Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 12:29   #41
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
S ovom logikom mozemo zakljucit da te ama bas sve u zivotu zakljuca unutar mala cetiri zidica.

Zasto mislis da je gledanje tv-a, citanje knjige, kuhanje recepata, razglabanje s frendicama o stiklama lokalne posvuduse, osvajanje Everesta kreativnije? Ili validnije?

Svako radi kaj hoce i kaj mu se svida u tom trenutku.

Kljuc je u umjerenosti. Ako nisi umjerena i pocnes mahnito pit vodu, UBIT ce te.
Krtek, o ovom ostalom kaj si nabrojao nije ovdje riječ
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:45   #42
Da.
Bilo bi mi razumljivo da je pitanje "Zasto provodimo vrijeme na forumu". Ali gubimo?

Gubljenje bi imalo smisla da imamo neki standard po kojem usporedujemo kaj je gubljenje a kaj ne. Referirajuci se na post perlite, ljudi su bili u cahurama i prije interneta. Sad najednom, kriv je forum/internet.

Radi usporedbe, pijancu je pit u krcmi i puzat doma po selu pjevajuci "idem kuci pjevajuci" dizivljaj zivota. Vjerujem da uziva u istoj mjeri kao i ja planinareci.

Istom logikom, vecini nas aktivnih korisnika je bit na forumu "dozivljaj" i nikako ne smatram to gubljenje vremena jer je to nesto sto volimo.

Ektremi 24/7, ima svugdje.

Zasto?
Zasto jedem? Jer sam gladan.
Zasto seksam? Jer mi se hoce.
Zasto citam? Jer me zanima.
Zasto tipkam? Jer mi se tikpa i jer mi je zanimljivo.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:51   #43
U naslovu je rijec "gubimo" jer ona ima jace i provokativnije znacenje od obicne rijec "provodimo".

Svrha je da potakne raspravu, da potrese nekoga, da izazove reakciju, da sukobi misljenja.

A i drugi razlog je sto je provodjenje vremena na forumu zaista na neki nacin i gubitak istoga.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:56   #44
Pa valjda je gubljenje vremena subjektivan dojam, šta ne?
Sumnjam da jednako volimo provoditi vrijeme ti i ja, ili Krtek ili bilo tko od drugih forumaša. Sumnjam isto tako da bi iste stvari okarakterizirali gubljenjem vremena.

Ajmo uzeti za primjer Glorije, Storije i ine časopise. Ja ih smatram gubitkom vremena, a opet hrpa ljudi ih smatra zabavnim i korisnim štivom. Stvar je ipak samo percepcije i osobnih preferencija.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:13   #45
Nekima je općenito dosadno, pa su na forumu. Nekima je dosadno na poslu, pa ne znaju što bi radili i onda čitaju forum.
Očito je da forum nije gubljenje vremena jer ima puno registriranih korisnika, a tek koliko ima neregistriranih koji samo čitaju...
Forum je kao knjižnica ili nekad što su postojale, videoteke. Premda je forum zanimljiviji, jer direktno sudjeluješ u raspravama.
Neka knjiga ti se svidi, neka ne. Tako je i s temama na forumu, neke su ti privlačne, a neke ne.
Internet je sam po sebi ovisnost, a ovisnost je i forum.
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:18   #46
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Ajmo uzeti za primjer Glorije, Storije i ine časopise. Ja ih smatram gubitkom vremena, a opet hrpa ljudi ih smatra zabavnim i korisnim štivom.
Ko mali sam cital Arenu.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:21   #47
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ko mali sam cital Arenu.
One životne ispovjesti jel tak?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:24   #48
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
One životne ispovjesti jel tak?
Ne sjecam se bas dobro. Obicna zuta stampa.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:26   #49
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ne sjecam se bas dobro. Obicna zuta stampa.
Ja sam si i Milu voljela prolistati

Forum jest na internetima, ali ipak komuniciraš s ljudima iza tih tipkovnica. I da, šta kaže Zvone, različiti su razlozi iz kojih ga ljudi čitaju. Šta god je pretjerano nije dobro.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:18   #50
Forum te drži u reali (donekle, kad skontaš da, koliko god su primitivni (neki, mada iznenađujuće brojni) ljudi na forumu, oni ipak predstavljaju (barem sa stanovišta korištenja računala i sličnih sokoćala) obrazovaniji ili učinkovitiji dio populacije.

Na FB nekako previše lako izgradiš i ogradiš svoj kružić-balončić sebi sličnih i stvarnu "realu" manifestacija ljudskosti viđaš samo u nagovještajima.

U stvarnosti takođe rijetko imaš dodira (metaforičkog ili bukvalnog) sa ljudima koji imaju dijametralno suprotna mišljenja, da to tako nježno izrazim, (bar kad pređeš u određene godine koje nose stanja ustaljenosti veza i prijateljstava i ne upoznaješ svašta u toku svakog večernjeg izlaska).

Hvala forumu, dakle. Uglavnom na stalnom i pouzdanom pristupu mentalnim izražajima ljudi koji izazivaju reakciju zar i toga imaaaaaaaaaaaaaaaa?
__________________
Ideja RAVNOPRAVNOSTI je da sva ljudska bića, bez obzira na razlike koje među njima postoje - a na koje ona ne mogu uticati - kao što su npr. rodna pripadnost, nacionalna pripadnost ili seksualna orijentacija - dobiju JEDNAK PRISTUP JEDNAKIM OPCIJAMA, te preuzmu odgovornost za svoj IZBOR među tim opcijama. Ako već imate tu privilegiju da ste se rodili u grupi kojoj društvo i dalje daje najveće mogućnosti izbora, cinično (i cmizdravo) zvuči da za svoje loše izbore i njihove negativne ishode optužujete "diskriminaciju".
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:21   #51
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
S ovom logikom mozemo zakljucit da te ama bas sve u zivotu zakljuca unutar mala cetiri zidica.

Zasto mislis da je gledanje tv-a, citanje knjige, kuhanje recepata, razglabanje s frendicama o stiklama lokalne posvuduse, osvajanje Everesta kreativnije? Ili validnije?

Svako radi kaj hoce i kaj mu se svida u tom trenutku.

Kljuc je u umjerenosti. Ako nisi umjerena i pocnes mahnito pit vodu, UBIT ce te.
ako ćemo sad iz ovog tvog upisa slijedit tvoju logiku o kojoj govoriš,onda ću ja vođena tvojom logikom postaviti jedno ne logično pitanje a´ ti slijedi logiku.

kojom logikom si došao do zaključka da me ama bas sve u zivotu zakljuca unutar mala cetiri zida?
može me nešto zaključati,al ne može ama baš sve.
evo kad si spomenuo malo upravo se sad osjećam zaključano u malome zidu piksela.
ako ti pretpostavljaš da je zaključavanje u četiri mala zida osvajanje Mount Everesta - malo - onda bi po tvojoj logici ja mogla tebi reći znaš da postoji i nešto veliko?!
znaš li ti da je Mount Everest najviša planina na zemlji ?! osvajanje tog vrha je puno više od kreativnosti i neizrecivo su daleko ti mali zidovi tvoje logičnosti.

koliko u početku ovisnik negira da je ovisan i da mu treba pomoć,koliko samo razloga i opravdanja pronalazi za svoju osvisnost?

što se tiče ključa umjerenosti, to valjda iz iskustva govoriš koliko si neumjeren u konzumiranju foruma.
mene zanima što osim foruma i interneta ti i @calea još volite,s čime se bavite,što vam je još osim foruma zanimljivo?
jer´kad stisnem vaše pro. na forumu upravo obitavate 24/7

i naravno da svatko radi ono kaj hoće i kaj mu se sviđa,i nemam ništa protiv što vam je forum zanimljivi doživljaj,i što ga beskrajno volite.

Zadnje uređivanje LaPerLa Tagetes : 20.04.2017. at 15:32.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:24   #52
Tu sam 15 godina. Nekoć sam sudjelovao intenzivnije, susretao druge forumaše u živo u raznim formama, sad mi dođe samo kao navika. Nakon toliko godina te teško nešto može iznenadit, nisam ni ja isti, a bogumi nije ni forum.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:40   #53
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
ako ćemo sad iz ovog tvog upisa slijedit tvoju logiku o kojoj govoriš,onda ću ja vođena tvojom logikom postaviti jedno ne logično pitanje a´ ti slijedi logiku.

kojom logikom si došao do zaključka da me ama bas sve u zivotu zakljuca unutar mala cetiri zida?
može me nešto zaključati,al ne može ama baš sve.
evo kad si spomenuo malo upravo se sad osjećam zaključano u malome zidu piksela.
ako ti pretpostavljaš da je zaključavanje u četiri mala zida osvajanje Mount Everesta - malo - onda bi po tvojoj logici ja mogla tebi reći znaš da postoji i nešto veliko?!
znaš li ti da je Mount Everest najviša planina na zemlji ?! osvajanje tog vrha je puno više od kreativnosti i neizrecivo su daleko ti mali zidovi tvoje logičnosti.

koliko u početku ovisnik negira da je ovisan i da mu treba pomoć,koliko samo razloga i opravdanja pronalazi za svoju osvisnost?

što se tiče ključa umjerenosti, to valjda iz iskustva govoriš koliko si ne umjeren u konzumiranju foruma.
mene zanima što osim foruma i interneta ti i @calea još volite,s čime se bavite,što vam je još osim foruma zanimljivo?
jer´kad stisnem vaše pro. na forumu upravo obitavate 24/7

i naravno da svatko radi ono kaj hoće i kaj mu se sviđa,i nemam ništa protiv što vam je forum zanimljivi doživljaj,i što ga beskrajno volite.
Što naskoči na mene koja ti se nisam ni obratila niti referirala na tebe?!

Nema problema Perlice, evo odgovora
Nemam pojma di vidiš koliko sam na forumu, ne zanima me to niti pratim, za sebe ili ostale forumaše. Imam tapatalk na mobitelu i piskaram po forumu kad nemam pametnijeg posla. Zabavan mi je. Tipkam se s ljudima s kojima, ako bi se i srela u reali, vjerojatno ne bismo diskutirali o ovakvim temama. Čujem mišljenja različita od mojega, jerbo volim vidjeti kako netko drugi rezonira tko mi nije sličan. Peemam se s ljudima koji su mi zanimljivi ili s kojima mogu razgovarati na način koji mi odgovara.
Kako sam relativno nova i na forumu (bez obzira na godinu registracije) ne mogu baš reći da mi je forum velika preokupacija. Ali zadnje vrijeme više provodim vremena na njemu. Naravno, u vrijeme u koje se ne bavim drugim stvarima (bliskim ili malo daljim, dragim ili manje dragim ljudima, čitanjem, muzikom, izlascima, putovanjima, ili kaj bi mi već palo na pamet da želim raditi). Mislim, ono, radim sve kaj i inače ljudi rade

Lijepo sam gore napisala da nije dobro što god da je pretjerano. Dakle, bitna je ravnoteža. Ajmo uzeti za primjer knjige, koje jako volim čitati, ali recimo kad bi mi netko rekao da cijele dane provodi uz knjigu, meni se to ne bi činilo kao najbolje provedeno vrijeme. Ali to sam ja, svatko zna sam za sebe najbolje i kako si raspoređuje vrijeme.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:52   #54
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Što naskoči na mene koja ti se nisam ni obratila niti referirala na tebe?!

Nema problema Perlice, evo odgovora
Nemam pojma di vidiš koliko sam na forumu, ne zanima me to niti pratim, za sebe ili ostale forumaše. Imam tapatalk na mobitelu i piskaram po forumu kad nemam pametnijeg posla. Zabavan mi je. Tipkam se s ljudima s kojima, ako bi se i srela u reali, vjerojatno ne bismo diskutirali o ovakvim temama. Čujem mišljenja različita od mojega, jerbo volim vidjeti kako netko drugi rezonira tko mi nije sličan. Peemam se s ljudima koji su mi zanimljivi ili s kojima mogu razgovarati na način koji mi odgovara.
Kako sam relativno nova i na forumu (bez obzira na godinu registracije) ne mogu baš reći da mi je forum velika preokupacija. Ali zadnje vrijeme više provodim vremena na njemu. Naravno, u vrijeme u koje se ne bavim drugim stvarima (bliskim ili malo daljim, dragim ili manje dragim ljudima, čitanjem, muzikom, izlascima, putovanjima, ili kaj bi mi već palo na pamet da želim raditi). Mislim, ono, radim sve kaj i inače ljudi rade

Lijepo sam gore napisala da nije dobro što god da je pretjerano. Dakle, bitna je ravnoteža. Ajmo uzeti za primjer knjige, koje jako volim čitati, ali recimo kad bi mi netko rekao da cijele dane provodi uz knjigu, meni se to ne bi činilo kao najbolje provedeno vrijeme. Ali to sam ja, svatko zna sam za sebe najbolje i kako si raspoređuje vrijeme.
za tebe ovisnik i ovisnost ne postoje?
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:55   #55
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
za tebe ovisnik i ovisnost ne postoje?
U kojem točno dijelu sam ja govorila o ovisnicima i ovisnosti?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:57   #56
Quote:
evo kad si spomenuo malo upravo se sad osjećam zaključano u malome zidu piksela.
Zasto se ne odkljucas?
Cemo dokazivanje da medij koji upravo koristis je los? Ako je los za tebe, prestani koristit?

Quote:
ako ti pretpostavljaš da je zaključavanje u četiri mala zida osvajanje Mount Everesta - malo - onda bi po tvojoj logici ja mogla tebi reći znaš da postoji i nešto veliko?!
Ako ti posvetis svo svoje slobodno vrijeme planinarenju (ili bilo cemu drugome, nebitno), nema sanse da ostali aspekti tvog zivota, koji cine zdravu osobu, ne pate.
Dakle, pretjerivanje planinarenjem ima isti effekt kao preterivanje internetom.

Quote:
znaš li ti da je Mount Everest najviša planina na zemlji ?! osvajanje tog vrha je puno više od kreativnosti i neizrecivo su daleko ti mali zidovi tvoje logičnosti.
Bavim se planinarenjem.
Insinuiras najvisa = najteza? Ili ima neki razlog pisanja opceg znanja?

Quote:
koliko u početku ovisnik negira da je ovisan i da mu treba pomoć,koliko samo razloga i opravdanja pronalazi za svoju osvisnost?
Zato jer ne cendram kak je forum smrtni neprijatelj, sad sam i ovisnik.

Quote:
mene zanima što osim foruma i interneta ti i @calea još volite,s čime se bavite,što vam je još osim foruma zanimljivo?
jer´kad stisnem vaše pro. na forumu upravo obitavate 24/7
Ti mora da si online 24/7 i stisces po nama pa imas tu vrijednu informaciju.

Quote:
i naravno da svatko radi ono kaj hoće i kaj mu se sviđa,i nemam ništa protiv što vam je forum zanimljivi doživljaj,i što ga beskrajno volite.
Ja volim i jesti. No ne prejedam se. Nit skacem okolo i govorim kak je hrana zlo.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:01   #57
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
U kojem točno dijelu sam ja govorila o ovisnicima i ovisnosti?
nisi nigdje govorila.
to je bilo pitanje - za tebe ne postoji ovisnik i ovisnost?
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:05   #58
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
nisi nigdje govorila.
to je bilo pitanje - za tebe ne postoji ovisnik i ovisnost?
Mozda sam preskocio. Ali gdje calea ili bilo tko drugi tvrdi da ovisnici ili ovisnost ne postoji?
Suprotno od umjerenosti je pretjerivanje, tj. ovisnost.


Izgleda da smo za tebe ja, calea, i pol foruma ovisnici.
Idem sad popit jedan Forumadol, tableta protiv foruma.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:22   #59
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Zasto se ne odkljucas?
Cemo dokazivanje da medij koji upravo koristis je los? Ako je los za tebe, prestani koristit?
nisam znala da se dokazujemo - ono čiji je veći...

Quote:
Ako ti posvetis svo svoje slobodno vrijeme planinarenju (ili bilo cemu drugome, nebitno), nema sanse da ostali aspekti tvog zivota, koji cine zdravu osobu, ne pate.
Dakle, pretjerivanje planinarenjem ima isti effekt kao preterivanje internetom.
naravno.
eto priznao si sad da ti svi ostali aspekti života pate zbog prekomjernog konzumiranja foruma...

Quote:
Bavim se planinarenjem.
Insinuiras najvisa = najteza? Ili ima neki razlog pisanja opceg znanja?
ti si svemogući Evan....

Quote:
Zato jer ne cendram kak je forum smrtni neprijatelj, sad sam i ovisnik.
da,jesi, ovisnik si.
da nisi ne bi uopće tipkao sad sa mnom.
eto da te utješim i ja sam glupa ovisnica.

Quote:
Ti mora da si online 24/7 i stisces po nama pa imas tu vrijednu informaciju.
to vam se vidi u profilu,sat,dan,noć provedeni na forumu.
i još je zanimljivo kako stignete pored tolike količine tipkaranja sve one teatralne stvari obavljati..

Quote:
Ja volim i jesti. No ne prejedam se. Nit skacem okolo i govorim kak je hrana zlo.
debel si - i to je za ljude.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.04.2017., 16:35   #60
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Što naskoči na mene koja ti se nisam ni obratila niti referirala na tebe?!

Nema problema Perlice, evo odgovora
Nemam pojma di vidiš koliko sam na forumu, ne zanima me to niti pratim, za sebe ili ostale forumaše. Imam tapatalk na mobitelu i piskaram po forumu kad nemam pametnijeg posla. Zabavan mi je. Tipkam se s ljudima s kojima, ako bi se i srela u reali, vjerojatno ne bismo diskutirali o ovakvim temama. Čujem mišljenja različita od mojega, jerbo volim vidjeti kako netko drugi rezonira tko mi nije sličan. Peemam se s ljudima koji su mi zanimljivi ili s kojima mogu razgovarati na način koji mi odgovara.
Moram priznat da me ovaj boldani dio zainteresirao...Kazes da ovdje raspravljas o temama s ljudima s kojima, da se nadjete u realnom zivotu recimo na kavi, o takvim temama ne bi raspravljala? Zasto ne bi? Koji je razlog tome? Bi li ti bilo neugodno o tome raspravljati u stvarnosti, ako je tako onda se vracamo na ono da ekran ipak daje neku dozu sigurnorsti i povecanog (laznog) samopouzdanja u vidu da drugi ne zna tko si i kako reagiras dok nesto izgovaras, pa je onda neke stvari puno lakse napisati kada si skriven iza ekrana? Smatras li da bi se u stvarnosti drugacije ponasala medju tim istim ljudima kada su u pitanju razgovori koje sa njima vodis iza sigurnosti ekrana?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.