Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2016., 16:50   #21
Mooj najdraži proizvođač. Sviđa mi se što se i dalje pokušavaju držati tradicije, vozne osobine su im dosta bitne kod izrade automobila, M modeli su vrhunski, kvaliteta može biti i bolja obzirom na cijenu i status, ali ok, malo im gledam kroz prste

Svi aktualni modeli mi se sviđaju dizajnerski (OK, serija 2 tourer mi je bezveze jer mi je takav tip auto općenito bezveze kao i karavani, ali ako kupci to traže... jebiga, treba živjeti od nečega)
Jarvis is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 17:35   #22
Meni je aktualna 3 podbačaj u dizajnu
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 17:38   #23
Meni su x4 i x6 podbacaj u samom konceptu. Mozda trziste za takve postoji ali ne znaci da se BMW morao gurati tu.

Danas svako pravi 50 SUVova, a pravog automobila jedva ima na vidiku.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 17:48   #24
Moraju ako hoće novce. Ako neki manager odluči da neće bit će smjenjen. Igranje samo na jednu vrstu auta si možeš prištiti ako si mali proizvođač od xy komada godišnje, ali masovni kao što je BMW teško.
Jarvis is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 18:06   #25
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Meni su x4 i x6 podbacaj u samom konceptu. Mozda trziste za takve postoji ali ne znaci da se BMW morao gurati tu.

Danas svako pravi 50 SUVova, a pravog automobila jedva ima na vidiku.
Zar BMW prvi nije izmislio taj koncept sa X6?
Nije se trebao nigdje "gurati".
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 18:18   #26
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Moraju ako hoće novce. Ako neki manager odluči da neće bit će smjenjen. Igranje samo na jednu vrstu auta si možeš prištiti ako si mali proizvođač od xy komada godišnje, ali masovni kao što je BMW teško.
Upravo to. X6 je BMW-ov izum koliko se god nekima ne sviđao. Oni su uveli tu ideju u svijet automobilizma da crossover SUV može ujedno biti i coupe. Pa je onda Nissan s Muranom uveo da crossover SUV može biti ujedno i cabrio što je evo vidimo i Land Rover prihvatio. A ideju SUV-a coupea je ponizno prihvatio i najveći BMW-ov rival Mercedes koji je skoro pa sramotno kopirao X6-icu. X6-ica mnogima nema smisla, ali donosi prijeko potrebne novce za daljnje projekte. Ne možeš biti konzervativan i ići nešto na silu, pa ti se desi što se desilo Alfi. Upravo je BMW zahvaljujući svojoj odvažnosti s projektima tipa X6 zasluženo na tronu što se tiče prodaje vozila među premium brandovima. Najveći svjetski proizvođač premiuma i to su činjenice uspješnosti BMW-a kojeg godinama uvrštavaju na broj 1 respektabilnih i reputabilnih kompanija ne samo u svijetu automobila, nego i općenito. Prema Forbesu BMW je po reputaciji definitivni svjetski šampion numero uno. Ispred Sonyja i Walt Disneyja.

http://www.forbes.com/pictures/efkk45iemi/no-1-bmw/
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 18:39   #27
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Nekad bio predmet želje a danas meh..
Meni BMW jednostavno više nije vrh kao ni ostatak trojstva.
Precijenjen, preskup, lagano dosadan dizajn, i kod nas zbog mentaliteta gledan u negativnom svijetlu (manje bitno).
Slažem se, škoda je br.1 u svijetu
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 19:00   #28
Ja sam oduvijek volio BMW, i vrlo rano, jos kao dijete, sam bio izlozen carima rednog sestaka. No nisam bas nesto odusevljen modelima u zadnjih 10ak godina, a i redni sestak nestaje.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 23:45   #29
Talking

Quote:
jazavac- kaže: Pogledaj post
Slažem se, škoda je br.1 u svijetu
__________________
...lutam svitom i sve mi je smišno...
jackofalltrades is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 00:01   #30
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Zar BMW prvi nije izmislio taj koncept sa X6?
Nije se trebao nigdje "gurati".
zapravo je taj koncept 2005 izmislio ssang yong sa modelom actyon! a bmw dolazi u prodaju tek 2008-09!



badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 08:38   #31
BMW mi je nekako najmanje odbojan od njemačkog trojstva ali i oni polako ali sigurno dizajnerski kreću u krivom smjeru.
Jučer vidio novu 7-icu. Pa kako je to kičast auto to je nevjerojatno.
Kroma pun k na prednjoj strani. Krom lajsna po bočnoj dužini pa krom lajsna na gepeku, no to nije dovoljno jer ima još jedna krom lajsna dolje na braniku. Odvratno. Vidi se da im je Kina tržište broj jedan za taj model.
Svaka im čast na djelomično karbonskoj šasiji no stara 7-ica mi je daleko bolja. Ovu ne bi ni pogledao ni da mi ju poklone.

Odvratne X4 i X6 neću ni spominjat.
Preovratne GT serije 3 i 5 neću ni spominjat.
Odvratna serija 1.
Odvratan active tourer, pa koji k BMW-u treba monovolumen?

Odvratne M3 i M4 verzije sa seljo tjuning stylingom - fuj, jedino mi M2 prolazi, koji je muškiji model od veće braće.
I uz taj M2 jedini modeli koji mi se svidjaju su ocvala serija 6 i 6 GC, prednjim svjetlima unatoč.
Ajde i serija 5 mi je dobra.

Serija 3 mi se donekle svidjala u početku no kako vrijeme prolazi sve mi je lošija, da ne kažem odvratna. Serija 4 mi nikako ne sjeda, preogroman stražnji prevjes sa divovskim čudno izbočenim odbojnikom mi s boka djeluje posve neskladno.

Ajde i i8 mi je fora auto. Vidio ga u ZG nedavno.
Vidio sam i i3.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 10:07   #32
možeš naručiti i bez tih krom umetaka.
meni se bmw baš sviđa baš zbog tih brojnih mogućnosti koje ti nude kad naručuješ novi
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 10:36   #33
Tako je. A kome standardne opcije nisu dovoljne, postoji Individual di rade auto po kupčevim željama.
__________________
...lutam svitom i sve mi je smišno...
jackofalltrades is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 14:15   #34
Pitanje u kojem smjeru BMW nastavlja. Ali iskreno napreduju što se dizajna kupea tiče. Evo dovoljno usporediti M2, M4, M6. M2 je najnoviji, M4 nešto malo stariji, M6 je najstariji. Vidi se kako su se vremenom popravili. Meni M2 izgleda najprivlačnije.





Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 13:41   #35
super da je otvorena tema..meni je iskreno Bmw prvi put zapeo za oko tamo davne mislim '95 kad sam kupija na trafici Gente motori časopis. U njemu je tada bio test Audi a8, Bmw 740 i davno je bilo mislim da nije bio Mercedes nego čak Cadillac Seville, ok... za trećeg nisam siguran, ali nije ni bitno sad. Tada sam prvi put vidio sedmicu , model E38 i do dana današnjeg za mene nema lipšeg Bmw od njega. To je auto kojeg bi i dan danas kupio. Kasnija semdica nakon dolaska Chrisa Banglea znači model E65 mi je koma teška, vozio se par puta, ma ništa, auto bez karaktera, dizajn nula za moj ukus, unutrašnjost još veći užas. Ne znam tko je sad tamo zadužen za dizajn ali i nova sedmica F01, G12 mi je koma, preglomazna, nakaradno veliki bubrezi itd..jedino mi se unutrašnjost popravila u odnosu na prošlu. Što se tiče manjih serija, jedinica mi je bzvz, onako kratke guzice nikad mi se nije sviđala. Dvojka sadašnja isto nit smrdi nit miriše...tek od serije 3 računam na pravi Bmw. Kockica mi je strava, nebi bilo loše da je viška novca uzet neku, kompletno je obnoviti, boja, motor, tapeciranje...još cabrio..bonbon. Dalje E36 sve super osim onog kratkog compacta...E46 prekrasan, E90 onako..ako ima felge 18 i onaj ekran na sredini ok, fino izgleda, ali nekako zadnji kraj i svitla zadnja nisu mi najbolja..ovi siromašniji modeli, flega 16 cola, bez ekrana na sredini su mi ko socijala...ali E92 jedan od najlipših coupea, pogotovo M3, ulazi mi u rang sedmice E38 po lipoti dizajna. Novi F30 puuuno bolji dizajn izvana od E90, mišićaviji, izgleda a možda i je duži, elagantniji, unutrašnjost okrenuta prema vozaču, također petica za dizajn, ali coupe varijanta mi je izvana lošija od E92, nekako sa zadnjim krajem mi nešto ne štima, ko da je prekratak..i živcira me što su prominili ime u M4, jer sad M3 ne postoji, tj postoji ali za limuzinu, a nije mi to to, M3 je triba biti i coupe isto..onda petica..E34 ima jedan u dvorištu kod mene, obnovljen izgleda vrhunski, također E39 možda i najlipša petica ikada do sada, unutrašnjost kao u trojci tadašnjih godina, okrenuta prema vozaču, ne bi ima ništa protiv dizela ili benzinca..petica E60 mi je dugo bila nakrada ali sad sam naviknut na dizajn i skroz mi je ok, a nova linija F10 pomalo kao da se vraća na dizajn stare E39-ke i stvarno je tip top što se toga tiče...X5 odličan u svim varijantama, pogotovo nakon fejslifta, šestica strava stare nove verzije, X6 bzvz totalno ko neki tenk, previše za moj ukus, Z3, Z4 fantastični oba, Z8 KRALJ!! Ali ujebano ono sa instrumentima na sredini...šteta..ovi neki Bmw-ei četvorke, X1 i to, to mi je bzvz isto, ali razumjem diktiranje tržišta, treba ponuditi sve... uglavnom da mogu kupiti novi kupio bi F30 i to od 320 minimum na gore. Padalo mi je napamet da kupim staru semdmicu, a možda i oću E38, i da je obnovim i vozim samo za neke posebne prilike, i da to bude vožnja sa posebnim guštom, nikako svakodnevna, ali iziskuje dosta novca, i dijelovi, i tehnički skup radi konjaže tj osiguranje, i popravci a tek potrošnja..ali zato i nebi ga vozio svaki dan, nego čuvao u garaži ta traje dok sam živ...da ga gledam..i prolazim mu rukom po limu..strašno..BMW broj jedan od premiuma, audi malo ženskast pogotovo stariji modeli (2002 - 2008 ) a3, a4 i a6, Merc nikad fan iskreni. I tako...
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 15:06   #36
Jebiga dečki, BMW radi sve što donosi novce i prilagođava dizajn potrebama tržišta. Pročitao sam da na svaki prodani 2er coupe dolaze 2 tourera. Očito ljudi žele mali premium monovolumen s prednjim pogonom. I to je ok, da nema potražnje već bi oni ukinuli model.
Jarvis is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 17:37   #37
Potencijalni dizajn novog X3, dvije verzije.

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 13:27   #38
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
BMW mi je nekako najmanje odbojan od njemačkog trojstva ali i oni polako ali sigurno dizajnerski kreću u krivom smjeru.
Jučer vidio novu 7-icu. Pa kako je to kičast auto to je nevjerojatno.
Kroma pun k na prednjoj strani. Krom lajsna po bočnoj dužini pa krom lajsna na gepeku, no to nije dovoljno jer ima još jedna krom lajsna dolje na braniku. Odvratno. Vidi se da im je Kina tržište broj jedan za taj model.
Svaka im čast na djelomično karbonskoj šasiji no stara 7-ica mi je daleko bolja. Ovu ne bi ni pogledao ni da mi ju poklone.

Odvratne X4 i X6 neću ni spominjat.
Preovratne GT serije 3 i 5 neću ni spominjat.
Odvratna serija 1.
Odvratan active tourer, pa koji k BMW-u treba monovolumen?

Odvratne M3 i M4 verzije sa seljo tjuning stylingom - fuj, jedino mi M2 prolazi, koji je muškiji model od veće braće.
I uz taj M2 jedini modeli koji mi se svidjaju su ocvala serija 6 i 6 GC, prednjim svjetlima unatoč.
Ajde i serija 5 mi je dobra.

Serija 3 mi se donekle svidjala u početku no kako vrijeme prolazi sve mi je lošija, da ne kažem odvratna. Serija 4 mi nikako ne sjeda, preogroman stražnji prevjes sa divovskim čudno izbočenim odbojnikom mi s boka djeluje posve neskladno.

Ajde i i8 mi je fora auto. Vidio ga u ZG nedavno.
Vidio sam i i3.
A, sto se tebi svidja, koji auto?
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 14:14   #39
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
A, sto se tebi svidja, koji auto?
ssangyong kyron

Ali dugo se nisam ovako nasmijao, predobro napisano
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 22:26   #40
Pošto Mercedes ima tri osnovne inačice:

Mercedes-Benz

Mercedes-AMG

Mercedes-Maybach

...a BMW ima odgovor na prvu i drugu, sada žele odgovor i na treću:

http://www.carscoops.com/2016/03/bmw...bach-with.html

Mercedes are clearly reaping the benefits of having a bigger and more luxurious car than the S-Class on the market, and the Bavarians want a piece of that action.

BMW development chief Klaus Froehlich went on the record last week saying that his company will create a new ultra high-end saloon.

In terms of portfolio, there is a very large price gap between the 7-Series, which starts at about €82,600 in Germany, and the Rolls-Royce Ghost.

Froehlich told autonews that "just like certain competitors, we will see that we occupy with credible offers the price bracket of 150,000 euros ($170,000) and beyond." Tongue-in-cheek, he added that "some simply do 4 or 5 wheelbases and add varying thick chrome packages. That will not be the BMW approach." No points for guessing who he was referring to...

This means that whatever super-saloon Munich comes up with, it won't just be a regular 7-series with a really long wheelbase. Simply stretching out an existing design can only take you so far, and the Germans want to create a saloon that actually drives and performs like their customers expect to.

Company CEO Harald Krueger also commented on the issue: "The luxury class will remain a high-margin segment, so we intend to enhance our presence by adding another new model."

Some have speculated that such a model would be something like a "9-Series", but a new flagship SUV is also know to be on its way.

Aside from resuscitating the Maybach brand, Mercedes also added the Pullman version and are also planning a luxury version of the current GLS. Its direct rival, though, has chosen a different approach, focusing on one special product instead of seriously upgrading some of its current top models.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.