Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2012., 12:55   #8501
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Onda budi direktna i reci da si ljubazno zamolila da te vise ne uznemiruju i jednostavno odbij razgovor o tome,decidirano i produlji dalje hodnikom.
A nešto ću već smisliti.
Hvala za odgovor.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Old 15.11.2012., 08:05   #8502
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nisam vas zaboravio ,budem kad stignem.


Treba def. više podataka kao npr. lab. nalaze,radiološke nalaze-UZV,CT,
Terapija, dob, dodatne chr, dg. i sl.
Lijep pozdrav! Konačno sam došla do nekih informacija. Mama mi je trenutno u bolnici, nađene su metastaze u kuku. Pokušati ću prepisati ono što sam dobila, potpuno sam se izgubila u svemu tome.
L 8.81, E 3,54 hGB 92, hCT 0,303, MCV 85,6, Tr 480, MCV GUK 5,9, ureja 3,9, kreatinin 49, urat 207, k 4,6, bilirubin uk. 5, AST 15, ALT 13, ALP 134, GGT 78, amilaze u serumu 75, Fe 3,4, UIBC 27,1, TIBC 30,5, CEA 3,29, AFP 7,5 CA 19-9 1787,7
UZV ABDOMENA: jetra je globalno ovečana, pravilnih kontura, bez vidljivih žarišnih promjena, parenhim je gruglje strukture. U topografskoj projekciji ž.mjehura inhomogena, napravilna vorba. D. choledocus je proširen. Gušterača se otežano prikazuje, hiperejogena je. Oba bubrega su normalne veličine, pravilnih konutra, bez zastoja i konkremenata, parenhim je očuvan, normalne ehogenosti. Slezena je uzgužnog promjera oko 12 cm bez žarišnih promjena.
CT L-S KRALJEŽNICE I ZDJELICE: CT LS kralježnice i zdjelice radi prikaza koštane strukture. Vidliva je osteoliza ilijačne kosti iznad acetabuluma, glave femura te medijalnog zida acetabuluma što odgovara sekundarizumu osnovne bolesti. Nastao je prekid koštanog kontinuiteta, odnosno fraktura na patološki promijenjenoj kosti medijalnog dijela ocetabuluma kao i ilijačne kosti. Blago inhomogena koštana struktura glave I.femura.
Dijagnoza
meta ossis ilei reg. acetabuli et capitis femoris dex
ca vesicae felleae
infiltratio lobi dexter et portae hepatis maligna
st.pos resectio lobi hepatis IVb et V cum resec. vesicae fellae
ostelisis/metastasis Th VI - st. pos radiotherapiam
St pos emboliam art pulmonalis
DVT cruris dex

I da ne zaboravim, mama mi ima 58 godina.

Unaprijed vam zahvaljujem!
nana0405 is offline  
Old 15.11.2012., 10:20   #8503
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nisam vas zaboravio ,budem kad stignem.


Treba def. više podataka kao npr. lab. nalaze,radiološke nalaze-UZV,CT,
Terapija, dob, dodatne chr, dg. i sl.
Molim vas pomoc iz Rijeke smo, svekru predlazu samo palijativnu kemoterapiju...
Svekar 74 godine. Nakon dugog i cijelog niza pretraga ustanovljeno adenokarcinom zeluca, ucinjena pleuralna punkcija i punkcija ascitesa i dokazane stanice. ECOG2.pleuralni izljevi. Primarna neoplazma zeluca, veliki lijevostrani pleuralni izljev.(1500ML)

patohistoloski biopsije sluznice zeluca: visoki stupanj atipije.nadena zarista invazivnog adenokarcinoma.

Pleuralni punktat gluk 4.1 LD pp794, AMY pp 64, PROT pp42

Citoloski nalaz punkcije ascitesa
U sedimentu brojne maligne stanice zljezdanog epitela ber ep4, iskljuceno plucno porijeklo tumora, uklapa se u Ca yeluca.
ekg OD NA PREKO 30 STUPNJEVA, sr 78/MIN, NEKOLIKO POJEDINACNIH sves ALODROMNO PROVEDENE, IZOSTAJE PORAST ZUPCA OD V2-V3, HLK

1965 prebolio cir na zelucu i tada operacija po BI.

Sada nema mogucnosti Za operaciju i nista, kazu samo palijativna kemo. Da li i to bolesniku dati?Molim vase misljenje doktore,UNAPRIJED HVALA
Jass is offline  
Old 15.11.2012., 14:32   #8504
evo malo dobrih vijesti.
bila sam na magnetnoj, nalaz uredan, dakle nema recidiva već tri godine.
kaže neurokirur još dvije pa ću dolaziti jedanput, a ne dvaput godišnje.

u ponedjeljak sam na magnetnoj razgovarala sa ženom, ona je došla po nalaz, a ja sam čekala pregled, čiji suprug ima astrocitom... već deset godina.
srele smo se danas kod neurokirurga samo nisam baš s njom stigla porazgovarati.

trenutno me muče "popratni sadržaji", aktualna je rupica na bubnjiću.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Old 15.11.2012., 14:42   #8505
C71, baš mi je drago

Nadam se da ćete Vi i Ottek to lijepo proslaviti.
tathinina is offline  
Old 20.11.2012., 12:06   #8506
Molim vas za pomoć.

Zna li itko gdje se i kako u Hrvatskoj (Zagrebu), može kupiti sok od papaje; ekstrakt lišća od papaje; i još važnije čaj od papaje (od lišća papaje) ?


Vidio sam da je netko davno spominjao čaj od papaje, ali nisam vidio gdje se to kupuje. Malo sam prošvrljao netom ali nisam ništa posebno naša..bar ne na hrvatskim stranicama.

Ima li itko kakvih saznanja?

Treba mi za majku koja boluje od tumora gušterače.

Hvala
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Old 22.11.2012., 21:33   #8507
Quote:
nana0405 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Moja iskrena sućut Lei i njezinoj obitelji.

Ja molim pomoć! Nakon što sam dobila otpusno pismo od mame koja je u bolnici Merkur prošla operaciju u kojoj joj je odstranjen žučnjak i dio jetre shvatila sam da ništa ne razumijem. Molim vas pomoć u razumijevanju ovog:
dg: adenocarcinoma vesicae felleae, infiltratio hepatis seg IVb et V
th. resectio atypica seg. IVb et V cum vesicae felleae, lymphadenectomia lig. HD Resectio omenti mayoris

Dalje piše:
1. dio žučnog kanala duljeg promjera 0,2 cm histološki u intraoperativnoj biopsiji kao i naknadno izrezanim trajnim rezovima sve strukture očuvane a tumorskog tkiva se ne nalazi.
2. nepravilni komadić tkiva promjera 0,7 cm što histološki odgovara dvama limfnim čvorovima promjera do 0,4 cm od čega jedan infiltriran metastatskim tumorom izgleda kao primarni tumor u materijalu 4
3. Masno tkivo dulje promjera 5 cm na čijem presjeku se nađe devet limfnih čvorova promjera 0,3-1,6 od čega dva infiltrirana metastatskim tumorom
4. Žučnjak veličine 6x4 cm s isječkom jetre u podložećem ležištu veličine 12x9x8 cm .... vidljiva perivaskularna i perineuralna invazija. izražena dezmoplazija te područja nekroze. u području vrata žučnjaka limfni čvor promjera 0,6 cm infiltriran metastatskim tumorom. tumor infiltrira okolno masno tkivo te tkivo jetre, a u kaudalnom rubu jetrenog perenhima privučeno masno tkivo, tomor infiltrira kapsulu no masno tkivo očuvano. Preostali parenhim očuvane arhitekture, portalni prostori prožeti oskudnim do umjereno obilnim kroničnim upalnim infiltratom uz kolangiolarnu preliferaciju a u jetrenim režnjićima oko 20 % hepatocita mikro i makrovezikulano steatozno promijenjenih citoplazmi. Rub resekcije vrata žučnjaka kao i jetrenog parenhima uredni.

Da li netko nešto razumije?! Kakve bi po ovome trebale biti prognoze?
Unaprijed hvala
Quote:
nana0405 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav! Konačno sam došla do nekih informacija. Mama mi je trenutno u bolnici, nađene su metastaze u kuku. Pokušati ću prepisati ono što sam dobila, potpuno sam se izgubila u svemu tome.
L 8.81, E 3,54 hGB 92, hCT 0,303, MCV 85,6, Tr 480, MCV GUK 5,9, ureja 3,9, kreatinin 49, urat 207, k 4,6, bilirubin uk. 5, AST 15, ALT 13, ALP 134, GGT 78, amilaze u serumu 75, Fe 3,4, UIBC 27,1, TIBC 30,5, CEA 3,29, AFP 7,5 CA 19-9 1787,7
UZV ABDOMENA: jetra je globalno ovečana, pravilnih kontura, bez vidljivih žarišnih promjena, parenhim je gruglje strukture. U topografskoj projekciji ž.mjehura inhomogena, napravilna vorba. D. choledocus je proširen. Gušterača se otežano prikazuje, hiperejogena je. Oba bubrega su normalne veličine, pravilnih konutra, bez zastoja i konkremenata, parenhim je očuvan, normalne ehogenosti. Slezena je uzgužnog promjera oko 12 cm bez žarišnih promjena.
CT L-S KRALJEŽNICE I ZDJELICE: CT LS kralježnice i zdjelice radi prikaza koštane strukture. Vidliva je osteoliza ilijačne kosti iznad acetabuluma, glave femura te medijalnog zida acetabuluma što odgovara sekundarizumu osnovne bolesti. Nastao je prekid koštanog kontinuiteta, odnosno fraktura na patološki promijenjenoj kosti medijalnog dijela ocetabuluma kao i ilijačne kosti. Blago inhomogena koštana struktura glave I.femura.
Dijagnoza
meta ossis ilei reg. acetabuli et capitis femoris dex
ca vesicae felleae
infiltratio lobi dexter et portae hepatis maligna
st.pos resectio lobi hepatis IVb et V cum resec. vesicae fellae
ostelisis/metastasis Th VI - st. pos radiotherapiam
St pos emboliam art pulmonalis
DVT cruris dex

I da ne zaboravim, mama mi ima 58 godina.

Unaprijed vam zahvaljujem!
Nema se nešto previše reći no idemo redom ukratko o žučnjaku,
Tm žučnjaka su podmukli-često nemaju simptome,spadaju u rijeđe tumore ,ali na 5. mjestu GI tm.
Obzirom na meta predpostavljam da je posrijedi tm. koji je izrastao iz stijenke okrenute prema van tj. trbušnoj šupljini. Neki od rizičnih faktora su porculaski žučnjak,IBD. Češći u žena,većinom adenokarcinomi.
Vrlo često se otkriva u inoperabilnom stadiju,a liječenje je kirurško.
Zbog rijetkosti postoji mali br. studija s mali br. ispitanika u th.
Najčešće se primjenjuje 5-fluorouracil a može i radioterapija.
Na osnovu kli. indikacije učiniti MSCT abdomena.
Kontrola PV/INR.
hrvoje dr. is offline  
Old 22.11.2012., 21:51   #8508
Quote:
Jass kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoc iz Rijeke smo, svekru predlazu samo palijativnu kemoterapiju...
Svekar 74 godine. Nakon dugog i cijelog niza pretraga ustanovljeno adenokarcinom zeluca, ucinjena pleuralna punkcija i punkcija ascitesa i dokazane stanice. ECOG2.pleuralni izljevi. Primarna neoplazma zeluca, veliki lijevostrani pleuralni izljev.(1500ML)

patohistoloski biopsije sluznice zeluca: visoki stupanj atipije.nadena zarista invazivnog adenokarcinoma.

Pleuralni punktat gluk 4.1 LD pp794, AMY pp 64, PROT pp42

Citoloski nalaz punkcije ascitesa
U sedimentu brojne maligne stanice zljezdanog epitela ber ep4, iskljuceno plucno porijeklo tumora, uklapa se u Ca yeluca.
ekg OD NA PREKO 30 STUPNJEVA, sr 78/MIN, NEKOLIKO POJEDINACNIH sves ALODROMNO PROVEDENE, IZOSTAJE PORAST ZUPCA OD V2-V3, HLK

1965 prebolio cir na zelucu i tada operacija po BI.

Sada nema mogucnosti Za operaciju i nista, kazu samo palijativna kemo. Da li i to bolesniku dati?Molim vase misljenje doktore,UNAPRIJED HVALA
Treba napisati nalaze tm. markera, CT -a ,EGD/gastroskopije, nalaze opće biokemije.
hrvoje dr. is offline  
Old 23.11.2012., 15:17   #8509
Moze mi ko reci kako kontrole idu nakon izljecenja limfoma? Imaju neki markeri ili?
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 23.11.2012., 17:33   #8510
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Moze mi ko reci kako kontrole idu nakon izljecenja limfoma? Imaju neki markeri ili?
Krvna slika i PET-CT mislim, e sad liječnik odlučuje individualno koliko često i u kojim intervalima. Mislim da je PET-CT jednom godišnje, nisam sigurna
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 23.11.2012., 17:47   #8511
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Krvna slika i PET-CT mislim, e sad liječnik odlučuje individualno koliko često i u kojim intervalima. Mislim da je PET-CT jednom godišnje, nisam sigurna
A ček koji su faktori bitni u krvnoj slici, jer sjećam se kad još nismo znali što je, da krvna slika nista nije pokazala. PET-CT je isto kao i obični ct, što je dosad jedino radio?
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 23.11.2012., 22:35   #8512
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
A ček koji su faktori bitni u krvnoj slici, jer sjećam se kad još nismo znali što je, da krvna slika nista nije pokazala. PET-CT je isto kao i obični ct, što je dosad jedino radio?
Vezano je za funkcioniranje jetre i drugih organa tj. može se iščitati stanje iz krvne slike i biti u tijeku s eventualnim promjenama koje mogu na nešto ukazati. PET-CT može precizno pokazati postoji li koji zaostali čvorić. Isto tako mogući su i drugi vidovi pretraga, zavisno od toga gdje su se čvorići sve nalazili.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 24.11.2012., 19:12   #8513
PET CT i MSCT nije isto!
hrvoje dr. is offline  
Old 25.11.2012., 13:35   #8514
Molim vas da pogledate ovu temu, vjerojatno ima sličnih iskustava... Hvala puno
__________________
Rokni me z' macolon!!!
nibed is offline  
Old 27.11.2012., 15:09   #8515
Pozdrav svima. Nazalost, nalazimo se na ovakvoj tuznoj temi.
Mama je u srijedu primila 6 kemo, do tada su nuspojave kemoterapije bile samo bol u koljenima. Ali od 6. terapije je proslo tjedan dana, a ona se osjeca slabo... jel to nuspojava ili znak da je krenulo nizbrdo? Dali je to normalno?
I dalje jede normalno.

I jos jedna stvar, dali je remisija poslije terapije obavezna ili individualna. Ako nastupi, koliko obicno traje (cca)?

Koliko pauza mora biti poslije 6 ciklusa terapije do ponovnog primanja kemoterapije?

Njen doktor nam nedaje apsolutno nikakve informacije. Ne želi ni pricati s nama..tako da nemam koga pitati osim ovdje

Sent from my LG-O3D using Tapatalk
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Old 27.11.2012., 15:26   #8516
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Nazalost, nalazimo se na ovakvoj tuznoj temi.
Mama je u srijedu primila 6 kemo, do tada su nuspojave kemoterapije bile samo bol u koljenima. Ali od 6. terapije je proslo tjedan dana, a ona se osjeca slabo... jel to nuspojava ili znak da je krenulo nizbrdo? Dali je to normalno?
I dalje jede normalno.

I jos jedna stvar, dali je remisija poslije terapije obavezna ili individualna. Ako nastupi, koliko obicno traje (cca)?

Koliko pauza mora biti poslije 6 ciklusa terapije do ponovnog primanja kemoterapije?

Njen doktor nam nedaje apsolutno nikakve informacije. Ne želi ni pricati s nama..tako da nemam koga pitati osim ovdje

Sent from my LG-O3D using Tapatalk
Meni je mama imala 6 ciklusa kemo.svaki ciklus po 5 dana i pauza izmedu je bila 4tj cca.slabost je sasvim normalna
mami je u pocetku malo bilo,a sto je vise isla na kemo sve jace su joj bile nuspojave.vise psihicki nego fizicki.onaj tjedan kad bi primala kemo se dobro osjecala,ali tj posli su bile slabine,povracanja,proljevi,izgubila na kilazi(u poctku je mogla jesti,ali kasnije sve slabije)..to je sve individualno.njenoj prijateljici nije apsolutno is bilo,samo joj je kosa otpala
sljeme3 is offline  
Old 27.11.2012., 17:32   #8517
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Nazalost, nalazimo se na ovakvoj tuznoj temi.
Mama je u srijedu primila 6 kemo, do tada su nuspojave kemoterapije bile samo bol u koljenima. Ali od 6. terapije je proslo tjedan dana, a ona se osjeca slabo... jel to nuspojava ili znak da je krenulo nizbrdo? Dali je to normalno?
I dalje jede normalno.
Pa vjerojatno je nuspojava, zapravo najvjerojatnije.

Quote:
I jos jedna stvar, dali je remisija poslije terapije obavezna ili individualna. Ako nastupi, koliko obicno traje (cca)?
Remisija je stanje u kojem se ne očitavaju simptomi bolesti i pretrage pokazuju da ne postoji tumor u tijelu. Hoće li ili neće netko ući u remisiju je individualno, baš kao i trajanje. Nadajmo se da će tako biti dok ne umre od starosti.
Quote:
Koliko pauza mora biti poslije 6 ciklusa terapije do ponovnog primanja kemoterapije?
Zavisi o lijeku koji prima i protokolu liječenja. Ono što je sigurno, dok joj opće stanje nije zadovoljavajuće, neće primiti nove cikluse.

Quote:
Njen doktor nam nedaje apsolutno nikakve informacije. Ne želi ni pricati s nama..tako da nemam koga pitati osim ovdje

Sent from my LG-O3D using Tapatalk
Posjetite ga i podsjetite da je zakonom obligiran dati informacije o liječenju. Ukoliko vas odbije, recite mu da ste sada prisiljeni razgovarati s njegovim nadležnim, a to je pročelnik odjela.
Nemojte nikako ni za što odustati od informacija! To je jedna od stvari u kojima morate maksimalno ustrajati i od vitalne je važnost. Nemojte se posipati pepelom tipa "ne bi se štel zamjerit gospon doktoru"... mnogi su to radili a kasnije gorko zažalili!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 27.11.2012., 18:57   #8518
sljeme3, Ivanicapeca i Gerta, vaši postovi su premješteni na temu PET/CT - tumačenje nalaza (kliknuti na link), a s obzirom da je upit prvotno postavljen na toj temi pa da ne izgleda da se na toj temi samo gomilaju upiti bez odgovora.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Old 28.11.2012., 22:57   #8519
Evo mene nakon dužeg perioda. Nemam ništa lijepo za reći. Svekru je zračenje pomoglo što se tiče bolova u nozi,al je baš izgubio apetit i nije više aktivan kao prije.Baš dosta leži i šutljiv je. Ima bolove u prsima pa ga i to muči,bez tableta za bolove ne funkcioniše. Doktori su ga poslali kući i nisu mu više na konzilijumu dali nikakvu terapiju niti objašnjenje za to. Niko ga nije uputio na na CT, ni da vadi krv ma ništa.
Mi smo sad baš zbunjeni i pokušajemo se dalje sami boriti.
Kakvo mišljenje ili iskustvo imate sa Petroleom ?
LiliFee is offline  
Old 29.11.2012., 11:43   #8520
Quote:
LiliFee kaže: Pogledaj post
Evo mene nakon dužeg perioda. Nemam ništa lijepo za reći. Svekru je zračenje pomoglo što se tiče bolova u nozi,al je baš izgubio apetit i nije više aktivan kao prije.Baš dosta leži i šutljiv je. Ima bolove u prsima pa ga i to muči,bez tableta za bolove ne funkcioniše. Doktori su ga poslali kući i nisu mu više na konzilijumu dali nikakvu terapiju niti objašnjenje za to. Niko ga nije uputio na na CT, ni da vadi krv ma ništa.
Mi smo sad baš zbunjeni i pokušajemo se dalje sami boriti.
Bojim se da su svekra okarakterizirali kao terminalnog bolesnika kojem je potrebno palijativno liječenje. Pokušajte razgovarati s liječnikom i inzistirajte na konkretnim odgovorima o njegovom stvarnom stanju.
Quote:
Kakvo mišljenje ili iskustvo imate sa Petroleom ?
Zaboga draga, nadam se da to nije petrolej kojega ljudi konzumiraju jer su negdje čuli da nešto pomože...

Preporučujem ti da tati nabavite Multisanosvit sirup. To je odličan imunobuster. Bez šećera je i može se nabaviti sa ili bez željeza. Možda je njemu bolje bez željeza da mu ne pada na želudac.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.