Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2014., 22:19   #81
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Mene bi bilo sramota da u tvojim godinama (kasnim dvadesetima) moram molit starce za kavu za dejt, radije ne bi dejtala u tom slučaju.
Kao što je netko već spomenuo, ako si u toj mjeri u besparici trebaš se bavit drugim stvarima, pobrkao si prioritete u životu.
ma ja treba odustati od cura dok ne bude dovoljno dobar za neku "božicu"...
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:20   #82
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
A ti svaki dan ideš na prvi spoj pa nemaš 15 kn da platiš piće osobi koju si na spoj pozvao?
Ma ti si samo škrt.
Grozna osobina.
Zloćo.

Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Tako je. Najbolje skupljat račune za kondome, pića, tramvajske karte ovisno tko je kome dolazio u posjet i sl. pa na kraju mjeseca sjesti zajedno i lijepo podmiriti svaki svoj dio. Ke romantika. Samo se nekako bojim da ovi pregladnjeli ne bi ni tada našli novaca.
Ne treba skupljati račune i dijeliti, ali ne treba zamjenjivati niti škrtost vs. želju nekih cura da preko leđa partnera žive van vlastitih mogućnosti.

Problem se javlja kad muškarci često zamijene ovo dvoje i krivo procijene.
OK je platiti curi/potencijalnoj curi sok/piće/kavu/kolače i OK je to raditi češće. Ali, poanta je u tome da cure ne bi trebale pretjerivati i predlagati izlaske koji su too much. Primjerice, ona inače ne ide po restoranima, ali eto, kad je s njim, stalno predlaže restorane. I nikad mu ne plati, već očekuje da on vječno plaća.

Od soka/kave/sladoleda nitko se neće osiromašiti.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:20   #83
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Ja nisam pobrkala lončiće, još uvijek si ti taj.
Očito nisi skužio ili se praviš blesav, stvar je prioriteta, kao što je netko spomenuo ako nemaš ni za običnu kavu onda ili izbjegavaš odlazak na kavu pa biraš neku alternativu ili čekaš bolja vremena, pokušaš si prvo sredit život jer ako nemaš ni za kavu onda bi ti stvarno briga o egzistenciji trebala biti preokupacija.
Kao drugo govorit da su alternativno rješenje za kondome pilule je toliko idiotski, pilule ne štite od spolnih bolesti ali ok, to na stranu, recimo da je partner s kojim si ozbiljan, pilule imaju toliko puno nuspojava da je svakoj ženi u interesu ih koristit tek kao zadnje sredstvo.
A kao treće za jednog studenta si jako nepismen (boldala sam samo jedan primjer, ima toga previše).
imam za kavu i više od toga al ponavljam ne želim bacat novce po bircevima

u redu ak imaš dobrostojeće starce koji ti daju džeparac,ak imaš solidnu plaću al ak si još student, pa i onaj koji neš radi da zaradi il radiš za mizeriju a visiš po bircevima, ti si budala.

btw da pazit ću kak pišem po forumu
omarwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:21   #84
Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
ma ja treba odustati od cura dok ne bude dovoljno dobar za neku "božicu"...
krivo usmjeren sarkazam....dobro je coek rekao...ako nemas para, nema smisla trazit curu, zbog gomile stvari koje manjak novca povlaci za sobom....treba srediti svoj zivot prvo da bi mogao novu osobu uvest u njega...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:23   #85
A kako afrikanci dejtaju? Hebale vas kave i bircevi
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:25   #86
Quote:
Igneos Eructid kaže: Pogledaj post
krivo usmjeren sarkazam....dobro je coek rekao...ako nemas para, nema smisla trazit curu, zbog gomile stvari koje manjak novca povlaci za sobom....treba srediti svoj zivot prvo da bi mogao novu osobu uvest u njega...
onda bi pola države bilo zatvoreno po kućama
daj izbijte to iz glave da vas muški moraju častiti,ako plaćam prostitutku onda znaš zašto plaćaš
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:25   #87
Quote:
omarwhite kaže: Pogledaj post
radim za 1600 i moš mislit kak su mi bircevi isplativi. previše preseravanja tu, znam dost parova koji su u kasnim dvadesetima i u besparici su, bircevi im nisu ni na kraj pameti a u pitanju su duge veze i odrasli ljudi blizu 30-tih fakultetski naobrazovani

btw kondomi su 'preskupi', za pilule svakog partnera mjesečni izdatak dođe ni 100 kn ak djele 'pola-pola'
I ja radim za 1600 pa UVIJEK imam za platit. A još si i uštedim svaki mjesec. Bitno je kak si organiziraš te novce.
Konkretno kod dejtova, prvi put ja platim cugu, drugi dejt ona plaća, treći dejt ju pozovem doma, poševimo se i onda si možemo dolaziti u kućne posjete, for free.
Eto.. i kakav ti je to trošak? Jebenih 20 kuna za dvije kave.
Nemoj koristit to kaj si student kao izliku kao loše financijsko stanje.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:25   #88
Račun treba platiti muškarac na prvom spoju, a kasnije se mogu mijenjati ovisno o situaciji.

Npr. moj dečko puno češće plati nego ja i bilo bi smiješno da se izmjenjujemo svaki put budući da on ima visoka primanja, a ja sam student. Ja napravim ručak, kupim grickalice za doma, uzmem mu kozmetiku, odjeću, donje rublje kad sebi kupujem i sl. Pa se tako "odužim". Nikad nisam bila u situaciji da mi je muškarac s kojim sam u vezi ili se viđam dopustio da ja platim račun ma koliko inzistirala. Ali, ti muškarci su bili u dobrim financijskim situacijama, pa im tako male svote nisu predstavljale nešto. Onda bih vratila na isti način. Ili bi kupila kino/kazalište ulaznice unaprijed, kupila bi hranu, bocu pića za izlazak i sl...Uglavnom opet bih to dovela u neku ravnotežu

Da mi je dečko ili netko s kim se viđam student ili s niskim primanjima onda bih inzistirala da i ja plaćam, a također bi nastojala smanjiti pića po kafićima, a povećati šetnje, kućna druženja i sl. I ako neka cura u takvoj situaciji očekuje da joj se plaća onda nema mozga ili je pokvarena.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:26   #89
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
A kako afrikanci dejtaju? Hebale vas kave i bircevi
nije isto podneblje...birc je uobicajeno mjesto za prvi izlazak, i ktome jedno od pogodnijih za spiku i upoznavanje...mozemo sad uci u dubioze kako svi ionako imaju pripremljenu spiku kojom se predstavljaju u svjetlu kojem zele, no to je nebitno...danasnja klincadija je toliko brza da do toga niti ne dodje, nema udvaranja nego samo prijedlog za brzinsku shevu, pa ako prodje, prodje...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:26   #90
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Pa ako ja nekog zovem, onda nosim lovu da imam za sebe i za drugu stranu, ako će druga strana htjeti podijeliti račun u dobroj namjeri, neću imati ništa protiv, niti će to biti djetinjasto, niti će to biti veliki minus jer cura nije prihvatila da platim sve. Dosad sam se našao s dosta cura i neke su prihvatile da platim prvi i nije bio bed, neke su htjele da bude pola-pola, neke eto, nisu ni htjele platiti, a ni pitati, ok, njihova stvar.
Ne znam, evo ja mislim da ti ja ne bi nudila da podijelimo račun za kavu
Ono ili uzmi cijeli račun ili ga ostavi, ali brate mili, nemoj me tjerat da ga dijelimo. Mislim taj mali. Za kavu
Ako smo zapeli negdje u birtiji i popili više tura, onda ću se ponudit podijeliti, iako je jedostavniji način platiti cijel turu, nego polovit jedan po jedan račun.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:27   #91
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Od soka/kave/sladoleda nitko se neće osiromašiti.
Fora je sto neki u startu vec i jesu presiromasni za takvo nesto. Pogledaj koliko ima nezaposlenih mladih ljudi ispod 30 godina. Starci, koji su pred penzijom ili uskoro idu u penziju, a cija djeca ne rade jer ne mogu naci posao.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:27   #92
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
A ti svaki dan ideš na prvi spoj pa nemaš 15 kn da platiš piće osobi koju si na spoj pozvao?
Ma ti si samo škrt.
Grozna osobina.
No,no,no...moderatori nemaju ovlasti trolanja ovog napaćenog siromašnog naroda



Da se vratim na temu, ako pitaš nekog da ide na kavu, valjda si dotad doznao pije li kavu, čaj, pivo, vodu ili šampanjac i u skladu s time se pripremaš
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:28   #93
Quote:
Igneos Eructid kaže: Pogledaj post
krivo usmjeren sarkazam....dobro je coek rekao...ako nemas para, nema smisla trazit curu, zbog gomile stvari koje manjak novca povlaci za sobom....treba srediti svoj zivot prvo da bi mogao novu osobu uvest u njega...
ma nemoj a ja bas znam dost parova u duzim vezama gdje su oboje dekintirani (skoro pa) i veze im svejedno uspijevaju. to što je netko naučen na birceve, restorane, ne preferira šetnju gornjim gradom umjesto sjedenja u bircu i sl. je drugi problem.

sve je stvar na kakvu osobu naletiš.
omarwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:28   #94
Quote:
omarwhite kaže: Pogledaj post
ne, nego jedno se veže na drugo, ak dotična voli po bircevima, nemamo šta radit zajedno jer i za ubuduće, meni su bircevi jednostavno preskupi. dosta puta sam za prvi spoj uspio dogovorit šetnju gornjim gradom umjesto birca i to je puno bolja opcija, veći manevarski prostor između ostalog

nego, nisam znao da je sramota ak su dečku od 26,27 godina bircevi preskupa opcija ak uzmemo u obzir da je tek izašao s faksa
Nije bilo govora o sramoti. Ne izvrći.
Samo djeluješ škrto što smatram groznom osobinom.
Jer ti je u redu pozvati nekog na spoj i tražiti da plati pola računa i jer ti je simpa pozvati nekog na spoj s 15 kn u novčaniku i pustiti tu osobi da sve plati.
Naravno da ti je simpa, bilo bi ti uvijek simpa, i da imaš 150 i 1500. Jer si škrt. Pa bolje da netko drugi baca pare po bircevima već kad se bacaju, jel.
U svakom slučaju, drago mi je što si od danas popodne kad si bio student večeras već završio faks i radiš za 1600 kn.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Zloćo.
Ma vidiš da sam pogodila.

Quote:
omarwhite kaže: Pogledaj post
imam za kavu i više od toga al ponavljam ne želim bacat novce po bircevima
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:29   #95
Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
onda bi pola države bilo zatvoreno po kućama
daj izbijte to iz glave da vas muški moraju častiti,ako plaćam prostitutku onda znaš zašto plaćaš
pola drzave i jest zatvoreno po kucama...na koju foru mislis izaci van i napiti se kad nemas za cugu? jedino klosari to mogu ili oni kojima mamica i tatica daju solde...ja npr, ako ne radim i nemam primanja, ne pada mi na pamet zicati starce sto kuna od njihove mirovine da se ja idem van nalizat ko stoka...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:30   #96
Quote:
omarwhite kaže: Pogledaj post
imam za kavu i više od toga al ponavljam ne želim bacat novce po bircevima

u redu ak imaš dobrostojeće starce koji ti daju džeparac,ak imaš solidnu plaću al ak si još student, pa i onaj koji neš radi da zaradi il radiš za mizeriju a visiš po bircevima, ti si budala.

btw da pazit ću kak pišem po forumu
Pa baš ja nisam budala za razliku od tebe, govoriš upravo ono što sam ja rekla ili si stvarno toliko glup?
Rekla sam, a i drugi su ti rekli, da ako nemaš novaca za birceve da ih izbjegavaš, na početku si nas pitao kako da nekog izvedeš u birc da li se dijeli i sad kad su te svi napali sad okrećeš priču da onda ne ideš u birc.
Jao zdravi razum.
Btw meni starci nisu pomagali otkad sam student, sama sam se školovala i sad se sama financiram i znala sam kad mogu na što potrošit a kad ne, ali kad nisam mogla a ako nije bilo nešto od egzistencijalne važnosti poput kave, nisam za to molila starce.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.01.2014., 22:30   #97
Quote:
omarwhite kaže: Pogledaj post
ma nemoj a ja bas znam dost parova u duzim vezama gdje su oboje dekintirani (skoro pa) i veze im svejedno uspijevaju. to što je netko naučen na birceve, restorane, ne preferira šetnju gornjim gradom umjesto sjedenja u bircu i sl. je drugi problem.

sve je stvar na kakvu osobu naletiš.
ako si u duzoj vezi i dogodilo vam se sranje financijsko, svaka cast ako ste ostali skupa i izborili se zajedno za bolje....ovdje je bila spika o novoj osobi u zivotu...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:32   #98
Quote:
Igneos Eructid kaže: Pogledaj post
pola drzave i jest zatvoreno po kucama...na koju foru mislis izaci van i napiti se kad nemas za cugu? jedino klosari to mogu ili oni kojima mamica i tatica daju solde...ja npr, ako ne radim i nemam primanja, ne pada mi na pamet zicati starce sto kuna od njihove mirovine da se ja idem van nalizat ko stoka...
pa nećeš sa curom na dejt ići lokati osim ako oboje nemate viška love
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:32   #99
Nije problem kad netko kaže da ne želi 'bacati novac po bircevima', ali je problem kad taj isti očekuje da ga zbog toga drugi časte po tim istim bircevima.

Ako smatraš da je kava u kafiću preskupa, onda nije važno tko plaća. Onda ne ideš u kafić jer smatraš da je kava tamo preskupa.
CrvenoUho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:33   #100
Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
pa nećeš sa curom na dejt ići lokati osim ako oboje nemate viška love
normalno da neces, no netko ti mora dati za tu kavu i sok, ako sam nemas primanja....ajde dok si klinjo pa ti starci daju, ali kad prodjes tridesetu je sramotno...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.