Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2016., 23:09   #1
Nissan Qashqai+2 2.0dci DPF filter regeneracija

Pozdrav,

kupili smo rabljenog kaškaja+2 sa 2.0dci motorom i 170tkm na leđima. Auto je redovno održavan u ovlaštenom servisu, očuvan ko da je iz salona, pažen i mažen. Sve je bilo super dok se usred vožnje nije upalila lampica DPF filtera I greška motora. Čitam user manual, piše da treba vozit iznad 60km/h dok se lampica ne zgasi. Čitam po forumima, gledam po youtubeu sve je više manje isto, vozi većom brzinom i na malo višim okretajima. Ja sam vozio 150km/h na 4500-5000r/min u 4. brzini skoro pola sata. Prošo sam autoput od Jankomira do Ikee i natag ali idalje ništa, obje svijetle. I šta sad? Ako odem u Baotić, oderat će me ko zeca. Vidio sam da Molydon ima nekakvo čišćenje filtera koje je relativno povoljno. Dal otić u neki servis da dijagnostikom upale regeneraciju, ali opet si mislim ako ja nisam ništa napravio ne znam kaj će oni?

Ideje, savjeti....? Hvala!
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 23:16   #2
Mislim da si se zajebao, ne trebaš voziti na 5000 okretaja u minuti, nego oko 1800-2000 okretaja u minuti ... Ovo je još gore što si napravio
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 23:30   #3
Kako ljudima padaju kretenarije na pamet to je čudo jedno. Ko te tjerao vozit DIESELA na 4500-5000 o/min? Nikad nisi vidio kako te mašine ČAĐE u tim uvjetima rada? Iznad cca 3500 o/min injektor NEMOŽE odradit post ubrizgavanje, nema vremena - dakle što si napravio? Još veće sranje.

Pitanje 2 - jesi li SIGURAN da se lampice pale radi zaštopanog filtra? Da nije neki senzor u banani?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 00:22   #4
Prva tema na forum.hr vezana uz regeneraciju dpf filtera je izbacila neki post u kojem je netko sugerirao voznju 3800-4000o/min. Posto nikakvi detalji o tome ne pisu u manualu odlucih orobati to. Da se razumijemo ovih 5to/min koje sam napsao nisu konstantni, motor bi se tolko vrtio kad bi isao nizbrdo po cesti. Logicno da ga necu tjerat u crveno. Logika kojom sam se vodio je da se to cudo treba propuhat, na 2500 se vozim po gradu, kad eto cudo se upalilo.
Probat cu sutra onda istu dionicu odvozit ali na nizim okretajima 2300-2500 bude ok?
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 00:54   #5
Quote:
energyman kaže: Pogledaj post
Ja sam vozio 150km/h na 4500-5000r/min u 4. brzini skoro pola sata.
Isuse bože.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 11:59   #6
Quote:
energyman kaže: Pogledaj post
Prva tema na forum.hr vezana uz regeneraciju dpf filtera je izbacila neki post u kojem je netko sugerirao voznju 3800-4000o/min. Posto nikakvi detalji o tome ne pisu u manualu odlucih orobati to. Da se razumijemo ovih 5to/min koje sam napsao nisu konstantni, motor bi se tolko vrtio kad bi isao nizbrdo po cesti. Logicno da ga necu tjerat u crveno. Logika kojom sam se vodio je da se to cudo treba propuhat, na 2500 se vozim po gradu, kad eto cudo se upalilo.
Probat cu sutra onda istu dionicu odvozit ali na nizim okretajima 2300-2500 bude ok?
Uf napravio si gresku trebao si se malo vise informirati. prosurfaj po netu na kolko okretaja se moras voziti al vjerojatno ti je na nekih 2500rpm.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 12:21   #7
treba voziti s malo povecanim okretajima 2500/3000....po mogucnosti 3/4 brzina kad picis 150 na sat samo hladis dpf bespotrebno a treba ti najtopliji moguci da spali cadju.
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 12:46   #8
odi kod mehaničara neka ti poništi grešku, pa vidi oče li se opet upalit lampica.
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 13:21   #9
Pitam se kakav je osjećaj voziti dizela na 5 000 okretaja pola sata pri 150 km/h? Uf...

Meni piše da ga držim iznad 2 000, nekih 15 minuta. Brzina se ne spominje i nije bitna. U ovih par puta što sam to radio vozio sam na 2100/2200 pri nekih 60-70 km/h i bio je gotov za 10 minuta.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 14:10   #10
Pa da, mogao je laganini sa 80-100kmh u desnoj traci iza autobusa voziti na 2000 okretaja i on bi se regenerirao bez jebemti.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 15:10   #11
Evo update, zvao nissan ovlašteni servis (Štarkelj) pa reko da vidim sa njihove strane šta kažu. Uglavnom rekao mi je lik da ga vozim na 3500-4000 bez promjene intenziteta gasa nekih 10-ak km, no pošto sam sličnu stvar već napravio, odlučio sam ga voziti drukčije. Znači 4. brzina 2300-2800, na 80km/h. Vozio sam se 70km ali idalje ništa. Sad fakat više ne znam šta da radim, ovi u Štakelju kažu samo dijagnostika 300kn + ostalo, Molydon ima 2 vrtste čišćenja kemijsko i ono nekakvo u peći. Cijena 700 za kemiju i 2 i nešto tisuće kuna za prepečenac. Što napraviti ?
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 15:49   #12
U servis neka ponište upozorenje i neka ga stave na prisilnu regeneraciju, a oni neka odluče da li da je odradiš u vožnji ili oni na mjestu u servisu. Ako se odluče za regeneraciju u vožnji, vozi ga konstantno na oko 2000 okretaja preko 60km/h. Znači 4 brzina i 80-ak km/h 15-ak min će biti OK. Ključno je konstantno opterećenje.
Nakon toga bi bilo poželjno izmjeriti razliku tlakova, da se utvrdi u kakvom je stanju DPF da znaš na čemu si. I naravno onda pratiš stanje.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 15:50   #13
Očito da više ecu ne može pokrenuti normalnu regeneraciju nego mora ići preko dijagnostike.. Mislim da moraš posjetiti servis da ti točno očitaju koje su greške u pitanju prije nego kreneš kemijati sa čišćenjem DPF-a i ostalim pizdarijama. Možda je samo neki senzor u pitanju...
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 16:26   #14
Da to je i meni palo na pamet da je možda neki od senzora dao svoje. Ali rekli su mi u Molydonu da i oni prvo spajaju na dijagnostiku da vide šta je uopće ako je samo neka sonda ili može odmah čišćenje...u petak u 12 dobio termin pa ćemo vidjeti.
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 17:56   #15
[QUOTE=energyman;59294565]Evo update, zvao nissan ovlašteni servis (Štarkelj) pa reko da vidim sa njihove strane šta kažu. Uglavnom rekao mi je lik da ga vozim na 3500-4000 bez promjene intenziteta gasa nekih 10-ak km, no pošto sam sličnu stvar već napravio, odlučio sam ga voziti drukčije. Znači 4. brzina 2300-2800, na 80km/h. Vozio sam se 70km ali idalje ništa. Sad fakat više ne znam šta da radim, ovi u Štakelju kažu samo dijagnostika 300kn + ostalo, Molydon ima 2 vrtste čišćenja kemijsko i ono nekakvo u peći. Cijena 700 za kemiju i 2 i nešto tisuće kuna za prepečenac. Što napraviti ?[/QUOTE
najgora moguća varijanta je potpuno novi dpf, u tokiću ti košta nešto manje od 2 t kuna, ako se ne varam slovenska proizvodnja "novak".
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 19:29   #16
Zaobiđi te "univerzalne". Ni univerzalne lambda sonde ne valjaju di će DPF
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 22:54   #17
Čupaj ga van
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 23:23   #18
Tak je i meni bilo na 308. Napisao mi je da postoji mogucnost od stopanja FAP-a, al nije bilo nikakvih lampica upaljenih na kontrolnoj ploci. Samo prilikom paljenja auta je na displayu izbacio poruku. Ja sam ga probal drzat skoro sat vremena na konstantih 2600 o/min al to nije nist popravilo. Prisilna regeneracija kroz dijagnostiku je rijesila problem.

Radije odi u ovlasteni nek oni pokrenu tak regeneraciju. Ako to ne uspije onda ga vozi u molydon da ga probaju ocistiti. Takvu regeneraciju ti moze pokrenuti i "neovlasteni" mehanicar. Ja sam ju pokrenuo sa Delphi dijagnostikom. Nađi dobrog majstora i, ako nije totalno zastopan, prisilna regeneracija ce rijesit problem. Van ovlastenog nebi smjelo ni bit skupo. Molydon i takvo ciscenje FAP-a nek ti bude zadnja opcija...
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.