Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2009., 15:24   #1
Ford Focus 1.8 Tdci..problem s motorom

kupio sam novi Ford Focus prije 4 mjeseca. Auto ima motor 1.8 Tdci, 117ks.. Prošao sam s njim oko 5700km.
Problem mi se javlja pri vožnji u 3 brzini pri okretajima od 1800-1900 (samo u trećoj brzini i samo pri tim okretajima). Dolazi do laganog trokiranja, auto cuka..
Problem nije konstantan, recimo mogu voziti 10km bez tog problema i onda se pojavi...pa opet nestane..
Gorivo sam točio uglavnom na Tifonu i Omv-u(premium diesel), na Ini samo jednom.
Obratio sam se ovlaštenom serviseru gdje sam i kupio auto. Promjenili su filter nafte, i instalirali novi softver za auto comp. No problem se i dalje javlja. Dečki iz servisa vozili su auto i kažu da se njima to ne javlja u vožnji...ali ja auto vozim gotovo svaki dan i meni se taj problem javlja. Napominjem da nije konstantno...znači, može se javiti npr. sada i onda je idućih 15min sve ok, onda se opet pojavi...i to samo u 3 brzini pri 1800-1900 o/min.
Dali netko ima ideju o čemu se radi?
Što da napravim?
Hvala svima koji odgovore na post..
quetin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 15:26   #2
U kojem si servisu bio?
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 15:34   #3
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
U kojem si servisu bio?
Ford Krainc, Rijeka
quetin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 15:44   #4
Da si iz ZG, savjetovao bi ti da odeš u Samobor kod Lindića da vidi.

Ovako ništa.....
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 15:45   #5
Software. Treba update. Probaj pitati nekog ovlaštenog - znam da je za te motore bilo nekoliko verzija koje su to ispravljale.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 15:53   #6
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Software. Treba update. Probaj pitati nekog ovlaštenog - znam da je za te motore bilo nekoliko verzija koje su to ispravljale.
Znači nije filter nafte...turbina ili sl.?
quetin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 15:59   #7
Quote:
quetin kaže: Pogledaj post
Znači nije filter nafte...turbina ili sl.?
Vrlo vjerojatno ne. Da je mehanički kvar javljao bi se UVIJEK u istom rasponu broja okretaja (manje i li više izraženo) - ovo je krivi spoj brzina-radni uvjeti.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:02   #8
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno ne. Da je mehanički kvar javljao bi se UVIJEK u istom rasponu broja okretaja (manje i li više izraženo) - ovo je krivi spoj brzina-radni uvjeti.
Što da sad radim?
Ovi na servisu su mi rekli da su instalirali novi softver za comp...
quetin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:25   #9
Koliko ja znam, slicni simptomi se dogadjaju i kad je senzor kuta na radilici u kvaru. Moze biti los spoj.

---------

Svakako rijesi, do je auto u garanciji.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:27   #10
Quote:
quetin kaže: Pogledaj post
Što da sad radim?
Ovi na servisu su mi rekli da su instalirali novi softver za comp...
pa odi se žali da opet imaš isti kvar i da nisu popravili kak spada
inače je to ok servis pa vjerujem da budu složili da bude dobro
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:29   #11
Sjedi s njima u auto i odi na vožnju - toliko da im dokažeš da nisu popravili. Kad poprave (ili "poprave") opet sjedi u istog zajedno s njime i probaj.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:37   #12
Kako je rekao CDRW, problem je u software-u, tj njegovo upravljanju EGR ventilom...
Boljka i na dizelima nekih drugih marki...

Ako znaš engleski, recimo cijela paleta KIA inih CEED ova CRDI je imala isti problem, te Software update je riješio problem...

http://www.kia-forums.com/kia-ceed-f...ne-hiccup.html
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 18:26   #13
imam1.6 benzinca kupljenog priije god. dana i isti problem, cuka ali u drugoj brzini na niskim okretajima , također kod ful gasa nelinearno ubrzava...mijenjan software par puta, niš nije pomoglo, u servisu se češu po glavi...eto...i tak već 15tkm.
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 18:57   #14
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
imam1.6 benzinca kupljenog priije god. dana i isti problem, cuka ali u drugoj brzini na niskim okretajima , također kod ful gasa nelinearno ubrzava...mijenjan software par puta, niš nije pomoglo, u servisu se češu po glavi...eto...i tak već 15tkm.
I čekat ćeš dok ne nađu software koji radi ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:40   #15
Pozdrav,

imam isti problem sa trokiranjem motora u 3 brzini izmedju 1800 - 2000 obrtaja. Samo bi dodao da se kod mene ovo desava kad motor postigne normalnu temperaturu rada. Mijenjao sam filter nafte, sipao na razlicitim pumpama ali problem nije rjesen.

Radi se o ford focusu 2003, 1.8 tdci, 115 ks.

Pitanje quetin-u da li je "upgrade-om" software-a rijesio problem?
amuhans is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 23:23   #16
1.6 100 ks benzin, na naglo puštanje gasa "trokira", bez obzira na brzine...

to ej ford, ne more se pokvarit jr ga kupiš pokvarenog

inače, pošto je dizlo odi po servisima i pogledaj forume u njemačkoj ili engleskoj, možda ima koji dobar tip, a i ford klub hr.

sritno
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.