Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2009., 12:30   #201
Thumbs up

Quote:
Izokron kaže: Pogledaj post
Ima više posla oko toga nego što većina vjerojatno misli, ali evo uspjeh konačno sastaviti dovoljno za novi update.

Dodane biljke: stolisnik, gavez, ružmarin, bosiljak i bršljan. Uz to, uspio sam poslikat dio toga što ste naveli (menta, kadulja, poriluk, rusomača...), tako da će se od ovog nešto sigurno naći u sljedećem updejtu.

Ko što rekoh, sad će bit malo problematično po zimi, ali slikam koliko stignem pa ću postepeno objavljivat, a ima ionako i zimzelenih ljekovitih biljaka koje stignem bilo kad uslikat.

Uživajte
Čestitke! Možda da malo obogatiš tekstove o primjeni pojedine biljke. Ima raznih aspekata liječenja; ljudi, životinja, zatim kozmetika, dezinfekcija, dezinsekcija u poljodjelstvu. Primjena u pčelarstvu.....
HRUŠT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:59   #202
Thanks na prijedlogu Za sad sam se više fokusirao da stvorim osnovu za čim više biljaka, a pošto će sad preko zime bit manje prilika za fotkanje, onda ću poradit i na dodatnom sadržaju. Sad mi je prvo u planu dodat o svakoj biljci podatke o aktivnim tvarima koje sadrži, a s vremenom će bit i drugih podataka dodanih.
Izokron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 00:33   #203
Prirodni lijek protiv uhobolje...pliiiiz...jako mi treba
Btw, zagrijani luk probali, ne pomaže.
__________________
vjenčanje 1.9.2007.
Maslacak3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 11:19   #204
Quote:
Maslacak3 kaže: Pogledaj post
Prirodni lijek protiv uhobolje...pliiiiz...jako mi treba
Btw, zagrijani luk probali, ne pomaže.
Kapi za nos. Moraš kapima odštopati eustahijeve tube. Nakapaš nos i staviš glavu među koljena da kapi dođu gdje treba.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 12:48   #205
http://www.gospodarski-list.hr/img/b...22005003_1.jpg

Za uhobolju se zna koristit takozvani čuvar kuće. Otrgne se par njegovih debelih listića, te se iz njih ocijedi par kapi soka u uho. U mojoj obitelji je puno puta korišten, i definitivno pomaže.
Izokron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:07   #206
trajno vezivanje ima jako dobru efikasnosti ja sam koistila odryava brak aza sve informacije obratite se na tel 0665087610 janos okolina bgd.
emina74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 14:36   #207
http://www.radio-mreznica.hr/vijesti...svinjske-gripe
skok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 21:36   #208
jedini,meni poznati,prirodni antihistaminik se nalazi u listu i plodu crnog ribizla.
stimulira nadbubreznu zljezdu.,te samim tim i cijeli imunitet
pomaze kod alergiskih reakcija,raznih upala koze
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 19:37   #209
gt

Molim, ako netko zna nešto o korištenju tinkture gospine trave
ixapixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 19:43   #210
imela

Quote:
Izokron kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumašima
Radim neko vrijeme na stranici o sakupljanju ljekovitog bilja kao zanimljivom i korisnom hobiju. Stranica je stavljena tek prije par dana na net, pa još nema puno biljaka ali će se nove redovito dodavati. Sad pošto imam čitav niz biljaka koje bih volio opisati (a ne mogu sve odjednom) bio bih zahvalan ako bi bili voljni dati svoje osobne prijedloge, pa ću redom popularnosti i objavljivati.

Za sad opisane biljke su: Borovnica, crna bazga, hrast, kamilica, kim, kopriva, preslica, sljez i trputac.

Hvala unaprijed svima na pomoći oko istraživanja.

ps. pošto sam snimam fotografije biljaka, molio bih prijedloge bilja samo sa našeg područja.
imela
ixapixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 00:34   #211
Quote:
ixapixa kaže: Pogledaj post
Molim, ako netko zna nešto o korištenju tinkture gospine trave
Nisam 100% siguran što se tinkture tiče, ali vjerojatno se mora, isto kao i čaj, koristiti barem 2-3 tjedna prije nego se počnu primjećivati rezultati (ukoliko se pije kao sredstvo za smirenje, tj. u slučajevima blaže depresije). Također zna bit problema oko mijenjanja čajeva/tinktura jer udio aktivnih tvari može varirati, tako da je preporučljivo u početku odmah uzeti veću količinu iz istog izvora ukoliko je moguće. Umjesto ili uz gospinu travu se mogu koristiti i odoljen i/ili matičnjak koji imaju slično djelovanje.

Usput, danas sam baš završio novi update. Dodani opisi sljedećih biljaka: Breza, glog, kadulja, menta i poriluk, te pripadajuće bolesti za koje su ove biljke djelotvorne.
Izokron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 19:39   #212
Prvi puta vam se javljam. Moje tegobe su raznolike i sve otkrivene slučajno jer nemam nikakve bolove. Dakle, od kada je otkrvena endomotrioza (sumnja obzirom na UTV nalaz i povišene markere Ca125 (do 44-93), obavljene kolonoskopije zbog CA 19-9 (61-73), ustanovljene kronične upale debelog crijvea, pronađenog hemnagioma na jetri, stalno pristune kandide... Inače sam zdrava!Već dvije godine ne jedem ništa životnjskoga podrijetla, išla sam kod bioenergetičara, pila čajeve (vrkuta), pijem tinkutru od konopljike i čaj od imele prema Subanovim savjetima. Ništa nije dalo nekoga velikoga napretka, s druge strane možda sve treba gledati kao na nešto što je zaustavljeno. Muž mi je donio kefir i imam pitanje vezano uz njegovu mlječnu bazu. Kažu da ga mogu koristiti i drugačije, ali ja ne kužim kako? Ne pijem mlijeko, a niti sojino mlijeko jer sam s njim skoro uništila štitnjaču. Tako je moj organizam reagirao nakon godinu dana intenzivnog jedenja soje i njenih proizvoda, pa mi je trebalo još godinu dana da hormone vratim tamo gdje su i bili.Unprijed hvala na savjetima!
Balerina8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 21:22   #213
Fitosan

Ima li neka forumašica koja je pila preparate od Fitosana protiv mioma? Please, javite...
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 00:00   #214
Biljka kokotac

Lijep pozdrav,

(znam da podižem temu nešto starijeg datuma), al eto zanima me da li tko zna nešto više ili ima iskustva s biljkom kokotac http://www.suban.hr/sastojak.asp?RawID=107 - postoji bijeli i žuti, bijeli je navodno najbolji, al je rijedak. Znam da sam je već "susrela" i ako se ne varam raste ljeti.

Navodno je jako dobar lijek i koliko čujem stvarno, ali stvarno pomaže.
Meni bi trebala mast radi problema s venskom cirkulacijom - već sam hrpe novaca bacila u vjetar na razne kupovne kremice, gelove iz dućana, tablete al sve je to za **onu stvar i situacija se samo pogoršava. Kak doći do te biljke? Ima tko kakvu mast možda doma il me može uputiti nekom travaru?
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 11:52   #215
BILJKA KOKOTAC

Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav,

(znam da podižem temu nešto starijeg datuma), al eto zanima me da li tko zna nešto više ili ima iskustva s biljkom kokotac http://www.suban.hr/sastojak.asp?RawID=107 - postoji bijeli i žuti, bijeli je navodno najbolji, al je rijedak. Znam da sam je već "susrela" i ako se ne varam raste ljeti.

Navodno je jako dobar lijek i koliko čujem stvarno, ali stvarno pomaže.
Meni bi trebala mast radi problema s venskom cirkulacijom - već sam hrpe novaca bacila u vjetar na razne kupovne kremice, gelove iz dućana, tablete al sve je to za **onu stvar i situacija se samo pogoršava. Kak doći do te biljke? Ima tko kakvu mast možda doma il me može uputiti nekom travaru?
Kokotac (Melilotus officinalis L.) pripada obitelji Lepirnjače (Familia Papilionatae).
Farmakopejski naziv mu je Herba Meliloti.
Drugi nazivi: velika djetelina, vodnika, ždralika, žućka, žuti kokotac, konjska djetelina, kumanika, nokata trava, nokatac, noktec, orlov nokat, pšeničica, svinduh.
Engleski naziv mu je Common Melilot, Melilot, Ribbed Melilot, Ribbed Meliot i Tall melilot, njemački; Gebräuchlicher ...


Kokotac je dvogodišnja ili rijeđe jednogodišnja zeljasta biljka visoka i preko 2 m. Stabljika je večinom uspravna ili se izdiže i vrlo je razgranata. Ima listove slične djetelini,listići su izduženo eliptični a po obodu nazubljeni. Cvjetovi su sitni, žuti, skupljeni u grozdastoj cvati. Cvjeta od 6 do 9 mjeseca, nekih petnaestak dana prije cvjetanja bijelog kokotca (melilotus albus).
Zahvaljujući dugom i razgranatom korijenu dobro podnosi sušu. Razmnožava se sjemenom.

Raste u divljini na pjeskovitom zemljištu, pored puteva, rijeka, kanala, nasipa, željeznickih pruga i drugih napuštenih mjesta. Može da se uzgaja i koristi kao stočna hrana a i kao medonosna i ljekovita biljka.
Kokotac je aromatična biljka koja nema etarskog ulja za razliku od ostalih mirisnih biljaka koje imaju spoljni ili unutrašnji sekrecioni aparat s uljem .

Za lijek se sabiru vrhovi grančica biljke u cvatu.

U obliku kreme, masti i tinkture vrlo je efikasan kod proširenih vena (varikoziteta) i sitnih venica, bolova, grčeva i osjećaja težine u ekstremitetima (noge, ruke, prsti.) U obliku tinkture, čaja, kreme ili masti pokazao se vrlo uspješan kod hemeroida, oticanja ruku, nogu, dojke ili bilo kojeg drugog dijela tijela gdje se nakuplja neuobičajena količina tekućinu u tkivu. Rabi se i kao oblog kod uganuća, iščašenja i podlijeva krvi. Pospješuje i ubrzava zacjeljivanje rana.

IZRADA MASTI U KUĆNOJ RADINOSTI.
Potrebno je:

9 žlica nesoljene svinjske masti
6 žlica sitno nasjeckanih suhih dijelova biljke

Mast lagano rastopiti (paziti da ne bude prevruća) dodati 6 žlica usitnjene potpuno suhe biljke. Mješavinu ostaviti da se ohladi i skruti. Potom ju ponovo lagano rastopimo i ohladimo. Postupak ponovimo još 3 puta potom mast dobro procijedimo i iscijedimo u već pripremljene posudice.

Kremu je jako teško napraviti u kućnoj radinosti tako da neću navoditi recepturu.
Probleme vezena sa venskom cirkulacijum se ne rješavaju samo kremom ili masti. Potrebna je malo kompleksnija terapija. Kombinacija više vrsta ljekovitog bilja. Mast će sigurno pomoći u to nema sumnje samo je pitanje u kojoj mjeri.

Ukoliko te interesira moj savijet slobodno me kontaktiraj.
Dr.Zivkov. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 14:52   #216
MJEŠAVINA DOMAĆEG ČAJA ZA UBLAŽAVANJE TEGOBA KOD MIOMA

Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Ima li neka forumašica koja je pila preparate od Fitosana protiv mioma? Please, javite...
Mešavina domaćeg čaja za ublažavanje tegoba kod mioma

Sastav:
Korijen koprive (Urticae radix) 25%
Biljka gospina trava (Hyperici herba) 25%
Bljka preslica (Equiseti herba) 25%
List kadulje (Salviae folium) 25%

Upotreba:
Četiri velike žlice mješavine domaćeg čaja preliti sa 1 litrom hladne vode, zagrijati do ključanja, ostaviti da stoji jedan sat, a zatim procijediti.
Piti tri puta dnevno po 1 dcl čaja, a ostatak uporabiti za vaginalno ispiranje.
Dr.Zivkov. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 11:28   #217
Prema Brojsu, zalfija (Salviae folium) mora da vri najmanje tri minuta kako bi isparila opasna etarska ulja. To znaci da ovaj caj za miome mora da vri tri minuta kao mesavina ili treba prvo prokuvati zalfiju pa onda dodati ostale sastojke?
Takodje, zalfija (kadulja) ne sme da stoji duze od 10 minuta. Kako se ovo resava kada su mesavine u pitanju? Kuva se posebno, stoji posebno pa se posle uvarci spoje?
budim se is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 16:55   #218
virak

ja se poklanjam virku,imala sam menstruacije 2 x godisnje.popila sam 20 soljica i dobila menstruaciju.posle toliko doktora,hormonskih tableta tako nesto mu je doslo kao blagoslov.
990sanjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 21:51   #219
Quote:
zdravac kaže: Pogledaj post
Razgovarajmo o ljekovitom bilju i Vašim iskustvima u lječenju njime.
Da li netko zna nesto o vrkuti ili gospinom plastu. O caju? Znam da je dobra za ginekoloske probleme i za lijecenje plodnosti, ali sam cula navodno da se od tog caja i mrsavi? da li je to istina i ako je koij mehanizam je u pitanju?
eva005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 10:54   #220
tražila sam i nisam našla..lijek protiv virusnih bradavica po vratu..
pls, ako netko zna nešto, hvala
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.