Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2007., 23:39   #61
fala fala...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 00:02   #62
@tonka
ovo na što ti je demosten otvorio apetit možeš pronači u svakom malo bolje opremljenom salonu, samo i cijena je kmična nekoliko tisuća kuna ovisno o kvaliteti stakla.
ali ima jedna vrlo bitna stvar: ne želim ti kvariti gušt, ali da bi to staklo izgledalo tako lijepo čisto kao na prospektu, ili se ne ideš tuširati (da ga ne zaliješ i ostanu fleke ) ili ga nakon svakog tuširanja moraš oprati sredstvom za pranje stakla
ja sam svoje morala sa vanjske strane presvući nekom folijom, tako da dobijem izgled pjeskarenog stakla, jer nije bilo za živiti od stalnog pranja i brisanja. naše vode imaju puno kamenca, i koliko god da nakon svakog tuširanja obrišeš stakla (to je "samo"oko 4m kvadratna ) moraš upotrijebiti i detergent za staklo.
sorry za loše vijesti, ali uzmi ih u razmatranje
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 00:04   #63
kako se kreću cijene tuš kabina?
a onih masažnih?

pitam informativno..jer uskoro i to dolazi na red...
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 23:12   #64
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
@tonka
ovo na što ti je demosten otvorio apetit možeš pronači u svakom malo bolje opremljenom salonu, samo i cijena je kmična nekoliko tisuća kuna ovisno o kvaliteti stakla.
ali ima jedna vrlo bitna stvar: ne želim ti kvariti gušt, ali da bi to staklo izgledalo tako lijepo čisto kao na prospektu, ili se ne ideš tuširati (da ga ne zaliješ i ostanu fleke ) ili ga nakon svakog tuširanja moraš oprati sredstvom za pranje stakla
ja sam svoje morala sa vanjske strane presvući nekom folijom, tako da dobijem izgled pjeskarenog stakla, jer nije bilo za živiti od stalnog pranja i brisanja. naše vode imaju puno kamenca, i koliko god da nakon svakog tuširanja obrišeš stakla (to je "samo"oko 4m kvadratna ) moraš upotrijebiti i detergent za staklo.
sorry za loše vijesti, ali uzmi ih u razmatranje
Da znam taj problem. Meni je to idealno ali brat bratu grozno za čistiti. Ali nije vrag da ne postoji riješenje. Ima nekakve tekučine za kupiti koja se stavi na staklo i natjera da voda otječe.

Samo kaj na to još nisam naletio a znam da postoji (postoji i imam za auto ali auto nije isto kao i kupaona gdje si sa golom kožom). Jako jako jako puno brisanja-uff...

Zato je možda bolje kupiti neravno staklo ili mutno jer se manje vidi...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 23:15   #65
Quote:
mimimimi kaže: Pogledaj post
kako se kreću cijene tuš kabina?
a onih masažnih?
Na pamet ne znam- kupovano u kompletu ali mislim da nekih 1000 kuna - ali sve ovisi kakav model uzmeš- imaš i onih za 300 kuna...

Oni masažne tuš kabine- jednom sam se kupao u njima (5-6 puta) i to je čisto stranje. To šprica tuče ubija, a najgore je kada te pogodi u oko. A još i zauzima dosta mjesta u tuš kabini.
Moja preporuka ti je ipak uzmi klasičan tuš sa onim hidromasažnim nastavcima nego ovo (ili ako kupuješ kupuj onda nekaj ekstra skupo i učinkovito možda je to bolje)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 11:35   #66
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
imam jako malu kupaonu..
izbacili smo kadu i stavili tus kabinu s jeftinim pomicnim vratima koja izgledaju ocajno.

e sada, jel netko zna.. dali mogu umjesto tih vrata staviti staklene stijene.. jedna fiksna a jedna pomicna ??

ima li tko kakvu ideju??
Možeš jer se kabina montira na svoje nosače. Preporučujem svakako od kalejnog i zamućenog stakla. Ona izvedba iz Koliinog programa je mrak ali na prozirnom staklu sve će ti se vidjeti od vode. Načistit ćeš je svaki dan.

Što se vrata tiče, najmanje mjesta ti zauzima izvedba kada su oba vrata pomična (ulaziš na "ćošak"; ak ti je kada pravokutna).
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 15:53   #67
ideja tuš kabine s glatkim i prozirnim staklom mi i nije neš, moram priznat...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 18:05   #68
koliko sam se ja informirala kad sam kupovala, ta mutna (ili pjeskarena) stakla su bitno skuplja od prozirnih, i onda ti se čini da je i prozirno OK jer izgleda zbilja prelijepo, osim onoga što sam već napisala. koliko sam vidjela ima sada vrlo kvalitetnih, kao što apf11 kaže, sa ulaskom na čošak i izgledaju "bjelosvjetski"
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 10:04   #69
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
koliko sam se ja informirala kad sam kupovala, ta mutna (ili pjeskarena) stakla su bitno skuplja od prozirnih, i onda ti se čini da je i prozirno OK jer izgleda zbilja prelijepo, osim onoga što sam već napisala. koliko sam vidjela ima sada vrlo kvalitetnih, kao što apf11 kaže, sa ulaskom na čošak i izgledaju "bjelosvjetski"
Nije moje pjeskareno. Ono napravljeno tako poluprozirno. Pa znaš da ima puno stakala s tzv. "ornamentom" koja su poluprozirna i koriste npr.za vrata. Jasno, ovo staklo za tuš kabinu nije to prozorsko.
Pjeskareno ne bi bilo niti dobro (ne samo zbog cijene) jer bi se u taj hrapavi dio lako uvlačila prljavština (od tuširanja, kamenac i sl.) a čišćenje bi bilo prilično teško.
Ali s tobom se u potpunosti slažem po pitanju mane prozirnog stakla. a to je čišćenje iza svakog pranja inače izgleda grozno. Na mutnom staku se ništa ne vidi pa se može čistiti povremeno.
A poluporzirno (mutno) staklo ima još jedno prednost. A to je osiguranje diskrecije onom tko se tušira. Kako je kupaona mala (i vjerojetno jedina u stanu), može biti praktična da se netko tušitra a netko koristi npr. umivaonik. I međusobno si ne smetaju (np. brat i sestra ili neka druga obiteljska kombinacija u kojoj se želi zadržati potrebni nivo diskrecdije)
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 12:23   #70
I ja sam imao sličan problem: prozirna ili mutna kabina. Budući da je kupaonica mala, odlučio sam se za prozirnu, vizualno se ipak "dobije" na veličini prostora. Što se tiče održavanja takve kabine, istina je da je teže nego s mutnima. Ukoliko se ne obriše staklo, ostaju mrlje koje izgledaju prestrašno. Problem se može riješiti: postoji tekućina koja se poprska nakon tuširanja i voda se ocijedi i stakla ostanu manje-više čista bez posebnog brisanja. Drugi način, koji ja koristim, je da vodu sa stakla maknem onom gumom za čišćenje stakala automobila. Nije potrebno dodatno brisanje krpom.
__________________
djuro
djurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 14:57   #71
kolpasan ima sve te kabine u zamućenoj verziji, cini mi se da ih zovu činčila
i cijena im se neznatno razlikuje
deja12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 00:00   #72
Wink tus-kabina: stijenke po mjeri

Da li netko zna gdje i tko radi stijenke tus-kabina po mjeri u Hrvatskoj?

Lokacija Zagreb ili Sibenik/Vodice bi bile idealne.

Stijenke bi trebale biti u kombinaciji staklo/plexy/al, kao sto se moze vidjeti na slici.

http://img247.imageshack.us/img247/4559/tus001fc9.jpg

u naprijed zahvaljujem na informaciji.
soaring is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 11:28   #73
Quote:
Quote:
soaring kaže: Pogledaj post
Da li netko zna gdje i tko radi stijenke tus-kabina po mjeri u Hrvatskoj?

Lokacija Zagreb ili Sibenik/Vodice bi bile idealne.

Stijenke bi trebale biti u kombinaciji staklo/plexy/al, kao sto se moze vidjeti na slici.

http://img247.imageshack.us/img247/4559/tus001fc9.jpg

u naprijed zahvaljujem na informaciji.
Evo da ti olakšam kopiram jedan svoj prijašnji post:
"Firma koja nabavlja takve stvari od Artwegera iz Austrije zove se Kompeks, Zagreb, Petra i Tome Erdody-ja 4, tel. 461 3158; moguce su preinake po mjeri.
Dosta su usluzni, dodju na lice mjesta, izvide situaciju pa ti predloze rjesenje a ti izaberes sto ti se sviđa. I za kosi krov ti mogu kaljeno staklo za vrata tus kabine odrezati po mjeri, ukoso, tako da gore ostane mjesta za ventiliranje. To po meni izgleda puno ljepše nego ravno rezana staklena vrata pod kosinom. Imaju i krasne kromirane pante i ručkice za takva vrata, a zatvaraju se na magnet, bez curenja vode naokolo, garantirano.
Naravno, to nije baš jeftini sport ali izgleda strasno dobro pa mislim da se isplati posto ces ta vrata valjda ipak gledati i koristiti duze vrijeme
Možeš pogledati i http://www.artweger.at/app1/einsts.jsp

A imas i slicice kako to moze izgledati, na webu. "

Kod mene doma to izgleda ovako :





Iako cujem da se i drugdje slična vrata mogu naručivati po mjeri, recimo kod Tim novaka, ali s njima nemam iskustva.
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 19:18   #74
Wisteria,

Upravo sto sam trebao.
http://www.artweger.at/de/Duschen/Se...op-Tuer+SW.jpg

Cheers, soaring
__________________
___________________________________
If you don't risk anything, you risk even more.

Zadnje uređivanje soaring : 19.08.2007. at 19:53.
soaring is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:48   #75
Super, drago mi je ako sam pomogla !!!
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:21   #76
Ja sam doma ugradio polukružnu tuš kabinu s tuš kadom iz Baumaxa za 1600 kn i mogu reći da smo zadovoljni.
Istina je da sam izludio kod montaže jer su kinezi priložili neke čudne šarafe, pa sam morao proširivati rupe, ali kad sam je sastavio sve je radilo i još radi kako spada. Čak se ne zadržava voda po čoškovima.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 15:41   #77
evo..mi iduci tjedan pocinjemo u kupaoni radove..
jos skupljam ideje.. a kupaona je tak mala da stvarno i nemam puno kaj za birat

ali definitivno ce ici skalena stijena kraj kus kabine

e da.. jos jedno pitanje..
sada u kupaoni imam susilicu za ves ( vec masina je u kuhinji ) i bilo bi super kad bi je mogla makniti uz kupaone.. kam da je smjestim???

jedina ideja je na balkon u veliku komodu ( da se sakrije) a to mi je nekak glupo
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:48   #78
Tuš kabine-walk in shower

Da li netko zna gdje ima za kupiti takvih tuš kabina? Vidjela sam slike ne internetu ali nigdje nema tko ih prodaje i koliko koštaju.
may21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:01   #79
walk in

Ima ih u Bauhausu
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:08   #80
U ravnini poda, u boji da mi se uklapa sa pločicama i raznih dimenzija?
may21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.