Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2017., 20:25   #61
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
to odmah znaš
znaš da bi bio u vezi s x-om prije nego što ga imalo upoznaš, bili na 2, 3 dejta?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:26   #62
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Govorim o dojmu koji mene prevari. U tom sam smislu rekla: Svi su oni bili super tipovi i kako da ja sad prepoznam opet nekog super, a da ne ispadne kao ti super tipovi?
Izmjeri mu temperaturu
Bez zajebancije, mani se tih hladnih. Nek si doma hlade ledeni čaj.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:26   #63
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
To ne znači da ću nekoga posjest i ispričat mu priču o svom životu dok sve ne čuje. Znači samo neku otvorenost, bez kalkuliranja, ako mi se sviđa da mu kažem da mi se sviđa, ako mi se nešto da budem slobodna to reći i pokazati, što god to u nekom trenu bilo, bez straha od ajme što će on misliti o meni.
i meni, ali nešto mislim da više ljudi to shvaća kao ovaj calein.
nije da nisam doživjela i uredno sam ih zaobišla. zato mi je to prva asocijacija stavljanja karti na stol.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:27   #64
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
znaš da bi bio u vezi s x-om prije nego što ga imalo upoznaš, bili na 2, 3 dejta?

odmah se to zna, da li si se pošteno zagrijao, je li ti neko privlačan ili ti je rezervni igrač.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:29   #65
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Lako za te koji pokažu interes, ali skrivati se od onih koji u nama pobude interes? Kakvog to smisla ima?
Nema smisla u teoriji, mada praksa pokazuje suprotno. Puno ljudi pokusava ne pokazat puni intezitet svojih interesa u 'slucaju neuzvracenih interesa'. Puno ljudi 'test the waters' prije nego stave sve karte na stol.
Razlog: lose iskustvo u proslosti. Neka vrsta self preservations iako se ta formula ponasanja nikad nije pokazala kao najbolje rjesenje u bilo kojem obliku ishoda loseg/dobrog. Propustena sansa/vrijeme.. al jebiga.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:32   #66
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Nema smisla u teoriji, mada praksa pokazuje suprotno. Puno ljudi pokusava ne pokazat puni intezitet svojih interesa u 'slucaju neuzvracenih interesa'. Puno ljudi 'test the waters' prije nego stave sve karte na stol.
Razlog: lose iskustvo u proslosti. Neka vrsta self preservations iako se ta formula ponasanja nikad nije pokazala kao najbolje rjesenje u bilo kojem obliku ishoda loseg/dobrog. Propustena sansa/vrijeme.. al jebiga.
Toliko mi se rijetko netko baš baš svidi, da onda i da hoću sakrit jednostavno ne mogu. Pročita mi na faci da sam kuhana i pečena, ne mogu se ja pravit cool kad nisam. I šta, ne odgovarat mu na poruke kad se javi, pričekat malo? Pa dobila bi infarkt za dva sata.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:34   #67
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
odmah se to zna, da li si se pošteno zagrijao, je li ti neko privlačan ili ti je rezervni igrač.
pa ja svakako odmah znam je li mi netko romantično privlačan ili isključivo seksualno ili nikako, ali to ne znači da bih s ovim prvim odmah vezu jer to ne znam, ne znači ni da ne bih s drugim nekad jer mi se možda baš svidi još i kao osoba, a ne znači ni da se možda ne bih zainteresirala za ovog trećeg. osim kad 100% znam da no passaran. kužiš?

moderna je shema da se ljudi upuštaju u casual odnose iz svojih...strahova, slabosti, razmaženosti, nesigurnosti, i tako dalje. masa ljudi paralelno igra na više strana jer je to isto sasvim uobičajeno i svi smo si kul, ali takvi odnosi dugoročno ne mogu funkcionirati.

ne mislim da je u autorici nužno problem, više bad luck.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:35   #68
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Toliko mi se rijetko netko baš baš svidi, da onda i da hoću sakrit jednostavno ne mogu. Pročita mi na faci da sam kuhana i pečena, ne mogu se ja pravit cool kad nisam. I šta, ne odgovarat mu na poruke kad se javi, pričekat malo? Pa dobila bi infarkt za dva sata.
To druga stvar. To je igranje igrica... cekat cu njegove 3 poruke da mu odgovorim jednom To me ne zanima. Tracenje vremena.
Ali netko je pomenuo sve karte na stol. To je drugo.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:37   #69
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
To druga stvar. To je igranje igrica... cekat cu njegove 3 poruke da mu odgovorim jednom To me ne zanima. Tracenje vremena.
Ali netko je pomenuo sve karte na stol. To je drugo.
A što je onda prvo? Što tebi znači karte na stol?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:41   #70
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
pa ja svakako odmah znam je li mi netko romantično privlačan ili isključivo seksualno ili nikako, ali to ne znači da bih s ovim prvim odmah vezu jer to ne znam, ne znači ni da ne bih s drugim nekad jer mi se možda baš svidi još i kao osoba, a ne znači ni da se možda ne bih zainteresirala za ovog trećeg. osim kad 100% znam da no passaran. kužiš?

moderna je shema da se ljudi upuštaju u casual odnose iz svojih...strahova, slabosti, razmaženosti, nesigurnosti, i tako dalje. masa ljudi paralelno igra na više strana jer je to isto sasvim uobičajeno i svi smo si kul, ali takvi odnosi dugoročno ne mogu funkcionirati.

ne mislim da je u autorici nužno problem, više bad luck.
Ali fora je u tome što to ti imaš u glavi i on ne zna za to. Isto je i obrnuto. I onda iščitavaš signale, pa se počnu igrat igrice, pa se to sve odvede u smjerove u koje nije trebalo ić. A sve zbog ovoga što si u drugom odlomku napisala i manjka povjerenje i straha od povrijeđenosti.

Ali vidiš kako sve stoji u vrlo kratkom roku. A mislim da u ovom slučaju upravo tu nastanu problemi jer ne želi vidjeti da odnos nije kakav bi ona htjela i onda pokušava ispraviti krivu drinu. E a to je već nešto što radiš s više manje unaprijed zacrtanim neuspjehom.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:51   #71
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
A mislim da u ovom slučaju upravo tu nastanu problemi jer ne želi vidjeti da odnos nije kakav bi ona htjela i onda pokušava ispraviti krivu drinu. E a to je već nešto što radiš s više manje unaprijed zacrtanim neuspjehom.
to da.

doduše, teško je nekad taj fail razaznati ako ti se nikad ništa nesebično lijepo nije ponudilo.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:52   #72
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Dođe li vam ponekad, da jednostavno odustanete?

Od ljubavi. Priznate poraz i skupite svoju kanticu i lopaticu iz pješčanika.

Kažu da treba priznati poraz u svemu. Ako pokušavaš naslikati sliku deset godina, a ispada žvrljotina trogodišnjeg djeteta, nećeš nastaviti.

Ako pokušavaš položiti prijamni deset godina, odustat ćeš od faksa.

Zašto se onda u ljubavi toliko nadamo čak i kad nam statistika ne ide u prilog?

Zar je sramota priznati da u toj životnoj utakmici nisi uspio? Ne zato što si ružan, glup, dosadan, nego jednostavno ne ide.

Toliko energije mi neki potrošimo na odnose koji nas uništavaju, a moglo se raditi nešto drugo i naučiti se da ti više nitko u romantičnom smislu ne treba.

Nije strah od povrede nego svijest o tome da iz nekog razloga ne uspjevaš. Da su svi oko tebe našli nekoga tko ih usrećuje a ti i dalje dateaš iste budale kao s 15 godina, koji te ubiti ostave u suzama.

I nema tu nekog popravka, radio si na sebi, trudio se, a sve je ostalo isto.

Jeli to "sportski je sudjelovati" moto?
Koji si ti papak. Odustati od ljubavi? Svašta! Jesi li ti ikada uopće spoznala ljubav? Kada ne možeš ustati ,a da ne pomisliš na nju? Kada u benču prije pojave ljubavi dižeš 10 kila,a onda kad se zaljubiš odjednom možeš i 15? Nisi garant! Da jesi osjetila ljubav nikada ne bi odustala od nje!? Možete bit stid i sramota kaj uopće primišljaš na ovaj način. Najbolje bi za tebe bilo da odeš u Karmeličanke.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:52   #73
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
to da.

doduše, teško je nekad taj fail razaznati ako ti se nikad ništa nesebično lijepo nije ponudilo.
Istina. Ali pitanje je koliko se to nije dogodilo, a koliko to sam guraš od sebe svojim ponašanjem.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:53   #74
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Istina. Ali pitanje je koliko se to nije dogodilo, a koliko to sam guraš od sebe svojim ponašanjem.
a i to isto. komplicirana su to pitanja
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:54   #75
staviti sve karte na stol - tj. reći sve ženskoj osobi može samo voditi u probleme...
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:54   #76
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
a i to isto. komplicirana su to pitanja
Uffff... Komplicirano je understatment ponekad
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:56   #77
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Istina. Ali pitanje je koliko se to nije dogodilo, a koliko to sam guraš od sebe svojim ponašanjem.
Priznajem da je moguće da i to radim. Da sam u strahu od novih povreda napravila zid.

Samo...

Ako to napravim, ako odguram od sebe nešto iz nesporazuma i straha, ne nalaže li logika da ako to onda pokušam popraviti na sve načine da bi ta osoba ako je htjela nešto više sa mnom, trebala osjetiti? A ne me tretirati kao zločinca i osobu vrijednu hladnog odjeba.

Nekad imam osjećaj da praštam više nego se meni prašta.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:58   #78
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Koji si ti papak. Odustati od ljubavi? Svašta! Jesi li ti ikada uopće spoznala ljubav? Kada ne možeš ustati ,a da ne pomisliš na nju? Kada u benču prije pojave ljubavi dižeš 10 kila,a onda kad se zaljubiš odjednom možeš i 15? Nisi garant! Da jesi osjetila ljubav nikada ne bi odustala od nje!? Možete bit stid i sramota kaj uopće primišljaš na ovaj način. Najbolje bi za tebe bilo da odeš u Karmeličanke.
Najbolji post teme!!
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:58   #79
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
staviti sve karte na stol - tj. reći sve ženskoj osobi može samo voditi u probleme...
Zna se kada se stavljaju sve karte na stol. Kada odlučiš da je to ta osoba i zaslužila.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:59   #80
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
To ne znači da ću nekoga posjest i ispričat mu priču o svom životu dok sve ne čuje. Znači samo neku otvorenost, bez kalkuliranja, ako mi se sviđa da mu kažem da mi se sviđa, ako mi se nešto da budem slobodna to reći i pokazati, što god to u nekom trenu bilo, bez straha od ajme što će on misliti o meni.
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
A što je onda prvo? Što tebi znači karte na stol?
Termin 'karte na stol' se ne koristi u kontekstu sta ce ona mislit o tebi. Nisi 'stavio karte na stol' ako si pokazao normalan zdrav interest i imas neku otvorenu normalnu konverzaciju ali si 'stavio karte na stol' ako u toku te konverzacije nemas nikakav feedback od nje a ti joj ipak na kraju kazes da se nadas nekom romanticnom ishodu.
To je self preservation (ne stavit karte na stol) kada nanjusis situaciju u kojoj je ishod gdje si sebe ubjedio da nece biti dobar za tebe.. citaj: odjebat ce te (mada nitko nema kuglu da zna kakav je buduci ishod bilo cega) ali za svaki slucaj neces da se izlazes 'riziku'.
Naravno u cijelom procesu gubis ti... to teoretski znas ali taj jebeni 'self preservation' takes over
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.