ovi zaključci očigledni. Pitanje je zašto su postali jasni dikretoru Kleperu tako kasno?
Prognozu razvoja sirijskog konflikta direktor Državne obavještajne službe SAD James Kleper je izložio u nastupu pred članovima kongresa. Posebnu pozornost poklonio je radikalnim islamističkim grupacijama u redovima sirijske opozicije. Po riječima Klepera, islamski ekstremisti djeluju danas u 13 iz 14 sirijskih provnicija. Glavni obavještajac upozorava: u redovima oporbe jača raskol. I to može biti glavni uzrok "fragmentacije" zemlje u slučaju pobjede ustanika nad pristalicama režima Bashara Assada.

Ipak ništa novo Kleper nije otkrio. Politikolozi su odavno priznali činjenicu tijesnih veza specijalnih službi SAD s većinom radikalnih grupacija - između ostalog s Al-Kaidom. Dobra ilustracija plodotvorne suradnje su događaji u posljednje dvije godine na Bliskom Istoku i u Sjevernoj Africi, takozvano arapsko proljeće. Događaji koje je inicirao Washington i njegovi saveznici doveli su na vlast iste te radikale - da uzmemo samo Libiju ili Egipat sa njegovom Muslimanskom braćom. A o onome što se događa u Siriji govore očevidci. Po njihovim riječima, na primjer, u Aleppu djeluje stožer grupacije Džebhat an-Nurse, tijesno povezan s Al-Kaidom.

Sirijski dužnosnici koji su se utvrdili u Istambulu i Kairu samo su "civilizirana" fasada opozicije, koju Zapad pokazuje svijetu. Realna vlast u oporbenoj koaliciji odavno se nalazi u rukama radikala, uvjeren je stručnjak Centra za arapska istraživanja Instituta za Istok RAN ​​Boris Dolgov.

U Siriji se nastavlja podrška islamista, čijim rukama Zapad hoće svrgnuti rukovodstvo Bashara Assada. To je ona politika Zapada koju je on vodio još od doba građanskog rata u Afganistanu 80-ih godina. Točnije pokušaj da se iskoriste radikali u svoje političke svrhe. Zapad računa na to da poslije svrgavanja Assada Sirija će biti izbrisana sa karte Bliskog Istoka. Poslije toga Zapadu će biti mnogo lakše nanese udarac Iranu.

Drugim riječima rečeno, Amerikanci su dobili u ovoj regiji upravo onu situaciju za koju su se borili. Ali sada je vjerojatno Washington shvatio da gubi kontrolu. Komentira stručnjak Ruskog instituta za strateška istraživanja Acar Kurtov.

SAD su otvorile svojevrsnu Pandorinu kutiju, iz koje su iskočile najrazličitije snage. Ali pobjedu među ovim snagama odnose oni koji predlažu najjednostavnije - mada i najčudovišnije i najkrvavije način rješavanja problema. Stvarajući probleme za svjetovnu vladu Sirije, za Rusiju - SAD i njihovi saveznici iz Sjevernoatlantske alijanse stvorili su probleme za sebe. To je prepoznatljiva crta američke politike - ne misliti o posljedicama.

Istovremeno proces je daleko zašao - uložene su desetke milijuna dolara, stavljeni veliki ulozi na određene političke snage. I Washington neće da se predaje - SAD ne žele izgubiti obraz. Cijena američkog inata biće životi desetaka milijuna ljudi koji mogu postradaju zbog sličnog razvoja događaja na Bliskom i Srednjem Istoku, podvlači stručnjak.

Između ostalog glavnom preprekom za realizaciju svojih planova u regiji SAD smatraju stav Rusije. Kako se ističe u referatu Državne obavještajne službe, objavljenom ovih dana, Moskva je i dalje koncentrirana na sprečavanje vanjske vojne intervencije u Siriji, usmjerene na svrgavanje režima Bashara Assada. Rusija smatra da Zapad vodi nerazumnu politiku koja destabilizira regiju.
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 12:25   #3431
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Sirija poslije Assada
Ovo je tvoj autorski radi ili citat bez navođenja izvora?
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 13:01   #3432
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Ovo je tvoj autorski radi ili citat bez navođenja izvora?
Ne ne nije moje. Objavilo je glas Rusije, ali je na cirilici, mogu staviti link ali nevjerujem da ce razumiti ljudi
http://serbian.ruvr.ru/2013_04_16/Sirija-posle-Asada/
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 13:03   #3433
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Ne ne nije moje. Objavilo je glas Rusije, ali je na cirilici, mogu staviti link ali nevjerujem da ce razumiti ljudi
http://serbian.ruvr.ru/2013_04_16/Sirija-posle-Asada/
Jasno mi je zašto nisi odmah stavio poveznicu.
Nemoj više objavljivati tuđe tekstove bez navođenja izvora.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 13:05   #3434
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Jasno mi je zašto nisi odmah stavio poveznicu.
Nemoj više objavljivati tuđe tekstove bez navođenja izvora.
Dobro ok
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 07:45   #3435
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pometeni su s NEKIH djelova naseljenih srbima, ali su isto tako osvojili mnog područja naseljena NESRBIMA! hint, RS!!

ja ti ne povlačim usporedbu hrvatska-sirija, nego jugoslavija-sirija. JNA nije mogla kontrolirati jugoslaviju, kao što sirijska vojska ne može cijelu siriju, ali je mogla (ugrubo) kontrolirati područja naseljena srbima. isto tako će sirijska vojska uvijek kotnrolirati područja naseljena antisunitskim stanovništvom.
Nije ti baš dobra usporedba, jer je vrlo upitno koliko bi u Siriji neka jaka žarišta sukoba uopće postojala da nisu u blizini turske ili jordansko/libanonsko/izraelske granice. Uvjeren sam da npr. u Allepu nebi bilo praktički nikakvih sukoba da tamo non stop ne dolaze nove snage raznih terorističkih skupina, ekstremista i plaćenika iz baza u Turskoj, opremljenih sa sve boljim i konkretnijim naoružanjem i opremom, doniranim od njihovih sponzora iz SADa, Britanije, Francuske, Turske... i standardnih arapskih proameričkih diktatora. Ili Hrvatske, zahvaljujući ovim pajacima bez mozga koji trenutno vode državu i petljaju se u stvari od kojih bi trebali bježati glavom bez obzira.
Sami ekstremisti su se žalili po raznim medijima da im je u Allepu pristupio zanemarivo malen broj ljudi i da ih praktički nitko ne podržava. Zato su vjerojatno i izveli čitav niz onih dokumentiranih smaknuća velikog broja civila i čelnika raznih plemena, da bi zastrašili ljude koji nisu uspjeli pobjeći sa teritorija koji su okupirali i tako barem neke natjerali da se iz straha od brutalne smrti počnu boriti na njihovoj strani.
Potenciranje vjerskih skupina kao izvorišta podjela nije baš najpreciznije i uglavnom dolazi iz propagandnih izvora, jer su veliki gradovi, kao i sirijska vojska sama, većinom sastavljeni od Sunita, koji čine 3/4 stanovništva Sirije.
Ovi teroristi kaj upadnu u Siriju po putu skupe nešto ustrašenog ili zadrtog ruralnog stanovništva, potajno se zavuku u gradove i tu onda nastaje problem sa urbanim gerilskim ratovanjem, zbog kojeg ih se teško i sporo čisti, uz velike žrtve. Da razni teroristi i novo oružje ne upadaju potpuno slobodno iz Turske i Jordana, te nešto malo manje slobodno iz Libanona i Iraka, sirijska kriza bi imala samo jedan mogući ishod. Ovako kad se Sirija brani direktno i indirektno od pola svijeta, konačan ishod se ne može predvidjeti.
Ako Assad padne, Siriju čekaju teške i krvave godine terora, siromaštva i sukoba, prema standardnim američkim željama i scenarijima.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 01:54   #3436
kako je zanimljiva situacija u svijetu.prvo je bila sirija,hoće je napasti,pa neće je napasti,a sada se uopće ne spominje,kao da je rat prestao,pa sjeverna koreja,svaki dan prijete,dizu projektile,spustaju projektile(samo ljudima nedaju raditi),pa opet tišina.pa danas iran,izlaglasana je rezolucija,u slučaju vojnog sukoba sad pomaže izraelu.također,jedni prijete drugima.a barak obama diže frku,terorizam u americi,poginulo par ljudi,presmješno....stvarno ću odj.ebati televiziju,internet i mobitel,necu više pratiti nikakve vijesti.jer svi samo s.eru,a ništa se ne događa.
zadar25god is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 03:47   #3437
Quote:
zadar25god kaže: Pogledaj post
kako je zanimljiva situacija u svijetu.prvo je bila sirija,hoće je napasti,pa neće je napasti,a sada se uopće ne spominje,kao da je rat prestao,pa sjeverna koreja,svaki dan prijete,dizu projektile,spustaju projektile(samo ljudima nedaju raditi),pa opet tišina.pa danas iran,izlaglasana je rezolucija,u slučaju vojnog sukoba sad pomaže izraelu.također,jedni prijete drugima.a barak obama diže frku,terorizam u americi,poginulo par ljudi,presmješno....stvarno ću odj.ebati televiziju,internet i mobitel,necu više pratiti nikakve vijesti.jer svi samo s.eru,a ništa se ne događa.
A jel bi ti radije da se nešto dogadja, tj. da neko nekoga napadne ?
Btw, jel zato pejstaš isti komentar na 3 teme ?
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 15:57   #3438
Ne mogu ja sve prevesti, ali ako treba, mogu ( imam dojam da je problem sto postam strane izvore- iliti language barrier, mogu

The Cult of Killing and the Symbolic Order of Western Barbarism
by Jean-Claude Paye, Tülay Umay
kULT UBIJANJA I SIMBOLICNOST ZAPADNOG BARBARIZMA

The display of the lynching of Mouamar Gaddafi exposes our societies for what they are. It mesmerizes and dsmantles our capacity to think and critically assess a historical process.
Javni prikaz lincovanja Moamera Ghaddafy prokazuje nasa drustva i pokazuje sto su ona zaista. Hipnotizira nas i ponistava nasu sposobnost razmisljanja, i kriticnog razumijevanja povijesti.

By focusing public attention on what constitutes a “ritualized atrocity” these gruesome images confirm that the US Empire actually represents an unprecedented regression, a step backwards in the history of humanity.
Fokusirajuci javno mnijenje na ritualnu agresiju, kao 'ritual', te odurne slike potvrdjuju da US carstvo u stvari predstavlja nezamislivu agresuju, korak unazad u povijesti covjecanstva
They show that the objective of the war on Libya was not only conquest, leading to the plundering of oil or of Libyan assets, but also, just as was the case in the Crusades, the destruction of a symbolic order, leaving room for the sheer enjoyment of an act of killing, as displayed by the media, in a capitalist World Order run amok.
Voltaire Network | Brussels (Belgium) | 16 April 2013

Nastavak je o Siryi, isti je scenarij

J
agnaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 16:25   #3439
Quote:
zadar25god kaže: Pogledaj post
kako je zanimljiva situacija u svijetu.prvo je bila sirija,hoće je napasti,pa neće je napasti,a sada se uopće ne spominje,kao da je rat prestao,pa sjeverna koreja,svaki dan prijete,dizu projektile,spustaju projektile(samo ljudima nedaju raditi),pa opet tišina.pa danas iran,izlaglasana je rezolucija,u slučaju vojnog sukoba sad pomaže izraelu.također,jedni prijete drugima.a barak obama diže frku,terorizam u americi,poginulo par ljudi,presmješno....stvarno ću odj.ebati televiziju,internet i mobitel,necu više pratiti nikakve vijesti.jer svi samo s.eru,a ništa se ne događa.
Sve se dogadja, ali slazem se s Vama, dans po prvi put slusala vijesti
- CNN
- Sky
- Jazeera
- rt
Svi skvice glasno i histericno o napadu u Bostonu, 24/ 7, nevjerovatno mi je to, nema drugih vijesti

Usput, jako mi je zao zrtava, strasno je to. Boli. I zaista mi je zao- kao sto mi je isto zao za sve druge jadnicke u svijetu- posebno ME, gdje se to dsogadja godinama...

Jedini koji je usput naglasio da je tako svaki dan u ME, gdje njihovi dronovi ubijaju, raskomadaju, normalne gradjanine je
www.whatreallyhappened.com
Tako izgleda kad te drone napadne-
Izgubish noge, ruke, glavu....A nisi kriv...

Paralela je okrutna

Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Nije ti baš dobra usporedba, jer ...
Podrzavam , i ne mogu bolje reci

Zadnje uređivanje rezon@tor : 22.04.2013. at 09:21. Reason: spajanje
agnaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 17:09   #3440
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Uvjeren sam da npr. u Allepu nebi bilo praktički nikakvih sukoba da tamo non stop ne dolaze nove snage raznih terorističkih skupina, ekstremista i plaćenika iz baza u Turskoj, opremljenih sa sve boljim i konkretnijim naoružanjem i opremom, doniranim od njihovih sponzora iz SADa, Britanije, Francuske, Turske... i standardnih arapskih proameričkih diktatora. Ili Hrvatske, zahvaljujući ovim pajacima bez mozga koji trenutno vode državu i petljaju se u stvari od kojih bi trebali bježati glavom bez obzira.
Zašto to ne vrijedi na čitavom teritoriju Sirije..?
Pa nije Alep ništa drugačiji od ostalih dijelova zemlje..ili griješim?
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Sami ekstremisti su se žalili po raznim medijima da im je u Allepu pristupio zanemarivo malen broj ljudi i da ih praktički nitko ne podržava. Zato su vjerojatno i izveli čitav niz onih dokumentiranih smaknuća velikog broja civila i čelnika raznih plemena, da bi zastrašili ljude koji nisu uspjeli pobjeći sa teritorija koji su okupirali i tako barem neke natjerali da se iz straha od brutalne smrti počnu boriti na njihovoj strani.
Pod ekstremiste računaš na muslimanske vjerske fanatike,pretpostavljam..?
Kolaboracionist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.